r HET BLOEMEN-CORSO. Hoewel het weer constant mooi was, voorspelde het weerbericht Dinsdag avond niet veel goeds, tot schrik van de organisatoren en deelnemers aan het corso. Gelukkig beleefde men echter weer een van de weinige gevallen, waar in de Bildt geen gelijk kreeg. Bergen heeft wederom geboft. Duizen den waren als steeds naar Bergen ge komen en dank zij het heerlijke zomer weer, schitterde het, aardig met bloemen eni wimpels versierde, terrein in een kleurenpracht. Het is bewonderenswaardig hoe men in Bergen steeds weer een ongekende vindingrijkheid demonstreert in het samenstellen van corsonummers. Ieder jaar vragen wij ons af of men nu niet het crescendo heeft bereikt en trekken wij het in twijfel of het moge lijk zal zijn het publiek opnieuw te boeien. Ieder jaar is er eenige angst of de deel name wel voldoende zal zijn en vooral na het succesvolle corso van het vorig jaar achtten wij het uitgesloten, dat het corso ditmaal dat van 1932 zou evena ren. Met eenigen grond werd veronder teld dat de crisis in de deelname zich zou laten gelden. Bovendien is de drang onder de Bergenaren naar een corso grooter, wanneer er een jaar eens geen corso is gehouden. Een groote steun voor het corso zijn de verschillende plaatselijke vereenigin- gen, die over onvermoeide enthousiaste jongelui beschikken en dan ook de kern van het corso vormen. Deze vereenigingen kwamen wel op schitterende wijze voor den dag. Wij gebruiken volstrekt geen gemeen plaats, wanneer wij opmerken dat de jury een zware taak had. Ditmaal was dit naar waarheid het geval en kwam dat ook bij de puntenoptelling tot uiting. Wij' zijn overtuigd, dat de jury het ook naar het oordeel van het publiek bij het rechte eind heeft gehad en in dergelijke gevallen is het oordeel van het publiek een goede maatstaf, aangezien hierbij een jury slechts een deeltje van het publiek is. Het Van Reenenpark glansde Woens dag, dank zij de aardige, op initiatief van den heer Roggeveen aangebrachte versiering, in het zonnelicht. Duizenden waren wederom naar Ber gen, gekomen om van het corso te ge nieten. Ook de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in N. H„, die in Alk maar vergaderde, behoorde tot de aan wezigen en had de aardige attentie als speciale prijs een ets van een der Berger kunstenaars beschikbaar te stellen. De persfotografen, die met de film operateurs in grooten getale aanwezig waren en overal in den lande aanwezig zijn waar iets georganiseerd wordt, ver zekerden ons, dat ook naar hun oordeel het corso op hoog peili stond. De leiders van de Hollandsche Fordfabrieken, die dit voorjaar in Amsterdam, tijdens de A'damsche week, een corso hielden, konden hieraan een voorbeeld nemen. Men zal begrijpen dat wij het niet on plezierig vonden dit te hooren. Het corso was wederom een succes. Toch gelooven wij, dat men verstandig zal doen om de corso's om de twee jaar te organiseeren. In de rubriek auto's was het n..l. wel te zien, dat velen er tegen op zieni voor het versieren van hun wagen veel geld uit te geven, terwijl het in de particu liere rubrieken wel eenigszins een ge- .vaar is, dat men daarbij te zeer op de zelfde personen steunt. De kern van het corso waren de num mers waarmede de vereenigingen uit kwamen. Iedere vereeniging ontvangt wel voor het samenstellen van een nummer van de V. V. V. 100, doch men behoeft slechts weinig oog voor het gedane werk te hebben om niet dadelijk te zien, dat de meeste nummers daar voor onmogelijk gemaakt konden wor den, zoodat veel arbeid voor niets moet zijn gegeven. Een zeer geslaagd spannetje was het paar met de versierde scharensliep. Vooral de kleuren van dit nummer waren goed gekozen. „Hoe kwameen ze aan zoo'n aardig klein paardje", aldus de vragen van hen die het fraaie „Friesche Paartje" be wonderden. Dit was zeker een lief nummertje. Het bruidspaar uit de Schermeer lichtte een klein tipje op van de Scher- meerfeesten, die 6, 7 en 8 Sept. ter her denking van het 300-jarig bestaan van den polder worden gehouden. Dit bruids paar is een bruidspaar van een boeren bruiloft, waaraan 40 paren deelnemen in oude costuums in hoofdzaak uit familiebezit, en wekt de verwachting, dat het daar met de feesten in orde zal zijn. „De kloek met de kuikens" was een echt corsonummer. Lief was de kleine ijscowagenman. Het nummer „Zomerland" was een prachtig Folkloristisch nummer, dat evenals de versierde draaiorgels een vreugde gevende afwisseling bracht tusschen de speciale corsonummers. HollandIndië-vlucht was grootsch eni nauwgezet uitgeverd. Het Russische Monument, keurig uit gevoerd, doch eeni dergelijk nummer is wel wat stijf. „De Slak" kwam na het oordeel van nagenoeg ieder, den eersten prijs toe. „Het escader Balbo" was ongetwijfeld origineel, doch niet verdoende verzorgd uitgevoerd. Origineel en goed uitgevoerd was het eer te vervoermiddel naar Bergen a/Zee. De Berger Gymnastiekvereeniigign getuigde op sympathieke wijze voor de wereldvrede en de Esperanto-vereeni- ging met een prachtig nummer van de wereldtaal, ongetwijfeld eveneens bevor derlijk aan de wereldvrede. Voor den heer Nieuwland was het on getwijfeld jammer, dat in de rubriek auto's geen meerdere deelnemers uit kwamen. Zijn wagen was echter zoo goed verzorgd, dat de jury niet aarzelde den eersten prijs uit te keeren. Van de vereeniging van Burgemees ters en Secretarissen in N. H, was het een goede gedachte het corso eens bij te wonen. Met voldoening vernamen wij, dat ook de leden van dit illustre gezel schap vol lof waren over het corso 1933. De prijsuitreiking. Met een korc speechje reikte de heer D. A. Klomp, vice-voorzitter der V V V de prijzen uit. De uitslag was als volgt: Enkelingen: 1. Versierde fiets (Anny Happer, Bergen), verg. zilv. med. van de afd. Bergen van de Hanze; 2. Regenboog (R v. Liefhout, Groet) vulpenhouder van de afd. Bergen van den Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand; 3. Versierde fiets (Jeltje Kouwenaar, Am sterdam); 4. Vliegende Hollander (Dicky Timmer); 5. Oude Tijd (Dora Meijer). Paren (groot nummer): 1. Friesch paartje (kinderen Wieberdink en Blok ker), verg. zilv med. v d. Berger Winke- liersvereeeniging 25; 2. Bruid en Bruidegom (de heer en mevr. D. Kramer Glijnis, Stompetoren), verg. zilv. med. van Garage Schalkwijk cadeau van fam Prinsen Geerligs. Paren (klein nummer): 1. Scharen sliep (Willy Zeehuizen en Klaartje Col- not), kunstvoorwerp van den kunsthan del P. Hopman, 2. Kloek met kuikens (kinderen Blad en Boers), doos odeur met zeep van de drogisterij „Het Zui den" van gez Roos. Groepen: 1 Zomerland (mevr. Rogge veen c.s.): gouden medaille van het ge meentebestuur van Bergen -f- 25. 2. Zigeunersfamilie met versierd orgel (Tine Feld c.s.), verg zilv med. van de wasscherij S. Krom cadeau van de „Rustende Jager"; 3 Versierd orgel (mevr Blok en mevr Wijers), kunst voorwerp van de fam. C. Rueb Czn Vereenigingsnummers: 1 Langzaam maar zeker (Berger Sportvereeniging) -n medaille van de V. V. V. 50 2. Esperanto (Esperantovereen. Bergen): verg. zilv med. van Alcmaria V. V. V. 25; 3. Wereldvrede (Berger gym- nastiekver): verg. zilv. med. va nhotel „Onder de Linde", -j- mandje likeuren der fa H 3ootz, A'dam; 4 Holland-In- dië-vlucht (Bergen's mannenkoor): verg bronzen med. van den heer N Klinkha mer -j- cadeau Berg Badbode; 5. Bloe- menbak (Bergen's gemengd koor): kunstvoorwerp van mevr Boender maker; 6. Russisch monument (Kunst na Arbeid): kunstvoorwerp van den tmer B Kuiper, Alkmaar Versierde auths: 1. Garage Kenne- merland van C. Nieuwland: zilv med. K N A C 25 De prijs origineele nummers, een ets beschikbaar gesteld door de vereeniging vail burgemeesters en secretarissen in N H werd toegekend aan het le ver voermiddel Naar Bergen aan Zee van „Ons Genoegen aldaar De jury bestond uit de dames: Van Reenen—Juriiaans, JudellReeder, Blok van Wachem en Boende*maker- Schoenmaker en de heeren J Ponstijn, D H W. Filarski en J. M. Gre.adt van Roggen Na de prijsuitreiking hield de burge meester, Mr. H. D A van Reenen. een warme speech waarin hij namens het gemeentebestuur getuigde van zijn waardeering voor het werk der V. V. V de commissie en allen die tot het slagen van het feest hadden medegewerkt. Des avonds 9.30 werd in het van Ree nenpark een lichtstoet opgesteld Hon- derde deelnemers met een brandende lampion, eenige nummers uit het corso, ditmaal verlicht, en aardige groepjes met verlichte parapluies, ja zelfs een verlichte kano. Het was vooral aardig dezen stoet op een afstand te zien voort trekken Deze lichtstoet had eveneens duizenden in Bergen gebracht, waarvan een deel nog op een terrein aan de Dr. van Peltlaan een gratis filmvoorstelling van de firma Hille bijwoonde, waar ook vroegere corsofilms vertoond werden. Op de terrassen was het tot na het het nachtelijk uur zeer druk.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 4