Alkmaarsch Warenhuis. Nieuwsberichten. BEZOEKT HET Langestraat. - Achterstraat. - Houttil. HET AANGEWEZEN ADRES voor: Bad- en Zomer-artikelen, Speelgoederen, Sport- en Reis-artikelen, Souvenirs, Luxe-, Weelde- en Huishoudelijke Artikelen, Grootste sorteering. Laagste prijzen. Purol en Purolpoeder Pers. A. V. „De Hoek", De Hr. ,en Mevr. J. van der Linden, A'dam, 4 „Hoog Droog", De Hr. en Mevr. W. H. Leemhuis, Groningen, 8 „De Kieviet", De Hr. en Mevr. Chr. Vecht, Zwolle,7 „de Kluis". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen, 4 „Kokkel". De Hr. en Mevr. J. F. T. van Heemskerck Veeckens, A'dam, 7 „Kooy". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 5 De Hr. en Mevr, F. Knoote, Apeldoorn, 5 „Laura". Fam. Mevr. B. DikkersTijl, Zwolle, 7 De Hr, en Mevr. Mr. Jac. Dutilh, R'dam, 9 „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „Magnolia". De Hr, en Mevr. E. Glerum, A'dam, 5 „Marijke". Mevr. Adama van Scheltema Kleefstra, A'dam, 2 De Hr. en Mevr. P. Hartkamp, Alkmaar, 5 „Mei". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, Bergen, 6 „Noviomagum". Zuster L. M. H. Kilian, Driebergen, 5 De Hr. en Mevr. J. H. van Kempen, Baarn, 6 „Opduin". De Hr. en Mevr. Koster thoe Schwartzenberg, Hilversum, 3 Fam. thoe Schwartzenberg, Berlijn, 3 Mevr. A. Gorge thoe Schwartzenberg, Forst, 1 Mej. A. E. van der Dussen, Hilversum, 2 Mej. F. C. Schouten, Hilversum, 1 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. D. de Wolff Peereboom, Alkmaar, 6 „Paulina", De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. Feldmann, Delft, 6 Mevr. Dr. Pulver, Zürich, 2 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Frank, A'dam, 5 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 6 ,,'t Roefje. De Hr. en Mevr. G, van der Sluys, Sneek, 6 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. E. E, Stoel, Bloemend., 4 „Schelpduin", De Hr. en Mevr. Mr. W. P. Kessler, A'dam, 4 „Scholekster". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 8 „Shanti". Fam. Mevr. M. E. Dekkers, Heiloo, 5 De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 6 „Skopia". De Hr. en Mevr. D. G. Dillenius, Oegstgeest, 5 „Spoorklok I". Mevr. Jo. Vincent, A'dam, 2 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Mr. H. Judell, Bergen, 2 „Sterntje". Fam. Mevr. Halewijn, Nijmegen, 9 „Tine". De Hr. en Mevr. A. L. Brikkenaar van Dijk, Bussum, 7 „Ulysses". „Verbrande panhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 8 „Wernau". De Hr. en Mevr. Mr. W. H. Dudok van Heel, Bussum, 7 „Westerlicht". De Hr. en Mevr. A. S. de Muinck Keizer, Bilthoven, 8 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, A'dam, 9 „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en Fam. Haarlem, 5 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. F. C. W. Koker, Bussum, 6 Mej. A. Holst en logé's, Enschede, 8 A'dam, 40 46 Duitsche Ferienkolonie, Vereeniging „Voor Jong Nederland", A'dam, Bio-vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Het „Zeehuis", A'dam, 120 TENTOONSTELLING WERKEN G. LUGTHART. De kunstenaar G. Lugthart exposeert van 12 Juli tot en met 23 Juli in het Dokter Dekkerhuis door hem vervaardigde olieverf- en mineraalverf- schilderijen en teekeningen. De heer Lugthart is een merkwaardige auto didact, die oorspronkelijk in Dordrecht admi nistratief werkzaam was, doch die zich zoozeer tot de schilderkunst voelde aangetrokken, dat hij zijn betrekking eraan gaf om zich geheel aan die kunst te kunnen wijden. Op een tentoonstelling van „Kunst zij ons doel" te Alkmaar, waar hij reeds een paar jaar woon achtig is, trok zijn werk, dat zich bizonder voor muurschilderingen leent, buitengewone aandacht. Ten huize van den heer Van Zeggelen, Bierkade Alkmaar, maakte hij een muurschildering van 4 vierk. M., voorstellende „Het ontwakende men- schenkind" steunende op een donkeren leider, doch zich richtende naar de liefde. De heer Lugthart is in zijn werk min of meer expressionistisch, doch in alles is waarneembaar dat hij de menschen naar het licht wil voeren. In nr. 2, getiteld „De Vuurbloem", stelt hij de vrouw voor als het grijpende vuur. Het is opval lend hoe lichtend rein hij die figuur heeft gehou den. No. 20, „De gouden oogen", een zeer gevoelig meisjeskopje, omgeven door beschermgeesten, is decoratief en fijn van kleur. Ook als beeldhouwer toont de heer Lugthart zich een kunstenaar. In den „Mannenkop" komt zeer goed tot uiting de wil om iets te doen. Deze expositie zal ongetwijfeld de belangstel ling trekken van hen, die het geestelijke boven het materieele weten. OPENSTELLING POSTKANTOOR. De directeur van het P. en T.-kantoor te Bergen deelt mede dat met ingang van 17 Juli a.s. gedu rende het seizoen dit kantoor zal zijn opengesteld op werkdagen van 819uur en op Zondag van 8—9 uur voor zegelverkoop, telegraaf en telefoon en van 1314 uur alleen voor telegraaf en tele foon. DE VERLICHTINGSAVOND. Nog 11 dagen en de verlichtingsavond is daar. De verlichtingsavond behoort tot de mooiste at tracties in het seizoen. Buurtcommissies in de Ruïnelaan, de Jan Jacoblaan, de Molenstraat, de St. Anthoniestraat, de Dorpsstraat, de Hoflaan, de Raadhuisstraat, de Kerkstraat, de Breelaan, de Stationsstraat, de Oldenburglaan, de Verlengde Oldenburglaan en de Russenweg zijn reeds in ac tie, terwijl de V. V. V. wederom de zorg voor het Ruïne-terrein, waarvoor de toestemming van het Kerkbestuur werd verkregen, op zich neemt. Bergen's Harmonie en het muziekcorps St. Louis houden een muzikale fakkeloptocht. Het belooft dus een onvergetelijke avond te worden. Particulieren, die hun tuinen en de gevels van hun huizen willen verlichten, waartoe wij hen gaarne opwekken, kunnen bij het Bureau van de V. V. V. opgave doen van het aantal benoodigde lampions met kaarsen, die hun dan voor 10 cent per stuk verstrekt worden. HET BLOEMENCORSO. Velen in het dorp zijn reeds druk werkzaam om het bloemencorso, dat 9 Augustus a.s. gehouden wordt, tot een succes voor Bergen te maken. In de vereenigingsrubriek komen uit: het Ge mengd koor, het Mannenkoor, de Sportvereeni- ging, de Gymnastiekver., Kunst na Arbeid, de Dresseervereen., de Esperanto-ver., de Revue- en Operette-Club en „Ons genoegen" te Bergen aan Zee. Wij hoorden reeds van grootsche plannen. Een der vereenigingen, geïnspireerd door Balbo's Oceaantocht, komt zelfs met 24 vliegbooten uit. Een groep van 16 ruiters zal eveneens aan het corso deelnemen. Ook buiten Bergen trekt het Corso de aandacht. Vanuit Den Helder kwam reeds een opgave bin nen. Met de prijzen loopt het ook goed. Het Ge meentebestuur stelt een gouden medaille beschik baar, de V. V. V. een gouden medaille, 4 prijzen van 50 en 4 prijzen van 25; Alcmaria V. V. V. een verguld zilveren en een zilveren medaille, de Berger Winkeliersvereen., die ook voor 50 in het garantiefonds teekende, een verguld zilveren medaille, de Firma S. Krom, Alkmaar een verguld zilveren medaille, de Alkmaarsche Courant en De Badbode kunstvoorwerpen, aan te koopen door de Commissie, de Firma P. Hopman een kunstvoor werp, de heer Prinsen Geerlings schonk 25; de Erven Lucas Bols een vierdeelige flesch met li keuren; meerdere toezeggingen zijn te wachten, doch gaarne wekken wij onze lezers op, het corso door het schenken van een prijs, een gift in geld, of door het teekenen in het garantiefonds te steunen. De deelname aan het corso wordt kosteloos voor een ieder opengesteld en wel in de rubrie ken: groepen per as, groepen te voet, paren per as, paren te voet, enkelingen en versierde auto's. Iedere groep wordt afzonderlijk beoordeeld, ter wijl de vereenigingsnummers los van de andere nummers worden beoordeeld. Ook dit jaar worden voor elke rubriek publieks prijzen beschikbaar gesteld. Werkt mede, het bloemencorso wederom to,t Bergen's gloriedag te maken. VRIJ ENTREE Wilt U volop en zonder gevaar van en lucht genieten, zorgt dan het ontstaan van ontvellingen, pijnlijke blaren en zonnebrand te voorkomen. Wrijft daarom Uw huid in met Purol en verzuimt niet tegen den nacht de pijnlijkheid der roodge- worden huiddeelen te verzachten met Purolpoeder. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Purol in Doozen van 30, 60 en 90 ct„ Tube 80'ct. Purolpoeder in Bussen van 45 en 60 ct. en 1 gld. Totaal aanwezig 2732 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 8