Hoïel J rianon DE JONG's BREELAAN, tegenover 't Station. Foto-Artikelen. RUSTIG TERRAS 4 Foto- en Kinohandel, SPECIAAL-ZAAK in alle Ontwikkelen, afdrukken en vergrooten. ,,'t Kluiske", J. Jacoblaan. Fam. R. Struyck, Kerkelaan 18. Mevr. Schaap en Mej. Maas Kerkelaan 20. Fam. Harms, „Louisa Catharina", Beemsterlaan. Dames Bing en Goldschmidt, A dam, „Luctor et Emergo", Notweg. Fam. Noordberg, Lijtweg 1. Fam. S. H. Knip, „Meerlhoeve", Hertenlaan. Fam. Not. v. d. Heijde, „Merijntje", Geestweg. Fam. Mittelmeijer, „Meerwijk", Meerwijklaan. Fam. Dr. G. Hoeneveld, Middengeestweg 29. Fam. Schreuder, „'t Midden", Vijverlaan. Fam. Isaaks, „Nelly", Prinsesselaan. Fam. de Boer, „Ons Plekje", Doorntjes. Fam. Siegmund, „Op 't Zuiden", Ad. v. Scheltemaweg. Fam. C. Leek, Indië, „Pax Intrantibus", Wilhelminalaan. Fam. G. de Boer, A'dam „Rozenhaag", v. Reenenpark. Fam. C. v. Eunen, ,,'t Ruigezand", Kerkelaan. Fam. Honig, „Springflower", Kruisweg. Fam. v. d. Wal, „Semper Virens", Kerkelaan. Fam. van Leer, „Streven is Leven", Prinsesselaan, Fam. Lootsma, Franeker „De Stulp", v. Reenenpark. Fam. Dekker, „Truke", Molenkrochtlaan. Fam. F. Hali, „Vinkennest", Kastanjelaan. Fam. Philipp, „De Weegbree", Hoilaan. Fam. Ir. Vlaassen, „Widomes", Dorpstraat. Fam. Lastdrager, Wiegmanweg 20. Fam. de Graaff, ,,'t Woud", Eeuwigelaan. Fam. van der Linden, „Woude en Duin Fam. Fredi, „De Wulp", Eeuwigelaan. Fam. A. Dekker, „Zeerust", Oldenburglaan. Fam. Bertram, „Zonneweelde", Kruisweg. Mevr. Hart, A'dam, A'dam, A'dam, A'dam, A'dam, Alkmaar, A'dam, Alkmaar, A'dam, A'dam, A'dam, Soerabaya, A'dam, Pers. A. V. 4 2 5 14 7 4 4 3 7 4 6 2 4 7 5 6 Koog a. d. Z., 8 ITdam, 6 A'dam, Zaandam, 8 A'dam, 3 A'dam, A'dam, Tilburg, A'dam, A'dam, Breelaan 48. R'dam, Wormerv,, A'dam, A'dam, II /v 1 I T Bergen aan Zee N Mimi AAN ZEE Prima consumptie Billijke prijzen A. V. Pensions te Bergen aan Zee. Pension „Frisia". Fam. Bick, Fam. Venster, Passanten, Hotel „Nassau-Bergen". Fam. Mevr. L. Boeke Mirandolle, Gertrud Schmidt, Fam. Mevr. M. W. de Greve, Fam. Dr. M. Schmey, Hendrik Bos, Fam. Ph. Hertzberger, Fam. Jean Tribourg, Fam. Mevr, Dr. M. J. Freie, Fam. Joh. de Looper, Fam. B, E. Cankrien, Fam. C. Lourens, Fam. J. Roodenburigh, Fam. Adr. v. d. Veen, A'dam, A'dam, Pers. A. V. Utrecht, Wien, Zwolle, Berlin, Teiping (N.O.I.), A'dam, Anvers, A'dam, Hilversum, R'dam, A'dam, A'dam, Groningen, OP ZICH ZELF WONENDEN. „Voor Anker". De Hr. en Mevr. J. H. Smits, Schoorl, „Aquarius". De Hr. en Mevr. D. Goedkoop, A'dam, „Branding". De H.r en Mevr. Dr. M. J. Premsela, A'dam, „Casemat". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, „Covente". De Hr. en Mevr. H. F. Smit, Zutphen, „Distel", De Hr. en Mevr. Mr. P. s'Jacob, A'dam, „Doliijn". Baron en Bsse. F. van Aerssen Beijeren van Voshol, „Duinhut", De Hr. en Mevr. J. Imelman J.Phz., Groningen, „Duintop". Mejuffr. A. Boldingh, Haarlem, Mejuffr. C. Kruijer, Haarlem, G. Hondius Boldingh, A'dam, „Duinrode". De Hr. en Mevr. Mr. N. Bolkestein, A'dam, „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. W. J. Schutte, A'dam, „Elzenhof". De Hr. en Mevr. L. Otterbeek, Hilversum, „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. A. Overzee, Zaandam, „v. Hasseltstr. 6". De Hr. en Mevr. J. W. Jongert, R'dam, „Hilda". Jhr. en Mevr. D. de Blocq van Scheltinga, Amersfoort, „De Hoek". De Hr. en Mevr. Kruithof, Nijmegen, „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. S. C. van der Meulen, A'dam, „De Kokkel". De Hr. en Mevr. A, Piek, A'dam, „De Lijster". De Hr. en Mevr. L. J. Groenendijk, A'dam, „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. G. M. A. I. Krijger, Zwijndrecht, „Noviomagum", De Hr. en Mevr. E. H. Kok, Hilversum, „Paulina". Zusters van Bethel, Delft, „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. A. H, J. Wind, Groningen, ,,'t Roefje". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. J. Th. Fernhout, Baarn, „Schelpduin". De Hr. en Mevr. G. Dekker, Zaandam, „Skopia". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, „Tine". De Hr. en Mevr. Ir. H. P. Uittenboogaard, Dordrecht, „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, Barpn en Bsse. Mr. B. Ph. van „Windy-Ridge". Harinxma thoe Slooten, Leeuward,, „Zeedroom", De Hr. en Mevr. E, Kaars Sijpesteyn, Krommenie, „Zeevonk". De Hr. en Mevr. J. J. Keijzer, Zaandam, „Zonnehuis". Mej. N, Greidanus, A'dam, Mej. Zacherius, A'dam, Pers. Dames D. en C. Hekker, A'dam, 2 Fam. Phaff, Winschoten, 4 Mevr. Student, Dortmund, 1 Harry ter Kuile, Enschedé, 3 Th. Verrijn Stuart, A'dam, 1 Fam. P. SchoenStroeve, A'dam, 8 Fam. Mevr. PovelSchade, Hilversum. 5 Fam. Ir. G. J. Langhout, A'dam, 4 Fam. S. d'Ancour, Naarden, 3 Fam. J. Levée, A'dam, 3 Fam. D. Nierstrasz, Leeuwarden, 2 Fam. Dr. R. Waldsachs, Wuppertal, 2 Fam. Botsma, Groningen, 4 Fam. Dr. Eelco Huizinga, Groningen, 4 Fam. H. Lankhout, den Haag, Fam. F. C. Stork, Hengelo (0.), 4 Henri Minden, A'dam, 1 Fam. M. Eecen, Alkmaar, 2 Fam. Geerling, A'dam, 3 Fam. J. Klein, A'dam, 2 Fam. Kurt Freudenberg, Berlin, 2 Fam. M. Joachimsthal, A'dam, 4 Fam. Horwick, A'dam, 2 Fam. Vromen, Zutphen, 2 Fam. M. Chasanov, A'dam, 2 Fam. K. J. Bleydenstein, Enschedé, 4 Norbert Fischman, Londen, 1 Fam. E. Kreutz, A'dam, 6 Fam. H. F. v. d. Velde, Montreux, 2 Totaal aanwezig 579 pers De badplaats Bergen aan Zee. Onze moderne tijd eischt moderne afwisseling. Laat mij voor alles eerst een bekentenis doen. Ik houd van sport, van voetbal, tennis, schaatsen rijden, van toerisme, van alles, wat den mensch jong en kwiek maakt, van alles, wat den mensch gezond houdt. En als ik dan op verzoek van den redacteur der Badbode iets over de badplaats Bergen aan Zee ga schrijven, dan spreekt het eigenlijk vanzelf, dat ik onmiddellijk het onderwerp „sport" kies, dat ik de sport in verband breng met de badplaats. Is dat mogelijk? Het antwoord luidt: het is niet alleen mogelijk, het is zelfs wenschelijk. De vaste bezoeker van onze badplaatsen komt om rust te zoeken, om volkomen uit zijn maat schappelijke beslommeringen te zijn. Hij ligt uren lang aan het strand, hoort het melodieuze geluid der zee, ademt met diepe teugen de frissche zee lucht in, laat de zomersche zon haar genezende stralen op zijn body inwerken en dan Dan zoekt die badgast verstrooiing. Hij wil wat doen, iets, dat verband houdt met gezondheid en vacantie. En hij zoekt de sport! Dat hebben vele badplaatsen begrepen. Bijna overal heeft men tennisbanen aangelegd, verschil lende badplaatsen hebben haar golf-links, andere weer bezitten ruiterwegen, in het buitenland heeft men auto- en wielerbanen, heeft men groote en be kende grasbanen voor de paardensport. En van al deze inrichtingen wordt voortdurend een druk ge bruik gemaakt. Hoeveel belangrijke tennistoernooien worden er niet in de badplaatsen verspeeld; hoevele duizen den bezoeken niet de autoraces in de zuidelijke landen; welk een belangstelling bestaat er niet bij de groote internationale paardenrennen in Osten- de en andere badplaatsen! Neen, een moderne badplaats moet met de sport op vriendschappelijken voet staan, moet zorgen,, dat de sport een voorname plaats inneemt bij alles wat rust, verstrooiing en gezondheid geeft. Dat heeft Bergen aan Zee begrepen. Wel missen wij de grootsche inrichtingen voor autosnelheids wedstrijden, wel ontbreekt daar een baan voor de courses, maar Bergen aan Zee heeft een complex. tennisterreinen, die werkelijk bizonder fraai zijn. In het prachtig aangelegde Parnassia-park, een park, dat alleen al een bezoek waard is en waarin het wandelen urenlang genot kan verschaffen, lig gen, beschut door de duinen, verscholen tusschen het groen, blakerende in de heldere zon, de vier gravel-banen, die dag in dag uit tot een bezoek nooden. Deze banen, aangelegd en onderhouden door de N. V. Bouw- en Exploitatie-Maatschappij Bergen aan Zee, mogen zich gelukkig in een regel matig bezoek verheugen en telken jare weer wordt op deze banen een toernooi gehouden, dat in ge heel Nederland de aandacht trekt. Onze meest be kende spelers en speelsters komen in Augustus naar de badplaats en dingen er naar de prijzen. Zij laten goede sport zien aan de kijkers, maken daardoor propaganda voor de sport en de badgas ten gaan den volgenden dag zelf spelen, en dan merkt men, dat een badgast meer wenscht dan zwemmen, zonnebaden nemen en wat dies meer zij. Bergen aan Zee kan echter nog meer bieden. Een paar jaar geleden is het 25-jarig bestaan der badplaats herdacht. Toen heeft de Badbode ver teld, hoe het vacantie-oord bij uitnemendheid ge groeid is, hoe ook het bizonder cachet gehand haafd is, hoe Bergen aan Zee steeds gebleven is een familiebadplaats met een eigen, rustige en- voorname sfeer. Een verlanglijstje. Thans is de Badbode zelf haar 25sten jaargang ingegaan en wij meenen, dat het nu juist een mooie gelegenheid is, om iets te wenschen. Dan komen wij allereerst aan de ruitersport. Wanneer men tegenwoordig de hoofdwegen heeft verlaten, dan kan het bijna niet anders, of men komt de leden van een landelijke rijvereeniging tegen. De geestdriftige rijders en de bekoorlijke amazones brengen een rustige en landelijke gezel ligheid op de binnenwegen. Zij zoeken de stilte, de stilte van de bosschen, van het duin en het strand. Deze paardensport beleeft thans glorierijke da gen en zij vraagt ruiterpaden. En Bergen aan Zee zal goed doen, wanneer het rekening houdt met die vraag. Dan zullen de duinen en bosschen doortrokken worden door hen, die de natuur en het dier lief hebben. Dan zal Bergen aan Zee een nieuwe aantrekkelijkheid hebben! De golf sport! Bergen aan Zee heeft geen golf-links! Dat is werkelijk een gemis, een gemis, dat zich in de toe komst duidelijk zal doen voelen. Want zooals de jeugd en de volwassen mensch genoegen zoekt op de tennisbaan, zoo verlangt de 4060-jarige naar de uitgestrekte golfterreinen, om daar urenlang te genieten van deze kalme, maar buitengewoon ge zonde sport. Zou Bergen aan Zee geen terreinen bezitten, die geschikt gemaakt kunnen worden voor de golf- sport? Dan zou Bergen aan Zee al weer een nieu we aantrekkelijkheid hebben! Moeten wij nog meer wenschen? Zou een auto baan en een baan voor paardenrennen wenschelijk zijn? Wij betwijfelen het. Zeker, wanneer Bergen aan Zee een enkelen dag in het seizoen duizenden bezoekers wenschte, dan was een autobaan misschien je ware. Maar dan was de rust der badplaats weg. Dan waren er trainingsdagen noodig, dan was het wekenlang een

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 14