A. E. ROMENY Hevig avontuur van Baron Vliegensvlug. BERGENSCHE DROGISTERIJ DE HAAN'sLees-Bibliotheek, FOTO-ARTIKELEN. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terrein (b.v. niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgee nverder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn linnen strandtenten te huur a 4.00 per week. DE BADDIRECTIE. ii. Toen de adellijke Bertus bij het tramstation kwam, zag hij net de tram naar Bergen voor z'n neus wegrijden. Hij nam een taxi en liet zich naar zijn pension, dat in een der lommerrijke lanen van het dorp lag, terugbrengen. Goeie morgen baron, klonk uit de zonnige serre een vriendelijke groet hem tegen, toen hij de ka mer binnentrad. In een der goedkoope rieten stoeltjes die deel uitmaakten van het serre ameublement zat Sjolmes en stopte een pijp. Stom verbaasd bleef de baron op den drempel staan. Komt U toch binnen en sluit de deur; het tocht hier leelijk, merkte de detective op. Hoe ter wereld komt U hier? hijgde de baron. Of bent U het niet en is het Uw tweeling-broer? Ik ben het waarde heer; mijn tweelingbroer is postbode in Aalsmeer. Nooit van een Sportvlieg tuigje gehoord? Nou dan! Onmachtig nog om iets te zeggen, plofte de ba ron op een stoel neer en zat met een op den grond. Hij had het meubelstuk volledig gekraakt. Toen de baron overeind gekrabbeld was en met een van pijn verwrongen gezicht zijn achterhoofd voorzichtig betastte, merkte de detective op, dat er een buil bezig was zich te vormen en deed hier van mededeeling aan den baron. APOTH.-ASSISTENTE. TELEFOON 10 9. BREELAAN 17, BERGEN (N.-H. Deze vroeg onlogisch hoe de detective zijn adres was te weten gekomen? De „Badbode" m'n waarde, merkte Sjolmes op. En waar is Uw vriend gebleven? wilde de baron weten. Past op de machine in de Hertenkamp. Ziet U, Souvenir-jagers en zoo zeide Sjolmes. Maar beste baron, ik had feitelijk al weg moeten zijn. Niets nog van Uw vrouw gehoord? vroeg Sjolmes. Helaas neen, zuchtte de baron. Geef mij haar portret; een beetje vlug drong Sjolmes aan. De baron zocht in laden en kasten en kwam tenslotte met een portret van de barones voor den dag. De adellijke dame was gehuld in een voordee- lig zittend badcostuum. Foei!! schrok Sjolmes. Ik zal het hoofd er maar afknippen. Veiliger voor Zouwat weet U. de dok ter is getrouwd. De baron wierp een smartelijken blik op het hem zoo dierbare papieren gelaat en onderdrukte een snik. Toen bleef hij alleen. Sjolmes bereikte het vliegtuig juist op het oogenblik dat zijn vriend tegen één der vleugels op 't gras gezeten, door een rasperige hertentong werd wakker gelikt. Laat me nou nog even slapen Amalia, knorde de •dokter. Zou je niet eens aandraaien? merkte Sjolmes op. O ben jij het maar! Maak zoo'n drukte niet man. Ik ben noch je bediende, noch je wederhelft, snauwde Zouwat. Als je nu maar opschiet, bulderde Sjolmes. Zouwat draaide tot de schroef begon te wente len, Sjolmes gaf contact en met een vaart stoven de herten uiteen. Toen begon de sierlijke ééndek ker te rollen, om zich dan in de klare lucht op te heffen. Zouwat greep een touw en vlugger dan men het van den corpulenten geneesheer had mo gen en kunnen verwachten, klom deze naar boven en wipte over den rand. Sjolmes zette koers naar Alkmaar en landde vlot op de Paardenmarkt. Hij vertrouwde zijn toe stel toe aan een werkloozen stationskruier en ging met Zouwat de stad in, na hem het papieren hoofd der barones ter bestudeering te hebben gegeven. Lang behoefden ze niet te loopen. Bij de afdee- ling lapjes in het groote warenhuis van V. en D., waarheen Sjolmes koers had gezet, stond de dame en koos zich een rose halslint. Wat er ook gebeuren moge, volg haar, fluisterde Sjolmes z'n vriend in het oor. Het volgend oogenblik was hij verdwenen. Toen de dame den hoek van de Oudegracht om ging, liep de dokter tien pas achter haar. Hij zag haar stilhouden voor een groot en somber huis en met een sleutel de voordeur openen, nadat ze eerst angstig om zich heen had gekeken. De dokter stond verscholen achter een boom aan den waterkant. Toen de groote deur de ranke gestalte der adel lijke dame verzwolgen had, stond Zouwat besluite loos. Een roeibootje naderde in de gracht en de schipper een stoere kerel met het traditioneele baardje eens schippers, legde aan op de plaats waar Zouwat achter den boom stond. De schipper klauterde op den wallekant en gaf den dokter een fermen opstopper. Juist toen de medicus was opgekrabbeld en zijn aanvaller van achteren wilde bespringen, draaide deze zich om, trok z'n baardje af en een welbekende stem zeide kalm: Vooruit ouwe jongen, er is geen oogenblik te verliezen. Het was Sjolmes. Door een smal steegje werd de dokter voortge trokken; ze klommen over schuttingen en heggen, om tenslotte stil te staan voor een klein achter deurtje van een morsig pand. Sjolmes luisterde scherp, opende met een looper het deurtje en trok z'n vriend in een donkeren gang. Doe je schoenen uit en hang ze om je nek, fluis terde hij heesch. De dokter deed wat hem bevo len was en bemerkte tot z'n ontsteltenis, dat beide z'n groote teenen door zijn niet al te schoone sokken staken. Sjolmes keek er met een vies gezicht naar, doch overwon zijn afkeer en duwde den dokter op kousen-voeten de duistere trap op, terwijl hij zelf volgde. Het werd een vermoeiende tocht, want de oude trap kraakte telkens verraderlijk en dus moesten ze minuten lang met ingehouden adem stilstaan. Geen geluid deed zich hooren. Eindelijk hadden zij het doel van den tocht be reikt, want plotseling hoorden zij stemmen- rumoer. Uit een ruimte terzijde van de trap gelegen, priemde een lichtstraal door de duisternis en kij kend door een reet in de planken zagen wij een kleine net gemeubileerde kamer. Op de paarden haren canapé zat de barones, het rose lint om den hals, de oogen opgeslagen naar een man die met den rug tegen den muur stond en wiens gezicht Stationsstraat. Werken van de beste Nederlandsche en Buitenlandsche Schrijvers. ONTWIKKELEN. AFDRUKKEN. voor den speurder en zijn vriend dus niet te zien was. Als hij het te weten komt, ben ik verloren, snikte de barones. Kalmte mevrouwtje, hij zal het niet te weten ko men, klonk een zachte liefdevolle stem. Ik heb nog nooit een dergelijken stap gedaan; U weet niet hoe precies mijn man is in zulke dingen, klonk weer de vrouwenstem, welke beefde van aandoening of ontzetting, dat was niet te zien, aan gezien er juist een groote vlinder fladderde tus- schen haar fijne gezicht en de ordinaire lamp met ordinaire kap. Ik begrijp Uwe moeilijkheden barones; ik voel oprecht met U mee en ik zal U helpen zooveel ik kan. De schurk! fluisterde Zouwat. Stilte! siste Sjolmes. Een poos bleef het stil, toen vroeg de mannen stem: Hoe laat gaat de baron naar bed? Tien uur precies, antwoordde de barones, en het geluid harer stem klonk als een snik. Ik zal er óp tijd zijn en moed houden, mevrouw tje, troostte haar de man. Toen nam met een beleefde buiging de barones afscheid. Sjolmes en zijn vriend wachtten geruimen tijd en aanvaardden toen met groote voorzichtigheid den terugtocht. Op de zonnige gracht vroeg Zouwat zijn vriend, wat dat te beteekenen had? Wat voeren die twee in het schild tegen den ongelukkigen echtgenoot? Vanavond de ontknooping, tot zoolang geduld. Er is nog tijd genoeg voor een tochtje met de ma chine naar de Zuidkust van Engeland, zeide Sjol mes. Kom mee! Goed verstopt zaten ze met z'n beidjes verstopt in een kast in de kamer van het Bergensche pen sion. Sjolmes had z'n baardje afgelegd en droeg nu een lange zwarte snor. Het was op slag van tienen. De baron zat alleen; geen geluid deed zich hoo ren. Nog steeds was de barones niet teruggekeerd. Juist had Zouwat zijn vriend erop opmerkzaam gemaakt dat z'n snor aan de rechterzijde had los gelaten, toen de deur van de kamer geopend werd. Op den drempel stond een blonde jongeling met een keurig zittend confectiepakje aan en een zwart bolhoedje op het hoofd. De baron sprong op, waarna de jongeman in zijn rechter jaszak tastte. Dit was het sein voor Sjolmes en z'n vriend om uit de kast in de kamer te wippen. De detective wierp zich op den bezoeker bij den ingang. Toen klonk een doordringende kreet, In de gang, beschenen door het zachte licht der electrische lamp uit de kamer, stond de barones, lijkwit met een roodvlekje op elke wang, vanwege de poeder. Wat beteekent deze comedie Amelia, vroeg de baron. O, Bertus, riep Amelia met sidderende stem, ik zal alles vertellen. Maar vóórdat de barones rekenschap kon geven trad Sjolmes naar voren. Mijnheer de baron deze man is coiffeur in Alk maar en komt U scheren. Uw vrouw heeft Uw Gi- lette-apparaat thuis vergeten. Ze is zorgzaam en attent! Hij nam het mes uit 's man's rechter jaszak en terwijl Amelia in de armen van Bertus viel, zei de Sjolmes: Kom Zouwat, we gaan ons bad in zee nemen voor we slapen gaan. Br. Limmerikken. De zon zei: k ga Bergen beschijnen k Laat bleekneusjes spoedig verdwijnen 'k Ga schitt'ren in 't zand Op het duin, op het strand Tot gunst van de grooten en kleinen! Zij ging voor herstel van gezondheid En mindering ook van haar rondheid Naar Bergen aan Zee 't Resultaat dat viel mee Want ze was na een week al vier pond kwijt. o Een meisje met heel veel talenten Ontmoette een man met veel centen Hij was crazij van Bergen Maar zij hield van tergen En nu leeft zij heel kalm van zijn rente.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 14