PIANO TE HUUR. Gebruikte Automobielen HOTEL-PENSION J. P. KREB, Gevonden en verloren voorwerpen. GRAPJES. DEHAAN's Leesbibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. verkoopen wijondergarantie. Garage „Kennemerland", C. NIEUWLAND, DE LAATSTE LOODJES wegen het zwaarst. De juistheid van dit gezegde wordt ook ondervonden bij de werkzaamheden aan de Barnebrug, die den Bergerweg voor het rijver- keer afsluit. De verwachting dat j.l. Zaterdag de weg voor het rijverkeer weer kon worden opengesteld is geen werkelijkheid geworden. Door de drukte van de aardbeien-campagne ge lukte het den aannemer niet een voldoend aantal vrachtauto's voor den zandaanvoer beschikbaar te krijgen. Een paar dagen regen vormden een be lemmering om de bloks op het betonnen brugdek te leggen. De werkzaamheden aan de waterlei ding brachten een week vertraging, met het ge volg, dat het werk (de aannemer had een week in- geloopen en dus vlug gewerkt) een week te laat gereed kwam. Het leed is intusschen geleden. De brug is ge reed gekomen en de weg, die 15 Mei voor het ver keer werd afgesloten, weer voor dit verkeer open gesteld. Alkmaar en Bergen hebben 3500.- aan een hulpbrug uitgespaard, doch de autobezit ters die van den weg gebruik moesten maken, hebben stellig het dubbele aan benzine uitgege ven, noodig om de meerdere K.M. af te leggen. Als nadeel-post komt ook nog de moeilijkheden aan het vreemdelingenverkeer opgelegd. De over heid, die bekend is in het district, onderschat die moeilijkheden. Wij meenen, dat de werkzaamhe den in Alkmaar en omgeving wel geleerd hebben, dat dit belang, dat Bergen, Schoorl en Egmond bij het Vreemdelingenverkeer heeft, vordert, dat der gelijke werken niet in het hoogseizoen worden uitgevoerd. Voor Egmond aan Zee is dit o. i. zelfs funest. De weg van Alkmaar naar Egmond is bijna onbe gaanbaar en die van Castricum naar Egmond als mede die van Bergen naar Egmond tengevolge van het vernieuwen van den weg geheel voor het verkeer afgesloten. Het is gewoon ergerlijk te weten, dat deze moeielijkheden voorkomen hadden kunnen wor den, wanneer de plattelandsgemeente Egmond- Binnen wat eerder voortgang had gemaakt met het overdragen van den weg aan het Hoogheem raadschap Noord-Hollands Noorderkwartier. Dit lichaam overwoog nog om het werk na het seizoen te ondernemen, doch is gezwicht voor de aan drang van het traag werkende plattelandsbestuur, dat n.b. 2 dagen na de beslissing verzocht, met het oog op de werkloozen, het werk dadelijk ter hand te nemen. Wij zijn overigens van oordeel, dat, vooral met het oog op de vele werkloozen, veel meer arbei ders aan dergelijke werken te werk kunnen wor den gesteld. Hierbij hebben wij niet bepaald het oog op dit werk, doch meer op de werken van het Rijk en de Provincie aan den Rijksweg en in de Schermeer, alsmede de Rijkswegen van Lim- men en Velsen naar Amsterdam. DE MODESHOW IN HOTEL „NASSAU- „BERGEN" beantwoordde voor vele van de talrijke bezoekers Zaterdagmiddag niet aan de gestelde verwachtin gen, hetgeen in hoofdzaak kwam omdat slechts twee manniquins de costumes toonden. Wel schonk de middag de overtuiging, dat de heer Joan Praetorius Jr. een scheppend mode kunstenaar is, met een artistiek gevoel voor kleurcombinatie. Vooral de ontwikkelde vrouw bracht hij de overtuiging bij, dat een costuum zich behoort aan te passen bij de persoonlijkheid van de vrouw en dat de aardigste verschijning ver keerd doet om zich domweg in de kleeding aan de mode te onderwerpen. Overtuigend werd aangetoond, dat de Neder- landsche fabrikanten in het fabriceeren van da- messtoffen een belangrijke plaats innemen. Deze fabrikanten zullen o. i. echter verstandig doen een breedere basis te leggen voor de samen werking met den heer Praetorius. Een Schot kreeg bezoek van een ouden vriend. Nadat zij langen tijd samengepraat hadden vroeg de Schot: 't Is al ongemerkt laat geworden. Wil je een verfrissching hebben? Ja, gaarne, antwoordde de dorstige gast. Goed, zei de Schot, dan zal ik het venster open zetten. De kunstenaar, wiens etsen zeer bewonderd werden, leidde een dame in zijn atelier rond. De dame was in extase over het werk van den meester en viel bijna in aanbidding neer voor een van zijn etsen. De kunstenaar was daardoor getroffen en spon taan als kunstenaars kunnen zijn, bood hij de be zoekster de ets aan. O dank u, kweelde de dame, geheel ontdaan. Welk een heerlijk kunstwerk. Toen vouwde zij de ets in achten en stopte die in haar handtaschje. En nu zeg ik je eens voor altijd, Marie, ik wil geen bezoek meer van dien soldaat! Gunst mevrouw, komt hij bij u ook? President: - Je bent al meermalen veroordeeld tot hooge boeten. Beklaagde: Ja, neem me niet kwalijk dat ik het zeg, maar u heeft al een aardig duitje aan mij verdiend. Een kunstenaar als de heer Praetorius behoort op ruime schaal in de gelegenheid te worden ge steld te demonstreeren wat er met de Nederland- sche damesstoften, hoeden enz. volgens zijn aan wijzingen bereikt kan worden. RIJWIELPAD VEREENIGING NOORD-KENNEMERLAND. Wij willen thans eens de aandacht vestigen op een Vereeniging, die nuttig werk verricht in stilte, en daardoor weinig de aandacht trekt bij het groote publiek. Dat is de Rijwielpad Vereeniging Noord-Kennemerland, penningmeester de heer A. C. Bos te Bergen. Het is deze Vereeniging, die met veel moeite en groote geldelijke bezwaren, den aanleg heeft tot stand gebracht van het rijwielpad van den Franschman door het duin naar bergen aan Zee. Daarna kwam tot stand het rijwielpad Heiloo Egmond, dwars door de weilanden, en thans is in behandeling een pad LimmenCastricum, De Vereeniging behartigt daarmede streekbelan- gen. Doch ook voor de in Bergen en omstreken vertoevende gasten is het werk dezer Vereeniging van groot belang. Daarom heeft zij recht op aller belangstelling, waaraan het gemakkelijkst en ook het meest doeltreffend, uiting kan gegeven worden door een financieele bijdrage. Men wordt slechts voor 1.per jaar lid. Laten wij het maar ronduit bekennen: De Ver eeniging heeft geld noodig. Hoe daaraan te ko men? Niemand zal het goede doel en het nuttige werk der Vereeniging betwisten. Maar dat is nog geheel iets anders, dan zich bereid te verklaren een geldelijke bijdrage te geven! Daarom moet de Vereeniging van zich doen spreken, maar nog op andere wijze, dan door na streving van haar doel verzorging en aanleg van rijwielpaden alleen. Hoe doet men dat in deze tijden het best? On danks alle malaise en narigheid reageert het groo te publiek de massa alleen op een feest. Daarom gaat de Rijwielpad Vereeniging in de eerste dagen van Augustus te Bergen een feest or- ganiseeren! Op dat feest wil zij doen constateeren, zoowel door de uitspraak van een jury als door de stemmen van het publiek: lo. welke het knapste meisje is, dat op het feest aanwezig is; 2o. welk paar het keurigst en meest stijlvol danst. In een volgend nummer leest U nadere bijzon derheden. Geeft thans reeds van Uw belangstelling kennis door niet alleen te profiteeren van de aangelegde rijwielpaden, maar door lid te worden van de Vereeniging zelf. (Wij zullen gaarne vernemen welke plannen het bestuur heeft om in Limmen en Castricum gelden voor dit doel bijeen te brengen. Bergen bracht de gelden voor het rijwielpad naar zee geheel zelfstandig bijeen. In Castricum maakte de provincie op kosten van de provincie, dus ook van de Bergenaren, het rijwielpad aldaar en ofschoon wij het maken van rijwielpaden in het district een algemeen belang achten, zijn wij toch van oordeel, dat Bergen niet in de eerste plaats is aangewezen om de gelden voor het beoogde rij wielpad bijeen te brengen, alleen om het feit, dat een groot deel van de bestuursleden in Bergen woont. Red.) HET BAL-CHAMPETRE VAN DE B. R. O. C. Het eerstvolgende Bal-champêtre van de B. R. O. C. in den tuin van de Rustende Jager heeft 12 Juli plaats. De volgende data's zijn 8, 17 en 24 Augustus, terwijl de entreeprijzen op 0.75 zijn gesteld. Wie getuige was van het le bal-champêtre weet dat het mooie avonden worden. Jan, Piet, Frans en Henk wilden samen graag de wedrennen bijwonen, maar hadden geen geld ge noeg om entree te betalen. Wacht maar, zei Jan. Hij zette een hooge borst op, wierp het hoofd in den nek en zei tot den man van de controle: Ik ben de eigenaar van Goudvos. En ik ben de trainer van Goudvos, zei Piet, die vlak achter hem volgde. De jocky van Goudvos, zei Frans op zijn beurt. En ik, zei Henk, ik ben Goudvos zelf. Nieuwsgierig vriend: Waarom informeer je bij al je patiënten toch zoo uitvoerig naar de wijnen, welke ze drinken? Dokter: - Om hun maatschappelijke positie te ontdekken, ouwe. Dan weet ik hoeveel ik ze kan rekenen. Ambtenaar tot een dame, die 'n spaarbankboekje verlangt op den naam Burck: Wordt die naam met k of met c en k geschreven? Dame: Met een enkele k is voldoende, het is maar voor mijn dienstmeisje! Bevragen: HOFLAAN 16, Bergen. DE STOOMWASSCHERIJ EN VERVERIJ VAN DEN HEER S. KROM te Alkmaar werd de vorige week Vrijdag door brand totaal vernield. De betrokken cliënten, wier wasch verloren ging, worden schadeloos ge steld, terwijl de heer Krom er in geslaagd is, door zijn relaties, zijn cliënten op tijd te bedienen. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 portemonnaie (zwart) met inhoud; een zwart damestaschje met portemonnaie enz.; een dames- portemonnaie met inhoud; een gebrand zilveren broche met rood steentje; een belastingplaatje; een film-chassis; een licht bruine mantelceintuur; 1 voetbal; een kleine portemonnaie met inhoud. VERLOREN VOORWERPEN. Een lederen beursje met figuurtjes; 1 gebrand zilveren broche met slangetje en bloedkoraal; 1 wit wollen muts; 1 speelbeertje; 1 Lucas motor dynamo; 1 fced ledikant; 1 wollen das met oranje en bruine streepen; 1 witte tennisschoen; 1 bad pak; 1 gladde ring ingegraveerd L. Stijn; 1 blauw linnen jasje met witte oplagen; 1 licht grijze ge- ruiete pet; 1 portefeuille inh. 3 bankbiljetten van 10 gulden enz.; een kinder handbal met zwarte strepen; een goud horloge met medaillon. Dringend wordt verzocht indien aangegeven ver loren of gevonden voorwerpen terug bekomen zijn, hiervan kennis te geven aan het Gemeente huis te Bergen N.H. STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederl. en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken. Predikbeurten. Ned. Herv, Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 10 Juli, vm. 9.3Ó uur, Ds. v. d. Kieboom. (Koor Vrije Gemeente). Extra collecte diaconie. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 10 Juli, vm. 10.15 uur, de heer Mol, van Schoorl. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 10 Juli, vm. 10.15 uur, de heer C. van Hekezen. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 10 Juli, vm. 11 uur, Ds. v. d. Kieboom. Liturgische dienst. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 10 Juli, vm. 10.30 uur, Ds. Rappold, Doopsgezinde Kerk te Alkmaar. Zondag 10 Juli, vm. 10.30 uur, Ds. P. Keuning, van de Rijp. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. 's Avonds te 6.30 uur Jongens-Congregatie; 7 uur Lof. Woensdag te 7.30 uur H. Familie, afd. vrouwen. Donderdag 9 uur gezongen jaargetijde. Eucharis tische dag; 2 uur uitstelling van het Allerheiligste; 7.30 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Vrijdag 7 uur Meisjes-Congregatie; 7.30 uur oefening van den Kruisweg. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Advertentiën. BREELAAH 16. - BERGEN. - TELEFOON 5. Autostalling met aparte boxes. LUNCH. DINER. RESTAURANT a LA CARTE. Vanille-IJs- Diverse Coupes. (Geregelde voorraad). BERGEN, BREELAAN 52-54. TELEFOON 22.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9