mm AUTORIT! GARAGE „KENNEMERLAND" C. NIEUWLAND „Bergensche Bad-, Buig- en Boschhode" VIERDE BLAD. FOTO-ARTIKELEN. 24e Jaargang. No. 3. van ZATERDAG 17 JUNI 1933. Vervolg Vreemdelingenlijst. BERGEN AAN ZEE. Op zich zelf wonenden. Pers. A V Voor Anker". Fam. J. H. Smits, Schoorl, 4 De Hr. A. P. Smits, A'dam, 1 „Anna". Mevrouw Natkiel, A dam, 3 „Anna-Marie". De Hr. en Mevr, J. Nolet, A dam, 6 „Aquarius". De Hr. en Mevr. Alb. Piek, A'dam, 5 „Blinkert". Dames Schoemaker, Deventer, 8 „Branding". De Hr. en Mevr. Mr. K. H. Mulder, Sneek, 7 „Casemat". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel 8 „CorBen-KeeBar". De Hr. en Mevr. P. Kool, Alkmaar, 6 Mej. Vunderink, Zeist, 1 „Covente". De Hr. en Mevr. J. Wijsman Jr., A'dam, 7 „Distel". De Hr. en Mevr. Ir. H. L. Matthijsen, Bilthoven, 7 „Duinrode". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, 7 „Duinroosje". Familie Zeggelink, Enschede, 4 „Duintop". Bar. en Bsse. van Harinxma thoe Slooten, Haren (Gr.) 10 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 7 „Elzenhoi". De Hr. en Mevr. E. H. Devos, A'dam, 5 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen (N.H.), 4 v. Hasseltstr. 6. De Hr. en Mevr. C. Korver, Eindhoven, 4 „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. N. Beets, A'dam, 5 „Hilda". De Hr. en Mevr. J. B. E. Hauët Jr., A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. G. Dekker, Zaandam, 7 „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. A. L. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 „de Kluis". De Hr. en Mevr. J. Fijn, Bergen (N.H.), 5 „Kokkel". De Hr. en Mevr. J. J. Keijzer, Zaandam, 7 „Kooy". De Hr, en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 „Longroom". De Hr. Dr. H. J. Calkoen, Dieren, De Hr. L. Calkoen, Dieren, Zuster A. Rollf, Dieren, 1 „Marijke". De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, 4 De Hr. en Mevr. P. Verschuyl, Hilversum, 4 „Opduin". Mej- A. E. van der Dussen, Hilversum, 2 Mej. F. C. Schouten, Hilversum, 1 Jkvr. C. Hora Siccama v. d. Harkstede, Hilversum. 1 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. J. Zernike, Eindhoven, 4 „'t Roefje, De Hr. en Mevr. E. E. Stoel, Bloemend., 3 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. F. Bicker Caarten, Bussum, 6 „Skopia". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, 5 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Mr. H. Judell, Bergen (N.H.), 2 „Tine". De Hr. en Mevr. H. C. van Odyck, Zaandam, 5 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Westerlicht". De Hr. en Mevr. J. B. M. ten Bosch Fam., 's Graven- hage, 12 DE HAAN's Lees-Bibliotheek, STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederlandsche en Buitenlandsche Schrijvers. Ontwikkelen. Afdrukken. Pers. A V „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteyn, Krommenie, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. E. van Laer, Hilversum, 6 „Zeevonk". Mej. A. Holst en logé's Enschede, 5 „Zonnehuis". Dames Faro, Hilversum, 3 Mevr. van der Spa, Hilversum, 1 De Hr. en Mevr. Kuiper, Haarlem, 2 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, Vereeniging „Voor Jong NederlandA dam, Het „Zeehuis", A'dam, 40 46 120 Totaal aanwezig 1083 pers. „BERGEN'S SCHOON". Wees welkom! gij vreemdelingen, Op Oud-Hollandsch „Bergen's" grond, Waar de Stadsche Jeugd en Grijsheid, Nieuwe kracht en vreugde vond. Wees gegroet! gij stedelingen, Van Bosch en Beemd, Duin en Strand, Waar de frissche lucht U lave, Als gij toeft op 't mulle zand. Waar de golf klots U verkondigt: Met een steeds herboren lust „Gij Gods grootheid kunt bewond'ren", Wijl de Zon uw konen kust. Als gij „Bergen" gaat verlaten. Met haar Bosch en Duin en Zee, Blijft g'in vreugde haar gedenken. Majesteit gelijk de Zee. Wees gegroet dan schoone dreven, In mijn harte draag 'k U mee, Toonbeeld voor het zieleleven: Neemt ge ook de Heimwee mee. M. OORTMAN. Auto's met en zonder chauffeur. Breelaan 52-54. Telef. 22. EEN BELANGRIJK SCHILDERIJ. Charly Toorop heeft de vorige herfst een be langrijk werk opgezet, dat thans zijn voltooiing nadert. Het is een doek van 2 X 2 M. en geeft een beeld van de Alkmaarsche kaasmarkt. De kaasmarkt heeft reeds vele artisten tot het vervaardigen van een schilderij geïnspireerd. Charly Toorop heeft niet zooals de anderen, het waaggebouw in het centrum geplaatst, doch twee typische kaasdragers met een berry, en deze figu ren levensgroot genomen. Op den achtergrond heeft zij de waag en de markt geplaatst. De figuren met hun zonnige ge zichten, witte kleuren en blauwe hoeden leven op het doek en geven volkomen de beweging van het dribbelpasje weer waarmede de kaasdragers hun last verplaatsen. Deze beweging wordt nog ver hoogd door een tegen-beweging van de boven het geheel voortjagende wolken. De kunstenares werkte Vrijdag den geheelen dag te midden van de marktdrukte, gezeten in een schapenhok, aan de afwerking van haar doek, en hoopt dit de volgende week eenige dagen te kun nen herhalen. De figuren poseerden eenige malen op haar atelier en Vrijdag werden zij door de be langstellenden onmiddellijk als de kaasdragers Stokman en Veel erkend. Begin Juli hoopt zij met het werk gereed te zijn om het te exposeeren op een tentoonstelling in den kunsthandel van den heer Goudstikker te Amsterdam. Wij zijn overtuigd, dat dit nationale doek, dat het typische van onze kaasmarkt naar voren brengt, op suggestieve wijze de belangstelling voor de kaasmarkt kan wekken en geven dan ook aan onze zustervereeniging Alcmaria in overweging om in samenwerking met de A. N. V. V. daarvan in kleur reproducties, voor verspreiding in het buitenland, te laten vervaardigen. Voor de propaganda voor de Alkmaarsche kaasmarkt is het jammer, dat dit doek niet meer op de wereldtentoonstelling te Chicago geëxpo seerd kan worden. ZWEMDEMONSTRATIE. De zwemdemonstraties van de Amsterdamsche Reddingsbrigade, welke Zondag in het familie-bad ,,De Bergermeer" op het landgoed van den heer Judell zouden plaats vinden, zijn tot Juli uitge steld. Het is te hopen, dat men dan met de as- phalteering van het 1000 M. weggedeelte, waaraan reeds 5 weken wordt gearbeid gereed is. Van uit Alkmaar is het bad reeds thans zonder hindernissen te bereiken, doch van uit Bergen gaat dit voor auto's nog met moeilijkheden ge paard. Per rijwiel is het bad zonder moeilijkhe den uit beide richtingen te bereiken. DE NEDERLANDSCHE RIJWIELPADVEREENIGINGEN. De Bond van Nederlandsche Rijwielpadvereeni- gingen houdt 23 Juni in den Stedelijken Muziek- tuin te Alkmaar zijn jaarvergadering, gepaard gaande met verschillende excursies. 22 Juni vertrekken de deelnemers des middags 2.30 uur per Alkmaar Packet van Amsterdam naar Alkmaar. Vandaar gaan ze per autobussen naar Bergen aan Zee, waar gedineerd wordt en gelogeerd. Den volgenden morgen wordt de Kaasmarkt be zocht, de stad bezichtigd, een koffietafel en diner in den Muziektuin gebruikt en des avonds een be zoek gebracht aan de Rustende Jager te Bergen. Zaterdagmorgen vertrek van Bergen aan Zee per fiets over het rijwielpad naar Egmond aan Zee. Aldaar ontvangst in hotel „Zeezicht" en vandaar over het rijwielpad naar Heiloo, waar het gezelschap om 12.30 officiëel door het gemeente bestuur wordt ontvangen. Daarna koffietafel in de Rustende Jager te Ber gen. Per auto's wordt des middags een tocht langs de Duinvoet naar Schoorl gemaakt, waar de deelnemers door de V. V. V. aldaar worden ont vangen. Zooals men ziet een aardig programma. ZOMER 1933. Velen herinnèren zich het aardige boekje het vorig jaar door de Spoorwegen uitgegeven om de georganiseerde goedkoope treinen bekend te maken. Een dergelijk boekje voor 1933 is thans ver schenen en van 20 Juni af a 10 cent aan de sta tions en reisbureaux verkrijgbaar gesteld. In het boekje is thans opgenomen een volledig overzicht der goedkoope treinen in alphabetische volgorde gerangschikt naar de plaats van vertrek, zoodat de a.s. vacantiereizigers op gemakkelijke wijze hun reisplan vpor den a.s. zomer kunnen vaststellen. Tevens is aan dit boekje toegevoegd een ru- broek „Attracties voor Goedkoope treinreizigers", bevattende eene opgave van attracties (beziens waardigheden, autorondritten, boottochten enz.) die den reizigers in verschillende plaatsen van be stemming tegen gereduceerden prijs worden ge boden. Bovendien is wederom opgenomen eene opgave van de goedkoope tarieven voor het vervoer van reizigers gedurende het a.s. zomerseizoen. Het geheel is geïllustreerd met foto's van ver schillende plaatsen uit ons land. Men schaffe zich spoedig deze mooie uitgave CONCERT in den Muziektuin te Bergen op Zondag 18 Juni 1933, des avonds 8 uur door „Bergens Harmonie Beschermheer de Ed.Achtb. Heer Jav. v. Reenen Directeur de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Pick-Up", marsch, Ant. van Leest. 2. „L'Age d'Or", ouverture, Louis Boyer. 3. „Fantaisie Pastorale" (clarinet-solo), J. B. Singelée. Door den Heer C. Wokke. 4. Fragmenten "uit de opera „Tannhauser Rich. Wagner. Pauze. 5. „Tout Simple", marsch, Louis de Morée. 6. „Phébé", ouverture, F. Andrieu. 7. „Montagnes et Vallées", fantaisie, H. Devoivre. F. Lehar. 8. Fragmenten uit de operette „Die Lustige Witwe", 9. Masch, finale. De toegang tot den muziektuin is vrij. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. Gelieve vooral stilte te betrachten.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 7