KI. Dorpsstraat 19. Fam. v. d. Broek, Haarlem, KI. Dorpsstraat 21. Fam. Ji H. Hansmann, A'dam, Doorntjes Nr. 14. Fam. Dekker, A'dam, „Eben Haezer", St, v. Surcklaan. Fam. Rausch, A'dam, „Edelgard", K. de Grootelaan. Fam. Stoepman, A'dam, „Edu", St. Anthoniestraat. Fam. Kuiper, Alkmaar, „De Eem", Oldenburglaan. Fam. v. Veen, Groningen, „Eeckhout", Breelaan. Fam. H. A. Boon, Adam, „Eikenhorst", K. de Grootelaan, Fam. E. Biet, Adam, „De Eik", St. v. Surcklaan. Fam. J. C. Hartkamp, A'dam, „Elisabeth", Noordlaan. Fam. Robijns, A'dam, „Elisabeth", Prinsesselaan. Fam. Groeneveld, Veelerveen „Elisabeth", Stroomerlaan. Fam. M. C. Brigg, A'dam, Elsebert, Dorpsstraat. Fam. Boom, Alkmaar, „Elysium", Stroomerlaan. Fam. Dr. Haverkate, Ermelo, „l'Esperance", Dorpstraat. Fam. Rupke, A'dam, „Fine", Kruisweg. Fam. Stenacker, A'dam, „De Franschman", Eeuwigelaan. Fam. Brassem, A'dam, „Freya", Doorntjes. Fam. Werner, A'dam, „Geesthoek", Loudelsweg. Fam. Peute, A'dam, Fam. Catz, R'dam, „Gemma", K. de Grootelaan. Fam. R. Postman, A'dam, Fam. W, Dooyer, A'dam, „Geranium", Breelaan. Fam. Kuyper, Alkmaar, „Gerda", Prinsesselaan. Fam. Zeevat, Heiloo, „Greetje", Peltlaan. Fam. Haks, Zeist, „Gesina", Wilhelminalaan. Fam. Ir. Spoon, A'dam, Fam. E. Seide.l, Hengelo, Fam. Dr. C. Seidel, Zürich, „Hackfort", Russenweg. Fam. A. Buijtendijk, R'dam, „De Halte", v. Borselenlaan. Fam. C. v. d. Burg, Bussum, „Haveke", Nachtegalenlaantje. Fam. vanEsso, A'dam, „Helena", Breelaan. Fam. v. Dugteren, Hoorn, „De Heugel", v. Reenenpark. Fam. Mr. J. P. Timmer, Medan, „Hilheim", Middengeestweg. Fam. J. Mossel, A'dam, ,,'t Hooge Huis", Hollaan. Fam. Schmidt, Alkmaar, „Hermina", Anthoniestraat. Fam. Stenacker, A'dam, „De Hut", St. v. Surcklaan. Fam. A. van Laar, den Helder, „In de Bocht", Peltlaan. Fam. Martius, A'dam, „De Instuil", Middengeestweg. Fam. deRooy, Soerabaia, „Intra-Nos", Dorpsstraat. Fam. R. Overakker, A'dam, ,,'t Is niet Anders", St. Anthoniestraat. Fam. Caderius v. Veen, K. a. d. Z., „Jacobus", Eeuwigelaan, Fam. de Haan, A'dam, „Jacobus", Kerkedijk. Fam. J. A. Louwen, Zwolle, „Jacobshoeve", Broebeeklaan. Fam. Meijerstein, Berlin, „Die Jahreszeiten", Lindenlaan. Fam. Janssens, A'dam, „Janneke", Beemsterlaan. Fam, Dekker, A'dam, „Johanna Elisabeth", Anthoniestraat. Fam. de Graaff, A'dam, ,,'t Jonge Hoi", Meerweg. Fam. Not. v. d. Heijde, Alkmaar, Kerkelaan 6. Fam. Barneveld, Schagen, Kerkelaan 20. Fam. Harms, A'dam, „De Kleine Hoeve", Nesdijk. Fam. van Elk, A'dam, „De Knotwilg", Breelaan. Fam. M. Captein, A'dam, „Kita Seneng", Noordlaan. Fam. K. Jongejansen en J. Leeuwerik, Zaandam, ,,'t Kluiske", J. Jacoblaan. Fam. H. de Jong, A'dam, Pers. A V 2 4 4 5 3 4 5 5 6 4 6 6 4 4 4 2 5 5 4 4 6 „De Knotwilg", Breelaan. Fam. M. D. Captein, A'dam, Komlaan 21. Fam. Manuel, A'dam, Kruisweg 28. Fam. de Jong en de Haan, Schiedam, „Laanzicht", Dr. v. Peltlaan, Fam. H. Goede, A'dam, „Land- en Duinzicht", Kerkedijk. A'dam, Krommenie, R'dam, Pers. A V 7 6 4 4 5 6 6 A'dam, R'dam, A'dam, A'dam, den Helder, Fam. E. Mulder, „Leonie", Kruisweg. Fam. D. Mik, „Linqenda", Peltlaan. Fam. v. d. Linden, „Lotti", Peltlaan. Fam. Jac. Maarssen, Loudelsweg 39. Fam. van den Bosch, Loudelsweg 43. Fam. Knip, Loudelsweg 93. Fam. Arends, „Louise Catharina", Beemsterlaan. Fam. Bing en Goldschmidt, A'dam, „Marda", K. de Grootelaan 64. Fam. W. Nieuwenhuis, den Haag „Margaretha Catharina", Kruisweg. Fam. del Prado, A'dam, „Marianne", Notweg. Fam. P. Geel, A'dam, „Marie Geertruida", Kruisweg. Fam. Dupker en Roos, „Meerlhoeve", Hertenlaan. Fam.Rosenmöller, „Meerwijk", Meerwijkpark. Fam. G. Hoeneveld, „Mei", Hoilaan. Fam. H. Steenhuis, „De Meidoorn", Prinsesselaan. Fam. Kok, „De Merel", Beemsterlaan. Fam. T. van Gelder, „Merijntje", Geestweg. Fam. H. v. Stralen, „Mia Felico", Kerkedijk, Fam. Worms, ,,'t Musschennest", Lindenlaan. Fam. v. d. Meij, ,,'t Midden", Vijverlaan. Fam. Bijker, Molenstraat 18. Fam. v. Pijk en v. d. Velde, Molenkrochtlaan 6. Fam. J. Pais, „Morgenrood", Zuidlaan. Fam. Tichelhoven, „De Nachtegaal", Nachtegalenlaantje. Fam. Boursse, „Nelly", Prinsesselaan, Fam. Vermeulen, „Nennanski", Bergerweg. Fam. Ellerbroek, Oldenburglaan 5a. Fam. Mellenbergh, „On the Sunny Side", Lijtweg. Fam. v. d. Heijde, „Ons Plekje", Doorntjes. Fam. Waslander, „Op de Geest", Doorntjes. Fam. S. Poppema, „De Oosterster", Kerkelaan. Fam. Kleijn, „Oud Korenstein", Peltlaan. Fam. Florijn, „Overkrocht", Breelaan. Fam. B. Lottgering, „Pallieter", Kerkelaan. Fam. Brucker, „Pandora", Kruisweg. Fam. J. Hartman, „Paramaribo", Dorpsstraat. Fam. Gastel, „Pax Intrantibus", Wilhelminalaan. Fam. Kruyder, „Petunia", Prinsesselaan. Fam. F. N. Balke, „Klein Poelenburg", Zuidlaan. Fam. Roeseler, „Pollux", Oldenburglaan. Fam. Joustra, Prinsesselaan 26. Fam. Mr. A. T. Boerrigter, Prinsesselaan 28. Fam. Kelder, Prinsesselaan 10. Mr. A. T. Boerrigter, ,,'t Puntdak", Kerkelaan. Fam. L. Denneman, Rennes, K. de Grootelaan. Fam. Krijt, „Rensina", Loudelsweg. Fam. L. Granaat, „Roele", Peltlaan. Fam. J. Klerk, Oosthuizen, 6 (Zie vervolg in het 4e blad.) Alkmaar, 7 Sneek, 3 A'dam, 8 A'dam, 4 A'dam, 4 A'dam, 3 Groningen, 5 Utrecht, 3 A'dam, 5 A'dam, 5 R'dam, 7 laantje. A'dam, 3 A'dam, 4 Hilversum, 5 A'dam, 3 A'dam, 6 A'dam, 5 Utrecht, 5 A'dam, 4 Haarlem, 5 A'dam, 6 A'dam, 9 A'dam, 5 A'dam, 3 ■laan. A'dam, 5 A'dam, 5 A'dam, 5 A'dam, 6 Nijmegen, 3 A'dam, 4 Nijmegen, 1 A'dam, 6 A'dam, 4 A'dam, 5 Nieuwsberichten. EXPOSITIE WERK P. DEPPE. In den kunsthandel van den heer P. Hopman opende heden de kunstenaar P. Deppe zijn expo sitie van een 20-tal teekeningen, pastels en aqua rellen, benevens een aantal kleinere teekeningen. Dit werk verdient bijzondere aandacht, omdat Deppe zich hierin als een begaafd kunstenaar doet kennen, die niet alleen naturalistisch werkt, doch ook de gave bezit om op een fijne wijze men bezie de twee reproducties in dit nummer van de Javaansche vrouw en de Somalineger uit Port- Soedan een onderwerp met eigen impressie weer te geven. Het werk spreekt zoozeer voor den kunstenaar, dat wij dé lust kregen eens nader met hem kennis te maken. Wij troffen hem in de „Boschhut" achter huize „Joke" aan den Loudelsweg, die hem, zijn vrouw en kind voor een paar maanden tot woning dient. Wat het werk reeds deed bevroeden werd be waarheid. Wij zagen ons geplaatst tegenover een ernstigen, weiwillenden jongen man en een enkele blik in het kleine vertrek schonk ons reeds dade lijk de overtuiging, dat wij in hem met een veel zijdig talent te doen hebben. De heer Deppe is n.l. architect, interieur-ontwerper, grafisch- en vrij kunstenaar. Somalinger Soedan. Als Amsterdammer van geboorte bezocht hij al daar de Teekenschool voor Kunstambachten, de Ambachtschool voor Bouwkunst, de Industrie school en daarna de Hendrick de Keijzerschool, waarna hij werkte op de architectenbureaux van Baanders en Cuipers en het decoratiebureau van Van Vlaanderen. Op het architectenbureau van Wijdeveld kreeg hij zijn eerste groote succes te boeken. Daar maakte hij de ontwerpen voor de zaal voor Hol- landsche Kunst en Kunstnijverheid op de in 1925 gehouden wereldtentoonstelling te Parijs. Hierop vestigde hij zich zelfstandig en volgden verschillende groote opdrachten elkander op. De heer Deppe is echter jong en wilde de we reld in, waarom hij zich vóór enkele jaren op Su matra vestigde, waar hij, als harde werker, als architect en interieurkunstenaar de aandacht trok. Hij voerde verschillende opdrachten uit, ontwierp er een marionetten-theater, was de architect van een groot feestterrein, de ontwerper van de afiches voor de Indische Jaarbeurs en wat niet al. Als vrije kunstenaar werkte hij in Port Soudan (Engelsch Oost Afrika), te Madeira, Java en Cey lon en Egypte. Enkele resultaten van zijn werk aldaar kan men thans bewonderen in het kunst zaaltje van den heer Hopman. Zijn vacantie brengt hij thans in Holland door, om over een paar maanden naar Abessinië te ver trekken. Voor velen is het wel interessant te we ten, dat de heer Deppe ook de architect is van de Victoria-Bioscoop te Alkmaar. Men verzuime in geen geval zijn expositie bij den heer Hopman te gaan zien. Javaansche vrouw „Bienga"

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 11