„Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" VIJFDE BLAD. 23e Jaargang. No, 9. van ZATERDAG 30 JULI 1932. Nieuwsberichten. HET BLOEMENCORSO. Bergen's gloriedag, het Bloemencorso, nadert met rassche schreden. De deelnemende vereenigingen en ook vele particulieren zijn reeds druk bezig met het samenstellen van hun nummer. Het Comi té zal ook de deelname van de gasten bizonder op prijs stellen. Met eenige moeite is het zeer zeker mogelijk, een aardig nummertje in elkander te zetten. Reeds met het smaakvol versieren b.v. van een rijwiel kan veel worden bereikt. Velen zullen zich nog wel de mooie kleine nummers van vorige corso's herinneren en dezer dagen zal men daarvan in de étalage van den sigarenwinkel van den heer Grootegoed, tegenover de Ruïne, de kie ken nog eens kunnen bewonderen. De deelnemers hebben bovendien kans de vol gende prijzen te winnen: Eereprijs (voor het mooiste nummer van het corso) 100, beschikbaar gesteld door den eere voorzitter van de V. V. V., den heer Jb. van Reenen. Groepen: Eerste prijs gouden medaille van het gemeente bestuur van Bergen, plus 50. Tweede prijs verguld-zilveren medaille, beschik baar gesteld door de wasch- en strijkinrichting van den heer S. Krom, plus 25.- Derde prijs verguld-zilveren medaille van de Berger Winkeliersvereniging benevens een mand je likeuren van de fa. H. Bootz, Amsterdam. Vereenigingsnummers: Eerste prijs verguld zilveren medaille V. V. V.- Alcmaria en 50. Tweede prijs verzuid zilveren medaille Alkm. Wasch- en Strijkinrichting en 25. Derde prijs verguld zilveren medaille afd. Ber gen, Handeldr. en Industr. middenstand; eh 10. Vierde prijs verguld zilveren medaille van hotel „De Oude Prins". Versierde auto's: Eerste prijs gouden medaille van de V. V. V. te Bergen, en 50. Tweede prijs verguld zilveren medaille van De Hanze, afd. Bergen, en 25. Derde prijs zilveren medaille van het Oranje- Hotel, en vierdeelige flesch met likeuren van de fa. Bols, uit Amsterdam. Paren (groot nummer): Eerste prijs verguld zilveren medaille van ga rage Schalkwijk, en 25. Tweede prijs zilveren medaille van V. V. V.- Alcmaria, en f 15. Paren (klein nummer); Eerste prijs zilveren medaille, van garage C. Nieuwland, en étui met lepels van den heer Prin sen Geerlings. Tweede prijs 2 etsen in lijst van de Bergensche Badbode. Enkelingen (groot nummer): Eerste prijs kunstvoorwrp van Mevr. Boender maker, plus 15. Tweede prijs foto-toestel van „De Rustende Ja ger", plus 10. Enkelingen (klein nummer): Eerste prijs sjaal van de fa. Lienesch, Alkmaar. Tweede prijs kunstvoorwerp fa. P. Hopman, kunsthandel, alhier. Publieksprijzen: Mooiste groep, zilveren medaille van garage „Centraal". Mooiste vereenigingsnummer, zilveren medaille, van N. Klinkhamer. Mooiste auto, kunstvoorwerp Alkmaarsche Cou rant. Mooiste paar, verguld bronzen medaille van Ho tel „Onder de Linden". Mooiste enkeling, bronzen medaille door Café „Centrum". Voor de publieksprijzen vindt men een stembil jet onder aan het programma. Dit biljet moet voor 13 Augustus in de ton voor het V. V. V.-bureau gedeponeerd worden. De uitreiking van de publieksprijzen heeft plaats op Zaterdag 13 Aug., des middags om 3 uur in „De Rustende Jager". Neemt dus deel aan het corso! Formulieren voor inschrijving (kosteloos) zijn gratis te bekomen aan het Bureau van de V, V. V. De jury bestaat uit de dames v. ReenenJurri- aans, BoendermakerSchoenmaker, JudellRee der en de kunstschilders A. Colnot, D> H. W. Fi- larski, J. M. Graadt van Roggen en Matthieu Wiegman. GALA-DANSAVOND. De Rijwielpadvereeniging organiseert Vrijdag 12 Augustus a.s., des avonds 8.30 uur, in het Hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee, onder leiding van den heer Jac. B. Polak, leeraar in het dansen bij het Kon. Instituut van de Marine te den Hel der, een gala dansavond. Aan den dansavond is verbonden een wedstrijd in het dansen, met mooie prijzen voor Wals, Tango en Foxtrot, Ter verhooging van de gezelligheid wordt te vens om prijzen op de dansvloer voor heeren een wedstrijd gehouden in het rijden op kleine fietsjes. De wedstrijden duren tot 10 uur. Daarna gelegen heid voor allen om zich tot 1 uur met dansen te amuseeren. Enkele kaarten a 1.50 (de baten komen geheel aan de Rijwielpadvereeniging voor het onderhou den van rijwielpaden ten goede) uitsluitend aan het hotel verkrijgbaar. Aangezien, met het oog op de plaatsruimte, slechts een beperkt aantal per sonen wordt toegelaten, gelieve men reeds thans den heer Zeiler te verzoeken plaatsen te reser veeren. BRIDGE-WEDSTRIJD ORANJE-HOTEL. Woensdagavond werd in het Oranje-Hotel een zeer geanimeerde bridgewedstrijd gehouden, waar aan niet minder dan 84 personen deelnamen. Hieronder waren diverse Berger gasten, die voor de eerste maal met het gevolgde wedstrijdsysteem kennis maakten en daar bijzonder voldaan over wa ren. Er is door allen met de grootste animo ge speeld en velen konden na afloop enthousiast ver klaren, dat zij een zeer prettigen bridge-avond hadden gehad. Voor de directie van het Oranje- Hotel was deze wedstrijd een groot succes. De voorbereidende werkzaamheden waren verricht door de Alkmaarsche Wedstrijdcommissie, die ook 's avonds de leiding had. Na vier uren spelen kon het resultaat berekend worden. (In elke groep waren twee winnende paren, één in de oneven-lijn en één in de even-lijn. Voor alle prijswinnende personen waren kunstvoorwerpen als prijzen). De uitslag was als volgt: (wij vermelden ook het paar dat no. 2 uitkwam). Groep A. Oneven-Lijn. 7 paren. 1. de heeren P. Tuijn en J. Voort te Alkmaar -j- 2636 p. 2. dr. Becker en ir. Hubregtse te Beverwijk -)- 1595 p. Groep A. Even-Lijn 7 paren. 1. de heeren B. Menist en N. Schermerhorn te Alkmaar -|- 1235 p. 2. de heeren Anten en Moerel te Beverwijk 40 p. Groep B. Oneven-Lijn. 7 paren. 1, Mej. M. Schermerhorn en de heer J. Rus te Alkmaar 930 p. 2. heeren mr. P. Boelmans ter Spill en D. B. Vrijdag te Bergen 1000 p. Groen B. Even-Lijn 7 paren. 1. Mevr. C. Oostwouder en Mej. S. Kamper te Alkmaar -(- 3890 p. 2. Heeren G. Cloeck en A. Depeweg te Alk maar -f- 2850 p. Groep C. Oneven nummers 7 paren. 1. de heeren D. Leijen en L. Trijbetz te Alk maar -|- 2035 p. 2. de heeren Otto en de Boer te Noordschar- woude -)- 1065 p. Groep C. Even nummers. 7 paren. 1. de heer C. Beek Jr. en P. Smit te Alkmaar -f- 1800 p. 2. de heeren B. de Boer en J. Nijman te Alk maar -}- 1230 p. Voor de drie paren no. 2, die 't minst verschil den met no. 1 was een kleine extra prijs beschik baar. Aan 't slot bracht de leider, de heer G. van Gu- lik uit Alkmaar, dank aan het Oranie-Hotel voor de medewerking en aan den heer H. Jansen te Alkmaar voor 't beschikbaar stellen van eenige fraaie bridge-tafels. FOTOWEDSTRIJD EEN WEEK VERLENGD. In verband met den druilenden regen der laatste dagen, die het nemen van zonnige kieken onmo gelijk maakte is de Badbode Foto-wedstrijd ver lengd, zoodat tot en met 13 Augustus nog foto's van deelnemers bij het Informatie-Bureau van de V. V. V. kunnen worden ingezonden. VOOR DE MINNAARS VAN NATUURSCHOON. De A. N. W. B. heeft voor Bergen en omgeving een rondwandeling in elkander gezet, die gaat door het mooiste natuurschoon van Alkmaar, Hei- loo, Castricum, Bergen en Schoorl en in het totaal 73 K.M. lang is. De rondwandeling is in 9 trajec ten verdeeld, waarover men zoo lang mogelijk mag doen als men wil, mits men het geheele traject voor 31 October heeft agelegd. Men kan dus den eenen dag een traject afleggen en over 2 of 3 da gen, ja zelfs over 14 dagen, een ander traject. De deelnemers vinden te Alkmaar, Bergen, Schoorl, Camperduin, Egmond a. d. Hoef, Castri cum en Heiloo controleposten, waar ze een kaartje moeten laten afstempelen, en ontvangen bij het volbrengen van den tocht een mooie bronzen pla quette als herinnering. Voor inschrijving, wat geschieden kan op het bu reau van de V. V. V., is 1.50 verschuldigd, waar voor men een gidsje met kaartjes ontvangt, aan gevende hoe men wandelen moet. WAT IS ER TE DOEN? Dagelijks concert en dansmuziek in Hotel „Nas sauBergen en „de Rustende Jager". 30 Juli, 's avonds lichtstoet Comité Winkelweek. 31 Juli, Volksfeesten Oostdorp. 2 Augustus, Concert „Bergen s Harmonie Mu- ziektuin. 3 Augustus, Kerkconcert Ruïnekerk. 4 tot en met 7 Augustus, Tenniswedstrijden Bergen aan Zee. 8 Augustus, Bal-Champêtre van de B. R. O. C„ in den verlichten tuin van „de Rustende Jager". 10 Augustus, 's middags 3 uur, Bloemencorso in het van Reenenpark, 's avonds 8 uur Concerten te liergen aan Zee. Bal-Champêtre Hotel Prins Maurits, Bergen aan Zee, 's avonds 10 uur Groot Vuurwerk op het Mastduin te Bergen aan Zee, te genover Hotel „NassauBergen". 12 Augustus, s avonds 8.30 uur, Gala-Bal met danswedstrijd in Hotel Nassau-Bergen, georgani seerd door de Rijwielpadvereeniging „Noord- Kennemerland". CONCERT in den muziektuin te Bergen op Dinsdag 2 Aug. 1932, des avonds 8 uur, door „Bergen's Harmonie". Beschermheer: de Ed.Achtb, Heer Jac. van Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Le Chanchard", marsch, Doublevé. 2. „Liberté", ouverture, J. Martin. 3. „Une Soirée au Village", fantaisie, D. D. Belleflamme. 4. „Lameriana", concertwals, Joh. Lanner. 5. Fantaisie uit de opera „Martha", F. v. Flotow. Pauze. 6. „The Middy", marsch, Kenneth J. Alford. 7. „Phébé", ouverture, Fern. Andrien. 8. „Linda di Chamounix", opera fantaisie, G. Donizetti. 9. Wals uit oude Volksliederen, Ch, de Carmont. 10. Marsch finale. De toegang tot den muziektuin is vrij. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. Gelieve, zooveel mogelijk, de stilte helpen be vorderen. sie en „Te Deum". Woensdag, 7.30 H. Familie (afd. mannen). Donderdag, gelegenheid om te biechten van 57.30 uur. 7.30 Lof en Rozenhoedje voor de be keering van ons vaderland. Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand. 7 uur ge zongen H. Mis, 7 uur Meisjes-Congregatie, 7.30 uur Lof. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten, Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 31 Juli, voorm. 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 31 Juli, voorm. 10 uur, ds. A. P. Lon- ting, van Schoonrewoerd; nam, 3.30 uur ds, A. P. Lonting, van Schoonrewoerd. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 31 Juli, voorm. 10.15 uur, ds. Bakker, van Amsterdam. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 31 Juli, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 31 Juli, voorm. 10.40 uur, liturgische dienst. Spreker dr. G. W. Oberman te Utrecht. Doopsgezinde Kerk te Alkmaar. Zondag 31 Juli, geen dienst, Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 31 Juli, voorm. 10.30 uur, ds. Rappold. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 31 Juli, geen dienst. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag, feest van Aanbidding. De H.H. Missen om 6, 7.30 en 10 uur de Hoogmis. 2 uur gezamen lijke aanbidding der kinderen, 3 uur gezamenlijke aanbidding der H. Familie, 5 uur gezamenlijke aan bidding der Meisjes-Congregatie, 6 uur gezamen lijke aanbidding der Jongens-Congregatie. Maandag, 7 uur plechtig Lof met preek, proces-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9