„Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" VIJFDE BLAD. DEHAAN'sLees-Bibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. 23e Jaargang, No, 10, van ZATERDAG 6 AUG, 1932. Nieuwsberichten HET BLOEMENCORSO. Wanneer het volgend nummer van „De Bad- bode" zal zijn verschenen behoort het „Bloemen corso" reeds tot het verleden. Nog is er gelegenheid om zich voor deelname aan te melden. De prijzen staan geëtaleerd in de étalage van garage „Centraal" tegenover „de Rustende Jager" en lokken zeker tot deelname. Daar is een eereprijs van 100,3 prijzen van 50.4 van 25.2 van 15.en 2 van 10.plus medaille (totaal 17 stuks), w.o. 2 gou den, 9 verguld-zilveren, 4 zilveren, 1 verguld bronzen en 1 bronzen medaille. Voorts een collec tie fijne likeuren, 2 etsen, 1 litho, een foto-toestel, een fraaie sjaal, benevens prachtige kunstvoor werpen. De jury, bestaande uit de dames v. Reenen Jurriaans, Judell-Reeder, Boendermaker-Schoen maker en de kunstschilders A. Colnot, D. H. W. Filarski, J. M. Graadt van Roggen en Matthieu Wiegman is een waarborg voor een correcte en juiste beoordeeling. Voorts krijgt het publiek ge legenheid 5 publieksprijzen toe te kennen, waar voor stembiljetten aan de programma's zijn ge hecht, die voor 10 cent verkrijgbaar zijn. Schrijft nog heden in. Het zelf maken van een nummer geeft reeds voldoening. Aangifte-formu lieren zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau van de V. V. V. Ziet de foto's van nummers uit vorige corso's. Duizenden bloemen zijn reeds besteld en de bloemenpracht belooft Woensdag 10 Aug. onver getelijk te worden. De vindingrijk van de Bergenaren zal ook dit maal weer vertoond worden. De samensteller van vorige succesnummers komt deze keer uit met een groot nummer'. Neptunus, God van de Zee. Men krijgt dan te zien, Neptunus gekleed in het ge waad van zeegroene zijde, afgezet met zilver, in den rechterhand zijn gouden drietand, in de lin ker een gouden visch, terwijl hij gezeten is onder een zonnekrans in een gouden boot, die getrok ken wordt door twee zwemmende zilverkleurige paarden met gouden manen en hoeven! Het geheel is omringd door zeemeerminnen, en wordt voor afgegaan door twee ruwe zee-meermannen als lijfwacht en verkondigers van de komst van hun heer op aarde. Wij waren in de gelegenheid de voorbereidende bouw van dit nummer in oogenschouw te nemen en stonden eenvoudig verbaasd over de vaardig heid en de uren opoffering, door den ontwerper daaraan besteed. Hier wordt beeldhouwerstalent geopenbaard. Een andere groep, van welk ontwerp wij ken nis namen, komt uit met de voorstelling: „Dioge nes de Wijze, die woonde in een vat. Hieruit kan men bewijzen, dat Wijsheid woont bij 't nat!" Ook dit nummer zal getuigen van vindingrijk heid. „Vrede door Esperanto", getypeerd door Azië, Amerika, Australië, Afrika en Europa, zal even eens en nummer zijn, dat in het corso de aandacht trekt, evenals de voorstelling van de Klokken van Corneville, genomen uit de operette, die de Ber ger Revue en Operetteclub in studie heeft. Kunst na Arbeid komt uit met een nummer, voorstellende het oud-Berger wapen met oud- Berger kleederdrachten. Een aardig nummer zal zeker zijn dat van Elsje bij de Dwergen .en dat van Sneeuwwitje met de Kabouters. De Eerewacht te paard, een nummer van der tien Engelsche ruiters, zal zeker een groot succes nummer worden, terwijl de gymnastiekvereeniging een voorstelling zal geven van de Tocht naar de Stratosfeer! Het Strandleven te Bergen aan Zee, zal even eens een nummer zijn, dat groot aandacht zal trekken, evenals de auto's die in bloemenpracht zullen wedijveren. Voor versierde rijwielen loofde de heer A. Plomp nog een speciale prijs uit. Schrijft nog heden in. CONCERTEN EN VUURWERK. Den avond van het Bloemencorso (10 Augustus) concerteeren op het terrein naast pension „Frisia te Bergen aan Zee, Bergens Harmonie, Bergen's Gemengd Koor en Bergen's Mannenkoor. De con certen vangen om 8 uur aan en zijn voor een ieder gratis toegankelijk. De programma's waar borgen een avond van kunstgenot. BIJ HET KAMPVUUR. De Padvinstersgroep uit Alkmaar en Bergen was Woensdagavond op bezoek bij de Arnhem- sche groep die eenige weken kampeert op een weiland aan den Nesdijk einde Meerweg. De avond was stil en bij uitstek geschikt voor het ontsteken van het kampvuur, In dekens gehuld plaatsten de meisjes zich op het vuur, waarvoor het hout kunstig was opge stapeld. Na 't aansteken van 't vuur, plaatsten de pad- vindsters zich staande om het vuur en zegde de leidster het volgende: Ontwaak, ontwaak, gij sluim'rende vlam, Laat 't kleine vonkje, dat tot U kwam, Uw wakkerenden vuurgloed ontsteken. Laai uit, laai uit, hooger steeds op Tot gij bereikt den gewijden top Der hoogste idealen. Keer dan tot ons terug en breng ons weer Al wat gij daar vond in reineren sfeer Om met nieuwe kracht ons te stalen. En gij die de hand boven het kampvuur houdt En 't flonkerend spel der vlammen aanschouwt Is Uw streven er op gericht Om anderen te brengen dit licht Tegen leugen en onrecht? Aanvaardt gij den strijd? Anderen te helpen, zijt gij steeds bereid? Als uw kracht is in liefde gelegen, Zal hooger macht u worden gegeven Bij dit ernstig streven. Naarmate het duisterder werd werden de vlam men fantastischer. Eén der meisjes las een frag ment uit The Junglebook van Reidyard Kipling. Vol mooie gedachten was het verhaal van Mowgli het door wolven opgevoedde menschenkind. Vroolijk zongen de meisjes daarna aardige ver halende liedjes, tot dat om half elf de leidster ver klaarde dat het kinderen en dus padvindsters bedtijd was. De meisjes zongen hierna, de handen ineengestrengeld, nog een padvindstersliedje waar in trouw aan elkander en het streven om anderen tit geluk te zijn de tendens was, waarna de groe pen afscheid van elkander namen. Als gast hebben wij dezen avond medegemaakt en genoten van dit heerlijk onbaatzuchtig, eenvou dig samenzijn. Er is nog heel veel moois in men- schen-gemeenschappen die elkander verstaan en weten, dat in oeroude eenvoudigheid veel geluk kan worden gevonden. Op zulke avonden wordt er wat moois opgebouwd in de zielen van jonge menschen. GALA-BAL 12 AUGUSTUS. Ten bate van de Rijwielpadvereeniging wordt er 12 Augustus in de dancing van Nassau-Bergen een gala-dansavond met danswedstrijd gehouden. Bespreekt vroegtijdig uw tafels, aangezien niet alle gegadigden toegang verleend kan worden, omdat slechts 225 bezoekers worden toegelaten. Wie dus het eerst komt, het eerst maalt. 'T MOLENWIEKJE. De Nederlandsche Kantvereeniging ,,'t Molen wiekje" exposeert van 10 tot 21 Augustus in het kunstzaaltje van den Berger Kunsthandel. De dames vinden gelegenheid te aanschouwen op welk hoog peil deze vereeniging de kantver vaardiging in ons land heeft weten te brengen. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en stelt de bezoekers tevens in de gelegenheid ken nis te maken met het werk van de vroegere Ber- gensche kunstschilderes Eta Fles, die de laatste jaren in Rome woonachtig is, doch thans haar vacantie in Bergen door brengt. DE BERGER KUNSTENAARSVEREENIGING. Hedenmiddag werd in de dancing van Hotel Nassau-Bergen, met een inleiding door Dr. J. Hemelrijk over het doel van de vereeniging, de tentoonstelling van schilderijen en litho's, die men een paar weken in het kunstzaaltje van den heer Hopman te Bergen heeft kunnen bewonderen, geopend. De vereeniging stelt zich ten doel een fonds te vormen tot steun aan noodlijdende schilders in Bergen. Voor dit doel stelde ieder lid een schil derij beschikbaar. Gegadigden kunnen voor ieder schilderij tot 5 Sept. een bod doen, boven een minimumprijs van 100. Dit bod wordt in een aanwezige bus gedaan, terwijl de bus 5 Sept. door den burgemeester wordt geopend, waarna de schilderijen aan de hoogste bieders worden toe gewezen. Door de solidariteit van de schilders, die ieder een goed werk beschikbaar stelden, is men thans in de gelegenheid gestelt zich tegen een zeer la gen prijs het bezit van een kunstwerk te verze keren. Er hangen doeken die men individueel zeker niet voor den gestelden prijs kan koopen. DE TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Donderdag is op de fraaie banen van het Par- nassiapark het vierdaagsche tennistournooi be- bonnen. Het staat evenals andere jaren weer onder de beproefde leiding van Mr. H. D. A, v. Reenen. De belangstelling voor de tennissport in Alkmaar en omgeving is groeiende. Een zeer verblijdend teeken. Vele zullen ook nu weer komen kijken naar de belangrijke partijen. Het aantal inschrij vingen is zeer groot. 39 heerenenkel, 17 dames- I enkel, 20 heerendubbel, 26 gemengd dubbel en 8 dames dubbel. Jammer is het dat ook nu weer op de openingsdag zoo weinig partijen zijn gespeeld. Dit maakt het programma voor de overige dagen zwaarder en 't werk voor den leider moeilijker. Verschillende uitstekende krachten uit ons land nemen aan dit tournooi deel. Wij laten hieronder de uitslagen van de tot nu toe gespeelde partijen volgen. Heerencnkelspel le ronde: H, Dutilh sl. Ging Dutilh 64, 6—2. A, M. J. v, Huystee w. o. Jhr, N, v. Foreest sl. dr. G. Hoeneveld 62, en Mr. M. v. d, Feen sl. Mevr. en den heer 6—4, 6—0. Damesenkelspel le ronde: Mevr, Marlede Booij sl. Jkvr. M. van Panhuys 61, 60. Heerendubbel le ronde: Mac Donald en E. G. Buma sl, Jhr. N. v, Foreest en R. Cox 64, 6—0. Gemengd dubbel 1 ronde: Mej. S. Aberson en Mr. M. v. d. Feen sl. Mevr, en de heer Bijlsma 61, 61, Mevr. A. de Bruyn Kops en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Mevr. W^t- selaar Ament en G. van Galen Last 62, 62. Gister werd het tennistournooi alhier voort gezet met de volgende resultaten: Heerenenkelspel, le ronde. M. Wetselaar sl. W. F. Westerman 6—2, 60, C. C. v. Brero sl. D. H. Buiskool 62, 60, J, Kern sl. Jhr. W. E. van Citters 75, 60, W. A. Dingemans sl. Mr. J. J. H, J. v. Reenen 60, 60, Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk sl. C. Hocke 61, 61, K. J. W. Bartelds sl. Mr. J. A. E. Buiskool 61, 60, Jhr. Mr. G. C. J. v. Reenen sl, F. H. Reu- vekamp Gille 60, 63, C. v. Baaien sl. A. U. W. Schoute 61, 67, 63, E, G. Buma sl. Jhr. C. M. J. v. Panhuijs 75, 61, J. Nielsen sl. D. Nap 61, 61, Jhr. P. Quarles v. Ufford sl. G. A. Overdijkink 62, 63, „Hermans" w.o. J. Bache, R. Cox w.o. J. de Leon. 2e ronde. Mr. M. v. d. Feen sl. Jhr. N. van Foreest 62, 60, M. Wetselaar sl. C. C. v, Brero 60, 62. Damesenkelspel, le ronde. Mevr. Crena de Jongh sl. Mevr. E. v. Huystee 63, 86, Mevr. A. de Bruyn Kops sl. Mej. D. v. d. Stadt 62, 60, Mej. T. Bogtman sl. Mej. N. Binks- ma 61, 62, Mevr. Wetselaar Ament sl. Mevr. A. v. Laer 63, 62, Mevj. v. Gulick sl. Mej. Bruynse 61, 61. Heerendubbelspel, le ronde. M. Wetselaar en G. v. Galen Last sl. W. F. Westerman en Mr. H. D. A. v. Reenen 60, 60, F. Elhorst en J. W. C. Kern sl. Jhr. v. Panhuys en A. M. J. Huystee 63, 64, „Hermans" en Hoche sl. J. Nieuwenhuyzen en P. A. Offers 61, 64, Guy Dutilh en P. de Kuyper sl. Jhr. de Jonge en H. Dutilh 5—7, 8—6, 6—2, Jhr. A. v. d. Poll en Jhr. P. Quarles van Ufford sl. G. A. Over dijkink en C. C. v. Brero 6—2, 6—1, K. J. W. Bartelds en Jhr. W. E. v. Citters w.o. Gemengd Dubbelspel, le ronde. Mevr. v. Marle de Booij en Jhr. Mr. G. C. J. v, Reenen sl. Mevr. J. Troelstra Romein en J. Troelstra 61, 62, Mej. D. v. d. Stadt en „Hermans sl. Mevr. Crena de Jongh en H. Dutilh 97, 64, Mevr. Elhorst Dekker en F. Elhorst sl. Mej. S. Aberson en Mr. M. v. d. Feen 61, 6—3. Damesdubbelspel, le ronde: Mevr. Jongmère en Mevr. Wetselaar Ament sl. Mej. Mensing en Mevr. v. Huystee 63, 62, Mej. N. Binksma en Mej. Bruynse sl. Jonkvr. v. Panhuys en Mevr. v. d. Broek 61, 60, Mevr. de Bruyn Kops en M'evr. v. GulickJob sl. Mevr. van Heemskerck Veeckens en Mevr. Crena de Jongh 61, 61. EXTRA-TRAMTREINEN NAAR EN VAN BERGEN AAN ZEE OP 10 AUGUSTUS. Van Alkmaar vertrekken Woensdag 10 Au gustus in verband met de concerten en het vuurwerk te Bergen aan Zee de volgende treinen: 18.44, 18.49, 19.49, 20.42, 20.58, 21.49, 22.49, 23.19. Daar tusschen nog alleen van Bergen naar Bergen aan Zee om 20.22, 21.25, 23.05. Van Bergen aan Zee naar Alkmaar: 18.38, 19.05, 18.49, 20.05, 20.46, 21.04, 22.05, 22.32, 22.45, 23.04, 23.25, 23.30 en 0.00. Des 's middags loopen er, met het oog op het Bloemencorso, dat om 3 uur aanvangt, ook vele extra-treinen. STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederl. en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9