VICTORIA-WATER Café-Restaurant „Duinvermaak" C. G. HALI, A. E. ROMENY HOOG EN LAAG WATER Groote KINDERSPEELTUIN. Zondagsmiddags Concert en Openlucht-Dancing, RUIM PARKEERTERREIN. In VALK's Lunchroom Drogisterij,.Bergen'sWapen" Chemicaliën, Parfumerieën, Toilet- en Foto-artikelen, BERGENSCHE DROGISTERIJ te Bergen aan Zee. 1933. (in zomertijd.) AUG. Datum Hoog water: Laag water: 12 8.21 20.44 4.56 17.06 13 9.06 21.34 5.32 17.45 14 10.06 22.37 6.15 18.34 15 11.14 23.52 7.16 19.47 16 0.— 12.38 8.36 21.12 17 1.16 14.02 9.56 22.29 18 2.27 14.57 11.05 23.29 Mooi gelegen aan den voet der duinen. door Ie Klas Orkest. ÜH zit U gezellig. 8! Mooi zicht op de kaasmarkt, i HEERLIJK IJS. |®1 Uitstekende LUNCH Lekkere Koffie. 0] Ruime sorteering Gebak uit eigen Banketbakkerij. Tegenover Bureau V.V.V. - Ingang HOUTTIL, ALKMAAR. Wetselaar sl. mej. M. Hartkamp en H. Stroink 5—7, 6—2, 6—3. Mevr. WetselaarAment en Th. v. Eek sl. jhr. v. Randwyck en jhr. A. W. G. van Riemsdijk 108, 46, 64. Mej. L. Lanting en M. Wetselaar sl. jhr. P. Schimmelpenninck en jhr. N. v. Foreest 6—3, 6—1. Mevr. KortewegScholten en mr. S. Nijhoff sl. mej. C. Hartkamp en mr. J. P. Timmer 97, 36, 6—1. Mevr. WetselaarAment en Th. v. Eek sl. mej. L. Lanting en M. Wetselaar 64, 61. Mevr. de Bruijn Kops en jhr. H. A. C. v. Riems dijk sl. mevr. KortewegScholten en mr. S. Nij hoff 6—3, 6—0. Finale: Mevr. de BruynKops en jhr. H. A. C. v. Riemsdijk sl, mevr. WetselaarAment en Th. v. Eek 2—6, 6—4, 6—4. De finale van het troosttouinooi gemengd dub belspel werd gewonnen door mej. M. Hartkamp en H. Stroink. Historische Anecdoten. Toen generaal lord Kitchener in Indië was, vroeg een jong lid van den staf hem verlof om naar Engeland te gaan, daar hij wilde trouwen. Kitchener hoorde hem geduldig aan en zei: U bent nog geen 25 jaar. Wacht nog een jaar. Als gij dan nog hetzelfde verlangen hebt, zal ik u verlof geven. Het jaar was voorbij gegaan en de officier kwam opnieuw hetzelfde verzoek doen. Dus, na er twaalf maanden over gedacht te hebben, zei Kitchener, wilt gij toch nog trou wen? Ja, generaal. Heel goed. Dan zult ge het verlof hebben. En eerlijk gezegd, mijn jongen, had ik werkelijk niet gedacht, dat een man zoo standvastig kon zijn. De stafofficier kreeg zijn pas, liep naar de deur en toen hij die geopend had, keerde hij zich om en zei: Dank u, generaal, maar het is niet hetzelfde meisje. De bekende Fontenelle had op zijn landgoed verscheidene leden der academie bij zich genood onder wie zich ook de natuurkundige Mairan be vond, die toen reeds groote beroemdheid had ver worven. De heeren geraakten gedurende een STATIONSSTRAAT, HOEK SMALLEPAD, BERGEN, TELEF. 176. wandeling door het park aan het redetwisten over de stelsels van Descartes en Newton. Fontenelle, die wat was achtergebleven, kwam bij zijn gasten, toen d'e woordentwist op zijn hevigst was. Ik verzoek u, heeren, sprak hij, om mij een verschijnsel te verklaren, dat ik zooeven heb waargenomen. Een groote glazen bal, die in de zon ligt, is van boven koud en van onderen warm. Wat vertelt gij daar? vroeg Mariran ver baasd. Inderdaad, het is zooals ik zei, lachte Fon tenelle. Gaat mee, dan kunt gij er u zelf van overtuigen. De gasten volgden hem -naar de aangewezen plek en kwamen tot de ontdekking, dat Fonte nelle waarheid had gesproken. Aanstonds opende zich een nieuw twistgesprek en spoedig had elk der geleerden een eigen verklaring gevonden voor het geheimzinnige geval. Fontenelle luisterde een poosje naar de opge wonden woorden der geleerde heeren, keek met een fijnen glimlach van den een naar den ander en vroeg eindelijk: Wilt gij ook mijn verklaring hooren. Allen luisterden naar de explicatie, die komen zou. De zaak is doodeenvoudig, sprak Fontenelle. Ik heb den bal zooeven omgekeerd! Als men kijkt naar de wijzerplaat van bijna alle klokken en horloges, ziet men, dat 4 uur is aan gegeven door IIII. Eigenlijk moest dit niet zoo zijn, maar IV. De geschiedenis vermeldt, dat een Fransche koning er de aanleiding toe was, dat de vergis sing het eerst gemaakt werd. Hij leefde heel lang geleden en gaf op een dag aan een bekwaam klokkenmaker de opdracht, een klok te maken, die den juisten tijd zou aanwijzen. De klokkenmaker deed, zooals hem gezegd was en toen hij zijn werk af had, bracht hij de klok trotsch naar den koning. De koning keek ernaar en zei: Je hebt de cijfers verkeerd op de wijzer plaat gezet. De klokkenmaker kèek naar de klok en zei: Ik zie geen enkele vergissing, sire. Jawel, zei de koning, die vier moet vier eenen zijn. Stellig niet, majesteit, zei de klokkenmaker en legde uit waarom niet. Het moeten vier eenen zijn, sprak de koning weer. De klokkenmaker, die heel goed wist, dat hij gelijk had en zich niet had vergist, zei ronduit: U hebt ongelijk, majesteit. Ik heb nooit ongelijk, zei de koning boos. Neem de klok mee en verbeter de fout. De klokkenmaker nam de klok mee en veran derde de IV in IIII, en men zegt, dat na dien tijd bijna alle klokken en horloges een vier hebben, zooals de Fransche koning wilde. 'tWas in den tijd dat de winters nog niet zoo koud waren en alle voorraadschuren overvuld waren. 'tWas onder August III van Polen. De Vorst van Suklkowski, een van 's konings favorieten, werd in den winter met een vorstelijk bezoek vereerd. Er werden plannen gemaakt voor een groote sledevaart, maar tot groote te leurstelling van den Poolschen koning was de vorst plotseling verminderd. Den volgenden zo mer kreeg August weder een uitnoodiging, die hij aannam op voorwaarde dat nu de uitgestelde sle devaart zou worden gehouden. Sulkowski nam 's konings woorden voor ernst op en inviteerde na den maaltijd zijn gast voor een sledetocht. Inderdaad stapte men in de gereedstaande sle den. Onderweg bemerkte de verbaasde koning dat de sneeuw waar de arren over gleden af komstig was uit de Danziger suikerfabrieken!!! De Fransche schrijver Rabelais kwam van Rome bijna zonder bagage en zonder geld. Om naar Parijs te komen, verzon hij de volgende list. Te Lyon nam hij zijn intrek in een hotel, waar hij een goed maal bestelde en een afzonderlijke kamer vroeg. Ook wilde hij een jongen hebben, die kon lezen en schrijven. Nu maakte Rabelais van de asch uit den haard pakjes en op de omslagen liet hij den jongen schrijven: „vergif voor den koning", „vergif voor de koningin", „vergif voor den hertog van Orleans". Hij zei tegen den jongen: Spreek er met niemand over, want het zou jou het leven kosten en mij! APOTH.-ASSISTENTE. - TELEFOON 109. BREELAAN 17, BERGEN (N.-H.) Toen stuurde hij hem weg en welgemoed zette, hij zich aan tafel. Natuurlijk kon de jongen zijn mond niet houden, en hij vertelde alles aan mijn moeder. Die naar de marechaussée en die nam Rabelais en zijn valies mee naar Parijs. Daar verlangde Rabelais den koning te spreken. Deze herkende hem en nu vertelde de schrijver, dat hij aldus had gehandeld, om goed gevoed en op kosten van zijn majesteit naar zijn vaderstad te komen. De koning lachte en later werd het avontuur tot een vaudeville verwerkt: „Un quart d'heure de Rabelais". Bij Jozef Israels kwam op zekeren dag een jonge, moderne schilder, die hem een schilderij liet zien. Mijn laatste schepping, zei de jonge kunstenaar, het schilderij heeft tot titel: „De on dergang van de wereld". Inderdaad, mompelde Israëls, een werkelijke catastrophe. De Weensche operette-componist Lehar werd een avondje gevraagd bij rijke vereerders. Men schreef hem: „Mijn vrouw zal uw composities spelen, mijn dochter zal zingen, en dan soupeeren we om tien uur Lehar stuurde een kruier met het antwoord: Ik zal zorgen, dat ik er precies tien uur ben. Toen generaal Booth, de bekende chef van het Leger des Heils, eens een toespraak hield, wierp iemand uit de menigte hem een vuil ei in het ge laat. Ik heb altijd beweerd, zei de generaal, die zich den inhoud van het projectiel van het ge zicht veegde, dat onze tegenstanders met slechte en bedorven argumenten strijden. Hij had de lachers op zijn hand en niemand dacht er meer aan hem te beleedigen. Grapjes. Zij: Uit de statistiek blijkt, dat 75 pet. van de mannelijke misdadigers ongehuwd is. Hij: Daaraan zie fe dus, dat zij de gevangenis boven het huwelijk verkiezen! Vader: Jannie, jou skoolrapport is maar baie swak. Jij weet, toen Woodrow Wilson so oud was sos jij, was hij die hoof van 'n skool. Jannie En toe hij so oud was soos pa, was hij president van die Vereenigde State Geloof jij, dat 't loont om je dochter te laten studeeren? Amper! Mijn dochter heeft aan de universi teit vier maanden noodig gehad om verloofd te raken. De andere bereikte hetzelfde doel met veertien dagen aan zee. Een echtpaar doet inkoopen. Mevrouw zoekt uit en beslist. En voor mijnheer? vraagt tenslotte beleefd de verkooper. Wat mag 't zijn? O, voor mijn man, valt de dame hem snel in de rede, niets, alleende rekening. 50.000 gulden heb ik uitgegeven voor de opvoeding van mijn dochter en nu gaat ze trou wen met een jongmensch, die maar 3000 gulden per jaar heeft. Wat zeg je me daar nu van? - Dat is 6 pet. van je geld, is het niet? Ik hoop, sprak de voorzitter aan een deftig diner, dat gij, mijn gasten, een schoone herinnering aan dit diner mee naar huis zult dragen! Het mag misschien bijzonder toevallig geweest zijn, maar bijna op hetzelfde oogenblik gingen de kellners rond en haalden zorgvuldig al het tafel zilver op. Kijk eens, zei de heer in het restaurant, er ligt in het eten een haar. Als mijnheer goed kijkt, sprak de kellner, zal hij zien dat het een grijze is. Nou, wat zou dat, lummel? Wel, mijn moeder heeft altijd geleerd dat men daar eerbied voor moet hebben. In KWALITEIT onovertroffen. NEDERLANDSCHE NATUURLIJK BRONWATER Opwekkend en gezond. M IJ. - Opgericht 12 Mei 1887.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 2