LUNCHPGDM Lgezelligste A. DAM Co. „ZITJE" VAN ALKMAAR... VI VI v \l v o <s YH 1^7-5 «/I? \1 ■X to Vft<2j9* r In onze Lunchroom Koude Swarme Spijzen, den geh. dag. DAGBOEK. Precies afgemikt tusschen Alkmaar en Bergen ligt midden tusschen uitgestrekte weilanden, ver scholen achter eenige ,,oase"-boomen, een zwem inrichting. Ja, wanneer je nou 's erg voornaam wilt zijn, spreek je van „ons natuurbad", doe je ge woontjes, dan zeg je „daar ligt onze Karperton". Herinnert u zich nog die kille zwemschool in de stad? Die glibberige, vervelooze bedoening? Waar je zwom tusschen koolstronken en deinende dra den stroo. En dan blijf ik nog keurig netjes, want ik Nu ja, soedah! Alleen al die herinnering aan vroeger doet je dankbaar binnentreden in het „Karperton"-bad, dat op dezen zomer-zonnedag zelf ook baadde, baadde in goud-getemperd licht en jonge vroolijk- heid. Met ook nog zoo nu en dan een melodieus Schlagertje, dat zoo heerlijk nagalmt. Want een zwembad heeft een heel aparte echo, die de stem men en het plenzen, als er weer eentje te water duikelt, zoo wijd-uit laat schallen. Trouwens, 't is niet alleen de echo, die daar alles zoo'n intiemen sfeer geeft. De kleurige badpakken, derzelver strandpyama's en de vlaggen van vele naties, allemaal zoo frisch en vroolijk, geven een sfeer van gewichtigheid eenerzijds en van feeste lijkheid anderzijds rond al die jonge, slanke lijnen van tengere sportmeiskes en pootige polo-spelers. Als dan meisje Elias ook nog van de partij is (ja, dat had je niet gedacht hè, dat ik je zoomaar in de „Badbode" durfde zetten!) dan kun je gerust na afloop van een zwemwedstrijd met een stoffer en blik klaar staan om al die gebroken records bij elkaar te vegen. Ik hoorde, dat ze moet zwemmen op nationale, ja of misschien waren 'twel internationale zwem wedstrijden. Geweldig is dat, als je haar de „Karperton" ziet doorkruisen. Ik heb er eens extra goed op gelet of er niet stiekum een buitenboord-motortje aan zit, maar u kunt gerust ziin. Het is zoo zuiver als goud. Maar dat is toch allemaal nog niets, vergeleken bij dien polo-wedstrijd. Sjonge, sjonge, dat was enorm. Eerst heb ik maar stilletjes onder m'n handdoek ernaar zitten kijkenjawel, onder een handdoek, omdat er nogal met water over het pu bliek gemorst wordt en op de eerste rij (ik moet er natuurlijk met mijn neus vlak bij zijn) vlie gen op zoo n polomiddag de stukken water om je ooren en in je boordje. En dat is dan nog wat er boven water gebeurt. Wat die 14 waterworstelaars ónder water uit spoken, dat merk je soms, als er een die door z n tegenstander op z'n teenen wordt getrapt met verwrongen gelaatstrekken een knarsend pro test laat hooren. Langs den kant, naast me, zit de trainer. Een groote roeper verbergt zoowat zijn heele gezicht en zonder ophouden vuurt hij zijn mannen aan. Dat ze ':7r^ ™oeten zwemmen" en toch ook weer „altijd bij hun man moeten blijven", 't Was zon derling, maar waar. En wordt er dan een goal gemaakt, dan zijn er meisjes, die beweren, dat ze wel „zoomaar te wa ter zouden willen springen, om den goalfabrikant te omhelzen". Maar toch, sportief is het, althans voor de toe schouwers. En de Zondag is om, vóór je er erg in hebt. Dit te meer, omdat de klok, die zoo glorieus prijkt tusschen het restaurant en de kleedkamers, hardnekkig weigert den juisten tijd aan te wijzen. Eerst had ik er zoo geen erg in, maar toen de zon nog maar enkele decimeters van de kim af was en het gezelschap zonnebaders allengs uit dunde, wees die klok nog steeds kwart voor vier aan. ja, en toen schrok ik toch Wat er thuis gebeurde, waar ik zoo ongeveer tegen bedtijd arriveerde, zal ik u maar sparen. Maar een fijne zweminrichting is 't! Hns. Nieuwsberichten. DE TOCHT VAN DE OUDEN VAN DAGEN. De tocht van de ouden van dagen naar de Wie- ringermeerpolder, over Hoorn en Medemblik naar den afsluitdijk, welke Woensdag heeft plaats ge had, is voor de ouden van dagen een onvergetelij ke geworden. Om 12 uur vertrokken zij in touringcars en des avonds om 9 uur arriveerden zij welgemoed in het Van Reenenpark, waar Bergens Harmonie gereed stond om hen te verwelkomen. De oude menschen waren opgetogen over het geen ze te zien hadden gekregen. „Wat hebben wij een mooien dag gehad, mijn- ht" us uitroep van velen hunner. Namens de ouden van dagen werd door een hunner aan den heer Blankendaal, den organisator van den tocht, een herinneringsmedaille aange- D. H. W. FILARSKI, Gedurende de 1ste helft van Juli houdt de Ber- gensche kunstenaar D. H. W. Filarski in het kunstzaaltje achter de tegenwoordige groentenhal een tentoonstelling van zijn werken. Het zaaltje is te bereiken door een aparten ingang aan de Kerkstraat en door den eigenaar van de groentenhal ter beschikking gesteld van de Berger Kunstenaarsvereniging, waarvan de leden Filarski, Graadt van Roggen, Essers, Colnot en Frans BEGRAFENISONDERNEMING Transporten n. buiten {(Begrafenissen worden door ons correct en zeer billijk, met onze eigen 1ste klas nieuwe FIAT- ROUWAUTO en FIAT-VOLGAUTO's uit gevoerd en verzorgd. ALKMAAR - Tel. 490 Scharloo hoek Snaarmanslaan. Huysmans er om beurten hun werk zullen expo- seeren, in de hoop koopers te vinden. Filarski, wiens werk op de onlangs gehouden tentoonstelling Van „De Hollandsche Kunstenaars kring in het Stedelijk MuseUm te Amsterdam bij zondere aandacht trok, is een van de beste verte genwoordigers van de Bergensche school. Hij werkte in Zwitserland, Frankrijk, Marokko, Spanje en Italië en behoort tot de beste weergevers van het huitenlandsche berglandschap. Als een uitne mend componist verstaat hij de kunst zijn doeken tot schoonheden in kleur en compositie te maken. Zijn werk verraadt bovendien een krachtig talent en een eigen opvatting van het onderwerp, waar van hij een eigen impressie weergeeft, zoodat iemand die zijn werk kent, onmiddellijk ziet met een Filarski te doen te hebben. CORTÉ, CORSICA. Zijn stillevens en vooral zijn bloemstukken vra gen bijzondere aandacht. In den voorbijen winter maakte hij eenige bloemstukken, die doen zien dat, ondanks de minder gunstige tijdsomstandighe den, deze kunstenaar zich niet laat beïnvloeden door ziekelijke omstandigheden, doch uit zijn in nerlijk schept. Zijn werk is zelfs zonniger gewor den. De tentoonstelling is voor 10 cent toeganke lijk. MELCHERT SCHUURMAN. Van heden af verzorgt het strijkje, onder leiding van den heer Melchert Schuurman, wederom da gelijks in Nassau-Bergen de muziek. De dansvloer in hotel Nassau-Bergen is subliem en op de muziek van dit strijkje is het er heerlijk zweven. Melchert Schuurman is als steeds onvermoeid. I Hij leeft voor de muziek. De verzorging van de classieke muziek door dit strijkje oogst zelfs de bewondering van de hoogste muziekkenners. Het j vorig jaar was het niemand minder dan de le vio- list van het Concertgebouw, Louis Zimmerman, die, toen hij in Nassau-Bergen logeerde, Melchert Schuurman voor zijn gevoelvol en technisch uitste kend spel een bijzonder compliment bracht. HARRY KUITEN. De Amsterdamsche kunstschilder Harry Kuiten, die reeds achtereenvolgens eenige jaren des zo mers in Bergen verblijft en daar zeer verdienstelijk het strandleven uitbeeldde, opent Maandag a.s. in den Berger Kunsthandel van den heer Hopman aan de Kerkstraat een expositie van eenige zijner werken. In zijn werk is Kuiten verwant aan de Berger school. Wij komen op deze expositie nog wel na der terug. De toegang is vrij. ORGELCONCERTEN. Tot den laatsten Donderdag in Augustus geeft de bekende Zaandamsche organist in de Groote kerk te Alkmaar Donderdagsavonds van 89 uur orgelconcerten, die gratis toegankelijk zijn. Jan Zwart doet dit al vele jaren en honderden van de in Bergen vertoevende gasten hebben reeds genoten van het sublieme spel van dezen kunstenaar. Zoo'n avonduurtje in de oude kathe draal is op zich zelf trouwens reeds een genoegen. DE VERLICHTINGSAVOND OP 18 JULI. 18 Juli wordt het centrum van het dorp weder om in een feeëriek licht gestoken. 10.000 Oranje lampions zullen dan onder het groene bladerendak groot en klein in verwondering doen staan. De verschillende buurtcommissie zullen weder om onderling wedijveren om elkander naar de kroon te steken. Dit gaat echter zeer gemoedelijk. Wie, als wij, na afloop van den verlichtingsavond, de prettige verstandhouding van de buurtcommis- sies en hun helpers heeft gezien, weet, dat deze menschen zich de vele moeiten, om alle lampions op de juiste wijze aan te brengen, getroosten, om dat zij willen medewerken de vreemdelingen, die zij als de gasten van de geheele bevolking be schouwen, een onvergetelijken avond te bezorgen. Wij doen een beroep op de gasten om bij het ophangen van de lampions de buurtcommissies be hulpzaam te zijn. Wie beseft wat het beteekent om in een half uur 10.000 brandende lampions op te hangen, zal er gaarne een half uur voor over heb ben om met de werkers de handen uit de mouwen te steken. De V. V. V. zorgt voor de verlichting van het ruïne-terrein en stelt voor particulieren, die hun tuinen willen verlichten, lampions met kaarsen verkrijgbaar. Men gelieve opgave van het benoo- digde aantal te doen aan het Informatie-bureau van de V. V. V.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 16