adgaslen .Eerste Bergens* Boekhandel J. ROMENY, Ruime keuze Binnen- en Buitenlandsche Lectuur. PupoI en Purolpoeder DE HAAN's Lees-Bibliotheek, STATIONSSTRAAT. FOTO-ARTIKELEN. Grapjes. Oude Prinsweg 11, - BERGEN (N.-H.j Kantoor- School- en Schrijfbehoeften. Foto-artikelen. Ontwikkelen. Afdrukken. LEESBIBLIOTHEEK. Pers. A V „Springflower", Kruisweg. Fam. H. J, Schomaker, A'dam, 4 „Ten Berge", Stroomerlaan. Fam. Ir. van der Laan, Alkmaar, 4 „Truke", Molenkrochtlaan. Fam. H. Timmer, A'dam, 5 „Vogelenzang", v. Reenenpark. Fam, Dr. Rijshouwer, A'dam, 4 „Vogeloord", Kastanjelaan. Fam. Teuben, A'dam, 4 „De Weegbree", Hoflaan. Fam. Cohen, Eindhoven, 4 ,,'t Woud", Eeuwigelaan. Fam. de Mank, A'dam, 5 „De Wulp", Eeuwigelaan. Fam. Not. v. d. Heijde, Alkmaar, 5 ,,'t Zonneke", Loudelsweg. Fam. H. Jansen, A'dam, 3 „Zonneveld", Peltlaan. Fam. Jansen, A'dam, 3 „Zonneweelde", Kruisweg. Fam. van Vliet, R'dam, 2 „De Zwaluw", St. Anthoniestraat. Fam. G. Bakker, K. a. d. Z., 5 Pensions te Bergen aan Zee. Pers. A V Hotel „Nassau-Bergen". Bruno Mendelsohn, Mous. Eug. de la Harpe, Mr. M. Moltzer, Dr. Max Jörgens, Dr. Otto Schwarzschild, Op zich zelf wonenden. „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. J. Nolet, A'dam, 6 „Aquarius". De Hr. en Mevr. Alb. Piek, A'dam, 5 „Blinkert". Dames Schoemaker, Deventer, 8 „Branding". De Hr. en Mevr. Mr. K. H. Mulder, Sneek, 6 „Casemat". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel 8 „CorBenKeeBar". De Hr. en Mevr. C. C. P. Ingwersen, A'dam, 8 A'dam, 1 Lausanne, 1 Hilversum, 1 Wuppertal- Elberfeld, 2 Wuppertal Elberfeld 2 Mevr. de Jong'Schouwenburg, Amersfoort, 2 Douairière van Teylingen, A'dam, Mejuffr. S. Royer, A'dam, 1 Jos. Tijssen, Stuttgart, 4 De Hr. van Waterschoot v. d. Gracht, den Haag, De Hr. van Tienhoven, den Haag, 1 Fam. J. van Hoeg Smith, R'dam, 2 De Hr. H. Cleyndert Hzn., den Haag, 1 Mr. J. C. v. d. Poest Clement, Laren (N.H.), 2 Mej.den Bandt, Lunteren, Mej. Lenselink, Lunteren, 1 Dr. Eernstman en gezelschap Chr. Lyceum, den Haag, 29 Mevr. Samuel de Jong, Bussum, 3 Fam. Gast, Amersfoort, 3 Mevr. Pruissen, Haarlem, 1 Mej. Dr. Kooy, Utrecht, 2 Fam. H. Langhout, A'dam, 5 De Hr. B. Heldring, A'dam, 1 Fam. C. L. Roodenburg, Utrecht, 4 Fam. P. Schoen, Zaandam, 5 Fam. F. J. Matthijsen, Bilthoven, 3 Fam. H. Colsmann, Langenb. D., 3 De Hr. T. Greidanus, A'dam, 2 Fam. Jb. Duyvis, A'dam, 10 Fam. J. Luchsinger, A'dam, 5 Fam. Mevr. Haitsma Muiier, R'dam, 2 Fam. Schünemann, A'dam, 3 Fam. Dr. Eelco Huizinga, Groningen, 4 Fam. G. W. Frese, A'dam, 2 Fam. B. Cramer, Wapenveld, 4 „Onder 't Stroodak", Fam. Biemond, A'dam, 4 Fam, van Oort, A'dam, 3 Pension „Wilhelmina", Zeeweg 30. Fam. J. P. Kloosterboer, Dordrecht, 4 Fam. D. Tromp, Kerkrade, 3 Fam. J. Zwier, A'dam, 2 Fam. J. H. v. d. Stad, Zaandam, 4 Fam. F. Hageman, A'dam, 2 „Covente". De Hr. en Mevr. J. Wijsman Jr., A'dam, 7 „Distel". De Hr. en Mevr. H. L. Matthijsen, Bilthoven, 7 „Duinhut". Dames Woutman en logé's, Hilversum, 6 „Duinrode". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, 6 „Duintop". Bar. en Bsse. van Harinxma thoe Slooten, Haren (Gr.), 8 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 7 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen (N.H.), 3 „Elzenhof". De Hr. en Mevr. E. H. Devos, A'dam, 5 „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. N. Beets, A'dam, 5 „Hilda". De Hr. en Mevr. J. B. E. Hauët Jr., A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. G. Dekker, Zaandam, 7 „Hoog Droog". De Hr, en Mevr. A. L. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 „Kokkel". De Hr. en Mevr. J. J. Keijzer, Zaandam, 7 „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 „Magnolia". De Hr. en Mevr. C, Glerum, A'dam, 5 Pers. A V Pérs. A V „Marijke", De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, 5 „Opduin". Mej. A. E. van der Dussen, Hilversum, 2 Mej. F. C. Schouten, Hilversum, 1 Jkvr. C. Hora Siccama v. d. Harkstede, Hilversum. 1 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. J. Zernike, Eindhoven, 6 ,,'t Roefje. De Hr. en Mevr. E. E. Stoel, Bloemend., 3 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. F. Bicker Caarten, Bussum, 6 „Scholekster", De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 8 „Skopia". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, 5 „Tine". De Hr. en Mevr. H. C. Odijk, Zaandam, 5 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Westerlicht", De Hr. en Mevr. J. B. M. ten Bosch, 's Gravenhage, 8 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteyn, Krommenie, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. E. van Laer, Hilversum, 6 „Zeevonk". Mej. A. Holst en logé's Enschede, 5 Totaal aanwezig 1003 pers. Wilt U volop en zonder gevaar van zon en lucht genieten, zorgt dan het ontstaan van ontvellingen, pijnlijke blaren en zonnebrand te voorkomen. Wrijft daarom Uw huid in met Purol en verzuimt niet tegen den nacht de pijnlijkheid der roodge- worden huiddeelen te verzachten met Purolpoeder. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Purol in Doozen van 30, 60 en 90 ct., Tube 80 ct. Purolpoeder in Bussen van 45 en 60 ct. en 1 gld. Werken van de beste Nederlandsche en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen.Afdrukken. EEN MEISJESOORDEEL OVER DE EERSTE KUS. Er is niet veel, dat men in Amerika niet heeft gemaakt tot het onderwerp van „wetenschappe lijk" onderzoek en zoo hebben dan ook de vrou welijke studenten van de Northwestern-universi- teit in Evanstan besloten, de geheimenissen van den „eersten kus" eens wetenschappelijk te gaan doorgronden. De vice-presideute van den bond van meisjes-studenten, Sue Harbottle, heeft de taak op zich genomen om het materiaal voor dit onderzoek te verzamelen. Aan haar moeten de meisjes, die op dit gebied ervaringen hebben opgedaan, heur zoete geheimen toevertrouwen, opdat Sue op grond van dat ma teriaal wetenschappelijke conclusies kan trekken. Wat Sue dan allemaal weten wil? In de eerste plaats moet vastgesteld worden of de meisjes studenten den eersten kus al op den eersten dag van haar kennismaking met een jongen man wis selen. Wat dat betreft kon de leidster van het onder zoek al spoedig als resultaat der diverse uitlatin gen de volgende samenvatting publiceeren: „Voor het beantwoorden van de vraag of een meisje al op den eersten dag der kennismaking met een jongen man overgaat tot het uitwisselen van den eersten kus, hangt heel veel er van af hoe de eigenschappen van den betrokken jongeman zijn. Is hij aardig, dan verdient hij al direct op den eersten dag zijn zoen". Doch men moet op dit gebied al weer niet te ver gaan, meenen de meisjes, „want", zoo zeggen zij, „mannen verliezen spoedig hun belangstelling, als zij een vrouw naar hartelust mogen kussen". Een studente, wier zelfvertrouwen niet gebroken is, meende: „Als men een jongeman direct op den eersten dag een kus toestaat, dan komt hij stellig terug om er nog meer te vragen". Maar kerel, wat is er in 's hemelsnaam met jou gebeurd. Wat zie je er uit! Wat zal ik zeggen, ouwe jongen. Ik kwam om de hand van de dochter, maar maakte kennis met de vuist van de moeder en den voet van den vader! Agent (bijzonderheden noteerend): U bent er bij, juffrouw. Ik denk wel, dat uw rijbewijs inge trokken zal worden. Bakvischje: Maar, agent, dat kan niet! Dat heb ik niet eens. Deze pop is net als een echte baby, zei de winkelbediende. Ze doet de oogen toe en gaat slapen als men ze neerlegt. - Zoo zei de huisvader. Ik zie wel dat U niet zooveel verstand hebt van babies als ik. O die vreemde woorden. En ik wil niet, dat je aan de film gaat, riep de vertoornde vader woedend. Ik wil niet, dat mijn eerlijke naam van fatsoenlijk man op elke aanplakzuil geplakt zal worden! En toch ga ik aan de film, riep de weer barstige dochter uit. En als U er iets op tegen heeft, schaf ik mij gewoon een pseudoniem aan! Ja, hebt eens het hart in je lichaam, riep de booze papa buiten zich zelf. Dan breek ik jullie alle twee je beenen! De reiziger van een niet bepaald zeer royale firma werd door een sneeuwstorm, afgewisseld door een orkaan, op het eiland Terschelling op gehouden. Hij telegrafeerde aan zijn directie: Wordt hier opgehouden door noodweer. Sein wat ik moet doen! Een paar uur later kwam het antwoord binnen, dat luidde: Met ingang van gisteren heeft U uw jaarlijksche vacantie! Wat is dat? bulderde de verkeersagent, die door een automobiel werd aangereden. Kun je niet uitkijken? Neem me niet kwalijk, agent, antwoordde de ander. Ik zag u niet goed; ik dacht dat u een gewone voetganger was.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 6