LUNCMX3DN [gezelligste Badgasten „ZITJE" VAN ALKMAAR... WIE WIL Koopf bij onze Adverteerders 9 b \0-> Pers. A. V. „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. G. M. A, I. Krijger, Zwijndrecht, 6 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. E. H. Kok, Hilversum, 6 „Paulina". Mej. C. Kemp, Delft, 1 Mej. T. Vaalberg, Delft, 1 Mej. A. Barends, Delft, 1 Mej. G. de Jong, Delft, 1 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. A. H. J. Wind, Groningen, 6 ,,'t Roefje". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 7 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. J. Th. Fernhout, Baarn, 6 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. G. Dekker, Zaandam, 6 „Skopia". De Hr. en Mevr; Th. van Hoorn, A'dam, 4 „Tine". De Hr. en Mevr. Ir. H. P. Uittenbogaard, Dordrecht, 6 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Windy-Ridge". Baron en Bsse. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuward., 7 „Zeedroom". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteyn, Krommenie, 7 „Zeevonk". De Hr. en Mevr. J. J. Keijzer, Zaandam, 7 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 110 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 46 Vacantieoord „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1217 pers. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 17 Juni, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 17 Juni, 10 uur en 3.30 uur, hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 17 Juni, 10.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Westerweg. Zondag 17 Juni, voorm. 10.15 uur, Ds. Ruys; nam. 2.15 uur Zondagsschool, avond 6.30 uur de heer W. Akse van Beverwijk. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 17 Juni, 10.30 uur, ds. Makkink. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 17 Juni, 10.30 uur, ds. Rappold. R. K. Kerk te Bergen. Zondag H.H. Missen te 7.30 en 10 uur; 6.30 jongens-congregatie; 7.30 uur Lof. Dinsdag 7 uur algemeene H. Communie der Meisjes-congregatie. Woensdag 7.30 uur H. Familie afd. vrou wen- Donderdag Eucharistische dag; 2 uur uitstelling; 7.30 uur Lof. Zaterdag van 4 tot 6 en van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Advertentiën. enkele vacantie-weken in Bergen HUIS RUILEN met goed gemeubileerd huis te Heemstede Brieven aan E. STEGER, Landrechtlaan 9, Heemstede. RIJWIELPAD TE BERGEN AAN ZEE. Nieuwsberichten. 18 JULI VERLICHTINGSAVOND. Particulieren, die op 18 Juli de Verlichtings- avond van de V. V. V. hun tuinen willen illumi- neeren, kunnen lampions met kaarsen a 10 cent bekomen. Men gelieve vroegtijdig opgave van het behoodigde aantal te doen aan het bureau van de V. V. V. De buurtcommissies ontwierpen nieuwe plannen, zoodat de verlichtingsavond zeer attractievol be looft te worden. 8 AUGUSTUS BLOEMENCORSO. De bloemen zijn goedkoop. Treedt nu vroeg in overleg met een bloemist voor de benoodigde bloe men. Denk eens na over een aardig nummer. Ook een klein nummer kan een succes worden en voor de vrije rubrieken stelt de V. V. V. aardige prijzen beschikbaar. De V. V. V. ontvangt ook gaarne van sympathiseerenden prijsjes voor het corso. KOOKGAS. Op de landbouwtentoonstelling te Opmeer trok ken drie stands de bijzondere belangstelling van de huisvrouwen uit Westfriesland. Toen wij met het geëxposeerde nader kennis maakten, begrepen wij dit volkomen. In deze stands toch werd getoond hoe men in huis gas voor verwarming en voor kookdoeleinden kan gebruiken, zonder dit van een gasfabriek door een buizenleiding te betrekken. Volgens de eene methode bekomt men dit gas saanigeperst in cylinders, die men eenvoudig be hoeft in te schakelen en op gezette tijden door den vrachtman kan laten weghalen, om door een nieu we te doen vervangen. Dit gas is gevaarloos en goedkoop en zelfs in het Provinciaal Overheidsbedrijf voor de Waterleiding te Bloemendaal in gebruik genomen. Het andere gas is petroleumgas, dat men direct met behulp van het toestel uit de petroleum ver krijgt en heeft het voordeel dat men het dus steeds kan bekomen als men petroleum bij de hand heeft en over een dergelijk kooktoestel beschikt, dat ge ring in prijs is. Een tweede voordeel is, dat de vlam heeter is dan het gas van de gewone gasfabriek en het der de voordeel en dit is wel het voornaamste dat het zeer veel goedkooper is, waarom vele economische huismoeders er terecht toe overge gaan zijn om zich een toestel aan te schaffen en de dure overheidsgaskraan af te sluiten. Door deze gasvoorziening kan men zich vrij ma ken van het gemonopoliseerde overheidsbedrijf, dat oorspronkelijk bedoeld is om de bevolking te dienen, doch zoo langzamerhand een middel is ge worden om, voor het maken van sluitende begroo- tintfen, exhorbitant hooge winsten te nemen. Op deze wijze stelt de wetenschap zelfs het mo- I nopolistische overheidsbedrijf voor de noodzake lijkheid om met de prijzen van een gemonopoli seerd product binnen zekere grenzen te blijven. De gebruiker kan hiervan voordeel trekken, zoo lang de overheid er nog niet toe overgaat om op de petroleum, evenals op de benzine een belasting te heffen, hooger dan waarvoor men het produet kan bekomen. Het groote voordeel is bovendien, dat men door het gebruik van deze toestellen als men gas vril hebben, niet meer in de noodzakelijkheid verkeert om in centra's te wonen, waar men het door buizen aangevoerde gas kan bekomen. De Bergensche Ijzerhandel van den heer Kwant is, zoo actief de toestellen ook in Bergen in dën handel te brengen. Nu nog een uitvinding die het mogelijk maakt individueel in huis een eigen waterleiding te heb ben, die het Provinciaal Waterleidingbedrijf dat mill'oenen winst maakt noopt om ook den prijs voor het onmisbare water op een redelijk bedrag te brengen. llllIIIIIIIIIIliB

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 9