Fa. B. W. G. LIENESCH, 141-M, - in Strand- en Sportmantels, Costumes, Zomerjaponnen en Dameshoeden hebben wij steeds de nieuwste modellen in de grootste keuze voorradig. EEN PLUIMHYACINT. De heer P. Brouwer, de kenner van onze bos- schen en duinen par excellense, is ook bekend met de flora onzer duinen en bosschen. Hij smaakte deze week de voldoening een in 'twild bloeiende pluimhyacint te vinden. De kenners van onze flora weten hoe zeldzaam deze hyacint wordt waargenomen. Zij deelden in het geluk van den heer Brouwer, die een Bergensch artist bereid vond de zeldzame bloem in teekening te brengen Ook van hoogleeraarszijde mocht de heer Brou wer voor zijn vondst belangstelling ondervinden. DE VERLICHTINGSAVOND. 18 Juli is als datum voor den verlichtingsavond vastgesteld. Dien avond zullen wederom 10.000 oranje-lampions onder het groene bladerendak aan het centrum van Bergen weer een feeërieke aanblik geven. Particulieren, die hun tuinen willen verlichten, kunnen a 10 cent bij de V.V.V. lampions met kaar sen bekomen. Zij worden echter verzocht spoedig aan het V.V.V.-bureau opgave van het benoodigde aantal te doen. ONS BLOEMENCORSO. Ons Bloemencorso verkreeg in den loop der jaren een goeden klank. De dag van het bloemencorso is het hoogtepunt in het seizoen. Duizenden uit alle deelen van het land komen dien dag naar Bergen, om te genieten van het kleurenspel, dat het corso biedt. Bergen maakt zich op om ook dit jaar de naam van het corso hoog te houden. „Bergen's Mannen koor", de „Berger Koorvereeniging", de Tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid", de „Berger Revue- en Operette-club", de „Berger Esperanto-vereeni- ging", deden reeds toezeggingen om met een num mer uit te komen, en men weet, dat dit vereeni- gingen zijn, die de kunst verstaan een goed nummer samen te stellen. Voor nummers van particulieren, die afzonderlijk worden beoordeeld, bestaat gelegenheid om in de rubrieken „Enkelingen", „Paren", „Groepen" en „Auto's" met een nummer uit te komen. Gasten die aan het corso dat 8 Augustus wordt gehouden willen deelnemen, zijn bijzonder wel kom. EEN RUITERPAD DOOR HET NATUURRESERVAAT. Toen in 1930 de gemeente eigenaresse werd van het 80 H.A. groote Berger bosch, dat voor natuur reservaat werd bestemd, werd al spoedig de be hoefte gevoeld om dit ook toegankelijk te stellen voor ruiters. De gemeenteraad wenschte daarvoor aanvanke lijk geen toestemming te verleenen, omdat hij van oordeel was, dat er toch eens een plekje op de wereld moest zijn, waar de wandelaar rustig kon toeven, en waar de moeders hun kinderen veilig konden weten. De toenemende ruitersport bracht met zich, dat de behoefte aan een ruiterpad door het bosch steeds sterker werd gevoeld en de V. V. V., die er naar streeft om Bergen, met het behoud van zijn eigen karakter,, voor de gasten zoo aangenaam mogelijk te maken, richtte tot den Raad het ver zoek om een speciaal pad door het natuurreservaat voor de ruitersport te bestemmen. Burgemeester Mr. H. D. A, van Reenen, die zich op het standpunt stelde, dat naast den wandelaar, de ruiter wel de oudste weggebruiker is, en boven dien van oordeel was, dat een ruiter een aardige stoffeering van het landschap is, wist den Raad te bewegen, een speciaal pad voor d.e ruiters te doen aanleggen. De gemeente-architect, de heer J. Roggeveen, is erin geslaagd om dit pad zoodanig uit te voeren, dat het een juweeltje mag worden genoemd. Het begint bij de Vinkebaan, kronkelt door het bosch, heeft een lengte van 3 K.M. en komt in den Don keren hoek tegenover den Buerweg, die ook voor ruiters geschikt is, weer op den weg naar zee uit. Zaterdagmiddag werd dit ruiterpad officieel ge opend en uit vreugde over dit feit hadden een achttal ruiters van de landelijke rijvereeniging „De Berger ruiters" en een veertiental amazones en ruiters van de Kennemer Rijsociëteit zich bij den ingang Van het pad vereenigd, waar de Burgemees ter in tegenwoordigheid van de wethouders en verschillende raadsleden, waarvan twee, de heeren Voute en Swaag hun rossinant hadden bestegen, een toespraak hield en het pad voor de ruiters openstelde. De Burgemeester sprak de verwachting uit, dat de ruiters, die nu het lang gevraagde recht had den verkregen, ook zouden begrijpen, dat aan dit recht de plicht verbonden was, om zich bij het rij den in het bosch uitsluitend aan dit ruiterpad te houden. Wij verheugen ons erover, dat hierop speciaal den nadruk is gelegd, want met velen zijn wij van oordeel, dat het natuurreservaat te klein is om dit met ruiterpaden te doorkruisen en dat in hoofd zaak het karakter van dit reservaat meebrengt, dat het een oord moet zijn, waar de wandelaar en de natuurvriend rustig kan toeven. Wij zijn zelfs van oordeel, dat met deze concessie een grens is bereikt en dat een eventueel komend verzoek van den modernen weggebruiker, den wielrijder, om nu ook door het bosch een rijwielpad aan te leggen, behoort te worden afgewezen. Toen de Burgemeester het pad voor geopend had verklaard, zette de ruiterstoet zich in bewe ging en het was een lust voor het oog om hen gade te slaan en langzaam te zien verdwijnen. Uit vreugde over dit historische feit organiseerde de landelijke rijvereeniging op haar oefenterrein aan den Buerweg een demonstratie, waar een vijftal leden onder leiding van den instructeur, den heer M. Boendermaker, te zien gaven, hoever zij het reeds in het school-rijden hadden gebracht. De leider aan de Kennemer Rijsociteit, de heer De Jager, gaf nog een demonstratie in de hooge school-rijkunst, zoodat de aanwezige genoodigden, die nog op ververschingen onthaald werden, op dezen heerlijken zomer-zonnemiddag een genoege- lijk evenement hebben beleefd. PREDIKBEUR TEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 24 Juni, v.m. 10 uur Ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 24 Juni, 10 uur hulpprediker de heer J. H. Slager (voorbereiding H. Avondmaal); 3.03 uur hulpprediker de heer J. H. Slager. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 24 Juni. v.m. 10.30 uur de WelEerw. heer Baart, Theol. Candidaat, van Alkmaar. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Wester weg. Zondag 24 Juni, v.m. 10,15 uur Ds, Ruys, nam. 2,15 uur Zondagsschool, 's avonds 6,30 uur de heer A. Visser, van IJmuiden. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 24 Juni geen dienst. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 24 Juni, v.m. 10,30 uur Ds. A. C. de Regt, van Groningen. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H H. Missen om 7.30 en 10 uur; 6.30 Jongens-Congregatie; 7.30 Lof. Maandag: 7.30 Vergadering Derde Orde. Woensdag: 7.39 H. Familie, afdeeling mannen. Donderdag7 uur gezongen Requiem7 uur Meisjes-Congregatie; 7.30 Lof. Vrijdag: Hoogfeest van de Apostelen Petrus en Paulus, patroonsfeest van de Parochie; 7 uur ge zongen H. Mis; 7.30 Lof. De plechtige viering Zon dag a.s. Zaterdagvan 46 en van 7—9 uur gelegenheid om te biechten. Grapjes. Is je man nog altijd zoo verstrooid? O ja, verschrikkelijk. De vorige week was hij uit visschen en toen bracht hij een haas thuis en gisteren was hij op jacht en toen kwam hij met een snoek aanslepen! Rechter: U ontkent hardnekkig de daderes te zijn, toch past de beschrijving volkomen op uw persoon: Knap gezicht, jeugdige verschijning, een sierlijke kleine voet Beklaagde: Edelachtbare, ik beken Advertentiën. Een lust voor oog en oor! Het „Grand Byou" Vleugeltje, 71/4 octaaf, 1.29 x 1.40 M. Wordt afgeleverd in iedere gewenschte kleur of houtsoort, geheel pas send bij de omgeving, voor f 75O. döor TIELROOY's Pianohandel, DORPSSTRAAT 44, BERGEN. Mr. JUDELL brengt het Gemeentebestuur dank voor het aanleggen van het ruiterpad door het natuurreservaat.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 10