Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode Bergen aan Zee. DRIE ËN TWINTIGSTE JAARGANG. No. 8. ZATERDAG 23 JULI 1932. 8aï*süL I?aS ToTvt-12 REDACTEUR: D. A. KLOMP, NESDIJK 7, TELEFOON 21, BERGEN (N.-H.) EERSTE BLAD. ARTHUR VERBEECK. t r-7V «■«.'lift Uitgave van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Alkmaar. Voorname, rustige,. Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor bad gasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cents worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Met bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. Bouw-Exploitatie-Maatschappij „Bergen aan Zee". Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. VOOR DE BADGASTEN is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkantoor dagelijks te be zichtigen is van 1012 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 24 uur (bezoekers moeten zich aanmelden bij den heer G, Spruit, die den sleutel heeft, toegangsprijs 25 ct., ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen uitslui tend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Bad- directie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duin museum in het Parnassiapark te Bergen aan Zee eiken dag is geopend van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten en bezoekers worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 4o. dat de bekende collectionneur van moderne kunst, de heer P. Boendermaker, na schriftelijke aanvrage, belangstellenden in de ge legenheid stelt Donderdagsmiddags van 2 tot 4.30 zijn collectie, ondergebracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". Het is ook voor heeren verplicht in badcostuum te baden. Een badkoets mag niet langer dan 45 minuten door denzelfden persoon gebruikt worden. Het bad is geopend van des morgens 7.30 uur tot 12 uur en van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. „TARIEF ZEEBADEN". 1 Bad met volledig costuum en handdoek 0,60 1 Bad alleen met handdoek 0.40 1 bad zonder costuum en handdoek 0.30 1 Kinderbad met volledig costuum en handdoek 0.40 1 Kinderbad alleen met handdoek 0.30 1 kinderbad zonder costuum en handdoek 0.20 ABONNEMENTEN voor: 10 Baden met volledig costuum en hand doek 5.75 3.75 2.75 3.75 2.75 1.75 0.15 0.20 0.50 2.30 8.00 16.00 10 Baden alleen met handdoek 10 baden zonder costuum en handdoek 10 Kinderbaden met volledig costuum en handdoek 10 Kinderbaden alleen met handdoek 10 kinderbaden zonder costuum en hand doek Abonnementskaarten, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. Onder Kinderbaden worden begrepen, die voor kinderen beneden tien jaar. Extra handdoeken worden verstrekt tegen be taling van tien cent per stuk. Zij, die een volledig bad betalen, hebben het recht hun eigen badcostuum kosteloos in bewaring te geven. Men wordt beleefd verzocht de voetenbakjes niet in de badkoets leeg te storten. STRANDSTOELEN. Eén stoel per één uur of korter Eén stoel per twee uur of korter Eén stoel per dag Eén stoel per week Eén stoel per maand Eén stoel per seizoen Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbare) op het strand per dag 0.15, per week. 0.50 De Directie behoudt zich het recht voor, om alleen des Zondags de stoelen van houders van week-, maand- of seizoenstoelen, aan anderen te verhuren, tenzij genoemde houders van deze stoe len zelf gebruik wenschen te maken, alsdan zoo mogelijk vooruit bericht. Des Zondags worden er geen stoelen per dag verhuurd. Op het strand bij de badkoetsen zijn steeds aan wezig twee zwemmers voor het verleenen van hulp bij eventueele ongelukken. In het gebouwtje voor eerste hulp bij ongelukken bevindt zich een brancard, een volledige verbandtrommel, een zuurstofapparaat, terwijl het badpersoneel onder wezen is in het verleenen van dadelijke hulp. Bui ten badtijd vervoege men zich in geval van nood bij C. Schotten, Witteweg 15 nabij het Station. TENTENSTRAND. Huur van een ligstoel per dag of korter 0.25. Huur van een ligstoel per 2 uur of korter 0.15. Het tentenstrand is geopend van des morgens 8 uur tot des avonds 8 uur. Dit tentenstrand bevindt zich ten noorden van den hoofdingang naar het strand, ongeveer nabij de tweede trap. Tarief. Voor het opbergen van een tent 0.50 per dag, 3.per week, 10.per maand. Het huren van een tent per dag 1.50 en per week 6. Wie hier een tent bergt of huurt, heeft het recht overdag in de tent te verblijven en in zee te baden zoo dikwijls men dit wenscht. Men baadt onder toezicht. DE BADDIRECTIE. INFORMATIEBUREAU der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, al waar Mevrouw EvenhuisNieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. De bekende kunstschilder Arthur Verbeeck is 2 Juli te Londen overleden. Met ontstelte nis zal dit bericht door velen worden verno- Gedurende de jaren waarin hij te woonde en werkte, was hij bij velen om zijn werk en zijn markante persoonlijkheid geliefd geworden. Als schilder was hij in zijn werk naturalistisch-luministisch. Zoowel zijn land schappen als zijn portretten en groepen ken merkten zich door het zonnige, dat hij zocht en beminde, Mr. Wendelaar typeerde hem destijds als den schilder van den blijden lach. Velen in BergenAlkmaar en omgeving ge voelen zich gelukkig een werk van dezen Vlaamschen meester te bezitten. In de jDpeti- bare Leeszaal hangt het door hem geschilderde portret van den oud-voorzitter Mr. A. P. H. de Lange, geschenk van de familie de Lange. Verbeeck had de schoonheid van Bergen lief en krachtens zijn Vlaamschen aard streed hij daarvoor wel eens met een heftigheid, die hem onrechtvaardig deed worden tegenover ande ren, waardoor ook wij wel eens met hem in botsing kwamen. Desondanks zijn wij vrien den gebleven, omdat wij overtuigd waren, dat hij de schoonheid wilde dienen. Vöör enkele )aren vestigde hij zich te Londen en vandaar schreef hij ons herhaaldelijk, waar bij hij het Engelsche volk zoo juist typeert' Toen hij voor 2 jaar kennis nam van de actie voor het ongeschonden behoud van het Berger bosch, greep hij in zijn bekend enthousiasme naar de pen om ons, in het belang van het na geslacht op het hart te drukken, geen duim breed kamp te geven en groot was zijn vreug de toen hij had gelezen, dat het bedreigde bosch ongeschonden als natuurservaat behou den zou blijven. Vurig hoopte hij nog weer eens in zijn geliefd Bergen, waar hij zoo vele van zijn mooie doeken heeft gemaakt, te kun nen werken Het heeft niet zoo mogen zijn. Arthur Verbeeck is niet meer. Zijn vrienden zullen hem niet vergeten en in zijn werk leeft hij voort. Moge zijn levenswerk „Afscheid van het vrijgezellenleven", dat op zoo grootsche wijze huize „Flandria" te Bergen sierde, nag eens een plaats vinden in een openbaar ge bouw te Alkmaar of Bergen. Arthur Verbeeck werd 2 Februari 1874 te Kieldrecht in België geboren, In Antwerpen bezocht hij de academie en verwierf hij zich naam als artist. De wereldoorlog bracht hem als Belgisch vluchteling in het kamp te Harderwijk. Te Amsterdam kreeg hij contact met Hollandsere artisten en in 1916 exposeerde hij in één der moderne huizen van „Park Meerwijk", geïntro duceerd door den stichter van dat park Ar nold Heystee. Spoedig vestigde hij zich te Ber gen, waar hij huize „Flandria" liet bouwen en tot 1929 verbleef. Toen dit huis in 1930 door vuurtjesstokende kinderen een prooi der vlammen werd, gaf hij vanuit Londen last het te herbouwen. Steeds hoopte hij daar weer te kunnen werken. Een bloedvergiftiging bracht hem in Lond -n bijna een jaar in het ziekenhuis. Hij was daar van weer in zooverre hersteld, dat hij zijn

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 1