Zaterdagavond ter eere van de officieele Opening van de Stichting Biovacantieoord „Russenduin" Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer te Bergen het Nieuwsberichten. REDDINGSDEMONSTRATIES. Zondag 9 Juli organiseert de Amsterdamsche Reddingsbrigade in het familiebad „De Berger- meer" van den heer Judell een reddingsdemon stratie, polowedstrijden en andere wedstrijden. Men weet, dat de leuze van deze brigade, die pas haar 20-jarig jubileum vierde, is: ieder mensch een zwemmer en iedere zwemmer een redder. Het Jubileum-zwemfeest in het gemeentebad aan den Zuidelijken Wandelweg te Amsterdam, waar voor ook de Koningin een zilveren medaille uit loofde, mocht zich 17 Juni in een groote belang stelling verheugen. Zondag 9 Juli zal ook in Bergen de brigade de enorme ontwikkeling van de watersport demon- streeren, o.a. zullen de beste zwemmers van Amsterdam zwemdemonstratie geven. Wij verwachten Zondagmiddag 9 Juli in het fa miliebad een groote belangstelling van de beoefe naars der zwemsport uit Alkmaar en omgeving. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Onder leiding van den heer P. Besse organiseer de het comité voor autotochten voor Ouden van Dagen Woensdagmiddag met autobussen een tocht naar Volendam. De dag slaagde uitstekend; vele oudjes hebben genoten van het Noord-Hollandsche landschap en het aardige visschersplaatsje. Bij Spaander in Volendam werden ze onthaald, terwijl onder weg tal van versnaperingen werden aangeboden. Het comité was tot dezen tocht in staat gesteld, in hoofdzaak doordat autobezitters, die anders hun wagen beschikbaar stelden, bijdragen hebben gegeven. Ook de Berger Winkeliersvereeniging schonk hiervoor 20. Des avonds 8 uur werden de oudjes in het Van Reenenpark verwelkomd door Bergen's Harmonie. OFFICIEELE OPENING BIO-VACANTIE-OORD. Hedenmorgen heeft de opening plaats gehad van het Bio-Vacantie-oord, stichting van den Ned. Bioscoopbond. Sinds 1916 heeft het door wijlen August Jansen gestichte kasteel „Russenduin' na de voltooiing onbewoond gestaan. Voor enkele jaren werd het grootsche gebouw met het daarbij behoorende duingebied door de Stichting Bio-Vacantie-oord aangekocht en het vorig jaar werd volgens plannen van den architect Harry Elte een aanvang gemaakt met de verbou wing, om dit gebouw dienstbaar te makgn aan de verpleging van het zwakke en behoeftige Neder landsche kind. De Ned. Bioscoopbond heeft een einde willen maken aan de tallooze verzoeken om voor liefda dige doeleinden in bioscopen te mogen collectee ren. Hij stichtte daarom de stichting Bio-Vacantie- oord en bracht door tweemaal per jaar in de bioscopen te collecteeren de gelden bijeen om het gebouw in exploitatie te kunnen brengen. Jaarlijks worden reeds op kosten van de Stichting honderden Nederlandsche zwakke kinderen in vacantie-oorden verpleegd en het sympathieke van deze stichting is, dat deze verpleging geheel geschiedt zonder overheidssteun. Zoowel voor den Ned. Bioscoopbond als voor de Stichting was het heden bij de officiëele ope ning een grootsche dag. De inrichting mag eenig in Europa genoemd worden. Aan de hoogste hygiënische eischen is voldaan en alles wat er boven het noodzakelijke is, zooals een turnzaal, een geluidsbioscoopinstallatie, een pianola en radiotoestellen, werd door schenkin gen van vrienden uit het bioscoopbedrijf verkre gen. Wij noemen hiervoor in het bijzonder de heeren Cohen Barnstein, Hamburger, wijlen den heer Adam, en de firma's Ernemann uit Dresden en Philips uit Eindhoven. De vrienden van het bioscoopbedrijf kwamen hedenmorgen in groote getale in Nassau Bergen bijeen, waar tevoren op het terras, onder leiding van Max Tak een 35 musici van de Amsterdam sche bioscopen concerteerden. De voorzitter van de Stichting J. ter Linden gaf in een toespraak uiting aan zijn gevoelens van dankbaarheid jegens hen, die het initiatief hebben genomen tot de oprichting dezer stichting. De secretaris A. de Hoop bracht een eere-saluut aan de heeren Veerman, Ehrlich en Kroonenburg en gaf een historisch overzicht van de totstandko ming van de Stichting en de werkzaamheden. Spr. droeg namens de Stichting het Bio-Vacantie-oord Russenduin over aan het Genootschap voor Kin- derherstellings- en vacantieoorden. De voorzitter van dat Genootschap, Dr. A. Shuckink Kool aanvaardde de overdracht in wel gekozen bewoordingen, waarna de burgemeester Mr. H. D. A. v. Reenen in een kernachtige speech deed uitkomen, dat ook de gemeente Bergen ten volle waardeert, dat het gebouw thans ten dienste van het Nederlandsche zwakke kind in gebruik is genomen. Hierna werden ververschingen aangeboden. De genoodigden, w.o. Mr. Lietaert Peerbolte, In specteur van den Geneeskundigen dienst, begaven zich hierop in autobussen naar het Russenduin, waar de voorzitter van den Ned. Bioscoopbond, de heer D, Hamburger Jr., de officiëele opening ver richtte, en de sleutel overhandigde aan Mr. Schuckink Kool, om het gebouw zijn definitieve bestemming te geven. Hierop volgde een rondwandeling door het ge bouw; alle aanwezigen waren vol lof over hetgeen hier tot stand is gebracht. Ter eere van deze heugelijke gebeurtenis orga niseert de V. V. V. hedenavond op het Vlaggeduin aan het strand een vuurwerk, terwijl de Ned. Bioscoopbond het Russenduin met een 40-tal schijnwerpers zal verlichten en Bergen's Harmonie een muzikale avondwandeling door Bergen aan Zee maakt. In de duinpan bij Prins Maurits zal men zich hedenavond op een bal-champêtre kunnen amu seeren. Tot slot zal op den massieven toren van „Rus senduin" een Bengaalsch vuur worden ontstoken. Vannacht om 1 uur vertrekt er een extra tram van Bergen aan Zee naar Alkmaar. Ten bate van de Stichting zal het gebouw Zon dagmiddag tegen een entree van 50 cent van 24 uur ter bezichtiging worden gesteld. De bedoeling is dat dit in groepen van 25 zal geschieden, terwijl voor voldoende begeleiding zal worden zorg ge dragen. OPENING GARAGE P. SMIT Jz. Op de plaats van de oude school is deze week de auto-garage met showroom en werkplaats van den heer Smit gereed gekomen. Het vorig jaar was dit nog een aardige open ruimte, waaraan Bergen in het centrum zoo'n be hoefte heeft, doch de raad besloot, zooals wij toen berichtten tot verkoop, omdat naar zijn in zicht het financiëel gemeentebelang dit vorderde. De heer J. Smit werd kooper en verleende aan den architect P. Elders opdracht om daar een ga rage met werkplaats en showroom, een winkel pand met bovenwoningen te bouwen. Het winkelpand, waarin de modezaak van den heer den Broeder gevestigd werd, werd reeds met Pinkster in gebruik genomen, terwijl dit eergister het geval was met de garage enz. Hoewel wij uit een oogpunt van dorpsschoon de bebouwing van dezen hoek betreuren en overtuigd zijn dat het in het belang van de gemeente beter was geweest, dat men voor het behoud van het pleintje een tientje in de week over had gehad, moeten wij toch verklaren, dat het tot stand ge brachte, ook uit verkeersoogpunt een belangrijke verbetering beteekent in vergelijking met den toestand toen de oude school er nog stond. De architect is er ook in geslaagd iets daar te stellen dat aanpast aan het dorpskarakter, terwijl toch de winkel en de garage aan moderne eischen voldoen. De niet gemakkelijke opdracht is op uitstekende wijze uitgevoerd, In de garage valt bijzonder op de hydrolische autohefbrug, de gelegenheid -om van uitleidingen automatisch overal autobanden op te pompen en de goed geoutilleerde werkplaats. De heer Smit mocht voor de opening een groote belangstelling ondervinden, die tot uiting kwam in een 40-tal bloemstukken. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op het voltallige college van burgemeester en wethouders. De burgemeester sprak nog namens de gemeen te woorden van gelukwenschen en constateerde, dat de gemeente een mooie inrichting rijker was geworden. CONCERT in den muziektuin te Bergen op Dinsdag 4 Juli '33, des avonds 8 uur door; „Bergen's Harmonie". Beschermheer: de Ed.Achtb. Heer Jac. v. Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Veluvia-marsch", H. Franzen. 2. „Violetta", ouverture, F. Andrieu. 3. „Pluie d'Or", air varié voor clarinet, door den Heer J. P. Admiraal, P. Bouillon. 4. Fragmenten uit de opera „Martha", F. von Flotow. Pauze. 5. „Bergen's V.V.V. marsch", Joh. Beekman. 6. „Lustspiel-Ouverture", Kéler-Béla. 7. „An der Schonen blauen Donau", wals, Joh. Strauss. 8. „Montagnes et Vallées", fantaisie, H. Devoivre. 9. Marsch, finale. Gelieve vooral de stilte te betrachten. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 2 Juli, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Gereformeerde Kerk voor Bergen. Zondag 2 Juli, voorm. 10 en nam. 3.30 uur, hulp prediker J. H. Slager. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha", Zondag 2 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. Idenburg, van Amsterdam. Kerkje Bergen aan Zee. Zondag 2 Juli, voorm. 10.40 uur, Ds. Lammerts van Bueren, van Zetten. (Liturgische dienst). Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Westerweg. Zondag 2 Juli, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruys, prediking en bidstond. Evang. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 2 Juli, 's avonds 7 uur, Ds. Bergers, van den Held er. Gemonstrantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 2 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. Rappold. R. K. KERK TE BERGEN. Zondag, plechtige viering van het Patroonfeest. De H.H. Missen om half 8 en 10 uur; 7 uur Lof met feestpreek. Geen Jongenscongregatie. Woensdag half 8 H. Familie, afd. vrouwen. Donderdag van 5 tot half 8 gelegenheid om te biechten; half 8 Lof met Rozenhoedje. Vrijdag, le Vrijdag; 7 uur gez. H, Mis; 7 uur Meisjescongregatie; half 8 Lof. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Grapjes. Man: Mijn compagnon is een onverzadelijk mensch. Hij wil alles hebben wat hij ziet! Vrouw: Waarom laat je hem niet eens kennis maken met onze oudste dochter. Uit een provincieblad: Een blad stelde de vraag: Welke boeken hebben U in het leven 't meest geholpen? Een lezeres antwoordde: - Het kookboek van mijn moeder, en het chèqueboek van mijn vader. Oom steekt U dien grooten kegel eens in uw neus. Maar jongen, dat kan ik toch niet. He wat flauw. En Pa zei gister nog dat U een heel vat wijn door uw neus gedraaid had. „Mijn zoon", schreef de vader aan zijn oudste, „denk nooit aan het verleden maar richt uw blik in de toekomt. Ieder haalt in zijn leven wel eens een domme streek uit. Denk bij het lezen dezer regelen aan Uw liefhebbende vader". Verkoopt u ook distels? vroeg de meneer, die grappig wou zijn, aan de dame in een tentje op een weldadigheidsbazar. Neen, mijnheer, tot mijn spijt niet, was het antwoord. U zult uw voer ergens anders moeten zoeken. (hedenavond) BAL-CHAMPETRE in den Duinpan bij „Prins Maurits". Van 9 - 10.30 MUZIKALE RONDMARSCH door „Bergen's Harmonie" Om half elf schitterend VUUR WERK op het Vlaggenduin aan het strand. Om elf uur verlichting van het Biovacantieoord „Russenduin" met 40 schijnwerpers, aangeboden door den Ned. Bioscoopbond, met als slot Beng. Verlichting vanaf den toren van het gebouw 's Morgens om 10 u, Concert van Amsterd. Bioscoop musici ond. leiding v. MAX TAK. HET BESTUUR. s' Nachts I uur extra tram van Bergen a. Z. naar Alkmaar.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 8