DE ONBEKENDE GAST Pension „Hertenkamp" BIOSCOOP „HARMONIE'' BERGEN (N.-H.) -'1ÜI-" K;H 'v BADKAMER. Zaterdag 2 Juni Zondag 3 Juni mr ATTENTIE -*8 Wie is „de Hekser „3D Hl HEKSER" G. TAAPKEN. Wij kunnen de Badbode niet missen. Een jubileum gaat zelden onopge merkt voorbij; een mijlpaal op den le vensweg; een goe de gelegenheid voor den jubilaris om een oogenblik stil te staan en een blik te werpen op den afgelegden weg. Overzien wil men, wat men ge daan heeft in de afgesloten periode, wat tot stand ge komen is in dien tijd, wat het resul taat is van zijn werken en streven. Die terugblik in het verleden zal zeker van meer be voegde zijde in dit jubileum-nummer worden belicht en behoef ik hierover niets te zeg gen. Ik ben er echter van overtuigd, dat Directie en Redacteur met voldoening op hun verrichten arbeid kunnen terugzien. Voor hetgeen met volharding tot stand is geko men en voor het resultaat wat na een tijdperk van 25 jaar bereikt is, doet zich op dit oogenblik een dankbare gelegenheid voor, groote waardeering uit te spreken voor het werk van de oprichters en de redactie van voorheen en thans. Het is een bijzondere gelukwensch waard, dat de uitgifte van de Badbode steeds op dezelfde wijze is kunnen worden voortgezet en dat deze courant een zuiver neutraal blad is gebleven, zon der inmenging van stroomingen, die hierin niet thuis behooren, zonder tendens, zuiver en alleen vermeldende de zaken en feiten, die voor badgast en Bergenaar van belang kunnen zijn. Naast de lijst van namen der tijdelijke bewoners en verblijvende vacantiegangers, treft men in de Badbode aan hetgeen de plaats hun biedt; men vindt er verschillende wetenswaardigheden, dik wijls verlucht met foto's, die de plaats en het ver blijf aantrekkelijk maken, terwijl ook worden op genomen al die opgaven, inlichtingen en voor schriften, waarmede de verblijvenden gaarne op de hoogte worden gebracht, of dienen te weten. Dit alles elke week bijeen vergaard door één hand en afgedrukt in een welverzorgd blad, voor ziet in een steeds blijvende behoefte, en kan de Badbode door het vacantie-oord Bergen dan ook niet meer gemist worden. En niet alleen zijn de vreemdelingen hiermede gebaat, elke inwoner, hetzij hotel- of pensionhou der, winkelier of ambachtsman, bouwer of grond eigenaar, ambtenaar of particulier, heeft belang bij de Berger Badbode; voor allen blijkt het een vraagbaak te zijn bij uitnemendheid. Het gelukkige verschijnsel doet zich dan ook voor, dat men in breede kringen zoo sympathiek staat tegenover dit blad; niet het minst is dit het geval met het Bestuur van de V. V. V. en het Ge meentebestuur, die hand in hand met de Redactie samenwerken om door het verleenen van de meest mogelijke medewerking, de courant zoo aantrek kelijk mogelijk te maken. Moge in de volgende 25-jarige periode, die sa menwerking op dezelfde aangename wijze blijven voortbestaan tot bloei van de Berger Badbode en tot vreugde en voldoening van degenen, die ten nauwste aan de Badbode verbonden zijn. G. TAAPKEN, gemeente-secretaris. Bergen (N.H.), 26 Mei 1934. De Voorzitter van de Berger Winkeliers-Vereeniging spreekt. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Uw blad is het mij een behoefte U, geachte redacteur, onze welgemeende gelukwenschen aan te bieden en ik spreek hierbij de hoop uit, dat dit blad zich steeds in stijgende lijn mag ontwikkelen. Ook voor ons winkeliers zit er een groot voordeel in, een blad te bezitten, dat voor het nauwe contact zorgt tusschen kooper en verkooper en steeds hebben wij met genoegen geconstateerd, dat door goede JOH. BAKKER Wz. lectuur en illustraties gezorgd wordt, dat de Bad bode bij de gasten vooral een graag gelezen blad is. Wanneer wij een terugblik werpen van 25 jaar op onze plaats, dan kunnen wij constateeren, dat Bergen in een betrekkelijk korten tijd zich tot een der meest bezochte badplaatsen heeft ontwikkeld, en zich door haar prachtige omgeving tot een zeer gewild oord heeft gemaakt. Deze vooruitgang is wel voor een groot deel te danken aan het uitne mende werk van de V. V. V,, die door haar re clame in binnen- en buitenland de aandacht op onze plaats vestigt. Met deze ontwikkeling is de winkelstand zeer zeker niet ten achter gebleven. Mochten wij vroeger een 25-tal winkeliers tellen, thans is dit aantal gegroeid tot ruim 100. Door goede verscheidenheid op elk gebied voorzien de winkeliers zeer zeker in een groote behoefte. Doch niet altijd wordt begrepen, dat de winkelier den vollen steun noodig heeft van zijn plaatsgenooten, in de eerste plaats, omdat door deze steun zij in de gelegenheid zijn, onze gasten een steeds grootere verscheidenheid van artikelen te brengen en hier door een klein aandeel hebben om ook de meest verwende gasten het verblijf te helpen veraange namen. Ten tweede wordt door een krachtigen winkel stand de belastingopbrengst verhoogd en over een grooter vlak verdeeld, zoodat toch de algemeene druk hierdoor verlicht wordt. Mogen wij onderstaande uit Uw blad nog eens onder de aandacht brengen. Prijs en leverancier. „De prijs van een artikel is niet de hoofdzaak. De leverancier is nummer één, want de leverancier bepaalt als vakman de kwaliteit en de wijze van levering. Een goede leverancier is waarborg voor kwaliteit en coulance. Ook dat zijn elementen bij het beoordeelen van prijsnoteeringen". Laten wij echter hopen, dat van beide kanten in deze moeilijke tijden begrepen wordt, dat een goede wil gewaardeerd moet worden en elk een steentje bijdraagt tot den bloei van Bergen. Heeft niet onze Burgemeester een prachtig voor beeld gegeven en zich moeite noch kosten ge spaard om de eerst voor ons zoo zwart uitziende winkelsluitingswet voor 4 maanden buiten werking te stellen, waardoor Bergen ook Zondags en des avonds zijn aantrekkelijkheid wist te behouden? Hiervoor zij hem nogmaals van deze plaats dank gebracht en wij hopen, dat dit voorbeeld van me deleven tot navolging dienen mag. Bergen kan er slechts bij winnen. En U, geachte uitgeefster, en U, geachte redac teur, wij hopen, dat het U nog jaren gegeven moge zijn, Uw blad zoo mogelijk nog grootscher te laten verschijnen. Dit kan slechts als een teeken van een groeiend Bergen beschouwd worden. Het zij zoo. JOH. BAKKER Wzn. II© Van Reenenpark 24 - Telef. Ink. No, 94 WNStOSJltEltNkAMr nrWKDiK, UiPzichP op den Hertenkamp. Direcrt bij bosch en duin en ■III halte kram naar Zee. Illlllllll L Op alle kamers koud en warm skroomend water. ui® ALKMAAR. met; SKöZES SZAKALL LUCIE ENGLISH - KURT VESPERMANN e. a. een echte vroolijke comedie met allerzotste situaties. Bezoekers van ons theater op 2 of 3 JUNI hebben tevens toegang op vertoon van entreebewijs voor de voorstellingen op 4, 5 of 6 JUNI. Bewaart dus Uw entreebewijs, men heeft daarmee recht op 2 verschillende filmvoorstellingen. Maandag 4 Juni Dinsdag 5 Juni Woensdag 6 Juni (de groote onbekende) naar de roman van Edgar Wallace. met Maria Solweg I Fritz Rasp I Paul Henckels Vera Engels Paul Richter Karl Etlinger e.a. Een film vol spanning, waarin Scotland Yard en de Australische politie-autoriteiten knap werk verrichten. Zondagmiddag doorloopend, Woensdagmiddag MATINEE van f 0.25, f 0.50. f 0 75. Voorprogramma van beide films geheel verschillend. LEEFTIJD BOVEN 18 JAAR.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 19