V.V.Y.-Feesten Ie Bergen. BLOEMENCORSO O O Gala-Dansavond te Bergen aan Zee Gevonden en verloren voorwerpen. Woensdag 10 Augustus, 's nam. 3 uur: Vèndigé, pittoreske Alkmaar binnen te komen, dat reeds in 700 als een middelpunt van de omrin gende meren werd genoemd en na Dordrecht één van de oudste steden is van ons land. Om zijn j Kaasmarkt en zijn aardige winkelstraten is dit mooie thans bijna 30.000 zielen tellende provincie stadje zeker wel bij de gasten bekend. Van Alkmaar rijdt men, de keuze hebbende tusschen den weg langs het Noord-Hollandsch Kanaal en den Bergerweg, naar Bergen, of Bergen aan Zee, waar men in één van de vele café's voor den eten zeker nog een gezellige boom kan op zetten over hetgeen men op dezen tocht heeft aanschouwd. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruin alpino muts; actetasch inh. broodjes enz.; zakmes; oud belastinkplaatje in étui; nieuw be lastingplaatje; ziuver potlood met inscriptie; zwar te hoed met stroorand; wollen kind er jasje met grijs roode randen; zwarte portemonnaie; porte- monnaie met rozenkrans; gele badschoen met blauwe stippen; klaverblad gebrand zilveren broche met groene steen. VERLOREN VOORWERPEN. Gouden broche met steentje; zwart grijs en donkerrood gestreepte sjaal; bruine wandelstok tevens zijnde parapluie; bruine beugel dames- tasch; groen kinderjasje; ring met sleutels; grijze centur; zilveren manschetknoop; wollen centuur; zegelring met zwarte steen gemerkt N. R.; gouden schakelarmband; gouden broche met twee staaf jes; nikkel dameshorloge; jongensbril; kinder schoentje; zilver beursje inh. 7 cent; kunstgebit (bovenkaak); donker blauwe mantel met koperen knoopen; wandelstok met koperen band en gebo gen haak; Lipssleutel met nummer 3783; ver- groomd zilveren horloge (ovaal vierhoekig); don- kerroode portemonnaie inh. 3.hond luistert naar den naam Bobbie; blauwe parapluie met grijze sok; bedo kettinkje; witte dameshoed; twee belastingplaatjes in étui; reserve nieuwe autoband met velg; blauw badpak met handdoek; twee sleutels aan ring; langwerpige broche met groene steenen; beige mantel met vaste centuur. Dringend wordt verzocht indien aangegeven ver loren of gevonden voorwerpen terug bekomen zijn, hiervan kennis te geven aan het Gemeente huis te Bergen N.H. Grapjes. Jantje kreeg van zijn vader met zijn verjaardag een electrisch spoor. Pa pakte het zelf uit en was er vol aandacht voor. Hij liet den trein rijden, stoppen, fluiten, hij rangeerde, gooide de wissels om. Jantje mocht toekijken en er volstrekt niet aankomen. Tenslotte vraagt vader: Jantje, wat zal ik nou nog eens doen? Toen zei Jantje slim: Nu moet u voor reiziger spelen, die hier stil op het perron een uur zit te wachten, totdat ik met den trein kom, Dit is de tijd, waarin de eene helft van Neder land de andere helft examineert. Hier volgt een historische examen-anecdote. Tooneel: Toelatingsexamen H. B. S. Examinator: Welke congressen weet je op te noemen? Het Weensche congres van 1815. Examinator (vaderlijk welwillend): Goed zoo, jongen; je hebt zeker de film gezien van het con gres, hè? Ja, meneer. Nou, vertel me dan eens, wie was de hoofd persoon van dat congres? Jongen (enthousiast, dat hij het antwoord direct weet): Willy Frisch, meneer! Een kleine jongen holde zoo hard hij kon over straat. Een vriendelijke oude dame hield hem aan, en vroeg waar hij zoo hard heen rende. De jongen antwoordde, dat hij naar den dokter liep, omdat zijn grootvader ziek was. Wel, zei de oude dame, loop dan zoo hard als je kunt naar huis, en dan moet je hem zeggen, dat hij maar denkt, dat hij ziek is. Een paar dagen later zag ze den jongen weer en vroeg hoe zijn grootvader het maakte. Niemand nam eenige notitie van Groen. Telkens probeerde hij ook wat in het midden te brengen, maar aldoor was er iemand met een sterker stem, die de leiding van het gesprek op zich nam. Eindelijk kwam het op honden. Nu dacht Groen zijn kans waar te nemen, omdat hij zelf een hond had. Iemand merkte op; Er zijn soms honden die meer verstand hebben dan hun baas. Juist, viel Groen hem bij, zoo één heb ik er! Bent u eerlijk, vraagt de chef aan den solli- citant. Eerlijk, roept de man uit, ik ben vijf jaar controleur in een badinrichting geweest en heb nooit één bad genomen! in het Van Reenenpark om traaie prijzen, w.o. één Eereprijs van 100.— Gouden, Verguld-Zilveren en Zilveren Medailles (totaal 17 stuks), 3 Geld prijzen van f 50,— en i van 25.—, 2 van 15.— en 1 van 10.—, benevens Kunstvoorwerpen en vele prijzen voor kinderen. VOOR DEELNAME in de rubrieken: Groepen, per as en te voet; Paren per as of te voet; Enkelingen en Versierde Auto's richte men zich tot het Informatiebureau van de V. V. V. te Bergen. In de Rubriek Vereenigingsnummers, die door de jury afzonderlijk zal worden beoordeeld schreven reeds in: Bergen's Harmonie, Bergen's Ge mengd Koor, Bergen's Mannenkoor, Bergen's Gymnastiekvereniging, De Berger Operette-Vereeniging, de Berger Esperantoclub en de Tooneelver- eeniging Kunst na Arbeid". HET CORSO wordt opgeluisterd door Bergen's Harmonie en de Muziek vereniging St. Louis uit Alkmaar. Toegangsbewijzen voor het binnenterrein (zitplaatsen, gereserveerd) worden na toezending van 1.— door het Informatiebureau van de V. V. V. te Bergen, franco per post gezonden. Kinderkaarten 0.50. Gereserveerd gedeelte (staanplaatsen) 0.50. De toegangsbewijzen voor het binnenterrein (zitplaatsen) die den dag van het corso aan de bureaux 1.25 kosten, zijn tevoren te Bergen alom eveneens a 1.verkrijgbaar te Bergen aan Zee bij den boekhandel van K. Leek en te Alkmaar aan het V. V. V.-Bureau, Waaggebouw en bij de beekhandelaren L, Frankenberg, Langestraat en K. ter Burg, Koorstraat. DES AVONDS 8 UUR GRATIS CONCERTEN TE BERGEN AAN ZEE op het terrein naast Pension „Frisia"', door Bergen's Harmonie, Bergen's Gemangd Koor en door Bergen's Mannenkoor. TOT SLOT GROOT VUURWERK OP HET MASTDUIN, naast hotel „Nassau" Bergen. Het mooiste vanaf het strand te zien. in Hotel Nassau-Bergen op Vrijdag 12 Augustus 1932 ten bate van de kas van de Rijwielpadver. Noordkerniemerlanri. Danswedstrijd en andere Attracties. Aanvang 8Vs uuc. Entree f 1.50 Gew. Consumptie-prijzen. AVONDKLEEDING WORDT VERZOCHT. Kaarten verkrijgbaar bij de Directie (Tel. 501) Reserveert Uw tafel. Vervelend jongmensch tot een zijner vrienden: Zeg amice, ik ben morgen te eten gevraagd, waarmee zou ik mijn gastvrouw een aangename surprise kunnen bereiden? Bedank! Hoe oud ben je kereltje?, vroeg de vriende lijke dame. Weet niet!, antwoordde het ventje. Wel, wanneer ben je dan geboren? Ik ben niet geboren, zei het ventje, ik heb 'n stiefmoeder. De trotsche jonge vader was met een vriend wezen drinken op de gezondheid van zijn jongge borene. De vriend had nogal veel spraakwater op en toen ze ten slotte de baby gingen bekijken, zei de vriend, na een blik in den wieg'. Wel me vrouwtje 't is kolossaal! Ik wist niet dat het een tweeling was. Een horlogedief had 'n horloge gestolen en werd erop betrapt, waarna hij tot twee jaren gevange nisstraf veroordeeld werd. Toen hij weggeleid werd, mompelde hij bij zich zelf: Wat gek, dat die horlogemaker dat reeds vooruit wist. Twee ja ren garantie stond op het etiket, dat er bij lag. Colporteur: Meneer, dit boek over universeele kennis zal u alles kunnen mededeelen, wat u be hoort te weten. Mijnheer: Niets voor mij; mijn vrouw vertelt me dat al en nog een massa er bij ook. Nu moeder, probeer nu eens te onthouden, wat U doen moet. Als Henry komt, belt U dan Karei op en zegt U hem, dat ik niet met hem uit kan gaan, omdat ik met George heb afgesproken. Eerste dienstmeisje; Ik heb het heel goed met mijn mevrouw getroffen. Ik kan eiken Zondag om 4 uur uitgaan en weerkomen wanneer ik wil. Tweede meisje; O, maar dat is niets. Mijn me vrouw zei vanmiddag tegen me, dat ik heelemaal niet meer terug behoefde te komen. De dandy: Ik ben op het oogenblik een bui tengewoon mooi boek aan het lezen, n.l. over Na poleon. De fat: O ja, dat ken ik. Bijzonder mooi. Ben je al aan zijn verbanning naar Elba? De dandy: Hè, flauw zeg, vertel nu niet alles vooruit! Wanneer ik het bureau binnentreed, dan wensch ik iedereen met ijver aan het werk te zien. Het zou mij genoegen doen uit uw midden voor stellen te ontvangen, hoe dat verkregen zou kun nen worden. Den volgenden morgen vond hij het geschreven voorstel op zijn tafel liggen. Het luidde: Schaf uw rubberzolen af! Professor A. heeft twee kinderen; tweelingen. Professor B., die hem bezoekt, zegt: Die zoontjes, collega, lijken op elkaar als twee drop pels water. Ik zou ze waarlijk niet uit elkaar kennen! Hoe kent U ze uit elkaar? Tja, collega, zegt A., die eene, Gustaaf, ken ik altijd dadelijk, maar met den andere, Karei, heb ik soms ook last. Portier van een kasteel (tot bezoekers): Dames en héeren, het is hier donker; stoot u niet aan de fooienbus, welke hier aan den muur hangt.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 4