„BERGENSCHE BAD-, DUIN- EN BOSCHBODE" van Zaterdag 26 Augustus 1933. Tweede blad. No. 13. Bergen, Hef Sluisje. Bergen aan Zee, Strand. def bad- ;ents r ge- chik- zijn rden, her- 1 tot iderd kerel >ood- t ge- leine thuis het ansje t den Een ïinen i. Hij raar- ar in amen luis! heeft j na- klein vend it. i den klap t die zou raagt ant- met sn op nk u twee ver- 1 van Bergen, Oud Dorpscentrum. N.V, BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ j „BERGEN AAN ZEE". TENNISBANEN „BERGEN AAN ZEE". Uitstekende gravel- en roode baksteenbanen, mooi en beschut gelegen in het Parnassiapark te Bergen aan Zee. Tarief. Per uur per persoon0.50 Abonnement voor 10 uur spelen 4.00 Abonnementen, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. De voorwaarden 1 ot het bespelen van deze ba nen, zijn ter plaatse aangeplakt. De Baddirectie „EERGEN AAN ZEE". Nieuwsberichten. ZWEMFEEST „DE BERGERMEER". Met leede oogen zagen de „Karperton"-zwem- mers het heerlijke Zondagmorgenzonnetje juist om 2 uur verschijnen achter een donkere, dreigende wolkenbank, en al wilde niemand erover spreken, in ieders hart bestond de vrees, dat het „Berger- meer"-feest letterlijk en figuurlijk in het water zou vallen. Maar dank zij het ontembare enthousias me van de waterratten in samenwerking met den gramofoonversterker, heerschte er den geheelen middag een sportieve, geestdriftige zwemstemming. Het anders zoo spiegelgladde vijvertje was door den krachtigen Westenwind veranderd in een sterk gerimpeld wateroppervlak en menige droog- zwemmer, warmpjes gehuld in overjas, bewon derde den moed van de deelnemers, om zoo maar onvervaard te water te springen. De programma-commissie had met de noodige zorg de komische nummers uitgezocht en inder daad bleken beide nummers een groot succes. Nóg waren de gezichten vroolijk, doordat een der da mes geblinddoekt als een tol rondzwom, toen een wel zeer zonderling heer brutaalweg de duikplank in bezit nam, om van deze verheven standplaats uit, z'n aas uit te werpen, kennelijk met de bedoe ling, een prachtkarper te vangen. Wreed werd zijn hengelspel verstoord door een onguur uitziend landlooper, die in een bootje met een schepnet trachtte de vischjes te verschalken. Plotseling sloeg de vischjesvanger over boord en de hengelaar op de duikplank zou 'm wel eventjes Bergen aan Zee, Woeste redden. Om te beginnen trok-ie zijn vest uit, of I liever gezegd een reeks van vesten en na een mi nuut of tien reikte die goeierd den drenkeling een eindje hout toe. Even geestig van opzet was de boksmatch op het bruggetje, waar niet minder dan 12 gekleede of beter gezegd verkleede supporters met Camera i c.s. te water spron'g, waar de felle strijd een beetje afkoelde. Enfin, er was te veel om op te noemen, 50 en 25 M. banen werden verzwommen, en de gehouden estafette tusschen „De Bergermeer" en ,,A. K. Z. B." werd door eerstgenoemde glorieus gewon nen. Het slot vormden het nummer tobbe-varen en een genoegelijk waterpolopartijtje. In ieder geval kan de heer Judell terugzien op een prachtig geslaagd zwemfeest. Hieronder de verschillende prijswinnaars: No. 1. Jongens tot 18 jaar, 50 M. schoolslag: 1. W. Metz 49 sec., 2. Veldhuis 49 1/5 sec., 3. G. Brouwer 50 sec. No. 2. Meisjes onder 18 jaar, 50 M. 1. Mej. Co- nijn 50 sec., 2. mej. Oudes 52 1/5 sec., 3, mej, Kleinjan 52 3/5 sec. No. 3. 50 Meter vrije slag heeren boven 18 jaar: 1. Stroink 41 2/5 sec., 2. Koudijs 41 3/5 sec., 3. De- perweg 41 4/5 sec. No. 4. 25 M. hinderniszwemmen: 1. Mevr. Berg, 2. mevr. Schoorl, 3. mevr. Boom. No. 5. Gemengde estafette De Bergermeer A.K.Z.B., gewonnen door de Bergermeer in 8 min. 4 sec., A. K. Z. B. in 8 min. 12 sec. Estafette jongens 5 X 50 M. schoolslag: le pr. Veldhuis 4 min. 57 3/5 sec., 2. Imhulsen 5 min. 9 2/5 sec., 3. Brouwer 5 min. 13 1/5 sec., 4. Met 5 min. 16 2/5 sec. Estafette meisjes, le pr. Schotvanger 4 min. 40 4/5 sec., 2. Van Beek 5 min. 7 4/5 sec., 3. Voorthuizen 5 min. 50 sec., 4. Tengbergen 5 min. 56 sec. Tobbe varen: aardigste costuum: boerinnetje mej. Castendijk. Vlugste tijd: groep 1 Indiaan (M. Oostwouder) 37 sec. en 2. Pierrot (Voorthuyzen) 38 4/5 sec. SLUITING S. O. S. TENTOONSTELLING. Maandagavond 10 uur is de, inmiddels zeer be kend geworden, S. O. S.-tentoonstelling op het landgoed „De Zandhoeve" van den heer MacDo- nald officieel door den burgemeester van Bergen, den heer Mr. H. D. A. van Reenen gesloten. In gezellige kout bijeen zaten daar de Bergensche schilders met hun intiemste vrienden voor het laatst in de hen vertrouwd geworden achterkamer duinen. en nog éénmaal werden de verschillende kunst stukken, waarvan duizenden oogen in de afge- loopen 14 dagen zoo genoten hebben, met aan dacht bestudeerd. Er lag iets weemoedigs in, maar tegelijk stemde het tot blijdschap dat aan zoovele schilderijen het begeerde bordje „Ver kocht" prijkte. Want vóór alles dient gezegd te worden, dat de tentoonstelling niet alleen aan de verwachtingen voldaan heeft, maar deze verre overtrof. En dat zelfs een crisistijd als waarin we thans leven, de ware kunstliefhebbers onmogelijk kan thuishouden, bleek wel duidelijk uit het meer dan 2000-aantal bezoekers, dat op deze expositie zijn blijk van belangstelling gaf. De Bergensche schilders zijn niet alleen ge noemd, maar tevens geroemd, en dit is wel het grootste succes, wat het onvermoeide comité heeft kunnen bereiken en waarmee alle doorstaande moeielijkheden als was voor de zon verdwenen. Door de welwillende medewerking van zoovele behulpzame handen, zijn niet alleen de schilders maar is tevens de kunst gediend, die wel in een zwaar-drukkend stadium verkeert, maar steeds, als hoogste doel, zal trachten de menschheid schoonheid te bieden. MOTORRACES TE ALKMAAR. Zondag, den eersten kermis-Zondag, organiseert Alcmaria V. V. V. weer haar jaarlijksche motor snelheidswedstrijden op de grasbaan van het ge meentelijk sportpark. Deze wedstrijden, die steeds een groot publiek trekken, beloven ook nu verschillende spannende momenten op te leveren. In de seniores-klasse starten niet minder dan 17 renners, w.o. twee Alkmaarders, n.l. de Ridder en van Latum, beiden op Lady. Van Latum, die een week geleden in deze zware klasse den eersten prijs won, zal ook nu trachten, den zege te beha len, al zal de tegenstand veel grooter zijn dan de vorige week in Deventer. In de juniores-klasse zijn 16 renners ingeschre ven en ook hier is het krachtsverschil zoo gering, dat zeer spannende ritten te verwachten zijn. Ten slotte zijn er 14 nieuwelingen, die elkaar den zege zullen betwisten in de hoop op een spoedige pro motie. Luidsprekers zorgen den geheelen middag voor uitslagen-mededeelingen, zoodat het publiek steeds op de hoogte blijft. De baan zelf is in uitstekende conditie, terwijl de accomodatie voor het publiek in orde is. Er is weer een staantribune op den goedkoopen rang en verder zijn er de overdekte tribune en het paddock. De wedstrijden beginnen om half twee. De in gang voor het publiek is uitsluitend aan de Zuiderhoutlaan.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 3