„Hilda". De Hr. en Mevr. W. G. Zantvoort, A'dam, „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Goedwaagen, Almelo, „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. E. B. van Julsingha, Breukelen, „Joke", De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, „De Kieviet". De Hr. en Mevr. H, C. Monsees, Hilversum, „Klaverblad". De Hr. en Mevr. G. Keyser, A'dam, „De Kluis". De Hr. en Mevr. Dr. J. Wieringa, Arnhem, „De Kokkel". De Hr, en Mevr. J. F. T. van Heemskerck Veeckens, A'dam, „Kooy". De Hr, en Mevr. F. E. Knoote, Apeldoorn, „Laura". De Hr. en Mevr. Mr. Jacq Dutilh, R'dam, „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, A'dam, „Mei". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, „Molenbeke". De Hr. en Mevr. J. H. Schmiedell, Bremen, „Noviomagum", De Hr. en Mevr, C, de Zwaan Cz., A'dam, „Opduin", Mej. A. E. van der Dussen en gezelschap, Hilversum, „Parkhuis". De Hr, en Mevr. J. J. EecenSchipper, Oudkarspel, De Hr. en Mevr. Dr. Schipper, Alkmaar, „Paulina". De Hr. en Mevr. Prof. C. Feldman, Delft; „Paviljoen", De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. G. L. Smit Sibinga, A'dam, „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, ,,'t Roefje", De Hr. Leo Peltenburg en Familie, Bussum, „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. P. H. van Santen, A'dam, „Schelpduin". De Hr. en Mevr. J. van der Linden, A'dam, „Scholekster". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. C.P. Eecen, Oudkarspel, „Skopia", De Hr. en Mevr. J. W. Bruggeman, R'dam, „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. Mr. F, Braakman, A'dam, „Spoorklok II". De Hr. enMevr. W. E. de Jager, A'dam, „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, Nijmegen, Mej. F. Arkesteyn, Nijmegen, „Ulysses", Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, den Haag, „Wernau". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. Ant, Pannekoek, A'dam, „Wester licht". De Hr. en Mevr. Mr.H. T.Asser, A'dam, „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. J. Dikken, A'dam, „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en familie, Haarlem, „Zeedroom". De Hr. en Mevr. van Mesdag, Utrecht, De Hr. en Mevr. T. Oort-vanMesdag, Wageningen, „Zeevonk". De Hr. en Mevr. H. van Bruggen, Enschedé, „Zonnehuis", De Hr. en Mevr. M. Calmeyer, Haarlem, Pers. A V Duitsche Fereinkolonie, Vereeniging „Voor Jong Nederland", „Zeehuis", Pers. I A'dam, 40 A'dam, 46 A'dam, 120 Totaal aanwezig 3186 pers. Ned. Herv, Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 24 Juli, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kie- boom. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 24 Juli, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer P. M. van Dijk, theol. cand, te Amster dam. Rechtz. Herv, Evangelisatie „Maranatha", Zondag 24 Juli, voorm. 10.15 uur, de heer Mar tens, van Amsterdam. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 24 Juli, voorm. 10.15 uur, de heer J. J. Ruijs. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 24 Juli, voorm, 10.40 uur, Ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, van Amsterdam, Liturgische dienst. Doopsgezinde Kerk te Alkmaar. Zondag 24 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. F. Kuiper Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 24 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. F. W. Rappold. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 24 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. H. Mak kink. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag, H.H. Missen om 6 uur, half 8 en 10 uur; half 7 Jongens-Congregatie; half 8 Lof. Maandag, half 8 Derde Orde. Woensdag, half 10 gezongen H. Mis met „Veni Creator" en huwelijksinzegening; half 8 H. Fami lie, afd. vrouwen. Donderdag, half 8 Lof met preek tot voorberei ding van het feest van Aanbidding a.s. Zondag 31 Juli. Vrijdag, geen Congregatie; gelegenheid om te biechten van 711 en van 47.30 uur. Zaterdag, gelegenheid om te biechten van 712 en van 49 uur. TENTOONSTELLING WERK KAMSTRA. De Friesche kunstschilder Kamstra exposeert in een perceel Ruïnelaan tegenover het raadhuis een 52-tal zijner werken, bloemstukken, stillevens, portretten. De heer Kamstra gevoelde zich in zijn jeugd reeds aangetrokken tot de schilderkunst, teekende veel en ving in 1903 aan met het maken van olie verfstukken en aquarellen. Op de expositie zijn nog enkele doekjes aanwe zig, die door hem voor 20 jaar vervaardigd zijn en doen zien dat de liefde voor de kunst en de ken nis van de techniek reeds toen aanwezig was. Men bezie het doekje nr. 33 „Perziken" en verge lijke dit met no. 34, eveneens perziken, door den schilder voor enkele weken vervaardigd. De omstandigheden brachten den heer Kamstra in den handel, doch hij was te veel idealist om daarin op den duur bevrediging te vinden, zoodat hij voor een 15-tal jaren zijn kunst weer opvatte en daarmede in een Amsterdamsche kunsthandel veel succes had. De heer Kamstra, die nog eenige jaren lid van Provinciale Staten is geweest en daar van colle ga's aardige krabbels maakte, is een te gemoede lijk man om ook in de politiek bevrediging te zoe ken. Dat hij nog steeds naar nieuwe waarheden zoekt bewijst deze tentoonstelling, waar wij vooral bewondering hadden voor no. 17, Aronskelken. Het wit van de kelken tegen den blauwen achter grond is niet zonder bekoring. Ook zijn portretten van prof. Louter, Tjaden en de oude Prins zijn met onverdienstelijk. De heer Kamstra heeft bovendien iets van den koopman behouden en begrepen, dat men ook in deze moeielijke tijden energie moet toonen. Zijn tentoonstelling bewijst, ook om den laag gestel den prijs, dat hij die bezit. Men brenge er eens een bezoek. NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Voor de gasten bestaat er nu een mooie gele genheid om tegen billijken prijs de Zuiderzeewer ken te bezoeken. In samenwerking tusschen de Alkmaar Packet en de Autobusdienst van den heer Schalkwijk vertrekken Dinsdags en Donderdags des morgens 8 uur vanaf de Stationstraat autobussen naar Me- demblik, waar in de haven de keurig ingerichte stoomboot van de Alkmaar Packet gereed ligt óm de passagiers om 10 uur een tocht op de afgeslo ten Zuiderzee te laten maken. Men krijgt gele genheid om den dijk van den Wieringermeerpol- der te aanschouwen, alsmede het groote electri- sche gemaal Lely en meert na een uur varen bij het gemaal Leemans, waar men een overzicht kan nemen van den drooggemaakten polder. Daarna vaart men langs de spuisluizen en de Vlieter, waar men de aannemerswerktuigen druk bezig ziet om het laatste gedeelte van den dijk op 7 M. hoogte boven A. P. te brengen. Te Breezand, een vroegere zandplaat in zee, de oorspronkelijke vestiging van de M. U. Z., gaat men opnieuw aan land. Hier zijn thans 2 havens, een aan de Noord- en een aan de Zuid-zijde van den grooten afsluitdijk. Men vindt hier zelfs een postkantoor, vanwaar men bijzondere prentkaarten kan verzenden. Daarna vaart men weer naar Medemblik terug, vanwaar de autobus de bezoekers weer voor thee tijd in Bergen brengt. Aan het bureau van de V. V. V. zijn retourkaar- ten voor dezen tocht per autobus en boot voor den geringen prijs van 3.50 verkrijgbaar. Geen wonder, dat wij van één der gasten, die den tocht medemaakte, den heer G. J. van San ten, een enthousiast schrijven over dezen tocht ontvingen, waarin hij met klem aanraadt deze mooie gelegenheid om het N. H. landschap te lee- ren kennen en een heerlijke watertocht te maken en tevens het grootsche nationale werk „de droog making van de Zuiderzee" te aanschouwen, eens mede te maken. Aan boord vindt men bovendien gelegenheid een lunch te gebruiken. NAZORGINRICHTINGEN TE GENNEP. In hotel „Nassau-Bergen" houdt de Nazorg inrichting te Gennep, die ook op de tentoonstel ling „Moeder en Kind" exposeerde, 23 en 24 Juli een tentoonstelling van in de inrichting vervaar digde Kunstnijverheidsvoorwerpen, die ten bate van deze, voor de verpleegden zoo zegenrijke in richting, tegen billijke prijzen worden verkocht. 26 Juli wordt deze tentoonstelling in „De Rus tende Jager" gehouden. BRIDGE-WEDSTRIJD. Woensdagavond kwart voor acht zal in het Oranje-Hotel te Bergen een bridgewedstrijd voor Daren worden gehouden volgens het bekende wedstrijd-systeem. Men kan zich tot en met Dins dag aan het Oranje-Hotel opgeven. In de wedstrijdzaal is de verlichting verbeterd. In elke groep zijn vier prijzen voor de twee winnende paren. Voor de gasten in Bergen die bridgeliefhebbers zijn, is dit een welkome gelegen heid om een avond genoeglijk te spelen. Landschap aan de Voert, Bergen. F. KAMSTRA.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 11