IC. 1. Wij slachten uitsluitend le klas runderen, kalveren en varkens. ij zijn desondanks scherp concurreerend. IJ BEDIENEN OOK U GAARNE. D. KONING, Dorpsstraat 52, Telefoon 80, - BERGEN. HET ADRES voor prima Brood, Beschuit en Luxe Brood. - CHOCOLATERIE. Nagekomen Vreemdelingenlijst. £££S2®£££J£;t!£££«?22'=,^t2"?f?*otrc°a>o.HCMt'Wm<0!-aooïq.-i<.\jto^m<Q!-a2o>oHCMt'W OrHHHHrirlHHHHNNWNNM«NNWrtiO«tOrt OOfflCOCOtDO)OiO>0>OiOiOiOiO>0,0000 cocooococococoooaocDoococoooao a> a> cn a> HrlHHHHrHHHHrlHrlrtrlHHHH 0>0>CJiÖ»<^Ó^Ö>CT>0>'7,Ó»01Cr>b>0»C»CPO^O>G^O>C3Ïc^o5CT»b>O^CnO^CT> H I r| H H H 1 1 1 De loop der bevolking van Bergen gedurende 50 jaar, naar een grafische voorstelling van den heer J. ROOOEVEEN, gem .-architect. Mevr. EVENHUIS-Nieboer, de administratrice van de V.V.V., verzorgster van de Vreemdel.lijst, die het op hoogen prijs stelt, wan neer de hotel- en pensionhouders en verhuurders van gemeubileerde huizen bij het verstrekken van hun gegevens de gewenschte spoed betrachten. De heer K. MANTEL, gepensionneerd ambtenaar van het Meteriologisch Instituut te de Bilt, die van het eerste nummer af voor „De Badbode" de hoog- en laag-waterstanden berekende. Mej. BERTHA HOLZMANN. Zij zorgt voor de administratie van „De Badbode" en verheugt zich steeds over de opgave van nieuwe abonné's. De heer W. HOEK Gz., de man die reeds bijna 25 jaar als opmaker „De Bad bode" technisch verzorgt. ij bezorgen zonder prijsverhooging in Bergen en Bergen aan Zee. Pers. A. V. 1 2 1 Hotel-Pension „Erica". Mej. Bekker, den Haag, Fam. Gerke, A'dam, De Hr. Hartevelt, den Haag, Passanten, Huis „de Haemstede", Breelaan. Mevr. H. L. HekkerLast, den Haag, 1 De Hr. D. Herbschleb, Tegal, 1 Passanten, Pension „Hertenkamp", v. Reenenpark. Passanten, Hotel-Pension J. P. Kreb. Dames Blaauw, R'dam, 2 Dames Rosingh, Groningen, 4 Passanten, Hotel „Russenweg", Breelaan. Passanten, Pension „de Wilg", Breelaan 78. Fam. A. Oehner, Krommenie, 2 Pension „de Zilverspar". Passanten, „Zomerlust", Dorpstraat. Fam. v. Hagen, R'dam, 2 PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 3 Juni, 's av. 7 uur, Ds. v. d. Kieboom. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 3 Juni, voorm. 10.15 uur Ds. Ruys. 2.15 uur Zondagsschool. 7 uur Dr. Boorn, Med. Docts. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Wester weg. Zondag 3 Juni, 10.30 v.m., de heer Mol. v. Schoorl. R. K. Kerk te Bergen. Zondag H. H. Missen om 7.30 en 10 uur. Weekdagen H, H. Missen 7 en 8 uur. Biecht hooren: Zaterdag van 46 en 79 uur. Andere dagen 's morgens vöör de H. H. Missen. Grapjes. Toen Flip 's morgens naar school ging, zag hij een man bezig een putje leeg te scheppen, aan den kant van den weg. Hij bleef erbij staan kijken, en zei: Dat is het putje, waar ik gisteren een gulden in heb laten vallen! Zoo! zei de putjesschepper. Nou ga maar gauw naar school, anders kom je nog te laat. Toen Flip om twaalf uur weer langs het putje kwam. was de man nog bezig, Weet je zeker, dat dit het putje is, waar je gisteren die gulden in hebt laten vallen? vroeg hij aan den jongen, Nou en of! riep Flip uit. Ik weet het heel zeker, want ik heb zelf gezien, dat mijn vader hem er weer uit vischte! Heb je geen werk voor me? vroeg de land- looper. Neen, zei de boer. Heb je geen last van rotten en muizen? vroeg de landlooper weer. Dat zou ik denken, antwoordde de boer. - Wat heb je er voor over, als ik ze allemaal in één avond dood maak? vroeg de landlooper. Na eenig loven en bieden werden ze het eens over een goed maal eten, een fleschje bier en een daalder. Toen de landlooper het maal eten en het bier op had en den daalder had opgestreken, ging hij op zijn gemak in de keuken voor het vuur zitten. Hé, man, merkte de boer na een kwartiertje op, en hoe staat het met 't doodmaken van de ratten en muizen? Heel goed, zei de ander. Ik zit er op te wach ten dat je ze hier laat brengen. Ofschoon ze een uitstekende gedienstige was, wist ze niets van de wereld, want ze kwam uit een zeldzaam afgelegen oord. Ze was stom verbaasd over het gasfornuis, het vuur, dat brandde zonder hout of kolen. Mijnheer zou het haar uitleggen en ontstak alle pitten, welke hij op volle kracht liet branden. Op hetzelfde moment werd hij weggeroe pen en hij vergat de gedienstige met het fornuts. Een week later informeert hij, of zij nu met het fornuis overweg kan. O, mijnheer! Zoo iets heerlijks heb ik nooit meegemaakt. Het is nou acht dagen geleden, dat u het voor me hebt aangemaakt en het brandt nog altijd even hard. Bij een maaltijd gaf men elkander het volgende raadsel op: Het kwam in de verloopen jaren niet, in het tegenwoordige niet en het zal misschien nimmer meer komen. Wat is dat? Promotie, gilde het heele koor als één stem. Zij waren pas getrouwd en hadden voor Kerst mis een gans gekocht. Daar hij niet zoo op de hoogte was met wild snijden, bestudeerde hij op advies van zijn vrouw het kookboek. De avond kwam en toen de gasten er waren en de gans op tafel kwam, zat hij met zijn handen in het haar. Kom Henry, zei zijn vrouw, waarom snij je niet voor? Je kent het toch! Ja, zei hij, ik kan het heel goed; maar ik kan op die gans nergens die stippellijn vinden, waar ze het in het boek aldoor over hebben! Twee mannen leven als kat en hond. Op een goeden dag ontmoeten zij elkaar op een smal trottoir. De eene loopt recht door en zegt: Voor een idioot ga ik niet uit den weg. Ik wel, ant woordt de ander, en gaat een pas op zij.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 16