Badbode-Foto-wedstrijd. „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" „DE BADBODE" 23e Jaargang, No, 8, van ZATERDAG 23 JULI 1932. VIJFDE BLAD. Lente- en zomertijd is fototijd. Nu steeds meer deren deel hebben aan het genot, dat het vervaar digen van een aardige foto geeft, meenen wij, in overleg met het bestuur van de V. V. V. goed te doen, een fotowedstrijd uit te schrijven, om daar door het fotographeeren in het mooie Bergen en Bergen aan Zee aan te moedigen. Wij verkregen voor dezen wedstrijd ook dadelijk de medewerking van de N. V. Bouw-Exploitaiie- Maatschappij „'Bergen aan Zee", dc fotohandela- ren, de heeren Hopman, Spandaw en de Jong en de boekhandelaren Haan en Romeny, en zijn daar- daar in staat, de volgende prijzen beschikbaar te stellen: lste prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee, beschikbaar gesteld door de V. V. V„ 25; speciale prijs voor de mooiste foto van Bergen aan Zee, beschikbaar gesteld door de N. V. Bouw- Exploit. Mij. „Bergen aan Zee" 25; 2de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Z'ee, beschikbaar gesteld door de Re dactie van de Badbode 15; 3de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: fototoestel, beschikbaar gesteld door den fotohandel van den heer P. Hopman; 4de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: fototoestel, beschikbaar gesteld door Spandaw's fotohandel; 5de prijs voor de mooiste foto van Bergen of Bergen aan Zee: kunstvoorwerp, beschikbaar ge steld door Hopman's Kunsthandel; 6de prijs voor de mooiste foto van Bergen en Bergen aan Zee: een fotottoestel of een luxe foto album, beschikbaar gesteld door P. P. de Jong s fotohandel; eerste speciale prijs voor de aardigste kiek: het nieuwste werk in band van Jo van Ammers Kühler: Appel en Eva, beschikbaar gesteld door den Eersten Bergenschen Boekhandel van J. Ro meny; tweede speciale prijs voor de aardigste kiek: luxe foto-album, beschikbaar gesteld door Haan's Boekhandel. Ieder amateur wordt gratis in de gelegenheid ge steld, deze mooie prijzen te winnen. Hij of zij behoeft slechts één of meer foto's te deponeeren bij het Bureau van de V. V. V., benevens een ge sloten enveloppe, waarop staat: Badbode-fotowed- strijd en het motto, waaronder men inzendt en waarin zich onderstaand formulier ingevuld moet bevinden. Achter op de foto gelieve men alleen het motto van inzending te vermelden, b.v.: Auto, Spar, Duin, Roos, Zeemeeuw of iets dergelijks. Men gelieve de foto's in een aparte enveloppe te zenden en daarop alleen te schrijven het motto, dat achter op de foto staat. De wedstrijd wordt Zaterdag 6 Augustus des avonds 6 uur gesloten, terwijl de uitslag 13 Augus tus in de Badbode wordt bekend gemaakt. De jury bestaat uit: Mevr, Van ReenenJurri- aans en de kunstschilders A, Colnot en J. M. Graadt van Roggen en den heer Adriaan Boer, redacteur van het fotoblad „Focus". Formulier voor den Badbode- Foto-wedstrijd. Ondergeteekende adres is inzender(ster) van de foto(s) onder het mottoen verleent daarvoor het reproductie-recht aan de V.V.V. en „De Badbode". Handteekening is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationstraat; 2o. in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; 3o. aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor; 4o. in den Eersten Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; 5o. in den boekhandel van den heer G. Schoe- link, Oldenburglaan. Te Bergen aan Zee: 6o. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 7o. in de zaak van den heer A. Passer; 8o. in den boekhandel van den heer K. Lek. Aan deze adressen worden ook abonnementen en advertenties aangenomen. Zij die gedurende het seizoen „De Badbode" wekelijks per post wenschen te ontvangen, kun nen zich abonneeren a 2.bij de bovengenoem de adressen. De advertentieprijs van de Badbode bedraagt 20 cent per regel. Voor zaak-annonces van eenigen omvang wordt 15 cent berekend met 20 pCt. kor ting bij plaatsing in alle nummers. Advertenties worden ook aangenomen bij de in dit nummer vermelde adressen, waar de losse nummers verkrijgbaar zijn. OPEN LAWN-TENN1S-WEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE, te houden op 4 t. en m. 7 Augustus 1932. Wedstrijdbepalingen: 1. De wedstrijden zullen aanvangen Donderdag 4 Augustus a.s., des voorm. 10 uur. De deel- nemers(sters) zullen iederen wedstrijddag te voorm. 10 uur of zooveel eerder als de wed strijdleiders zullen bepalen op de banen aan wezig moeten zijn, behoudens uitdrukkelijk vooraf verkregen toestemming van de wed strijdleiders, zonder welke toestemming zij zich niet van het terrein mogen verwijderen. 2. De wedstrijden worden gespeeld best of three adventage long sets, met uitzondering van de finale in het Heeren-Enkel- en Dubbel-Spel, welke gespeeld zullen worden best of vive adventage long sets. 3. De inschrijvingsgelden bedragen voor het num mer Open-Heeren-Enkel-Spel 2,75 en voor de overige nummers 2.20 per persoon per nummer, (de 10 aan den N. L. T. B. inbe grepen) welke inschrijvingsgelden vóór de slui ting worden gezonden, evenals de inschrijvin gen zelve, aan de BADDIRECTIE, adres den Heer D. Haasbroek te Bergen aan Zee. 4. De inschrijvingen sluiten Dinsdag 2 Augustus a.s., des nam. 6 uur. 5. De prijzen zullen door de BADDIRECTIE na der worden geregeld. Voor het Gemengd - Dubbel-Spel zijn beschikbaar twee wisselbe kers, uitgeloofd door Mevr. B, Jordaanvan Hoek, welke drie maal achtereen of vier maal in totaal gewonnen moeten worden om defini tief eigendom van den speler(ster) te worden, evenals het „Duinroosje", wisselprijs voor het Dames-Enkel-Spel. 6. De wedstrijden zullen worden gespeeld vol gens de bepalingen van den N. L. T. B. 7. Indien de wedstrijden niet op de daarvoor ge stelde data beëindigd kunnen worden, zal na der worden aangegeven, waar en wanneer zij worden afgespeeld. De wedstrijdleiders zullen gerechtigd zijn het programma te wijzigen of nadere regelingen vast te stellen. De BADDIRECTIE. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ „BERGEN AAN ZEE". ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2,50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De tent of de doekomheining moet duidelijk zichtbaar het nummer van het diploma hebben. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be- moeien. - Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. Ter wille van de controle moeten de vaste ten ten zoowel als die, welke telkens weer afgebroken worden, duidelijk zichtbaar gemerkt zijn met het nummer, vermeld op het diploma. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terrein (b.v. niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid- maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn linnen strandtenten te huur a 3.50 en 4.00 per week, J DE BADDIRECTIE. Nieuwsberichten. VOOR DE R1JWIELPADVEREENIGING NOORD-KENNEMERLAND. B. en W. hebben aan de Rijwielpadvereeniging toegestaan een kwartjesverloting te houden. De rijwielhandelaren in Bergen stelden hiervoor een rijwiel beschikbaar, terwijl reeds meerdere prijzen ten geschenke werden ontvangen en ver wacht worden. De te Bergen wonende bestuurs leden C. Bogtman Az„ A. C. Bos, H. Judell en C. F. Zeiler zullen gaarne prijzen voor dit doel in ontvangst nemen, die geëtaleerd zullen worden in de op het terrein van de oude school te plaatsen V. V. V. Kiosk. Voorts stelde de heer C. F. Zeiler gratis de dancing van zijn hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee beschikbaar voor een gala-dansavond op 12 Augustus a.s,, waarvoor de entree op 1.50 is gesteld. Aan dezen avond, die onder leiding staat van den heer Jac. R. Polak, leeraar Kon. Instituut v. d. Marine, is een danswedstrijd verbonden voor paren. Mooie prijzen in de rubrieken Wals, Tango en Foxtrott worden beschikbaar gesteld. Als attractie wordt er voorts dien avond op de dansvloer een wedstrijd op kleine fietsjes georna- niseerd. Dien avond zullen gewone consumptieprijzen berekend worden, terwijl het publiek verzocht wordt in avondcostuum te verschijnen, hetgeen echter niet verplichtend is. De baten van dezen avond komen ook aan de Rijwielpadvereeniging ten goede. De rijwielpadvereeniging heeft geld noodig voor het onderhouden van de rijwielpaden van de Franschman naar Bergen aan Zee en van Heiloo naar Egmond-Binnen. Voorts heeft het bestuur van deze vereeniging het plan opgezet voor het maken van een rijwie'-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9