Boeken lezen Leesbibliotheek v.F^ossem's 20 - 30 ct. DAGBOEK. Steeds nieuwe boeken. I» Qnhnülinl/ Catalogus verkrijgbaar U. uLHUcMIIK Oldenburglaan, Bergen-Binnen. DRUKKERIJ. BOEKHANDEL Telefoon 120. BADTARIEFs a. Koetsenbad: 1 enkel bad 0.25, 1 bad met handdoek 0.35, 1 bad met handdoek en costuum 0.55; abonnement 10 baden resp. 2.25, 3.25 en 5.25. b. Tentenstrand: plaatsen van een eigen tent per dag 0.50; plaatsen en opbergen van een eigen tent per week 3.per maand 10. huur van een tent per dag 1.50, per week 6.per maand 22.50; met recht tot baden zonder bijbetaling. Huur van een ligstoel per dag 0.25, 1 Cabinebad 0.25, dito met handdoek en costuum 0.55. c. Zonnebad: voor 4 weken of korter: voor zinshoofd 6.voor 2e gezinshoofd 4. voor kinderjuffrouw 3.voor kinderen 2.50. Eigen tenten mogen gebruikt worden, van waaruit gebaad kan worden. Tevens zijn aldaar tenten te huur. STRANDSTOELEN: Per één uur 0.15, per twee uur 0.20, per dag 0.50, per week 2.30, per maand 8.Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbaar) per dag 0.15, per week 0.50, per maand 2. Genoemde tarieven, behoudens nadere wijzi gingen. Nieuwsberichten. HOTEL KREB. De heer Kreb, wiens gerenommeerd hotèl reeds ruim 25 jaar bestaat, is voortdurend bèzig om. het bedrijf aan de moderne eischen, tes doen beant woorden. Wij publiceerden reeds eerder een be schrijving van de koksinstallatie in dit bedrijf nJet een moderne koelinrichting. Dit jaar heeft de heer Kreb die koelinrichting uitgebreid, waardoor het hem mogelijk is geworden, de dranken in het buf fet op de gewensohte temperatuur te houden. Met deze installatie is het uitgesloten, dat het ijs uitverkocht raakt en dat het glaasje bier niet koel geserveerd wordt. LUNAPARK „DE BEDRIEGERTJES". Het Lunapark aan den Bergerweg, het vorig jaar door den heer Van Keulen aldaar geopend, heeft een aardige uitbreiding ondergaan. Het terrein heeft een oppervlakte van 10.000 M2. Men heeft daar, naast de Bedriegertjes, twee glijbanen, een apenkooi, een kettingbrug, schommels, wippen, een hobbelpaard, een klimpaal, een draaimolen en een dwaaltuin, attracties, die dit Lunapark, vooral voor de kinderen, zeer aantrekkelijk maakt. Voor 15 cent kunnen zij zich daar een geheelen dag of middag amuseeren. Bij het park is eën gratis par keerterrein en bovendien is er een ververschings- gelegenheid, waar ouderen de capriolen van hun spruiten kunnen gadeslaan en waar tegen billijken prijs consumptie verkrijgbaar is. De heer Van Keulen is vindingrijk en heeft in zijn tuin een natuurgetrouwe uitbeelding van Rood kapje en de Wolf aangebracht. Men ziet Rood kapje en de Wolf voor het huis van Grootmoeder, die in bed ligt. Voor de kinderen is deze voorstel ling wel zeer fantastisch en voor de ouderen is de er naast gelegen Friesche binnenkamer ook zeker een aantrekkelijkheid. CARILLON-CONCERT te Alkmaar door P. A. van Langen op Donderdag avond 21 Juni van 8.309.30 ure. Frysk Volkslied, oud Ned. lied. Willen wij 't Haesken jagen, oud Ned. lied. Den Uil, oud Ned. lied. Zeg Kwezelken, oud Ned. lied. Prelude, W. de Vries. Gaillarde, Chomé. Intermezzo, f Jef van Hoof. Allegro, Scheppers. Mieke Pruimenmond, G. v. d. Veluw. 't Looze Visschertje, G. v. d. Veluw. Wenn sich zwei Herzen scheiden, Mendelssohn. Ich liebedicht, Beethoven. Vaak denk ik nog aan „de ontmoeting", onze ontmoeting. Het was op een avond als deze, de aarde uitwasemend haar intense zonne-warmte; lusteloos hingen de bladeren aan de met stof be dekte boomen, zelfs de vogels vonden het nutte loos in deze zwoeldrukkende atmosfeer nog teeke nen van leven te geven. Stilte, overal roerlooze stilte Maar plots als een verlossing uit een be nauwde droom brengt een zuchtje wind het ge- heele natuurstelsel in beweging. Een ware verade ming alom. Dan voel ook ik me gedrongen niet meer verveeld over examen-boeken te hangen, ik ga naar het vriendelijke huisje in het. f'orenzen- doi?pje, naaf het huisje, dat gelijk is aan zijn buur man, gelijk is aan alle huisjes in dat straatje, in die buitenwijk, maar dat tóch voor mij een bijzon dere beteekenis had, omdat „zij" er woont. Op het kleine, achter seringenboschjes verscho len weitje, ligt ze in het gras, temidden van klap rozen en madelieven. Haar bruingebrande armen onder het hoofd, tuurt ze de wolken in, die gedre ven door het koele avondwindje groot en wit voorbijdrijven in blauwe voorjaarslucht. Op het gras, achteloos neergekwakt, liggen Duitsche- en scheikunde boeken in lieflijke wan orde door elkaar, want nu het eindelijk volop lente is, nu het daar op het grasveldje ruikt naar vacan- tie, nu is het tijd van zondoorstoofd te liggen nietsdoen héélemaal nietsdoen. Een loome vlieg gonst om haar hoofd en geïrri teerd schudt ze haar krullen. Ze denkt aan alles en aan niets, ja, wie zal zeggen, waar ze toén aan dacht. Opeens schrikt ze op en kijkt om: „Mörge", zeg ik, „vandaag öök geen zin?, en meteen plof ik naast haar neer. „Hé, wat kom jij zoo vaandelen in den laten avond", is het eerste, wat ze zegt, m'n vraag vol komen negeerend. STEENENBRUG TE ALKMAAR. „Och, net als jij, geen zin" en verwijtend zeg ik: „Ik heb je in lang niet meer gezien". „Studie. Ik heb hard geblokt die tijd, 2 onvol doende s op te halen", en in één adem: „Tennis je nog?" „Ja, hoezoo?" „Zoomaar". Even is het stil. Haar handen trommelen onver schillig op een dichtgeslagen natuurkundeboek. Ergens ver-weg suist de trein langs de horizon door de avondstilte. „Ik zal de fiets halen, dan gaan we nog even naar zee". De heele lange weg trapten we zwijgend naar het strand. Pas daar mopperden we op dat beroerde eind examen, dat blijkbaar altijd gehouden moest wor den in den tijd, dat je liever niet wilt werken en in onze uitingen tegen de booze wereld en haar lastige bestuurders waren we 't roerend eens. Het strand was zoo goed als verlaten. We liepen dicht naast elkaar en „omdat 't al frisch werd" gaf ik haar een arm. Dan stonden we stil en keken in het weerspiegelend watervlak. Aan het eind, daar waar lucht en water in elkaar over gaan, zonk langzaam een gloedroode schijf in de kim. De laatste stralen fonkelden op uit een rimpelloos geheel. Nauwelijks hoorbaar plompten krullende golfjes tegen het glinsterend strand. Een kriischende zeemeeuw wiekte hoog boven onze hoofden. Toen keek ik haar aan.en zij mij Und sie war schön Und ich war jung Was soli ich weiter sagen. Hns, Historische Anecdoten. Teneinde beschaving en hoffelijkheid bij de Rus sische vrouwen te vermeerderen, maakte de groote keizerin Katharina van Rusland onmiddellijk hij hare troonsbestijging het volgende bekend. „Wij Katharine, alleenheerscheres aller Russen enz, gelasten en bevelen: de vrouwen die vriendin nen of bekenden bij zich wenschen te zien zijn ge houden daartoe schriftelijk of mondeling uit te noodigen. Het gezelschap moet des middags ten vier of vijf uren vergaderen en niet langer bijeen zijn dan tot tien uur des avonds. De heer des huizes is ver plicht de uitgenoodigden tegemoet te gaan'eh Ait te geleiden. Hij moet zorgen dat het gezelschhp van stoelen, tafels en speelkaarten voorzien is en hen likeuren of wat zij verlangen voor zetten. Het is den gasten toegestaan te gaan ?ittpn, Jpppen, :pp te staan, te spelen of niet en het is een. jederl ver boden hen in hun vrijheid te hinderen. Hij of zij die zich daaraan schuldig maakt zal tot straf het groote adelaarsglas met brandewijn gevuld moetën leegdrinken. Het is de vrouwen streng verboden, onder welk voorwendsel ook, dronken te zijn en ook de mannen zullen zich dat niet voor negen uur des avonds veroorloven. Wanneer de vrouwen zich met vragen en ant woorden, pand verbeurden en andere spelen ver maken, zullen zij zorgvuldig alles vermijden wat de zedelijkheid zou kunnen kwetsen. Niemand zal hen kunnen noodzaken te kussen en hij die zich zou veroorloven geweld te gebruiken, wordt zon der complimenten de kamer uitgezet. De verstandelijke ontwikkeling der Russische vrouwen moet wel op zonderlinge en eigenaardige hoogte geweest zijn om de uitvaardiging van der gelijke maatregelen noodig te maken! Gelukkig de geneesheer die, ofschoon met zich zelf menigmaal in twijfel omtrent het door hem bereikte wetenschappelijk standpunt, toch eiken vernuftigen aanval van buiten gepast weet te be antwoorden. Dit deed o.a. Dr. Lenting toen resident Leising hem aan een grafelijke tafel de volgende zet toe diende: Wanneer ik wat te zeggen had, dan kreeg een dokter nooit de Licentia practicandi van mij, alvorens hij zelf alle mogelijke soorten van ziekten gehad had. Lenting antwoordde slechts: dat hij onder gelijke omstandigheden geen mensch tot resident zou be noemen die niet aan eer, goede naam, vermogen en leven al datgene verloren had wat zoo menigeen door summum jus, chicane en misbruik van gezag later te lijden heeft. Een der van Franklin weggeloopen soldaten zag zijn gedrag door een zijner vrienden, een vurig pa triot, heftig verweten. De soldaat antwoordde be daard: Gaarne wil ik mijn borst aan honderddui zend Deensche kogels aanbieden, maar in oorlogs tijd van verveling te moeten sterven, daar had ik toch geen trek in. De fantastische romanschrijfster Miss Thurn vereerde gedurende haar verblijf te Maburg den tooneeldirecteur Schroder een exemplaar van haar laatst uitgekomen werk. Ongeveer veertien dagen later hem sprekende, zeide zij: Welnu mijnheer, hebt gij mijn jongste papieren kind reeds doorgeloopen? Jawel Miss, antwoordde Schroder. En, hoe denkt gij er over, hoe bevalt het U? Ja lieve Miss, wat zal ik zeggen. Ik zou aan raden de roman voor geld te laten zien, maar niet te laten lezen. Het is een misgeboorte.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 6