Fa. B. W. G. LIENESCH, Langestr. 41-43-45, Alkmaar. Alkmaarsch Warenhuis. I? STRAND-,en SPORTMANTELS, COSTUMES, ZOMERJAPONNEN en DAMES- MÊ HUEDEN hebben wij steeds de nieuwste modellen in groote keuze voorradig. Grapjes. BEZOEKT HET Langestraat. - Achterstraat. - Houttil. HET AANGEWEZEN ADRES voor: Bad- en Zomer-artikelen, Speelgoederen, Sport- en Reis-artikelen, Souvenirs. Luxe-, Weelde- en Huishoudelijke Artikelen. Grootste sorteering. Laagste prijzen. VRIJ ENTREE „DE BADBODE" Pers- M .,1.onvroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „Marijke". De Hr. en Mevr. E. Glerum, A'dam, 5 „Mei". De Hr. en Mevr. P. Kool, A'dam, 7 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. J. H. van Kempen, Baarn, 9 „Opduin". Mej. A. E. van der Dussen, Hilversum, 1 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. F. J. van der Beek, Hilversum, 8 „Paulina". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. Feldmann, Delft, 8 „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, Bergen, 7 „Pax in Terra". Mevr. V. Sterneberg, A'dam, 2 Mevr. Dr. Ir. E. M. Bunge Sterneberg, Lutterade, 4 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 6 ,,'t Roefje. De Hr. en Mevr. J. Kraayenhof, A'dam, 10 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. Marmelstein, A'dam, 3 Fam. Mevr. Fontein, A'dam, 4 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. M. J. Gleusteen, Hilversum, 7 „Scholekster". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 8 „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 10 „Skopia". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. de Boer, Leiden, 4 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. W. Fennema, Leeuward., 7 „Spoorklok II". Mevr. Jo. Vincent, A'dam, 2 „Sterntje". Fam. Mevr. Halewijn, Nijmegen, 9 „Tine". Fam. Mevr. Mennega, Nijmegen, 2 De Hr. en Mevr. E. A. Mennega, Nijmegen, 4 „Ulysses", Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, 's Gravenhage, 8 „Verbrande panhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 8 „Wernau". De Hr. en Mevr. Mr. W. H. Dudok van Heel, Bussum, 7 „Westerlicht". Mevrouw D. Krijnen, A'dam, 1 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Dr. P. Muntendam, Groningen, 6 „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en Fam., Haarlem, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. D. Parmentier, Leiden, 8 „Zeevonk", Mej. A. Holst en logé's, Enschede, 8 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Ir. C. G. Kraaijenhoff van de Leur, Alkmaar, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, Duitsche Ferienkolonie, A'dam, Vereeniging „Voor Jong Nederland", A'dam, Het „Zeehuis", A'dam, 110 40 46 120 Totaal aanwezig 4314 pers. Je moet je eens afwennen vrouwke, om altijd het laatste woord te hebben. Maar mannie, hoe kan ik weten dat jij uit gesproken bent? Gij redeneert altijd zoo over de slechte tijden en de werkloosheid onder de mannen. En zelf hebt ge weder twee jonge meisjes op uw kantoor ge plaatst. - O, dat doe ik uit philantropie; ze zijn uit huishoudens met acht en zeven werklooze jongens. I Dochter: Zie eens papa mijn getuigschrift. Nu zult u wel tevreden zijn. Staathuishoudkunde: zeer goed; Astronomie: goed; physica Papa: Mooi zoo. Als nu je toekomstige man wat verstand van koken heeft en een beetje ver stellen kan, dan kunt ge samen heel gelukkig worden. Een boer in Leuterdom had in een courantje ge lezen dat zwarte kippen meer leggen dan witte. Onmiddellijk heeft hij vijftig witte kippen met de teerkwast bewerkt. De automobilist stoof in een dichte stofwolk over den weg. Plots een geweldig gekakel. Toen hij stopte fladderden er twee hoenders over den weg. Dat kost u twee gulden, zei een bóer die dreigend aan kwam loopen. Maar ik heb er toch geen overreden? Zij (centimenteel): Lieveling wat zou je doen als ik eens stierf? Hij (tragisch): Schat, ik zou gek worden van verdriet. Zij: Zou je gauw hertrouwen? Hij: Weineen, zoo erg zou het niet worden. Dikke heer in de tram, tot jongen die niet op staat als twee dames binnenkomen die geen plaats meer vinden kunnen: Waarom staje voor die dames niet op jongen. Heb jij thuis geen beleefd heid geleerd. Staat u maar op, dan kunnen ze alle twee zitten en anders toch maar één! Rechter: Bekent u schuldig te zijn? Beklaagde: Neen, mijn advocaat heeft mij van mijn onschuld overtuigd. Neen, maar die komen nooit meer aan den leg. Van den schrik misschien vroeg de automo bilist, die in arrenmoede dokte. Dat wil zeggen, gedeeltelijk van schrik en gedeeltelijk omdat het haantjes zijn, antwoordde de boer, terwijl hij het geld opstreek en weg rende. Zij zaten aan tafel, hij en zij, keken in eikaars oogen terwijl hij werktuigelijk de spijs at, die voor hem stond. Ik ben blij, dat je het lekker vindt, zei ze. Moeder zei altijd, dat ik maar twéé dingen goed kon klaarmaken aardappelsla en abrikozen taart. En wat van die twee is dit nu? vroeg hij. Mevrouw: Krisje loop eens gauw naar den dokter hierover en vraag hem of hij direct wil komen, want Flora is in zwijm gevallen. Krisje rent weg als een pijl uit den boog, komt buiten adem bij den dokter en stamelt: Dokter of u gauw wil komen, Flora is in in.... Ja, waar ze in gevallen is weet ik niet meer, maar er schijnt een verschrikkelijke lucht bij te zijn, want mevrouw heeft al een heel fleschje Eau de Cologne over haar leeggegoten! Wat is tegenwoordig het verschil tusschen een armen man en een rijken man? De arme man heeft 3 schuld en de rijke man heeft 300.000 schuld. Zeg eens moeder, zei de kunstschilder, mag ik dat aardige huisje van je eens schilderen. Oude boerin: Zeker meneer, gerustigjes, gaat uwes gang. Misschien wilt uwes dan ons oude hondenhok ook wel even een kwastje geven? Ofschoon hij pas zeventien was had hij zich aangemeld voor het vrijwillige leger der Duit- schers. Hij bevond zich in het recruteerings- bureau, waar hij eenige vragen van een officier moest beantwoorden. Dus, vroeg deze onder meer, u bent bereid om voor het vaderland te sterven? Stomme verbazing bij den jongen Duitscher! Neen hoofdman, daarvoor neem ik geen dienst. Ik wil soldaat worden om een Fransch- man voor zijn vaderland te laten sterven. Moeder: Je bent een onopgevoed kind. Hoe kon je zoo eten? Ik zal je naar een kostschool moeten sturen om manieren te leeren. Waarom, moeder? Kan ik die manieren dan thuis niet leeren? Pa (vertoornd): Het is heel leelijk van je, dat je gejokt hebt, Jantje. Toen ik nog een klein jon getje was, jokte ik nooit! Jantje (bedeesd): Wanneer bent u er dan mee begonnen, pa? Twee meisjes bespraken de aantrekkelijkheden van leden van het sterke geslacht. Wat zou jij het meest in een echtgenoot apprecieeren, sprak de een, verstand, rijkdom of zijn verschijning? Verschijning antwoordde de ander, en liefst zoo gauw mogelijk. Leeraar: Fritsje, wat zegt men tegen een be zoeker? Fritsje zwijgt in duizend talen! Leeraar: Nu, wat zegt je vader dan, als er iemand bij hem komt? Fritsje: Komt u nog eens terug, 't convenieert me nu niet. Honderd gulden, vader, is dat veel geld? Dat ligt er aan jongen. Als je het verdienen moet dan is 't heel veel, maar als je moeder 't noo- dig heeft dan is 't belachelijk weinig. is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationsstraat; 2o. in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; 3o. aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor; 4o. in den Eersten Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; 5o. in den boekhandel van den heer G. Schoe- link, Oldenburglaan. Te Bergen aan Zee: lo. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 2o. in de zaak van den heer A, Passer; 3o. in den boekhandel van den heer K. Lek.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 11