Berger Winkelweken van 16 tot 30 Juli. Gebruikte Automobielen HOTEL-PENSION J. P. KREB, Gevonden en verloren voorwerpen. Gasten! Spaart BERGERPUNTEN. Voor eiken aankoop m van f 0.50 een punt. 25 Punten geven recht op een lot. Op een lot kan men de mooie prijzen winnen, geëta- fü leerd in het Dokter Dekker-huis. DE HAflN'sLees-Bibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. Advertentiën. verkoopen wijondergarantie. Garage „Kennemerland", C. NIEUWLAND, BERGEN, BREELAAN 52-54. van een kunstwerk voor een prijs waarvóór ze an ders niet verkrijgbaar zijn, al hopen de schilders in het belang van het fonds, dat het publiek zoo flink mogelijk biedt. Allen deze week in ieder geval naar den kunst handel Hopman. De Vereeniging voor Moderne Kunst aan het Volk heeft een onbeperkt aantal litho's beschik baar gesteld, die ter tentoonstelling keurig inge lijst a 4.25 ten bate van het fonds verkrijgbaar worden gesteld. De tentoonstelling werd heden middag door den burgemeester geopend, die de cultureele beteekenis er van met een enkel woord aangaf. Ook te Bergen aan Zee zullen in de dan cing van Nassau Bergen de schilderijen geëxpo seerd worden. Ruïne tijdens de verlichtingsavond in 1931. VERLICHTINGSAVOND. Woensdag, 20 Juli, is het de dag van den ver lichtingsavond. Reeds thans zijn de lampions en de kaarsen verkrijgbaar ook voor particulieren a tien cent per stuk; men vervoege zich hiervoor aan „De Rustende Jager". De buurtcommissies in de Stationsstraat, de Breelaan, de Jan Oldenburglaan, de verlengde 01- denburglaan, de Russenweg, de Hoflaan, de Ruïne laan, de Raadhuisstraat en de Dorpstraat zijn reeds in actie en met het oog op het hangen van de lampions worden de automobilisten verzocht van 9 tot 10 uur deze straten te mijden. Bergen's Harmonie zal dien avond haar uiter sten best doen om het feestelijk karakter van den avond te verhoogen. De gasten, die reeds eerder een dergelijken avond in Bergen meemaakten, weten, dat men in Bergen dezen avond in het seizoen niet meer wil missen. Het wordt sprookjesachtig; men neme dan ook de verlichting in oogenschouw. De Stationsstraat tijdens den verlichtingsavond in 1931. DE AFSLUITDIJK WIERINGEN—ZURIG. Zooals men weet is de afsluitdijk Holland Friesland gereed gekomen. Meermalen publiceer den de bladen reeds berichten van personen die den 30 K.M. langen dijk affietsten. Een onzer collega's die dit kunststukje Maandag volbracht, schreef ons uit Sneek: „zooals je ziet, ben ik weer in Sneek. De tocht langs den afsluit dijk is dus gelukt. 'tWas anders vrijwel een po ging tot zelfmoord. Van de 30 K.M. is thans nog slechts 11 K.M. goed berijdbaar. De rest moest voor een groot gedeelte worden geloopen, en wel door bergen stuifzand, modder en klei, langs spoorrails en kipkarren enz. De worsteling om den dijk geheel te passeeren, heeft circa 4 y2 uur geduurd onder ondragelijke warmte en tegenwind. De terugreis doe ik dan ook per trein en boot tot Enkhuizen en vandaar verder per fiets". De gasten die de Zuiderzeewerken wenschen te bezien, doen dan ook vooralsnog verstandig, ge bruik te maken van de bootreizen der Alkmaar- Packet vanuit Medemblik. Men zie hiervoor de adv. in dit nummer. DROEVIG. In het Bergerbosch werd Donderdag een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk ge vonden. Uit een door de Justitie ingesteld onder zoek, bleek, dat dit vermoedelijk was zekere C. B, uit Oude-Niedorp, die wegens teleurgestelde liefde de hand aan zich zelve heeft geslagen. Aan misdaad, dit bleek uit de op het lijk gevon den brieven, behoeft niet te worden gedacht. GEVONDEN VOORWERPEN. portemonnaie met inhoud; alluminiumboekje inh. rozenkrans; zakkammetje in étui; rechter heeren schoen; zwarte portemonnaie met inh., wit linnen hoed; Lipssleutel; grijs met bruin damestaschje met inhoud; zwarte portemonnaie met inhoud; speelgoedhond (rood-bruin); doublé potlood; bruin lederen portemonnaie met inhoud; zakmes. VERLOREN VOORWERPEN. zeilkleed voor auto; bruin alpino pet met wit in signe; zilver beursje inh, 10.duimstok; gou den gladde ring; blauw alpine muts; zwart étui met spiegeltje enz.; wit linnen hoedje; actetasch met tusschenschot; belastingplaatje zonder étui; kleine actetasch inh, 2 paar dameskousen en por temonnaie inh. 4.rond zilveren damesbroche gemerkt N. G. V.; broche met rood steentje; bruin mutsje m. Schotschen band; bruine damesjas {terra cotta); licht-gele gummi heerenjas; panamahoed; bankbiljet van 25 gulden; 2 studieboeken; gladde gouden ring gemerkt P. H. B. Sept. '99; zwarte damestasch inh. poederdoosje en portemonnaie, motorbril met zonbeschermer. Dringend wordt verzocht indien aangegeven ver loren of gevonden voorwerpen terug bekomen zijn, hiervan kennis te geven aan het Gemeente huis te Bergen N.H. STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederl. en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 17 Juli, vm. 10 uur, Ds. v. d, Kieboom. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 17 Juli, vm. 10 uur en nm. 3.30 uur, Ds, G. J. v. d. Vegt. Rechtz, Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 17 Juli, vm. 10.15 uur, de heer Kal, van Amsterdam. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 17 Juli, vm. 10,15 uur, de heer J. J. Ruijs. Kerkje te Bergen aan Zee; Zondag 17 Juli, vm. 10.40 uur, Ds. P. J. Molenaar van den Haag. Liturgische dienst. Doopsgezinde Kerk te Alkmaar. Zondag 17 Juli, vm. 10.30 uur, Ds, F. Kuiper. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 17 Juli, vm. 10.30 uur, Ds. H. Cramer van Gouda. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 17 Juli geen dienst. Parochiekerk van de H. H, Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. s Avonds te 6.30 uur Jongens-Congregatie; 7 uur Lof. Dinsdag 7 uur algemeene H. Communie voor de meisjescongregatie. 9.30 Gezongen H. Mis metVeni Creator en huwelijksinzegening. Woensdag 9 uur gezongen Requiem7.30 H. Familie afd. mannen. Donderdag 7.30 Lof en Rozenhoedje voor de be keering van ons vaderland. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Grapjes. Juffrouw, kent u Thorwaldsen? Neen, mijnheer, ik kan alleen gewoon walsen, steppen en foxtrotten. Zij (geheel verrukt door het schoone gezicht der alpen): O, wat is het hier heerlijk, ik zou hier wel eeuwig blijven willen. Hij. Nu, van mij mag je wel, hoor. De patiënt: Ik kan niet slapen, dokter. Het woelt voortdurend in mijn hoofd. Arts: En waaraan denkt U dan? De patiënt: Aan de koersnoteeringen. Zij (in vervoering): Is dat geen prachtige zons-ondergang? Hij (nuchter): Voor een negerij als deze is-ie niet kwaad. Gids: En daar, dames en heeren, is 't kasteel van den IJzeren Hertog, zooals hij het vier eeuwen geleden verliet. Bezoeker: Net mijn huisbaas, die laat ook nooit wat aan het huis doen! Mijn vrouw en ik hebben veel gemeen! Werkelijk? Dat is een geluk! Ja, zij ziet slechts mijn fouten, en ik de hare. Men vroeg eens aan Michel Angelo, waarom hij nooit trouwde. Hij antwoordde: Ik heb mijn kunst getrouwd en die geeft me genoeg huiselijke zorgen, want mijn werken zullen mijn kinderen zijn. Huisbaas: Maar man, ik heb je toch uitdruk kelijk verklaard dat er in mijn huis geen muziek gemaakt mocht worden en nu hoor ik dat er tege lijkertijd piano gespeeld wordt, op de fluit wordt geblazen en de roffel wordt geslagen. Huurder (bedaard): Maar mijnheer, noemt u dat muziek? BREELAAN 16. - BERGEN. - TELEFOON 5. Autostalling met aparte boxes. LUNCH. DINER. RESTAURANT a LA CARTE. Vanille-IJs- Diverse Coupes. (Geregelde voorraad). TELEFOON 22.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9