Fa. B. W. G. LIENESCH, I fl-M, - In Strand- en Sportmantels, Costumes, Zomerjaponnen en Dameshoeden hebben wij steeds de nieuwste modellen in de grootste keuze voorradig. Badgasten Koopt- bij onze Adverteerders Nieuwsberichten. IN GEBREKE. Thans zijn wederom een 30-tal pensionhouders in gebreke gebleven, opgave te doen van de bij hen vertoevende gasten. Bij het bestuur van de V. V. V, is in verband hiermede van den Burge meester een schrijven ingekomen, waarin hij eraan herinnert, dat deze pensionhouders overtreders zijn van de politieverordening en waarin hij be richt, dat hij erop rekent, dat aan deze nalatigheid een einde komt, aangezien anders onverbiddelijk proces-verbaal zal worden opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd EEN 30-K.M.-MARSCH. Zondag 15 Juli organiseert de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport in samenwerking met Alcmaria V. V. V. een wandeltocht in onze om geving. Aan dezen tocht, die 30 K.M. lang is, kan ieder een deelnemen, zoowel als enkeling, als in club verband. De route, welke gevolgd wordt, is: Alkmaar Muziektuin Heiloo Egmond Het Woud Bergen Duinvermaak Schoorlsche straatweg Randweg Schoorl Schoorlsche straatweg Bergen Alkmaar. De groote verplichte rust wordt gehouden in Duinvermaak te Bergen. Er zijn fraaie prijzen voor dezen wandeltocht be schikbaar gesteld. Inschrijvingen worden ingewacht bij het bureau van Alcmaria V. V. V., Waagplein te Alkmaar. OPGEHEVEN. De groentenhal „De Ruïne" is plotseling opge heven. Als gevolg daarvan zag de Berger Kunste naarsvereniging, die in het daarachter gelegen zaaltje werken van leden exposeerde, zich genood zaakt, ook deze tentoonstelling plotseling op te heffen. Wij vernemen, dat de vereeniging in Augustus de beschikking krijgt over een paar lokalen van de nieuwe O. L. S. De gasten zullen dus toch gele genheid krijgen, kennis te nemen van het werk dezer kunstenaars. Wij vernamen voorts, dat in de groentenhal een tijdelijke vliegende winkel zal komen vanschil derijen. Het valt te betreuren, dat Bergen in het seizoen met dergelijke vliegende winkels te maken krijgt. WATERPOLO IN DE ..BERGERMEER". Dinsdag speelde D. A. W, I zijn tweeden thuis wedstrijd tegen P. Z. en P. C. I. Was de uitwedstrijd een klinkende 61 over winning, de thuiswedstrijd kon daarentegen slechts met 20 gewonnen worden. De heer H. Pesie werd bereid gevonden den wedstrijd te leiden. Beide zeventallen waren volledig. D. A. W. speelde in de volgende samenstelling: Hansen, Stroink, v. d. Linden, Koorn, Caarls, Schilder, Velthuys. Een enthousiaste schare supporters omzoomde het poloveld. De eerste aanvallen waren voor P. Z. en P. C. en onmiddellijk nadat begonnen was, moest keeper v. d. Linden handelend optreden. Bij D. A. W. was een zekere nervositeit merkbaar, die eerst na eenige minuten verdween, toen uit het eerste doel punt van Koorn een moreele voorsprong van in vloed werd op het Alkmaarsche spel. Zooals reeds eerder, kwam de mid-achter opzwemmend uit de achterhoede, naar voren en de voorhoede, hier door uit elkaar gerukt, gaf aan Koorn de ruimte en daardoor de goede gelegenheid om het eerste doelpunt te scoren (10), Tot aan de rust waren beide partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. Van de kansen die Stroink uit de achterhoede kreeg, wist deze geen gebruik te maken, zoodat de rust inging met 10. Nog tamelijk onverwacht wist Caarls na de rust met een goed schot de leiding te vergrooten, waarmede de eindstand kwam (20). Door deze overwinning staat D, A. W. nog on geslagen aan den kop en hierdoor is de kans op het kampioenschap aanmerkelijk gestegen. Binnenkort zullen we nog nader terugkomen op de grootsche lustrum-plannen, die D. A. W. zich voorstelt op 1 en 2 Augustus in Pesie's familiebad te houden: So long. DE HEER P. BESSE GEHULDIGD. Abusievelijk stond in ons vorig nummer, dat den heer Chr. Blankendaal als organisator van de tochten voor ouden van dagen namens de oudjes een herinneringsmedaille werd aangeboden. Het was de heer Blankendaal, die namens de oudjes deze medaille den heer P. Besse aanbood, die reeds jaren de door de ouden van dagen zoozeer gewaardeerde tochten organiseerde. TENTOONSTELLING WERKEN F. KAMSTRA. De heer F. Kamstra, lid van de Berger Kunste naarsvereniging, die reeds eenige jaren tijdens het seizoen in het Dr. Dekker-huis zijn werk exposeert, opent 15 Juli daar wederom een tentoonstelling. De heer Kamstra mocht reeds in breeden kring belangstelling voor zijn werk trekken. Wij komen nog nader op deze tentoonsteling terug. LANDSCHAP AAN DE VOERT. FOKKE KAMSTRA. Historische Anecdoten. Examen doen bij den Berlijnschen hoogleeraar Sauerbruch was terecht iets, waar men zeer tegen opzag. Eens kwam een candidaat op het vastgestelde uur in de kliniek toen Sauerbruch juist weggeroe pen werd. Kom mee, riep hij den bedeesdencandidaat toe en stapte met hem in de auto. Onderweg nam Sauerbruch hem examen af. Na 'n kwartier, toen ze al een aardig eind buiten de stad gekomen wa ren, stopte de wagen. Zoo zei Sauerbruch, u is afgewezen. Stapt u maar uit! De beroemde Fransche blijspeldichter Molière hield er, zooals bekend is, een eigen troep op na, waarmee hij zijn eigen stukken en die van andere vermaarde schrijvers opvoerde. Een der beste leden van zijn gezelschap was Ba ron, aan wien hij eens de rol van Domitianus opge dragen had in het treurspel „Titus en Berenice" van Corneille. Bij de repetitie bleef de Baron ste ken: er waren vier versregels, zei hij, waarvan hij titel noch jota begreep, en hij verzocht Molière ze hem duidelijk te maken. Deze las de passage meer dan eens voor, maar moest eindelijk bekennen, dat ze ook voor hem volkomen duister was. Nu ging de Baron naar Corneille en vroeg den dichter naar den zin van de onverstaanbare versregels. Luid declameerend las de dichter zijn verzen, streek, met de hand over het voorhoofd en zei: Mijn waarde vriend, ik begrijp er evenmin iets van als gij, doch het doet er niet toe: zeg ze maar op, als ge speelt. Het publiek bewondert al tijd dat het meest, wat het niet begrijpt. De uitspraak van Corneille is ook in latere tijden niet tot logen geworden. Eenige maanden voor den dood van den grooten acteur Talma gaf zijn zaakwaarnemer hem kennis, dat van de tien uitgegeven wissels, die aan de kas van het Theatre Franpais betaalbaar waren, zes niet aangeboden waren. Dat trok de aandacht van den kunstenaar. Hij vond in boeken, dat 'n zekere leverancier de houder van de zes wissels was. Hij zocht zelf de man op om inlichtingen en hoorde toen, dat de wissels verkocht waren. Hij vertrouw de het zaakje niet en zond den zaakwaarnemer er op af en tegenover deze viel de leverancier door de mand. Hij vertelde: Talma's gezondheid gaat hard achteruit. Als hij dood is wordt alles wat aan hem behoorde 2 of 3 maal zooveel waard. Ik houd dus de wissels, dan krijg ik er na zijn dood heel wat meer voor. De zaakgelastigde bracht ver slag uit, maar verzweeg de voorspelling van een snellen dood. Talma wilde nu zijn wissels terug hebben en schreef tot zes maal toe, dat hij betalen wilde. Eerst toen stond de leverancier ze af, maar toch had hij handig gespeculeerd, want hij bezat nu zes brieven, die later voor 1000 fr. aan lord Clarke werden verkocht. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 8 Juli, v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk van Bergen. Zondag 8 Juli, 10 uur hulpprediker de heer J. H. Slager. Nam. 3.30 uur hulpprediker de heer J. H. Slager. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 8 Juli, voorin. 10.30 uur de heer Hof meester, van Hilversum. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 8 Juli, v.m. 11 uur Ds. v. d. Kieboom. Liturgische dienst. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Wester weg. Zondag 8 Juli, v.m. 10,15 uur en 's avonds 7 uur de heer Visser, van IJmuiden. 8 Nam. 12,15 uur Zondagsschool. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 8 Juli, v.m. 10.30 uur Ds. Makkink. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 8 Juli, v.m. 10,30 uur Ds. Rappold. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. Om 7.30 uur Lof. Dinsdag: 9.30 uur gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelijksinzegening. Woensdag: 7.30 H. Familie, afdeeling mannen. Donderdag: 7 uur Meisjes-Congregatie; 7.30 uur Lof. Zaterdag: 9.30 uur gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelijksinzegening. Van 4—6 en van 7—9 uur gelegenheid om te biechten. Grapjes. Toen u dezen meneer dat schilderij verkocht, had u hem er op attent moeten maken, dat het een copie was! Maar edelachtbare, dat heb ik gedaan. Ik zei herhaaldelijk tegen hem: Het is een koopie. Maar daarom wou-ie het juist hebben! Arme man! Het spijt me, dat ik u in zulk een toestand zie. Heb je geen vrienden? Nee, juffrouw, ik ben vroeger scheidsrechter bij voetbalwedstrijden geweest! Kind, dat zich verveelt, (wier ouders artistiek zijn„O, moesje, kunnen we werkelijk geen kiektoestel betalen

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 10