Voor de badgasten DAGBOEK. Boeken lezen? Leesbibliotheek is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkan toor alle werkdagen geopend is van 10—12 en 24 uur, toegangsprijs 25 ct., (ingang bij het tuinpoortje); Zondags gesloten. 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen uitsluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Baddirectie te Bergen aan Zee aan de v. Hasseltstraat naast het Post kantoor, tegen betaling van 25 cents; 3o. dat het Duinmuseum in het Parnassiapark, te Bergen aan Zee eiken dag is geopend van 96, toegang kosteloos. Kinderen zonder ge leide worden niet toegelaten en bezoekers worden beleefd verzocht niets te beschadigen; 4o. dat de bekende collectionneur van moderne kunst, de heer P. Boendermaker, belangstel lenden in de gelegenheid stelt Donderdags middags van 2 tot 4.30 zijn collectie, onderge bracht in de door hem in 1928 gestichte kunstzaal achter zijn woning, huize „De Klomp", Loudelsweg, te bezichtigen. Nieuwsberichten. VI Het is heel goed mogelijk, dat het uit den nood der tijden is geboren, maar 't is wel opmerkelijk tegenwoordig, iedereen bevoegd of niet „schrijft" maar. En ik meen, dat ik in een reeds lang gevoelde behoefte voorzie, dat ik nu eens een boekje heb geschreven, getiteld „Romanschrijver in elf les sen" als vervolgnummer in de serie: „Ik kan costuumnaaien", „Hoe leer ik Straperlo? enz. enz. Dit boekske dan is bedoeld als practische hand leiding voor eerstbeginnenden en werkelijk, ik meen hier niet te overdrijven, wanneer ik zeg, dat er zeer nuttige wenken in vermeld staan, die den leerling-roman-schrijver goed te pas zullen komen. Laat ik (mede voor de reclame) eens een greep doen uit de talrijk vele wenken. Wenk 7 b.v.: Is de roman voltooid, dan verwij- dere men zooveel mogelijk gangbare woorden en vervange ze door eigengemaakte, die liefst eenig opzien wekken. Vooral op het gebied van werkwoorden is hier een ruim arbeidsveld. Kan men geen geschikte meervoudige bijwoorden vinden, dan kan men er mee volstaan twee normale door een trait-d union te combineeren. Vervolgens naar smaak stippeltjes toevoegen. Wenk 19: Verkeerde zinsbouw, gemakkelijk te verkrijgen door de verplaatsing van eenige woor den (succes gewaarborgd). Wenk 23: Bij eventueele bewerking voor de film een aantal Graven in te lasschen, dewelke bij voor keur in rok ontbijten of met een hoogen hoed in hun tuin wandelen. Achter in dit leerzame boekje vindt de adspi- rant-auteur eenige voorbeelden van uitwerking. Ik mag m'n „dagboek-lezers" een proeve van dit met veel kennis van zaken samengestelde gedeelte niet onthouden. Hier volgt dan een modelbeschrij ving van een „ontmoeting' „De kamer was gehuld in fluweelen donkerte; alleen vanuit de schemerlamp, die schril omhoog stond bij de divan, zeefde een roomig-blank licht neer over de violet-betrijpte meubelen. Kitty had zich op de divan geworpen, waar glanzend haar japon samenbruinde met den duis teren hoek tegenover haar, waar, als onwezelijk, fel op-plekte de witte omlijsting van een ets. Onrustig joeg haar pols en zij voelde de bloed- golven zich storten langs haar afgematte slapen. Waarom was ze vanavond zoo gejaagd? Ze wist het niet. Ze wilde het niet weten, niets wilde ze weten, niets, heelemaal nietsZe wilde zich laten meesleepen door de hijgende onrust in haar Plots klonk met koperen klank de huisbel en als een snelle flits schichtigde het door haar brein: Zou hij het zijn? Zou hij het niet zijn? Gansch haar jonge lichaam bonsde met heftigen bons Ze was niet bij machte op te staan, toen hij met begeerig-gloeiende oogen haar naderde. Zacht vatte hij haar polsen. „Robbert", fluisterde ze heesch. Waarom durfde ze hem niet aanzien? Ze begreep het zelf niet, alles scheen te draaien om en in haar met wilde wreede suizelingen Ze zag, dat hij zich voorover boog, ze voelde schroeiend-heet zijn adem en in een bezwijmelen- den duizeling kuste ze breed-gulzig zijn mond Lang zat hij met haar op die divan en hij zag, hoe haar gelaat naglansde van toomlooze zalig- heid. Beminde hij die vrouw of haatte hij haar? Hij wist het niet. Weer bekeek hij haar mooi profiel, streelde haar zijden haar En plotseling besefte hij het met een wonderlijke helderheid: hij haatte haar met een diepen, innigen haat. Zelfs de blauw-vertakte aderen in haar rose huid irriteerden hem nu. Een koude rilling deed hem huiveren „Wat is er?", vroeg ze angstig. Hij antwoordde niet, doch stiet haar van zich met ruwen smak. Wezenloos staarde zij hem aan en het was als gilden haar wijd-gesperde angst- oogen hem toe Hns. UITSLAG BADBODE JUBILEUM PUZZLE. Voor de door de Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode ter gelegenheid van het ingaan van de 25ste jaargang uitgeschreven Jubileum Puzzle, kwamen niet minder dan 66 goede oplossingen in. De drie prijswinnaars moesten daarom bij loting worden toegewezen. Deze loting had tot resultaat, dat de 1ste prijs een bon van 12.50, te beste den bij een van de adverteerders in de Badbode gewonnen werd door den heer N. C. Buisman, Jan Oldenburglaan, Bergen. De 2de prijs een bon van 7.50 werd gewonnen door mevr. Bosch van Werkum, Stroomerlaan, Bergen, en de 3de prijs een bon van 5 door den heer M. Groot, Boezemsingel, Alkmaar. Onder de oplossers waren er zelfs die hun op lossing op verdienstelijke wijze in rijm hadden ingezonden. Eén van deze oplossingen, die van een onzer gasten mevr. A. N. HermanSchadd was zoo verdienstelijk, dat wij deze in haar geheel pu- bliceeren. In het volgende nummer plaatsen wij een nieuwe puzzle, waarvoor eveneens drie prijzen, en wel van 12.50, 7.50 en 5 beschikbaar worden gesteld. JUBILEUM-PUZZLE. Ter gelegenheid van het ingaan der 25ste jaargang van de Bergensche Badr, Duin- en Boschbode. Wanneer de zomer komt in 't land, de kachel heusch nu niet meer brandt dan houdt je 't in de stad niet uit je wilt eens weg, met vrouw en spruit! Vooruit dan maar, wie gaat er mee? We gaan naar Bergen of Bergen aan Zeel! Daar zijn wi al, hè, 't is hier fijn, Wat krijg j' een dorst in zoo'n warmen trein! Wat sinaasappels en een Fyffes Banaan, en loopt óók bij Kapper Duits eens aan, je haar er af, dat is echt frisch 't is net, of 't dan niet zoo warm meer is! Heb je al honger? Ga naar Dijs, Goed brood heeft die, voor eiken prijs, Nü een kop koffie bij Hildebrand daar zit je koeler dan op 't strand. Is alles op? Dan eerst betalen nu gaan we eens wat filmpjes halen, de Jong verkoopt ze in de Breelaan 't is werk'lijk hier niet ver vandaan, en wie van ons de kunst beminne, die stappe eens even bij Hopman binnen. Ik zoek wat fijns uit voor op 't strand de zaak van Borst is bij de hand en ook J. Smit woont hier dichtbij die he^ft wel een thermosflesch voor mij. Ziezoo, nu rijden we naar Bergen aan Zee 'k neem eerst nog wat Grootegoed's sigaren mee, en dan van IJpma een gramofoon (aan zee is 't soms wat monotoon!) Néé maar, wat is 't heet op straat Goed, dat er nog V. A. M. Y.'s roomijs bestaat! Nu gaan we eerst een prent-kaart schrijven die kunnen we bij Lek wel krijgen. Kijk nu eens rond! Is 't hier niet dol? De hotels zijn vast haast allemaal vol!! Hier heb je Trianon, daar Bakhuis (in beiden voel ik mij zéker thuis! en daar heb je Stroomer ('t zou me lijken, om z' allen van binnen eens te bekijken) Maar de tijd die dringt, we gaan dus vlug Met 't bekende treintje weer terug Voor Moeder brengen we dan voor 't diner wat vroolijke bloemen van Roosendaal mee. Eten doen we bij de Rustende Jager hier wordt je 't omgekeerde van mager je zit er gezellig, en alles smaakt best en je dorst wordt met Victoria-water gelescht. Na den maaltijd ga je nu eens zelf Naar de Tentoonstelling, Hoflaan 11, Ook ga je bij Bakker eens even kijken Zóó'n behanger in stad, dat zou je lijken' En worden je beenen dan wat moe Garage Kennemerland rijdt je naar Alkmaar toe, de stad van de Kaasmarkt, en ft komt je van pas!), 't Paviljoen Kinheim, met open terras! Daarna kun je bij Krom wel wat goed achter laten Als 't eens wat „vochtig" was van al('t praten, Ook de Alkmaarsche wascht aan den Westerweg en weet met je kleeren heel goed overweg, maar je hoeft daarna niet zonder jurk rond te loopen, want bij Lienesch, daar kun j'er direct eentje koopen, en ben je dan moe wèl, dan koop je een bed bij Meijer en Zoon en dan is 't uit met de pret. CARILLON-CONCERT door P. A. van Langen te Alkmaar op Donderdag avond 12 Juli 8.309.30 ure. Mijn Nederland, Rich. Hol. De Gilde viert, Em. Hullebroeck. 't Liedje van den Beiaardier, Em. Hullebroeck. Gavotte, Handel. Menuet, Friedemann Bach. Musette, Joh. Seb. Bach. Des winters als het regent. 'k Heb mijn wagen volgeladen, Steeds nieuwe boeken, p Qphnpljnj/ Catalogus verkrijgbaar U. OUlUGlNIR Oldenburglaan, Bergen-Binnen. DRUKKERIJ. BOEKHANDEL. Telefoon 120. Twee voerlui, Heer mijn hert, O Jim, J. J. Viotta. Cath. v. Rennes. F. Hansen. CONCERT in den muziektuin te Bergen op Dinsdag 10 Juli ^34, des avonds 8 uur, door „Bergen's Harmonie". Beschermeer: de Ed.Achtb. Heer Jac. van Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Territorial", marsch, H. L. Blankenburg. 2. Ouverture „Lodoiska", C. Kreutzer. 3. Fragmenten uit de opfra „Tannhauser", Rich. Wagner. 4. „Lanneriana", walzer, arr. Jos. Kessels. Pauze, 5. „Villeurbanne", marsch, J. M. Champel. 6. Fragmenten uit de opera „La Fille du Régement", G. Donizetti. 7. „Loreley-Paraphrase", Jos. Nesvadba. 8. Fragmenten uit de opera „Gitana", Balfe. 9. Marsch finale. HET BLOEMENCORSO. Voor het Bloemencorso loopt het reeds prachtig. Verschillende vereenigingen hebben de plannen voor hun nummer reeds gemaakt, terwijl ons ter oore kwam, dat ook particulieren zich inspannen om met een mooi nummer uit te komen. Voor particulieren bestaat gelegenheid aan het Corso deel te nemen in de rubrieken: enkelingen, paren, groepen en auto's. Deze rubrieken worden afzonderlijk, los van de vereenigingsnummers, be oordeeld. De deelname is gratis; formulieren voor aangifte zijn te bekomen aan het Bureau van de V. V. V, De V. V. V. stelt 300 aan geldprijzen beschikbaar, benevens kunstvoorwerpen en een gouden medaille. Van het Gemeentebestuur kwam bericht in, dat dit wederom een gouden medaille beschikbaar stelt. De K. N. A. C. schenkt wederom een verguld zilveren medaille, Alcmaria V. V. V. éen vèrguld zilveren medaille plus een zilveren medaille, de Wasscherij en Ververij van den heer S. Krom een verguld zilveren medaille, de Berger Winkeliers- vereeniging een verguld zilveren medaille, de afd. Bergen van de Handeldrijvende en Industriee'e Middenstandsvereeniging, een fototoestel. Van de familie Reub kwam bericht in, dat deze ook nu weer een kunstvoorwerp schenkt, aan te koopen door de Commissie; de Alkmaarsche Cou rant zond een dito bericht, evenals de Bergensche Bosch-, Duin- en Badbode; de firma Lucas Bols stuurde reeds de mooie, begeerenswaardige vier- deelige flesch met likeuren, terwijl de firma Boots als prijs een mandje likeuren zond. Met de prijzen gaat het dus uitstekend en ver wacht mag worden, dat ook nog van andere zijden toezeggingen, waarvoor wij ons aanbevolen hou den zullen binnenkomen. DE VERLICHTINGSAVOND. Het Kerkbestuur van de Ned. Herv. Kerk ver leende aan de V. V. V. ook dit jaar toestemming voor de verlichting van het Ruïne-terrein, terwijl het Gemeentebestuur weer de gevraagde steun toezegde. Ook de Burgemeester zegde als hoofd van de politie zijn medewerking toe. Wij doen nogmaals een beroep op particulieren om den avond van 18 Juli a.s, hun tuinen te ver lichten en aan het Bureau van de V. V. V. opgave te doen van de benoodigde lampions, die met kaarsen voor 10 cent verkrijgbaar worden gesteld, De plannen van de buurtcommissies zijn veelbe lovend. Bergen's Harmonie en St. Louis musicee- ren; de verlichtingsavond op 18 Juli belooft dus weer een succes te worden. DAT ONTBREEKT NOG. Van een mijnheer uit Ede kwam bij het bestuur van de V. V. V. bericht in, dat hij voor het jaar 1935 van de gemeente Bergen een gids zal uitge ven. De man vraagt hiervoor de medewerking van het V. V. V. bestuur. Dit bestuur heeft terecht be richt, dat het er niet aan denkt om een gids van Ede uit te geven, doch dat het er ook geen prijs op stelt, dat iemand uit Ede van Bergen een gids uit geeft, aangezien de V. V. V. zich reeds jaren met deze uitgave heeft belast en het volgend jaar een nieuwe gids zal laten verschijnen. De belanghebbenden in Bergen zullen verstan dig doen om zich met de particuliere uitgaaf van den mijnheer uit Ede niet in te laten, omdat het hoogst ongewenscht is, particuliere grasduinerij op het gebied der V. V. V. nog meerdere steun te verleenen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 6