mo. AUTORIT! „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode" VIERDE BLAD. Hotel „TRIANON' - BERGEN MN ZEE - GARAGE „KENHEMERLAND" C. NIEUWLAND 24e Jaargang. No. 4. van ZATERDAG 24 JUNI 1933. Vervolg Vreemdelingerilijst. BERGEN AAN ZEE. Pensions te Bergen aan Zee. Pers. A V Hotel-Pension „Bakhuis". Fam. Dr. B. Klijn, Baarn, 6 Fam. Dr. A. P. van de Water, Amersfoort, 6 Fam. Dr. W. H. Bondam, Arnhem, 2 Mej. Teterode, den Haag, 1 Fam. G. Land, Breukelen, 1 Fam. A. Bianchi Wüstenhoff, Breukelen, 2 Fam. T. AbbingGouda, A'dam, 5 Fam. Mr. C. Maris, Utrecht, 5 Mej. M. Thomas, A'dam, 2 Pension „Frisia". Fam. H. S. de Haan, R'dam, 4 Hotel „Nassau-Bergen". J. Bücker, den Haag, Mr. S. Kuipers, Eefde, G. C. Eisma, Bolsward 1 Fam. Mr. J. W. Beliniante, den Haag, 2 Fam. Mr. F. C. Hekmeijer, Hattem, 2 Mevr. E. ter Horst, Zwolle, 1 Fam. van Veenendaal, A'dam, 2 Fam. P. H. Faber, Baarn, 3 Fam. Mr. Crute, Sanders Tead 2 Fam. MeierPorges, A'dam, Fam. A. G. Huisken, Hilversum, 2 Fam. A. Vlietstra Sr., A'dam, 2 Fam. H. T. Konink Blijdestein, Hengelo (O.), 2 Fam. A. v. Lookeren CampagneBriët, Hengelo (O.), 2 A. de Hoop, A'dam, B. I. Ochse, Heemstede, 1 Fam. Ernst Krehksy, Stockholm, 2 Fam. Mr. J. J. Noest, Wassenaar, 2 F. W. O. Baud, A'dam, 1 Mej. T. Pijper, Schiedam, 1 Mr. J. J. Wijnstroom, Utrecht, 1 Dames Wijsman, den Haag, 2 Fam. L. W. de Boer, R'dam, 2 Fam. Dr. Med. H. Barlocher, St. Gallen, 2 Fam. L. v, d. Laag, A dam, Fam. A. C. List Graswinckel, R'dam, Fam. van Walree, Baarn, 3 Mej. Kwakernaat, den Haag, 1 Friesche Bouwkring. Voorz.: Baart Leeuwarden, Leeuwarden, 25 L. Vickente Tubbergen, Almelo, T. A. Trijsenaar, Almelo, Jonckers Nieboer, Zeist, Ir. Stoffels, Zeist, G. S. van Voorst, Bussum, W. H. J. Dicke, den Haag, M. v. d. Broek, Barneveld, J. Louwerse, Vlissingen, Mr. André de la Porte, Baarn Hotel „Trianon". Fam. Vermeulen, Leeuward., 4 Fam. Jhr. de Blocq van Scheltinga, Amersfoort, 4 Fam. Dr. 's Jacob, Indië, 4 Fam. Pons, Philadelphia, 2 Mevr. Dammers, Amersfoort, 1 Fam. Bosman, Overveen, 5 Fam. Hautwein, A'dam, 2 tlllllllltillIllllllllltlllllllllllllllllllllllllllMllllll Rustige, gezellige gelegenheid aan den boulevard voor uw thee-uurtje. Prachtig uitzicht op de zons ondergang in zee. Prima consumptie. Billijke prijzen. Pension „Wilhelmina", Zeeweg 30. Fam. J. Schuddeboom, A'dam, 4 Mej. L. Schuddeboom, K.-Zaand., 1 Mevr. Kloosterboer, Dordrecht, 1 Fam. Zwier, A'dam, 2 Fam. H. W. Kronberg, Haarlem, 2 Fam. P. J. Jansen, A'dam, Fam. C. M. Pols, A'dam, Fam. C. J. Dutyn Noordberger, Groningen, 2 Op zich zelf wonenden. „Voor Anker". Fam. J. H. Smits, Mevrouw Natkiel, „Anna". Schoorl, A'dam, Auto's met en zonder chauffeur. Breelaan 52-54. Telef. 22. Pers. A V „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. J. Nolet, A'dam, 6 „Aquarius". De Hr. en Mevr. Alb. Piek, A'dam, 5 „Blinkert". Dames Schoemaker, Deventer, 8 „Branding". De Hr. en Mevr. Mr. K. H. Mulder, Sneek, 7 „Casemat". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel 8 „CorBen-KeeBar". De Hr. en Mevr. P. Kool, Alkmaar, 6 Mej. Vunderink, Zeist, 1 „Covente". De Hr. en Mevr. J. Wijsman Jr., A'dam, 7 „Distel". De Hr. en Mevr. Ir. H. L. Matthijsen, Bilthoven, 7 „Duinrode". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, 7 „Duinroosje". Familie Zeggelink, Enschede, 4 „Duintop". Bar. en Bsse. van Harinxma thoe Slooten, Haren (Gr.) 10 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 7 „Elzenhof". De Hr. en Mevr. E. H. Devos, A'dam, 5 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen (N.H.), 4 v. Hasseltstr. 6, De Hr. en Mevr. C. Korver, Eindhoven, 4 Zuster W. Günther en kind Boissevain, Den Dolder, 2 Zuster A. C. Spruyt en kind Roëll, A dam, 2 „Herline". De Hr. en Mevr, Mr. N. Beets, A'dam, 5 „Hilda". De Hr. en Mevr. J. B. E. Hauët Jr., A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. G. Dekker, Zaandam, 7 „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. A. L. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 „de Kluis". De Hr. en Mevr. J. Fijn, Bergen (N.H.), 5 „Kokkel". De Hr. en Mevr. J. J. Keijzer, Zaandam, 7 „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 „Laura". Fam. Mevr. B. DikkersTijl, Zwolle, 7 „Longroom". De Hr. Dr. H. J. Calkoen, Dieren, De Hr. L. Calkoen, Dieren, Zuster A. Rolff, Dieren, 1 „Marijke". De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, 4 De Hr. en Mevr. P. Verschuyl, Hilversum, 4 Jonkheer en Mevr. A. M. C. Mollerus, Hilversum, 4 „Noviomagum". Fam. N. Waalewijn, A'dam, 5 „Opduin". Mej. A. E. van der Dussen, Hilversum, 2 Mej. F. C. Schouten, Hilversum, 1 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. J. Zernike, Eindhoven, 4 „'t Roefje. De Hr. en Mevr. E. E. Stoel, Bloemend., 3 „Schelpduin", De Hr. en Mevr. F. Bicker Caarten, Bussum, 6 „Skopia". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, 5 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Mr. H. Judell, Bergen (N.H.), 2 „Tine". De Hr. en Mevr. H. C. van Odyck, Zaandam, 5 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Westerlicht". De Hr. en Mevr. J. B. M. ten Bosch Fam., 's Graven- hage, 12 Pers. A V „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteyn, Krommenie, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. E. van Laer, Hilversum, 6 „Zeevonk". Mej. A. Holst en logé's Enschede, 5 „Zonnehuis". Dames Faro, Hilversum, 3 Mevr. van der Spa, Hilversum, 1 De Hr. en Mevr. Kuiper, Haarlem, 2 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vereeniging „Voor Jong Nederland", A'dam, 46 Het „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1560 pers. Nieuwsberichten. V. V. V. FEESTEN. De Commissie voor de V. V. V. feesten kwam reeds tweemaal bijeen en besloot Woensdag 26 Juli, met medewerking van de buurtcommissies, wederom een verlichtingsavond te organiseeren. 9 Augustus werd als datum voor het Bloemen corso vastgesteld. Bé Quick, Bergen's Gemengd Koor, Bergen s Mannenkoor, de Berger Revue- en Operette- Vereeniging, de Berger Esperantoclub, de Berger Dresseervereeniging, de Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid, de Berger Sportvereeniging en Ons Genoegen te Bergen aan Zee deden reeds toezeg ging in het corso met een nummer te zullen uitko men, terwijl Bergens Harmonie wederom toezeg ging deed het muzikale gedeelte te zullen verzor gen. De kern van het corso is dus verzekerd. Gaarne wekken wij particulieren op, om voor de rubrieken buiten de vereenigingen met een num mer uit te komen. Ook dit jaar worden aardige prijzen beschikbaar gesteld. De verlichtingsavond belooft eveneens schitte rend te zullen slagen. Particulieren kunnen het aanzien van dezen avond verhoogen door hun tuinen en gevels van hun woningen te versieren. De V. V. V. stelt voor dit doel oranjelampions be schikbaar tegen den prijs van 10 cent per stuk met inbegrip van kaarsen. Voor straten die tot nog toe aan de verlichting niet meededen, richte men nog vroegtijdig buurt commissies op. FEESTELIJKHEDEN TE BERGEN AAN ZEE. Wanneer het volgend nummer van „De Bad- bode" verschijnt, is de dag daar waarop Bergen aan Zee in feestelijke stemming verkeerd ter eere van de officiëele opening van het Bio-Vacantie- oord in het kasteel „Russenduin", te Bergen aan Zee. Vóór een paar jaar werd dit gebouw door de Stichting Bio-Vacantieoord een instelling van den Nederlandschen Bioscoopbond gekocht, die zich ten doel stelt het zwakke Nederlandsche kind door verpleging aan zee de levenskracht te be zorgen die het noodig heeft, om moeielijke omstan digheden te boven te komen. De daarvoor benoodigde gelden worden in de bioscopen gecollecteerd en het sympathieke van deze instelling is, dat de verpleging zonder over heidssubsidie wordt verstrekt. Het vorig jaar werd een aanvang gemaakt met de verbouwing om dit ideaal gelegen vacantiehuis voor de verpleging van 'n 100 kinderen gedurende het gansche jaar in te richten. Zaterdag a.s. heeft de opening plaats en het mag gezegd worden, dat de architect Harry Elle er in geslaagd is een inrichting daar te stellen die eenig in Europa genoemd mag worden. Zelfs een overdekte zweminrichting ontbreekt hier niet, zoodat de kleinen ook in de winter maanden in een op temperatuur gebracht bassin zich in de zwemkunst kunnen oefenen. De inrichting bewijst, dat het bestuur van de stichting, voorgelicht door deskundigen en ge steund door een actief damescomité, zich veel moeite heeft getroost om het tehuis aan de uiterste hygiënische eischen te doen beantwoorden, terwijl men toch luxe heeft vermeden. Belangstellenden worden a 50 cent in de gele genheid gesteld op 1 Juli het gebouwencomplex te bezichtigen en aangezien de entree geheel de stichting ten goede komt, zullen wij ons van een beschrijving van het gebouw onthouden en vol staan met onze lezers op te wekken er eens een kijkje te nemen. Ter eere van de opening organiseert de V. V. V. in samenwerking met het bestuur van den Ned. Bioscoopbond en de bewoners van Bergen aan Zee op den openingsdag verschillende feestelijkheden. Des morgens concerteert op he terras van hotel Nassau-Bergen het orkest van Tuschinski onder leiding van Max Tak, waarna in de dancing van Nassau-Bergen een receptie plaats heeft. De genoodigden begeven zich daarna per auto bussen naar het Russenduin om het tot stand ge brachte in oogenschouw te nemen. De lunch wordt daarna in het hotel gebruikt. Des avonds wordt er op het Vlaggenduin aan zee

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 7