Fa. B. W. G. LIENESCH, 1 41-43-45. - In Strand- en Sportmantels, Costumes, Zomerjaponnen en Dameshoeden hebben wij steeds de nieuwste modellen in de grootste keuze voorradig. V. F^OSSEM'S 20 - 30 ct. Nieuwsberichten. DE VERLICHTINGSAVOND. Donderdagavond vergaderde de verlichtings commissie van de V. V. V. met de verschillende buurtcommissies. Van de commissies uit de Stationsstraat, Bree- laan, Russenweg, Oldenburglaan, Kerkstraat, Ruïnelaan, Molenstraat en St. Anthoniestraat werd de zekerheid verkregen, dat deze buurten op de bekende unieke wijze geïllumineerd zullen worden. De Heer Meijer zegde toe, in de Hoflaan nog po gingen te zullen aanwenden om ook deze mooie dorpslaan geïllumineerd te krijgen; hij zal daarin gesteund worden door den heer Roggeveen. De heeren Thomas, Dijs en Boon hebben een Commissie voor de Dorpsstraat gevormd en wij hopen, dat de bewoners hen den noodigen steun niet zullen onthouden. De mooie oude Dorpsstraat mag aan het geheel niet ontbreken. De heer Kleij- berg zegde toe, het initiatief te zullen nemen voor de verlichting van de Dorpsstraat vanaf de Ruïne laan en voor de omgeving van de oude Linde. Wij wekken de bewoners aldaar op om hem in zijn sympathiek streven te steunen. Woensdag 18 Juli, de verlichtingsavond, wordt om half 9 een aanvang gemaakt met het ophangen van de lampions en wij vertrouwen erop, dat vele handen de buurtcommissies zullen assisteeren om de 10.000 oranjelampions onder het groene blade rendak te hangen. In één buurt worden geen oranjelampions gehan gen. Ter afwisseling hangt men daar een 1200 groene lampions en wij zijn zeer nieuwsgierig naar het resultaat. Ook is er een buurt, waar men de oranjelampions met roode zal doen afwisselen. Er komt dus variatie. De V. V. V. zorgt voor de omgeving van de Kerkruïne, waar alleen al 1000 lampions zullen branden. De heer Diesfeldt heeft zich belast met de dis tributie van de lampions en de kaarsen, die vanaf Maandag bij hem voor 10 cent per stuk kunnen worden afgehaald. Wij hopen, dat ook tal van particulieren van deze gelegenheid gebruik zullen maken voor de illuminatie van hun tuinen en de gevels hunner woningen. Bergen's Harmonie en het muziekgezelschap St. Louis luisteren het feest op en vertrekken om kwart over 9 vanaf Café Hilbrand. HET BLOEMENCORSO. Met de belangstelling voor het bloemencorso gaat het uitstekend. Verschillende vereenigingen zijn reeds aangevangen met het samenstellen van het uit te beelden nummer en ook van particulie ren hoorden wij, dat zij daarmee bezig zijn. Van één van de steunpilaren van het corso, den heer Prinsen Geerligs, werd wederom ten behoeve van het corso 25 ontvangen. Met de prijzen men zie het bericht in ons vorig nummer gaat het dus eveneens uitstekend. Nogmaals wekken wij onze lezers op, in het corso met een nummer uit te komen. Daartoe be staat gelegenheid in de rubrieken: enkelingen, pa ren, groepen en auto's. De deelname is gratis. Aan het Bureau van de V. V. V. kan men daarvoor in schrijvingsformulieren verkrijgen. Dat ons corso een goede naam in het land ver overde, blijkt wel uit het feit, dat het ditmaal be zocht zal worden door commissies uit Naarden, Be verwijk en Leeuwarden, waar men voornemens is, eveneens Corso's te organiseeren. Men houde dus Bergen's Bloemencorso hoog! 25-JARIG BESTAAN BROOD- EN BANKETBAKKERIJ. Dinsdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Dijs zijn brood- en banketbakkerij aan de Dorpsstraat, tegenover de R. K. kerk, vestigde. Wij herinneren ons nog, hoe daar voorheen een dorps herberg was gevestigd, die zich vooral met de Berger kèrmis door groote gezelligheid kenmerkte. De heer Dijs kocht dit café en stichtte daar zijn bakkerij. Zoo langzamerhand behoort hij tot de oudste bakkers van Bergen en in den loop der ja ren wist hij voor zijn brood, koek en banket een uitstekenden naam te verwerven. Wij zijn ervan overtuigd, dat het den heer Dijs Dinsdag niet aan belangstelling zal ontbreken en uiten den wensch, dat in de komende 25-jarige periode zijn zaak zich in een toenemenden bloei zal mogen vèrheugen. Een bizonderheid is wel, dat de heer Dijs gedu rende het 25-jarig bestaan van zijn zaak steeds tot de adverteerders in de Badbode heeft behoord, zoodat er voor ons ook bizondere reden is om hem te complimenteeren. GESLAAGD. De heer P. J. Borst, eigenaar van de uitgebreide kruidenierszaak, Ruïnelaan alhier, heeft zich on danks de groote drukte in zaken, toch de moeite getroost om zich voor het kruideniers-examen op te geven, en smaakte de voldoening deze week dit examen met gunstig gevolg af te leggen. Het examen werd gehouden door de gecombineerde kruideniersbonden. WAT MAG EN NIET MAG. Wie wil voorkomen, dat tegen hem of haar proces-verbaal wordt opgemaakt, doet verstandig van het volgende kennis te nemen: Ten zuiden van de badkoetsjes te Bergen aan Zee is het baden of het plaatsen van een tent op het strand verboden. Aan het tentenstrand is het geoorloofd, tegen vergoeding een tent te plaatsen en vandaar uit in zee te baden. Ten noorden van het Stille Strand mag gratis een tent geplaatst worden en gebaad. Het kampeeren in tenten is in geheel Bergen ver boden. Vóór het stoelenstrand is het baden verboden. Bij de badkoetsjes, het .tentenstrand, het strand voor de vacantiekolonies en het Stille Strand mag uitsluitend in badpak worden gebaad. Slechts op het strandgedeelte, dat na het Stille Strand volgt, is het baden in zwembroek geoorloofd. Op het stoelenstrand mag men zich alleen in badpak bevinden, wanneer men in badmantel ge huld is. Op het strandgedeelte, waar gebaad wordt, mag men zich ook in badpak op het strand bewegen. De raad stelde voorts in zijn Dinsdag gehouden vergadering vast,, dat het niet geoorloofd is om zich in badkleeding op den openbaren weg te be vinden. Onder badkleeding wordt ook verstaan die zon- nebad-kleeding welke den rug van de dames ge heel onbedekt laat. Baadsters in deze kleeding zullen dus op den openbaren weg hierover een jasje of iets dergelijks moeten aantrekken. In Bergen aan Zee is het wel geoorloofd óm vanuit de hotels en villa's zich in badpak, gehuld in badmantel, naar het strand te begeven. HET PARKEEREN. De burgemeester heeft zich genoodzaakt gezien, bij wijze van ordemaatregel, het 's nachts laten parkeeren van auto's langs de wegen te verbieden. Voor vele gasten is dit een teleurstelling, doch men dient te begrijpen, dat het automobilisme der mate toeneemt, dat het willekeurig parkeeren langs de wegen niet langer kan worden toegestaan. Wie, als wij, het vorig jaar heeft gezien welk misbruik daarvan in drukke lanen werd gemaakt, zal moe ten toegeven, dat moest worden ingegrepen. Wij hebben den burgemeester de vraag gesteld, of het niet mogelijk was om aan stille wegen het plaatsen van auto s op bermen toe te staan. Hij antwoordde ons, dat het niet aangaat uitzonderin gen te maken en wees er op dat de nieuwe Motor en Rijwielwet de verplichting stelt, om de auto's des avonds, ook als ze stil staan, te verlichten, zoo dat het practisch niet doenlijk wordt auto's een geheele nacht aan den weg te plaatsen, omdat dan de accu's spoedig uitgeput zouden geraken, Vóór alles is de maatregel een ordemaatregel. Tegen vreemdelingen, die met de maatregel niet bekend zijn, wordt waarschuwend opgetreden. De politie noteert n.l. het nummer van een auto en laat in de auto de le maal een waarschuwing achter. Slechts bij herhaling wordt proces-verbaal opgemaakt. Voor vreemdelingen, die gewoon waren een ge meubileerd huis te huren, waar geen garage bij was en hun wagen 's nachts aan den weg lieten staan, is de maatregel echter een inconvenient. Wij moeten echter toegeven, dat men moeielijk om zijn huis te kunnen verhuren, een deel van den publieken weg in beslag kan nemen. Wie aan gasten, die in het bezit zijn van een auto, willen verhuren, zullen dus óf voor een ga rage hebben te zorgen, óf voor zijn huurder de garagehuur moeten vergoeden, öf zijn huurders er attent op moeten maken, dat hij zijn wagen 's nachts in een garage heeft te stallen. Ons bereikte, in verband met deze kwestie, de klacht, dat de garagehouders de ordemaatregelen hebben gebruikt om de koppen bij elkander te ste ken en hun tarieven hebben verdrievoudigd. Wij hebben dit onderzocht en geconstateerd, dat dit slechts met één het geval is, die echter het vo rig jaar zijn mooie garageruimte voor een prijs be schikbaar stelde, waarvoor het onmogelijk is er een dergelijke overdekte ruimte voor op na te houden. De garagehouders hebben door overleg een tarief vastgesteld, dat, gezien het feit, dat men zich in een seizoenplaats bevindt, waar men slechts enkele maanden in de gelegenheid is garageruimte te ver huren, den toets der critiek kan weerstaan. Voor een maand stalling van een auto wordt n.l. 15.berekend, voor 14 dagen 7.50, voor één week 4.voor een dag 0.50, voor een nacht 0.75 en voor een dag en nacht 1, Van deze prijzen kan toch waarlijk niet gezegd worden, dat ze getuigen van misbruik maken der ordemaatregel. Wie deze prijzen te bezwarend vindt, kan zijn auto gratis op het gemeentelijke parkeerterrein aan de Karei de Grootelaan plaatsen. Natuurlijk staat de wagen daar voor eigen verantwoordelijkheid, doch dit is ook het geval, wanneer men den auto voor het huis laat staan, en het voordeel van het parkeerterrein is, dat men zijn auto niet verlicht behoeft te laten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 15 Juli, v.m. 10.30 uur Ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 15 Juli, v.m. 10 uur leesdienst. Nam. 3.30 uur Ds. R. Bakker, van St. Pancras. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 15 Juli, voorm. 10.30 uur Ds. Th. A. Hoen, van Bussum. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 15 Juli, v.m. 10.45 uur Ds. P. Molenaar, van den Haag. Liturgische dienst. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Wester weg. Zondag 15 Juli, v.m. 10,15 uur en 's avonds 7 uur de heer van Doorn. Nam. 2,15 uur Zondagsschool. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 15 Juli, v.m. 10.33 uur Ds. Makkink. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 15 Juli, v.m. 10,30 uur Ds. Rappold. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. Om 7.30 uur Lof. Dinsdag: 7 uur Algemeene H. Communie der Meisjes-Congregatie. Woensdag7.30 H. Familie, afdeeling vrouwen. DonderdagEucharistische dag2 uur Uitstelling van het Allerheiligste; 7.30 Lof en Rozenhoedje. Vrijdag: 7 uur Meisjes-Congregatie; 7.30 uur oefe ning van den kruisweg. Zaterdag: Van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. Limmerikhen. Mijn nichtje uit Oostenrijk, Mitzi Kwam in aanraking met de politie. Die gaf haar een bon, Want ze lag in de zon, En dat deed ie met heel veel ambitie. Want Mitzi die lag in de duinen In haar ruglooze badpak te bruinen. Ze vond dat niks mal Maar ze liep in de val Van den diender, die daar liep te struinen. En Mitzi begon toen te treuren, Toch ging haar die kerel bekeuren: „Zoo'n décolleté Dat past slechts aan Zee", Hier mag zooiets niet meer gebeuren. Toen heeft zich die Mitzi gewroken En zich in haar baljurk gestoken. Die had ook geen rug En zoo ging ze terug. Ze had de verordening ontdoken. Cl2> Een familie was aan 't discussieeren, Waar ze zouden willen logeeren. Een Bergensch verblijf Is ideaal, buiten kijf Straks komen ze 't werkelijk probeeren! Grapjes. Zij: Het leven is toch slechts een reis! Hij: Zoo is heten wij mannen zijn de pak jesdragers! Coiffeur: Wil mijnheer nog iets op zijn gezicht hebben als ik klaar ben met scheren? Klant (droog): Ja, ik zou mijn neus graag overhouden!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 14