Pers. ,,'t Roefje. De Hr. eri Mevr. J. Kraayenhof, A'dam, 10 „Sandy-Corner", De Hr. en Mevr. Marmelstein, A'dam, 3 Fam. Mevr. Fontein, A'dam, 4 „Schelpduin". De Hr. en Mevr, M. J. Gleusteen, Hilversum, 7 „Scholekster", De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Jongh, A'dam, 8 „Shanti". De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 10 „Skopia". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. de Boér, Leiden, 4 „Spoorklok II". Mevr. Jo. Vincent, A'dam, 2 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. W. Fennema, Leeuwarden, 7 „Sterntje". Fam. Mevr. Halewijn, Nijmegen, 9 „Tine". Fam. Mevr. Mennega, Nijmegen, 2 De Hr. en Mevr. E. A. Mennega, Nijmegen, 4 „Ulysses". Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, 's Gravenhage, 8 „Verbrande panhoeve". Nieuwsberichten. DE FILM VAN HET BLOEMENCORSO. De film van het bloemencorso, die nog regel matig in tal van bioscopen in ons land vertoond wordt, zal men Vrijdag 1 Sept. in het Victoria- Theater te Alkmaar kunnen bewonderen. Naar wij van de directie vernamen gelukte het niet eerder beslag op deze film te leggen, aangezien tot nog toe geen enkele copie vrij kwam. Wel een bewijs, dat het publiek deze film, waarvan een copie in het archief van de V. V. V. zal worden opgeno men, gaarne ziet. HET FAMILIEBAD „DE BERGERMEER". Het familiebad „De Bergërmeer" is in het afge- loopen seizoen voor ons zomeroord een beschaaf de attractie gebleken. Ondanks men in zekere Alkmaarsche kringen, uit teleurstelling over het feit, dat Ged., St. hei Alkmaarsche raadsbesluit tot het stichten van een open zwembad in de omgeving van het Sportpark hadden vernietigd, een zekere anniinositeit tegen de inrichting, die in de naburige gemeente tot stand kwam, demonstreerde, heeft het mooi gelegen bad zich in een druk bezoek, ook van Alk maarsche families, mogen verheugen. Het bad mag dan ook een pracht gelegenheid voor het leeren van de zwemkunst worden ge noemd. SCHOUWBURG ,,'T GULDEN VLIES" TE ALKMAAR. In 't Gulden Vlies zullen de eerste vier dagen de beste producers van den lach verschijnen, n.l. Cor Ruys en Louis de Bree met hun enseble. Van de vorige kermissen heeft men ongetwijfeld nog prettige herinneringen aan Louis de Bree in „Geld Speelt Geen Rol" en „De Familie van mijn Vrouw", terwijl Cor Ruys in Januari het Alkmaar sche publiek in Mr. Rosenfeld Advocaat en Pro cureur stormenderhand veroverd heeft. Deze beide artisten vervullen de hoofdrollen in het onover troffen blijspel „Pótasch en Perlemoer". De laat ste vier dagen zijn gereserveerd voor de nieuwe tooneelgroep „Het Masker", artistieke leiding Else Mauhs, Jan Musch en Ko Arnoldi. Dit nieuwe gezelschap, waarvan wij veel ver wachtingen voor de toekomst hebben, heeft het opvóeringsrecht van het laatste groote" succes van 't ex-Schouwtooneel, n.l. „In den Nacht van 17 April". Ongetwijfeld heeft men gelezen op welk een prachtige wijze hierin Else Mauhs haar rol creëert. Bovendien heeft dit nieuwe gezelschap nog voor een mooie verrassing gezorgd, n.l. in den vorm van een première voor Nederland. Zaterdag en Zondag (de beide laatste dagen der kermis dus) wordt n:l. het nieuwste product van den bekenden Franschen^ schrijver Marcel Pagnol getiteld „Marius" in een uitstekende bezetting ten tooneele gebracht en het stuk zal dus vanuit Alk maar zijn triomftocht door Nederland beginnen. BERGERWEG. De werkzaamheden om den Bergerweg tot een breeden verkeersweg met rijwielpaden te maken hebben bij stukjes en beetjes voortgang. Deze week kon voor het rijverkeer een gedeelte tusschen de melkfabriek en café „Rust Wat" in gebruik wor den genomen en een aanvang worden gemaakt met het opruimen van een paar bochten. De daardoor vrij gekomen grond zal beplant worden. De uitvoering in gedeelten is noodig omdat helaas een paar onhandelbare grondeigenaren ge dwongen moeten worden door onteigening grond voor de verbreeding af te staan. Voor het verkeer zal de verbreeding zeker een verbetering zijn. Toch zien wij met een zekere weemoed de oude ons zoo vertrouwde kronkelweg van Alkmaar naar Bergen verdwijnen en zoo lang er geen oplossing in de stagnatie van de onmoge lijke spoorwegovergang wordt gevonden, betee- kent voor het snelverkeer de verbreeding al heel weinig. HET 300-JARIG BESTAAN VAN „DE SCHERMEER". 6, 7 en 8 September maakt Schermeer's bevol king en met haar die van het gansche Noorder kwartier zich op om het 3e eeuwfeest van de droogmaking te vieren. Wij waren in de gelegenheid kennis te nemen van het programma en kunnen verklaren, dat dit le klas mag worden genoemd. Naast een goed verzorgde land- en tuinbouw-, floralia-, huisvlijt- en historische tentoonstelling, wordt er een feestterrein ingericht met een amu sementstent, plaats biedende voor 1200 personen, waar een uitstekende Jazz-band den dans ver zorgt en Jan van Riemsdijk, Tholen en van Lier, Gebr. Kroon en een artisten danspaar het cabaret programma in handen hebben. Voorts wordt er 6 Sept. 's middags 3 uur en 's avonds 9 uur op een speciaal plankier met tri bune voor 1500 personen en decors van oud- Arnhem, een oud-Hollandsche Boerenbruiloft ge speeld door 50 paren, waarvan de dames in hoofd zaak costumes uit familiebezit zullen dragen. Voor de bruiloftsgasten wórdt vertoond het operette blijspel „De Vrijstersmarkt in 1696 of Tetjeroen te Schermerhorn". Dit historische stuk wordt door 40 dames en heeren in de costumes uit die dagen gespeeld en verdient uit folkloristisch oogpunt ieders belangstelling. Het P. E. N. verleent voor de verlichting met schijnwerpers hare medewerking. Den tweeden dag 's middags opstijging van den luchtvaarder van Pottum en ballonwedstrijd voor kinderen. Den derden dag Internationale Prijzen-Draverij. 6 September wordt de tentoonstelling na het uitspj-eken van een feestrede door prof. Schermer horn, officiëel geopend door den commissaris der koningin in N.-H. Zooals men ziet, een programma dat er zijn mag. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 27 Augustus, voorm. 10 uur, ds. v. d. Kie-, boom. Gereformeerde Kerk voor Bergen. Zondag 27 Augustus, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, hulppred. J. H. Slager. Kerkje Bergen aan Zee. Zondag 27 Augustus, voorm. 10.40 uur, Liturgi sche dienst, Ds. J. J. Creutzbérg te Hees. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 27 Augustus, voorm. 10.30 uur, ds, Kloos terman van Amsterdam; nam. 7 uur ds. Jellema, van Woubrugge. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Westerweg. Zondag 27 Augustus, 's avonds 8 uur, ds. Ruys. Vrije Evangelische Gemeente Schoorl, Zondag 27 Augustus, voorm. 10.30 uur, tuin v. d. Garde, bij ongunstig weer binnen, Laanweg, J. J. Ruijs en ds. A. L. Ruijs, em. pred. (Hagepreek) Remonstiantsch Geref. Gemeente Alkmaar. Zondag 27 Augustus, voorm. 10.30 uur, ds. Rap- pold. R. K. KERK TE BERGEN. Zondag: HU. Missen 6, 7.30 en 10 uur, 7.30 Lof. Maandag7.30 vergadering 3de Orde. Woensdag: 7 uur gezongen Requierii; 7.30 H. Familie afd. vrouwen. DonderdagVan 5—7.30 gel. om te biech ten; 7.30 Lof met Rozenhoedje. Vrijdag: 1ste Vrijdag. 7 uur gezcngen H. Mis; 7 uur meisjescongregatie7.30 Lof. Zaterdag: Van 4—6 en 79 uur gelegen heid om te biechten. Grapjes. Zij: U bent lucht voor mij, meneer! Hij; Wilt U daar misschien mee zeggen dat u zonder mij niet leven kunt? Toen ik weer boven water kwam, vertelde de vrouwelijke drenkelinge, strekten vijf mannen de hand voor mij uit. En welke heb je gegrepen? Die, welke geen trouwring had. U is vrijdenker, geloof, ik, U gelooft in niéts? Ik geloof alleen, wat ik kan begrijpen! zei de jongeman. Dat komt op hetzelfde neer, geloof ik, zei de ander. Zij waren juist verloofd. Alfred, zei ze, ik heb een verrassing voor je ik kan net zoo goed koken als piano spelen! Zoo kind, nou dan zullen we in pension moe ten gaan, hé? Heb je je behoorlijk gedragen in de kerk, Henkie? vroeg tante. Natuurlijk, zei Henkie. Ik hoorde de dame achter mij zeggen, dat zij nog nooit een kind had meegemaakt, dat zich zoo gedroeg als ik! De Zuiderpolder van de Schermeer. De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 8 „Wernau", De Hr. en Mevr. Mr. W. H. Dudok van Heel, Bussum, 7 „Wester licht". Mevrouw' D. Krijnen, A'dam, 1 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Dr. P. Muntendam, Groningen, 6 „Wijde Blik". De Hr. H. L. van den Briel en Fam., Haarlem, 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. D. Parmentier, Leiden, 8 „Zeevonk", Mej. A. Holst en logè's, Enschede, 8 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Ir. C. G. Kraaijenhoff van de Leur, Alkmaar, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 110 Duitschè Feriënkolonie, A'dam, 40 Verèeniging „Voor Jong Nfedérland", A'dam, 46 Het „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 3022 pers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1933 | | pagina 8