Fa. B. W. G. LIENESCH, it fl-M, - In Strand- en Sportmantels, Costumes, Zomerjaponnen en Dameshoeden hebben wij steeds de nieuwste modellen in de grootste keuze voorradig. Badgasten Koopt" bij onze Adverteerders Nieuwsberichten. HET BLOEMENCORSO. Heden is aan de vaste en tijdelijke bewoners van Bergen en Bergen aan Zee de V. V. V.-circulaire verzonden, waarin de aandacht gevraagd wordt voor het op 8 Augustus te houden Bloemencorso. Met nadruk verzoeken wij onze lezers hun volle aandacht aan deze circulaire te schenken. De dag van het Corso moet wederom Bergen's gloriedag worden. Bergen's Harmonie en het Alkmaarsche Muziek gezelschap St. Louis zullen het bloemenfeest we derom opluisteren. De Berger Koorvereeniging, Bergen's Mannen koor, de Berger Revue- en Operetteclub, de Ber ger Esperanto-Vereeniging, de Berger Tooneelver- eeniging „Kunst Na Arbeid" en de Berger Dres suur-Vereeniging „Nassau" deden reeds toezegging om in de Vereenigingsrubriek met een nummer uit te komen. De Berger Gymnastiekvereeniging „Bé Quick" en de Vereeniging „Ons Genoegen" te Bergen aan Zee, die het vorig jaar zoo schitte rend voor den dag kwamen, konden nog geen toe zegging doen, doch overwegen ernstig ook ditmaal hun naam hoog te houden. De vindingrijkheid in Bergen voor het Bloemen corso is groot. Daardoor heeft het Corso zich een goeden naam in den lande veroverd. De eer van Bergen vordert, dat ook ditmaal deze naam on aangetast blijft. Reeds kwam bij het V. V. V.-bestuur bericht in, dat een deputatie uit NaardenBussum, waar dit jaar ook een Corso gehouden zal worden, het Corso in Bergen hoopt bij te wonen. Het vorig jaar was het de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen in N.-H., die het Corso bijwoonde en 'n specialen prijs beschikbaar stelde. Verwacht mag worden dat wederom duizenden uit alle oorden van het land 8 Augustus naar Bergen zullen komen. Zij moeten ook ditmaal vol lof over het Corso naar hun woonsteden terug keeren. Overal in den lande moet het doordringen, dat men in Bergen een bloemencorso weet te organi- seeren. CARILLON-CONCERT te Alkmaar door P. A. van Langen op Donderdag avond 5 Juli van 8.309.30 uur. Mijn Nederland, Rich. Hol. In een blauw geruiten kiel, Rich. Hol. 't Liedje van den Bergenaar, Fh. Loots. Zeg Kweselken, Fh. Loots. Menuet, W. Fr. Bach. Mussette, Joh. S. Bach. Gavotte, G. F. Handel. The Rosary, Etn. Vevin. 's Avonds als ik slapen ga, Etn. Vevin. Wiegelied, Mozart. HET LICHTEN DER ZEE. Zaterdag- en Zondagavond lichtte de zee won derlijk mooi. Vooral Zondagavond was het een zeldzaam schouwspel en tot 's nachts 2 uur bleven tal van gasten op het strand om het fascineerende schouwspel gade te slaan. Qver het strand en de wijde watervlakte heerschte een grootsche stilte, die volkomen in harmonie was met het geruisch van de op de kust brekende golven. Het lichten der zee wordt veroorzaakt door phosphoriseerende beestjes. De voornaamste licht- gevers zijn de diertjes van het plakton, aldus ge noemd door den geleerden Johannes Muller, die het eerst deze kleinste levende organismen onder zocht door met een groen net het water van het lichtende oppervlak te zeeven. Het grootste gedeelte van dit plakton bestaat uit diertjes die in volwassen toestand op den zeebo dem vastzitten of op den bodem kruipen. Vóór hun volwassen toestand zwemmen zij vrij in het water rond. Zij zijn meestal glashelder en doornachtig, zoodat de lichtstralen ongehinderd door hun lichaam gaan. Bij vele plaktondiertjes zijn de oogen en de uitmondingen van de darm van een zilverwit orgaan voorzien, dat als sterrenlicht in het water glinstert. Bij dag verdwijnen deze diertjes in het diepst van de zee. Alleen bij een rustige zee komen zij 's avonds aan de oppervlakte en kan men het lich ten van de zee waarnemen. Het aanschouwen van dit wonder der natuur blijft altijd interessant. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 1 Juli, v.m. 10 uur Ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 1 Juli, 10 uur hulpprediker de heer J. H. Slager5 uur hulpprediker de heer J. H. Slager. Geref. Kerk van Bergen. Zondag 1 Juli, v.m. 10 uur Ds. G. J. v. d. Vegt, van Haren. H. Avondmaal. Nam. 3.30 uur Ds. G. J. v. d. Vegt. Nabetrachting. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 1 Juli, v.m. 10.30 uur Ds. Donszelmann, van Amsterdam. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 1 Juli, v.m. 10.45 uur Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. Liturgische dienst. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Westerweg. Zondag 1 Juli, v.m. 10,15 uur en 's avonds 7 uur de heer W. Akse, van Beverwijk. Nam. 2,15 uur Zondagsschool. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 1 Juli, v.m. 10.33 uur Ds. -Makkink. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 1 Juli, v.m. 10,30 uur Ds. Rappold. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. Plechtige viering van het Patroonsfeest; 7.30 uur Lof met preek door den WelEerw. Kapelaan Pronk van de St. Laurentius te Alkmaar. Dinsdag: 9.30 uur H. Mis met huwelijksinzege ning. Woensdag: 7.39 H. Familie, afdeeling vrouwen. Donderdag: 57.30 gelegenheid om te biechten; 7.30 Lof. Vrijdag: 1ste Vrijdag 7 uur gezongen H. Mis; 7 uur Meisjes-Congregatie; 7.30 uur Lof. Zaterdag: van 4—6 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Grapjes. Tante ontdekt op de kinderpartij een kleine jon gen, dien ze nog niet kent. Wat is dat voor een nieuw gezicht? vraagt ze. Dat is geen nieuw gezicht, zegt de kleine jon gen; het is alleen maar gewasschen. Een heer verzocht in een restaurant aan een tafelgenoot hem de schaal brood aan te geven. Meneerrr, antwoordde deze, u houdt mij toch niet voor den kellner? Neen, mijnheer, ik hield u voor een gentle man! Wat is die mevrouw X eigenlijk voor iemand? Tja, dat is moeilijk te zeggen. Ze draagt bij voorbeeld hoeden van verleden jaar, rijdt in een auto van dit jaar en leeft van haar inkomen voor het volgende jaar. Ja, ziet u, mijn naam is eigenlijk niet De Boer, zei een bekend persoon tot een handelsrei ziger, dien hij in zijn hotel ontmoette. Ik reis in cognito. - Zoo, zoo, was het antwoord, dan zijn we col lega's. Ik reis in conserven. Waar zouden de mannen zijn zonder ons vrouwen? vroeg de geleerde spreekster, die een feministische samenkomst leidde. In het paradijs, klonk een stem achter in de zaal. Deze pillen moet uw man nuchter innemen! zei de dokter. Ach, lieve heer, zei 't vrouwtje, daar zie ik geen kans voor: ik zou niet weten wanneer ik ze hem geven moest! Muller, wat was jij in burgerbetrekking? Huisbediende, sergeant. Prachtig, dan ga jij naar de luisterposten. - Marie, je moet de deuren niet zoo hard dicht slaan. Hooren en zien vergaat je' En u wilt nog wel met een artillerie-officier gaan trouwen? Van al de schilderijen uit je atelier bevalt me dit hier nog 't beste. Dat is geen schilderij. Da's een leege lijst, die tegen 't tapijt hangt. Professor (een kapperssalon binnenloopend): Goeien dag! Ik ga nog even naar den sigaren winkelier aan den overkant, maar zeep me onder hand vast in! Advertentiën. GEVRAAGD te BERGEN-B. voor 9 personen (waaronder 2 kinderen van 4 en 5 j.) Pension van 25 Aug.8 Sept. 4 a 5 slaapk. Brieven met prijsopgave en voll. inlichtingen aan T. FIERSTRA, Hilversum, Waldecklaan 17. Het meisje ging den verkeerden weg op.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 14