mm „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" VIJFDE BLAD. DE HAAN'sLees-Bibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. Badgasten Koopt bij onze Adverteerders 23e Jaargang, No, 12, van ZATERDAG 20 AUG, 1932. Nieuwsberichten. BADBODE-FOTOWEDSTRIJD. Aan de door de Bergensche Duin-, Bosch- en Badbode uitgeschreven foto-wedstrijd werd door 47 inzenders met 146 foto's deelgenomen. De jury, bestaande uit mevrouw van Reenen— Jurriaans en de heem Adriaan Boer, redacteur van het Foto-Tijdschrift „Focus", A. Colnot en J. M. Graadt van Roggen, kunstschilders te Bergen, kenden de volgende prijzen toe: Speciale prijs 25.—, beschikbaar gesteld door de N. V. Bouw-Exploitatie Mij. „Bergen aan Zee aan den heer A. Nijhuis te Zaandam met zijn in zending onder het motto „Tine", mooiste foto van Bergen aan Zee. lste prijs 25.beschikbaar gesteld door de V. V. V. te Bergen, voor de mooiste foto van Ber gen of Bergen aan Zee, den heer F. Siekerman, Alkmaar, met inzending motto „Lid N. A. F. V. 2de prijs 15—, beschikbaar gesteld door „De Badbode", de heer W. Meulman, Bergen, motto „Lux". 3de prijs fototoestel, beschikbaar gesteld door den heer P. Hopman, den heer C. A. van der Gen, Amsterdam, motto „Zomer". 4de prijs fototoestel, beschikbaar gesteld door den heer Spandaw, den heer A, Woelders te Alk maar, motto „Paal 33". 5de prijs kunstvoorwerp, beschikbaar gesteld door P. Hopmans Kunsthandel, den heer L. de Liefde, Bergen, motto „Wijmlo". 6de prijs fototoestel of luxe album, beschikbaar gesteld door P. P. de Jong's fotohandel, den heer S. Graftdijk, Bergen, motto „La Espero". lste speciale prijs voor aardigste kiek boekwerk in band „Appel en Eva" van Jo van Ammers—- Kühler, beschikbaar gesteld door den boekhandel J. Romeny, mevrouw R. RegoutWesterwoudt, Bergen, motto „Strandgeneugten". 2de speciale prijs voor aardigste kiek luxe foto album, beschikbaar gesteld door Haan's Boekhan del, A. Woelders, Alkmaar, motto „Utile Dulci De foto's worden a.s. week geëtaleerd in den Eersten Bergenschen Boekhandel van den heer Romeny, Oude Prinsweg, Bergen. Wij zijn ten zeerste verheugd, dat deze wedstrijd zoo uitstekend slaagde. De jury had 2 uur noodig om de uitslag vast te stellen en was hoogst tevre den over het ingezondene. Men neme de kieken eens in oogenschouw, om vast te stellen hoe mooi er in Bergen gekiekt kan worden. Hartelijk dank aan jury, inzenders en hen die ons bij het beschikbaar stellen van prijzen steun den. Wij hopen, wanneer wij een volgende maal weer eens iets dergelijks organiseeren, eenzelfde medewerking te mogen ondervinden. BEIAARD-CONCERT Waagtoren, Alkmaar, op Donderdag 25 Aug. 's avonds 8.30 uur. 1. Andante Cantabile, PenÖn' 2. Es ist bestimt in Gottes Rat, Mendelsshon. 3. Ich bete an die Macht der Liebe, Bortniansky. 4. Die Königskinder, Oud Duitsch Volkslied. 5. Preludium, Van Langen. 6. Menuet, J*f vanHooL 7. La Guillarde, T r Thome. 8. Sonate, Jef van Hoof. 9. Postludium, Jei Denijn. In Brugge wonen honderden badgasten uit Os- tende en Blankenbrugge Donderdagsavonds in het seizoen dergelijke beiaardconcerten bij. Het Alkmaarsche carillon is in 1929 geheel om gebouwd voor het geven van deze concerten. Gasten die zich eens in de sfeer van een mid- deleeuwsche zomeravond binnen de stedelijke wal len waar dergelijke concerten hoogelijk worden gewaardeerd, willen vermijden, brenge Donderdag avond eens een bezoek aan het Alkmaarsche marktplein. Het tjingelen van de klokken over het dan stille stadje, is dan mede door de over de stad komende duisternis, imponeerend. TENTOONSTELLING BORDUUR- SCHILDERWERK, Etha Fles, als briefschrijfster uit Rome bij de lezers van de Alkmaarsche Courant wel bekend, exposeert in den Kunsthandel van den heer Hop man een aantal door haar vervaardigde borduur- schilderwerken. Het werk is om meer dan één reden boeiend en wel allereerst om het procédé, een combinatie van schilderen en borduren. Zooals Etha Fles, die velen jaren schilderde( zij trok als schilderes naar Rome, waar zij ruim 10 jaar woonde en een bekende internationale per soonlijkheid werd, die zelfs door den duce werd ontvangen en over hem artikelen publiceerde) dit appliqueerwerk uitvoert, ontstaan daardoor waar- I lijk schoonheden. Haar kleurgevoel is buitenge woon hoog ontwikkeld. Tijdens haar verblijf in Italië heeft zij de Hollandsche somberheid over boord gegooid en haar werk is een en al getuige van het zonnige zuiden. Mede door het prachtige kantwerk van ,,'t Mo lenwiekje" dat in het midden van het zaaltje wordt geëxposeerd (de werken van Etha Fles be dekken de wanden) behoort deze expositie tot de fijnste die wij er sinds jaren zagen. Men brenge er vooral een bezoek. DE EERSTE VOORWAARDE. De eerste voorwaarde voor Bergen als vacantie- oord is ongetwijfeld goed weer. In dit opzicht stelt Augustus niet teleur. Wij kunnen ons in Augustus over buitengewoon mooi zomerweer ver heugen en daardoor maakt deze maand voor velen zeer veel goed. Avond aan avond blijkt het mogelijk op de ter rassen van een heerlijke zomeravondkoelte te ge nieten. Wij beleven nu eens waarlijk een zomer, zooals men die slechts kan wenschen. Het is over dag warm, doch niet te warm, zoodat het ook op het strand heerlijk toeven is. In vele plaatseen zijn de lagere scholen weer met de lessen aangevangen. Het met dit weer op de schoolbanken zitten is een plagerij voor de kinderen, die zeker onder deze omstandigheden niet in conditie verkeeren om iets te leeren. Het mag dan ook verblijdend worden genoemd, dat vele schoolautoriteiten er geen bezwaar tegen maken om op verzoek van de ouders de kinderen toe te staan iets langer van de vacantie te genie ten. De zomer spoedt ten einde en daarom is het wenschelijk er voor de gezondheid dat voordeel uit te trekken, wat er uitgetrokken kan worden. Het mooie weer brengt mede, dat de gasten over dag naar het strand trekken, waar het strandleven dan ook drukker is dan ooit te voren. Het kleurige bewegen van de honderden wielrij ders en -rijdsters op het rijwielpad naar zee is op zich zelf reeds een genoegen. Het aantal parkee- rende auto's is zeer groot. Herhaaldelijk komt het voor, dat de hulp van kraanwagens noodig is om auto's die langs den zeeweg parkeerden, weer op gang te brengen, doordat zij met vier wielen in het zand werden geplaatst. Wie langs den Zeeweg parkeert doet verstandig, althans twee wielen op het harde wegdek te hou den. Des avonds heerscht er in het dorp een gezel lige drukte van winkelende gasten. Wie met aandacht de étalage's van de Bergen sche winkels aanschouwt moet concludeeren, dat men overal iets bijzonders ziet, dat door de naar verhouding lage prijzen tot koopen lokt. Vele gasten, ook zij die uit groote plaatsen ko men, vinden het een genoegen in Bergen cadeaux te koopen, omdat ze er een keuze vinden die men elders vergeefsch zou zoeken, en tegen prijzen die beslist concurreerend kunnen worden genoemd. Dit is slechts mogelijk omdat in Bergen alle ge zinsleden van de winkeliers werkzaam zijn om in 't seizoen de cliënten te bedienen en tot 's avonds na 10 uur in touw zijn om de orders uit te voeren. Voor Bergen zou de doorvoering van de winkel sluitingswet in het seizoen dan ook een ramp be- teekenen. Ook de terrassen van de verschillende café's mogen zich des avonds in een druk bezoek ver heugen en het mag zeker iets buitengewoons ge noemd worden, dat het thans mogelijk is avond aan avond heerlijk op de terrassen een kopje thee of een glaasje bier te kunnen drinken. De B. R. C„ die eenige malen een bal-cham- pêtre in den tuin van de Rustende Jager organi seerde, kan zich er over verheugen, dat de meeste dier avonden, dank zij het mooie weer, slagen. Ook Woensdagavond was dit het geval en heerschte er op dit bal een gezellige drukte. Zoo nog een 14 dagen. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 21 Aug., 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Gereformeerde Kerk te Bergen. Zondag 21 Aug., 10 uur en nam. 3.30 uur, ds. Joh, Kwak, van Amsterdam (Noord). Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 21 Aug., voorm. 10.15 uur, ds. Enkelaar, van Oud-Beijerland, des avonds 7.15 uur, ds. J. W. van Ellden, van Haarlem. Vrije Evang. Gem. Bergen. Oosterweg 28 bij den Bergerweg. Zondag 21 Aug., voorm. 10.15 uur en 's avonds 7.30 uur, J. J. Ruijs. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 21 Aug., voorm. 10.40 uur, liturgische dienst. Spreker: Ds. J. F, van Royen te Leiden. Doopsgezinde Kerk te Alkmaar. Zondag 21 Aug., voorm. 10.30 uur, ds. Kuiper. Remonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 21 Aug., geen dienst. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 21 Aug., geen dienst. Parochiekerk van de H, H, Petrus en Paulus te Bergen (Binnen). Zondag: H.H. Missen om 6, 7.30 en 10 uur, 7.30 uur Lof. Dinsdag: 7 uur algemeene H. Communie der Meisjescongregatie. 7.30 uur H. Familie afd. vrouwen. Donderdag: 8.30 uur onderricht voor de kin deren. 7 u. Meisjescongregatie. 7.30 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag: 4—6 uur en 79 uur gelegenheid om te biechten. STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederl. en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken aSSÊk S Dame (zich met de sollicitanten naar een chauf feursplaats bezig houdend, tot vriendin die een opmerking maakt over haar manier van doen). „Ik beoordeel ze altijd naar hun achterhoofd. Tenslotte moeten we daar toch bijna altijd naar kijken". (Humorist).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1932 | | pagina 9