Nieuwsberichten Purol en Purolpoeder Pers. A V Mej. de Gooyer, Utrecht, 1 Fam. Mooser, R'dam, 2 Fam. W. v. Galen, A'dam, 2 A'dam, 1 Mej. Löhr, De Hr. J. Metz, den Helder, 1 De Hr. J. Aaglink v. Rentergem, den Helder, 1 De Hr. J. H. A. Winckers, Nijmegen, 1 Fam. Verpont, Nijmegen, 3 De Hr. H. Wiers, Groningen, 1 Fam. Sparenberg, A'dam, 4 Mej. A. van Langelaan, A'dam, 1 Fam, J. G. Weysters, R'dam, 3 Fam. B. Huizink, Deventer, 4 Mej. J. Staaring, Utrecht, 1 Bewoonde villa's te Bergen aan Zee. „Aan de Zonzij". De Hr. en Mevr, Dr. A. Hagedoorn, Ajdam, 6 De Hr. en Mevr. I. Keesing Jr., A'dam, 8 „Voor Anker". De Hr. en Mevr. J. H. Smits, Schoorl 5 De Hr. Smits, A'dam, 1 „Anna". De Hr. en Mevr. F. W. Sibille, Eindhoven, 5 „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. A. Judell, Alkmaar, 6 De Hr. en Mevr. J. C. Zijdeveld, R'dam, 6 „Aquarius". De Hr. en Mevr. H. E. F. Savelkoul, A'dam, 6 „Blinkert". Jhr. en Mevr. J. M. de Jonge, Baarn, 8 „Casemat". De Hr. en Mevr. J. Mees, R'dam, 8 „Corben-Keebar". De Hr. en Mevr. P. Kool, Alkmaar, 6 De Hr. en Mevr. C. C. Ingwersen, A'dam, 8 „Covente". De Hr. en Mevr. Mr. Jan H. Lieftinck, A'dam, 7 „Distel". Mevr. van Westen en Familie, Zeist, 3 „Doiiijn". De Hr. en Mevr. A. S. de Muinck Keizer, Bilthoven, 8 „Drie Koningen". Jhr. en Mevr. Jan Six, A'dam, 9 „Duinhut". Mevr. J. Scheepmakervan der Masch Spakler, A'dam, 4 „Duinrode". De Hr. en Mevr. W. F. Westermann, A'dam, 6 De Hr. en Mevr. H. W. van Marle, A'dam, 6 „Duinroosje". De Hr. en Mevr. Ir. G. Jannink, Enschede, 7 De Hr. en Mevr. Ir, G. Jannink, Enschedé, 7 De Hr, en Mevr. Jan van Heek, Enschede, 7 „Duintop". Mej. M. Ritsema, A'dam, 1 Mej. B. Berkhout, A'dam, 1 Mej. T. Noyon, A'dam, 1 „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. F. J. Soetens, A'dam, 6 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. C. Harten, Claricum, 5 „Elzenhof". De Hr. en Mevr. L. Otterbeek, Hilversum, 6 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen (N.H.), 4 De Hr. en Mevr, Albert Sluyter, Blaricum, 5 v. Hasseltstr. 6. De Hr. en Mevr. D. A. de Graaf, Koog a. d. Zaan, 3 „Herline". De Hr. en Mevr. R. A. Barendsen, A'dam, 7 „Hilda". De Hr. en Mevr. W. G. Zantvoort, A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Goedwaagen, Almelo, 7 „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. E. B. van Julsingha, Breukelen, 6 „Joke", Fam. Veenenbos, Bloemendaal, 3 De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 7 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. Egon May, A'dam, 5 De Hr. en Mevr. H. C. Monsees, Hilversum, 7 „Klaverblad". De Hr, en Mevr. G. Keyser, A'dam, 5 „De Kluis". De Hr. en Mevr. Dr. J. Wieringa, Arnhem, 5 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. J. F. T. van Heemskerck Veeckens, „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, De Hr. en Mevr. F. E. Knoote, „Laura". De Hr. en Mevr. Mr, Jacq Dutilh, Pers. A V „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, A'dam, 5 „Marijke". Mevr. Adema van Scheltema, A'dam, 2 „Mei". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, 7 „Molenbeke", Fam. Mevr. Schmiedell, Bremen, 6 „Noviomagum". De Hr, en Mevr. Dr. N. Waalewijn, A'dam, 5 De Hr. en Mevr. C. de Zwaan Cz„ A'dam, 4 „Opduin". Mej. A. E. van der Dussen en gezelschap, Hilversum, 5 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. D. de Wolff Peereboom, Alkmaar, 6 De Hr. en Mevr. J. J. EecenSchipper, Oudkarspel, 5 De Hr. en Mevr. Dr, Schipper, Alkmaar, 2 „Paulina". De Hr. en Mevr, Prof. C. Feldman, Delft, 6 „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 6 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. G. L. Smit Sibinga, A'dam, 5 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 7 ,,'t Roefje". Fam. Leo Peltenburg, Bussum, 5 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. P. H. van Santen, A'dam, 7 „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. C.P. Eecen, Oudkarspel, 8 BERGER WINKELWEKEN. Hedenavond 7.30 uur worden de Berger Win kelweken geopend. Reeds eerder organiseerden de winkeliers in Bergen dergelijke winkelweken en dermate met succes, dat thans een 90 winke liers, w.o. ook die te Bergen aan Zee, er aan deel nemen. De winkeliers verstrekken van 16 tot en met 30 Juli aan een ieder, die 50 cent besteedt, een z.g.n. punt. Deze punten moeten door den betreffenden winkelier geteekend worden; 25 van die punten geven recht op een nummer en op dit nummer kan men één der prijzen winnen, die in het Dr. Dek ker-huis geëtaleerd zullen worden; de winkeliers staan van hun omzet 2 pet. af voor het aankoopen van de prijzen. De gasten zullen dus verstandig doen om gedu rende deze weken extra in te koopen, want de prijzen zijn zeker de moeite waard en hier wordt men nu eens in de gelegenheid gesteld om gratis iets te winnen, aangezien in de winkelweken alle artikelen zonder eenige prijsverhooging worden verkocht. De winkeliers brengen hier dus werkelijk een offer, maar zij doen dit in de hoop daardoor hun omzet te vergrooten. Moge ook ditmaal de prak tijk leeren, dat ze niet vergeefs deze hoop heb ben gekoesterd. Woensdag 27 Juli concerteert „Bergen's Man nenkoor" ter eere van de winkelweken op het Ruïneterrein. Bijzonderheden daarover in het volgende nummer. „St. Louis" zal hedenavond ter eere van de opening op verschillende plaatsen concerteeren. TENTOONSTELLING WERK F. KAMSTRA. In het gebouw Ruïnelaan 3 te Bergen houdt de Friesche schilder F. Kamstra van 15 Juli tot 30 Aug. een tentoonstelling van zijn werk. De toegang is vrij. Pers. A V „Schelpduin". De Hr. en Mevr. J. van der Linden, A'dam, 6 „Scholekster". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 8 „Skopia". De Hr. en Mevr. J. W. Bruggeman, R'dam, 7 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. Mr. F. Braakman, A'dam, 5 „Spoorklok II". De Hr. enMevr. W. E. de Jager, A'dam, 3 „Wernau". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. Ant. Pannekoek, A'dam, 3 „Westerlicht", De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. A. L. F. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 De Hr. en Mevr. J. Dikken, A'dam, 8 „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en familie, Haarlem, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. van Mesdag, Utrecht, 3 De Hr. en Mevr. T. OortvanMesdag, Wageningen, 4 „Zeevonk", De Hr. en Mevr. H. van Bruggen, Enschedé, 6 Duitsche Fereinkolonie, A'dam, 40 Vereeniging „Voor Jong Nederland", A'dam, 46 „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 2763 pers. HET Dr. DEKKER-HUIS. Zaterdagmiddag 9 Juli werd het Dr. Dekkerhuis officieel geopend. Dit huis, de voormalige woning van den voor enkele jaren gestorven jongen, sym pathieken medicus Dr. J. Dekker, is bedoeld als een stichting, om de nagedachtenis van wijlen Dr. Dekker te eeren. Het zal als gemeenschapshuis door de burgerij worden gebruikt. De familie stelde het met een bibliotheek van pl.m. 2000 boeken (hoofdzakelijk kinderboeken) belangeloos beschikbaar. Een com missie van beheer zal ervoor zorg dragen, dat volksgroepen van allerlei richting er door cursus sen, ontspannings- en ontwikkelingsbijeenkomsten, nut van kunnen trekken. Men hoopt hierdoor de saamhoorigheid onder de bevolking te bevor deren. BERGER KUNSTENAARSVEREENIGING. De Berger Kunstenaarsvereeniging, waarin zijn georganiseerd de te Bergen wonende schilders, organiseert vanaf 16 Juli tot 8 Augustus een ten toonstelling in den Kunsthandel van den heer Hopman bij de Ruïne te Bergen. De opbrengst zal ten goede komen aan een te stichten weer standsfonds voor de Berger kunstschilders. De schilders stellen voor dit doel hun doeken gratis beschikbaar en gegadigden kunnen op de tentoonstelling een bod doen op een of meer der geëxposeerde werken; hiervoor bevinden zich for mulieren in de tentoonstellingszaal, die men slechts ingevuld in een ter plaatse aanwezige bus behoeft te werpen. Aan het einde der tentoonstelling worden de werken aan de hoogstbiedenden toegewezen. Er zal naar gestreefd worden het te vormen fonds aangevuld te krijgen door de gemeente, het Rijk en belangstellende particulieren. Het fonds zal onder beheer gesteld worden van een commissie, bestaande uit een gedelegeerde van de gemeente, een schilder en een vooraanstaand particulier. Hier wordt door de schilders een mooie daad van solidairiteit gesteld en krijgt het publiek gele genheid voor weinig geld in het bezit te komen Wilt U volop en zonder gevaar van zon en lucht genieten, zorgt dan het ontstaan van ontvellingen, pijnlijke blaren en zonnebrand te voorkomen. Wrijft daarom Uw huid in met Purol en verzuimt niet tegen den nacht de pijnlijkheid der roodge- worden huiddeelen te verzachten met Purolpoeder. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Purol in Doozen van 30, 60 en 90 ct„ Tube 80'ct. Purolpoeder in Bussen van 45 en 60 ct. en 1 gld. A'dam, 7 A'dam, 5 Apeldoorn, 5 R'dam, 8

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 8