Nieuwsberichten Pers. A V „Hilda". De Hr. en Mevr. W. G. Zantvoort, A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Goedewaagen, Almelo, 6 „Hoog en Droog". De Hr, en Mevr. E. B. van Julsingha, Breukelen, 6 „Joke", Fam. Veenenbos, Bloemendaal, 3 De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 7 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. Egon May, A'dam, 5 „Klaverblad". De Hr. en Mevr. J. Keyzer, A'dam, 4 „De Kluis". De Hr. en Mevr. Dr. J. Wier inga, Arnhem, 4 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. J. F. T. van Heemskerck Veeckens, A'dam, 7 „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 „Marijke". Mevr. Adama van Scheltema, A'dam, 2 „Mei". De Hr. en Mevr. 0. J. Verkerk, 7 „Molenbeke". Fam. Mevf. Schmiedell, Bremen, 6 „Noviomagum". Mevrouw J. Gorter, Groningen, 5 De Hr. en Mevr. dr. N. Waalewijn, A'dam, 5 „Opduin". Mej. A. E. van der Dussen en gezelschap, Hilversum, 4 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. D. de Wolfi Peereboom, Alkmaar, 6 „Paviljoen", De Hr. én Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 6 „Pax in Terra", De Hr. en Mevr. Dr. G. L. Smit Sibinga, A'dam, 5 ,,'t Roefje", Fam. Leo Peltenburg, Bussum, 5 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. P. H. van Santen, A'dam, 7 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. J. van der Linden, A'dam, 6 „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. C.P. Eecen, Oudkarspel, 8 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. Mr. F. Braakman, A'dam, 5 „Spoorklok II". De Hr. enMevr. W. E. de Jager, A'dam, 3 ,,'t Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkestein, Nijmegen, 5 Mejuffr. Arkestein, Nijmegen, 1 „Wester licht". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. A. L. F. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en kinderen, Haarlem, 4 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. van Mesdag, Utrecht, 2 De Hr. en Mevr. T. Oortvan Mesdag, Wageningen, 4 „Zeevonk", De Hr. en Mevr, H. van Bruggen, Enschedé, 6 Duitsche Fereinkolonie, A'dam, 40 Vereeniging „Voor Jong Nederland", A'dam, 46 „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1941 pers. VOOR ONZE GASTEN. In ons vorig nummer maakten wij melding van een mooie uitgave van de Nederlandsche Spoor wegen (een boekje van 250 pagina's met prachtige foto's en beschrijvingen van tal van plaatsen in ons land, dat a 5 cent aan de stations verkrijgbaar is gesteld) en concludeerden wij, dat de Neder landsche Spoorwegen een sympathieke activiteit ontwikkelen. Dit kan ook getuigd worden van de in dit num mer ingelegde kennisgeving waaruit blijkt, dat de Spoorwegen vanaf Maandag 11 Juli tot en met 1 September ten behoeve van de gasten in Ber gen en Bergen aan Zee, die dagelijks naar Amster dam rijden, den trein die uit Amsterdam des mid dags om 5.36 vanaf het Centraal station vertrekt, des Maandags tot en met Vrijdags vanaf Uitgeest als sneltreinen zullen laten doorloopen. Deze treinen beschikken over le, 2e en 3e klasse wagens, komen in Alkmaar om 6.17 aan en aange zien de tram, die uit Alkmaar om 6.20 vertrekt, nog 2 minuten wordt opgehouden om de reizigers in de gelegenheid te stellen over te stappen, wordt het mogelijk om reeds te 6.37 te Bergen en 6.52 te Bergen aan Zee aan te komen, waardoor de verbinding tusschen Amsterdam en Bergen in één uur is bereikt. DE VERLICHTINGSAVOND. 20 Juli a.s. en niet 22 Juli, zooals abusievelijk eerder bericht werd, is het de datum van den ver lichtingsavond. Het Kerkbestuur verleende aan de V. V. V. wederom toestemming om het Ruïne terrein te verlichten. De buurt-commissies zijn reeds in actie, zoodat Bergen 20 Juli weer een prachtavond zal beleven. Nogmaals zij eraan herinnerd, dat de V. V. V. a 10 cent lampions met kaarsen verkrijgbaar stelt. Particulieren, die hun tuinen en de gevels van hun woningen willen versieren, worden verzocht, vroegtijdig het door hen benoodigde aantal lam pions met kaarsen aan het Bureau van de V. V. V. op te geven. Men stelle dit niet uit, aangezien het anders onmogelijk is, aan de aanvragen te voldoen. Ook de V. V. V. moet vroegtijdig be stellen. HET BLOEMENCORSO OP 10 AUGUSTUS. De dag van het Bloemencorso nadert met ras- sche schreden. De medewerking is er in alle op zichten. Voor het mooiste nummer wordt door den eere voorzitter van de V. V. V., den heer J. van Ree- nen, een prijs van 100 beschikbaar gesteld. De V. V. V. looft een gouden medaille, 4 prijzen van 50 en 5 prijzen van 25 uit; het Gemeentebe stuur een gouden medaille. Voorts stellen reeds genoemde organisaties een 8-tal verguld zilveren medailles, 5 zilveren medailles, 1 verguld bronzen medaille en een bronzen medaille beschikbaar. Van de R. K. Ver. De Hanze kwam n.l. nog de toe zegging in voor een verguld zilveren medaille, van de Berger Winkeliersvereeniging eveneens een verguld zilveren medaille, van de garage Schalk wijk een dito, van het Oranje-Hotel, garage Cen traal, garage Nieuwland en den heer N. Klinkha mer ieder een zilveren medaille, terwijl het Hotel „Onder de linde" een verguld bronzen medaille en het Café Centrum een bronzen medaille toe zegden. Met de reeds genoemde medailles wor den er in 't geheel dus 17 medailles uitgeloofd. De firma Bootz uit Amsterdam schonk als prijs een mandje likeuren, de firma Lucas Bols uit Am sterdam een fraaie 4-deelige flesch met likeuren, de Alkmaarsche Courant, de Badbode, Mevrouw Boendermaker, Hopman's Kunsthandel en de heer Prinsen Geerlings ieder een kunstvoorwerp. De eerder toegezegde medailles zijn geschonken door de Alkmaarsche Wasch- en Strijkinrichting, de Stoomwasscherij en Ververij van den heer S. Krom, het Hotel „De oude prins", de afd. Bergen van de Handelsdr. en Industr. Middenstandsver- eeniging en de V. V. V. Alcmaria te Alkmaar. De heer G. Diesfeldt van de Rustende Jager stelt als prijs een mooi Agfa fototoestel beschik baar. Binnenkort zullen de prijzen in de étalage van de garage Centraal van den heer Smulders wor den geëxposeerd. Bergens Harmonie en 't Alkmaarsche muziekge zelschap St. Louis verzorgen het muzikale ge deelte. Medewerking in de vereenigingsrubriek zegden toe; Bergen's gemend koor, Bergensche Revue en Operette Club, Bergen's Gymnastikvereeniging, Operette Club, Bergens Gymnastiekvereeniging, dersver., Bergen's Harmonie en Tooneelver. Kunst na Arbeid. Ook de bewoners van Bergen aan Zee komen met een collectief nummer uit. Eenige particulieren spannen zich eveneens in om met een mooi groepnummer voor den dag te komen. Een bijzondere attractie zal gevormd worden door tien heerenruiters in Engelsch costuum. De lezers van de Badbode, gasten en inwoners wijzen wij er nog eens met nadruk op, dat de deelname is opengesteld in de rubrieken; Enke lingen, Paren, Groepen en Versierde Auto's. De vereenigingsnummers worden apart beoordeeld, zoodat men ook met een vrij nummer alle kans maakt een mooien prijs te veroveren. Toont Uw vindingrijkheid! Ook kleine nummers zijn welkom en waren vorige malen vaak het succes van het corso. De inschrijving voor deelname is kosteloos; aan het Informatie-bureau van de V. V. V. zijn gratis formuieren van inschrijving verkrijgbaar. BERGER KUNSTENAARSKRING. Ten huize van Dr. Hemelrijk werd gisteravond door de in Bergen wonende kunstenaars de Ber ger Kunstenaarskring opgericht, met het uitslui tend doel om de economische belangen van zijn leden te dienen. IN HOTEL „NASSAU-BERGEN" gebruikten Vrijdag 500 deelnemers aan het congres van de Rotterdamsche Handelskamer, bestaande uit aangesloten verbruiksvereenigingen de lunch, na te voren per autocars een bezoek aan de Kaasmarkt te hebben gebracht. De intocht van de 20 autocars in Bergen aan Zee was feestelijk. LUCHTVAARTDAG 23 JULI TE BERGEN. Met toestemming van den burgemeester en den Minister van Waterstaat organiseeren de lucht acrobaten der „Süd Westdeutsche Sportflieger- verein" op het land bij het sluisje, te bereiken langs de Mosselenbuurt en de Studler van Surck- laan, vliegdemonstraties, waaraan de koene pilo ten der K. L. M. en de kranige sportmen der Na tionale Luchtvaartschool ook hun medewerking verleenen. Het programma vermeldt: Vloot- schouw, Begroetingsvlucht, Demonstraties met klein sportvliegtuig, Kunstvlucht met stilstaanden motor en Zeilvliegen, waaraan verbonden het ma ken van doellandingen, uitwerpen van voorwerpen op een bepaald doel; Rugvliegen; Spiegelgevecht in de lucht, verbonden met luchtrennen; Kunst- vlucht met laagdekker; Loopings, Rolls, Immel- mann Turns, Vrille, Crazy-Flying; Hoogte Muziek; Demonstratie met een parachute als redmiddel in noodgevallen, door het uitwerpen van een eraan bevestigd voorwerp. Onder de hooge boomen bij de Sluis wordt gele genheid gegeven auto's te parkeeren. De entree voor volwassenen bedraagt 0.50, voor kinderen 0.25. Een bijzonder nummer is het optrekken van een motorloos vliegtuig door een vliegmachi ne, dat in de lucht wordt losgelaten. Ook wordt gelegenheid gegeven tot het maken van passagiers- vluchten. In het volgend nummer komen wij uit voerig terug op dezen bijzonderen vliegdag. Reeds thans wekken wij op den middag daarvoor vrij te houden. BESCHERMING GEWENSCHT. Van meerdere zijden maakt men er ons opmerk zaam op, dat het natuurtheater op het Maesdam- merhof, waar vroeger openluchtvoorstellingen werden gegeven veel heeft te lijden, omdat het thans door de leerlingen van de openbare lagere school als speelplaats is uitverkoren. Wij waren daarover wel wat verwonderd, om dat wij niet beter wisten, dan dat dit pittoresque plekje was afgesloten. Wij hebben er ons thans van kunnen overtuigen, dat het door de droge sloot in de nabijheid van de school inderdaad voor de jeugd toegankelijk is en hoewel wij begrijpen, dat de jeugd, gedreven door romantischen zin, hier graag ontspanning zoekt, meenen wij toch, dat belet moet worden, dat dit mooie plekje aan vernieling wordt overgeleverd. Wij gelooven, dat dit kan geschieden door het van die zijde ontoegankelijk te maken, al hopen wij dat het vanaf de zijde van het Kranenburger laantje voor ouderen toegankelijk blijft. NU HET REISSEIZOEN IS AANGEBROKEN. Onder bovenstaand kopje publiceert het Han delsblad van Zaterdag 25 Juni een onderhoud met Baron Krayenhoff, voorzitter van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. Het artikel is onderteekend met Annelén. Wij achten het noodzakelijk de lezers mede te deelen, dat dit het pseudoniem is van twee dames die de Vrouwenrubriek in dit blad verzorgen. Wij doen dit, omdat wij van oordeel zijn, dat een gezaghebbend blad als het Handelsblad derge lijke artikelen, met een zoo sterken economischen ondergrond, als het genoemde, niet door dames behoort te laten schrijven. In de eerste kolom wordt de persoonlijkheid van Baron Krayenhoff geteekend. Daarna volgt een halve kolom, waarin in cijfers wordt aange geven, wat in verschillende landen voor de be vordering van het Vreemdelingenverkeer wordt gedaan en geconstateerd, dat Nederland in dit op zicht niet in een gunstige conditie verkeert. Verder wordt in een paar regels toegejuicht, dat de hotelprijzen naar beneden gaan, maar daarna volgt een kolom, waarin de dames een beschou wing geven over de dure hotelprijzen in ons land en die alleen motiveeren door mede te deelen, dat zij eens in een klein hotel in den Gelderschen Ach terhoek voor drie personen sla 1.80 moesten betalen en in een ander Geldersch plaatsje voor twee lunches 7.en voor logies met ontbijt eveneens 7. De dames verzuimden mede te deelen in wel ken tijd dit was en beseffen blijkbaar niet, dat een dergelijke povere ervaring allerminst past in een dergelijk groot-opgezet artikel, dat onverdiend groote schade kan berokkenen aan de klasse van nijvere hotelhouders, die thans moeilijke tijden doormaken en die met hetgeen zij bieden zeker de toets van vergelijking met buitenlandsche hotel houders kunnen weerstaan. Wij zullen er ons wel voor wachten, om te be- toogen, dat de hotelhouders in België schandelijk duur zijn, omdat wij in Antwerpen tijdens den Ju weelenstoet voor een tweepersoonskamer eens 200 francs voor een nacht moesten betalen en 50 francs per persoon moesten neertellen, om voor het raam van de door ons gehuurde kamer met anderen den stoet te kunnen zien passeeren. Wij doen dit niet, omdat wij weten, dat wij met dit wel te doen onrecht zouden plegen tegenover den Belgischen hotelhoudersstand. De Redactie van het Handelsblad had moe ten begrijpen, dat het generaliseeren door de beide dames, in het bewuste artikel, op grond van haar simpele ervarinkjes, al evenmin te pas kwam en wij hopen dan ook, dat in de toekomst de re dactie van dit blad aan deze medewerksters voortaan maar alleen de verzorging van de dames rubriek zal overlaten.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 8