EEN ONGEWENSCHTE GAST. Door een waarschuwing in „Horecaf" werd het de Directie van Hotel Nasau-Bergen duidelijk, dat zij reeds ruim een week een gast logeerden, die men liever niet heeft. Toen de Directeur Maandagmorgen zich hier over zekerheid wilde verschaffen, was de man gevlogen, doch dank zij de telefoon, werd hij in Egmond gearresteerd. Uit meerdere informaties bleek, dat men te doen had met een Oostenrijker, die reeds in meerdere hotels in ons land verblijf had gehouden, en steeds zonder te betalen met de Noorderzon vertrok. Toen de heer Zeiler den arrestant, na hem een sigaret te hebben aangeboden, (ook tegenover niet-betalers. blijft de heer Zeiler toch altijd nog hoffelijk) vroeg, hoe hij nu eigenlijk heette en de vier namen noemde, waaronder de oplichter in verschillende hotels verblijf had gehouden, was de wedervraag van den man: „Waarom heeft u mij, als u toch alles van me wist, crediet ver leend?" De heer Zeiler antwoordde lachende: „Omdat ik dit alles nu pas sinds een half uur weet." De Burgemeester, die ervoor heeft te waken, dat oplichters hier hun ongewenschte praktijken niet kunnen uitoefenen, heeft ervoor zorg ge dragen, dat de man gratis logies werd verstrekt in het huis van bewaring te Alkmaar. Hij heeft daar echter geen balkonkamer gekregen, zooals hij die in Hotel Nassau-Bergen had gewenscht. HET PARKEEREN TE BERGEN AAN ZEE. Er zijn lieden, die er bezwaar tegen hebben, dat men te Bergen aan Zee nergens een auto langs den weg mag laten staan, waardoor men genood zaakt is, steeds van een der parkeerterreinen ge bruik te moeten maken. Deze automobilisten ge lieven te bedenken, dat de particuliere weg naar zee duizenden heeft gekost en duizenden aan onderhoud vordert. Dat men die gratis kan be rijden mag dus reeds een voorrecht genoemd worden. Nu weten wij wel, dat door het bezoek er ge gadigden komen voor de te koop aangeboden bouwterreinen en dat er geen koopers zouden komen opdagen, wanneer het verkeer belemmerd werd. Het maken van de wegen moet dus als een uitgaaf gezien worden om iets te kunnen verkoo- pen, wat anders niet verkocht kon worden. Het verkeer stelt echter zijn eischen en de weg is nu eenmaal te smal om daarlangs auto's te par keeren. Bergen aan Zee mag zich dan ook ge lukkig achten, dat de Maatschappij zoo vlak aan zee zulke ruime parkeerparken heeft aangelegd, waar men voor 25 cent z'n auto kan plaatsen. Voor gasten, die twee, driemaal per dag naar Bergen aan Zee gaan, werd de uitgaaf echter te hoog en daarom verzocht de V. V. V. de Maat schappij, om week- en maand-parkeerkaarten be schikbaar te stellen. Deze zijn thans voor 2 per week en 6 per maand verkrijgbaar gesteld. Men kan voor die bedragen iederen dag zooveel keer parkeeren als men wenscht. Het parkeerterrein bij Hotel Nassau-Bergen is uitsluitend aangelegd ten dienste van de gasten van dit hotel en de bezoekers van het café restaurant en voor dezulken gratis. Ook bij Hotel Trianon is een gratis parkeer gelegenheid voor de bezoekers van dit hotel; dit is eveneens het geval bij Hotel Bakhuis; niet-be- zoekers, die daar willen parkeeren, moeten even wel ook daar, evenals op de groote parkeerter reinen, betalen. Voor bezoekers van Bergen aan Zee, die niet per auto komen, vestigen wij de aandacht er op, dat zij bij Hotel Nassau-Bergen steeds tegen bil lijken priis van een Nassau-tax gebruik kunnen maken. Dit is ook het geval bij het parkeerterrein van de Maatschapij, waar Zee-taxen van den heer Kuitwaard gestationneerd staan. Aangezien er bovendien tot 's avonds half 12 ongeveer ieder uur een tram uit Bergen aan Zee vertrekt, kan niet gezegd worden, dat onze mooie badplaats geïsoleerd ligt. UW OUDE RIJWIELPLAATJES. Het Bureau Zonnestraal organiseert een inza meling van de oude rijwielplaatsjes ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Door de macht van het getal brengen die plaatjes een belangrijk bedrag op, waarvoor kinderen kunnen worden uitgezonden. De Alkmaarsche Courant helpt Zonnestraal bij dit sympathieke werk door onder hen die hun oude plaatje aldaar in een enveloppe inleveren een aantal nieuwe plaatjes te verloten. Met steun van vrienden der t.b.c.-bestrijding werden reeds 22 nieuwe plaatjes beschikbaar gesteld. De Berger Winkeliersvereeniging stelt voor dit doel 5 beschikbaar en de afd. Bergen van den Ned. Bakkersbond schonk daarvoor eveneens 5. In Bergen kon men de oude plaatjes deponeeren in bussen, geplaatst bij de rijwielhandelaren A. Plomp, Oldenburglaan, P. Nagelkerken, Dorps straat en S. van Wonderen, Dorpsstraat. Men deponeere de rijwielplaatjes in een enve loppe met eigen adres. Want slecht zij die aldus handelen nemen aan de verloting van nieuwe rijwielplaatjes deel en hebben kans voor hun oude plaatje gratis»een nieuw te ontvangen. Wij doen een beroep op de in Bergen vertoe vende gasten hun plaatje niet weg te gooien, doch dit ook te deponeeren in een van de bovenge noemde bussen. EEN KINDERFEEST. Prof. Ben Ali Libi, de bekende goochelaar, geeft Zondagmiddag om 2 uur een voorstelling in den J speeltuin van café Duinvermaak, aan het einde van de Breelaan. De kinderen mogen meegooche- j len, terwijl bovendien de oud-Hollandsche pop penkast vertoond wordt, waarbij de guitenstreken van Pim en de botsing met den veldwachter ver toond zullen worden. Voor de kleinen wordt het dus in dezen mooien speeltuin Zondag een bi zonder feest. CONCERT IT ALI A AN SCHE OPERA. De Italiaansche opera komt met Augustus weer in Holland en geeft, evenals het vorig jaar, op Vrijdag 3 Augustus weer een concert in 't Gulden Vlies te Alkmaar. Het vorig jaar woonden vele in Bergen vertoe vende gasten dit concert bij en wij vertrouwen er op, dat de vele liefhebbers van de opera-zang ook ditmaal van hun belangstelling doen blijken. De volgende eerste solisten verleenen aan dit concert hun medewerking: Hilde Reggiani (so- prana leggero), Olga Brancucci (soprano lirico), Edmea Limberti (mezzo-soprano), Luigi Fort (te- nore leggero), Nino Piccaluga (tenore lirico), Sa- turno Meletti (baritono), Dario Caselli (basso), Gugliemo de Moor (Maestro accompagnatore). Het programma zal bestaan uit aria's van: I. Vespri Siciliani, Adriana Lecouvrer, Un Ballo in Maschera, La Wally, Werther, Rigoletto, Andrea Chenier, La Favorita, La Fanciulla del West, Lakme, Zaza, Roberto il Diavolo, l'Elixir d'Amore, Duet Parelvisschers, Quartet Bohème e.a. Entree-prijs 1.plus rechten. Plaatsbespreking vanaf Dinsdag 31 Juli dage lijks van 1012 uur. IN DE RUINEKERK preekt Zondogmargen a.s. om 10 uur Ds. A. C. de Regt uit Groningen, die hier met zijn familie z'n vacantie doorbrengt. Voor jaren terug was Ds. de Regt remonstrantsch predikant in Alkmaar, waar hij om zijn humane dieeën en als goed kanselrede naar steeds buitengewone be langstelling trok. Mej. Stien de Regt, sopraan uit Den Haag, zingt tijdens den dienst twee „geistliche Lieder" van J. S. Bach en wel: lo. „Jesus, unser Trost und leben" en 2o Gieb dich zufrieden und sei stille", waardoor deze dienst extra wijding zal krijgen. VOOR DE VIJFDE MAAL houdt de kunstschilder F. Kamstra in het Dokter Dekker-huis van 15 Juli tot 15 Augustus een ex positie van zijn schilderijen en teekeningen. Het geldt hier dus een eerste lustrum en ter eere daarvan zijn de verschillende zaaltjes van nieuw doek en een lambriseering voorzien, waardoor het mogelijk is, het geëxposeerde beter tot z'n recht te laten komen. De heer Kamstra, die al eenige jaren in Bergen woont en in het atelier bij Huize Aafje aan den Buerweg zijn doeken vervaardigt, is een rustige, evenwichtige persoonlijkheid, die nog steeds tot de naïeve menschen gerekend kan worden. Niet altijd is hij in zijn kleuren zuiver, maar in sommige doeken doet hij ons versteld staan over de zuiverheid van kleur, de juistheid van compo sitie en uitbeelding. Heel mooi is „Het duinland schap in Herfst, no. 14 en wij zijn ervan over tuigd, dat de kunstenaar met dit doek op een omvangrijke tentoonstelling van werken van Ne- derlandsche meesters een goed figuur zou slaan. De manier, waarop hii een enkelen appel weet te schilderen, verdient bewondering. Dat de romantiek hem niet vreemd is, bewijst het doek no. 3, een stilleven, getiteld „De laatste rustplaats", waarop hij op een mooien achter grond een doode ekster heeft uitgebeeld. Bloe men hebben zijn liefde en hij weet die ook deco ratief weer te geven; men zie no. 6 „Papavers" in de hall. Een geslaagd stilleven is no. 15: een Delftsch bord, oude boeken en een vaas met duindoorn. Ook deze expositie omvat ruim een 60-tal wer ken. Men kan hier voor alle prijzen terecht en zelfs voor 25 cent een reproductie van een ge slaagde penteekening van het Smalle pad be komen. De tentoonstelling is geopend van 10 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en van 8 tot 10 uur. EEN INTERESSANTE EXPOSITIE. In het voormalige familie-zomerhuis „Mei" van wijlen Notaris De Lange, aan de Hoflaan, expo seert het kunstenaarsechtpaar J. Molenaar en A. Molenaar.:Verkerk een 60-tal door hen vervaar digde landschappen, stillevens en bloemstukken. Het echtpaar maakte een studiereis in Noord- Italië en Oost-Frankrijk en in de Dolomieten. Vooral in de omgeving van Grenoble maakte Mevrouw Molenaar fijne doeken; men schenke bizondere aandacht aan no. 49. Ook in de Dolo mieten vervaardigde zij belangrijk werk, Een in teressant stilleven van haar is „De gang van het licht". Op dit doek schilderde zij de kaars, de snotneus, de petroleumlamp, en het electrisch licht en vooral wegens de compositie mag dit een geslaagd doek genoemd worden. Haar werk munt ook uit door een bizonder juist kleurgevoel. De heer Molenaar is het best in zijn duinland schappen. Bizonder juist getypeerd is „Het duin in den Herfst aan de Kerklaan". Van hem zijn eveneens aanwezig aardige landschappen uit de Dolomieten. Zijn stillevens zijn verdienstelijk. Mooi van kleur is no. 37: Prei met koperen ketel en rood steenen vergiet. Hierin toont hij, dat hij bizonder getroffen werd door de rust, die er van deze compositie uitgaat. Ook het Hollandsche landschap ligt hem. Bij voorkeur schildert hij de Hollandsche molen, die dan ook bij uitstek het Hollandsche landschap typeert. De expositie-gelegenheid in dit oude huis met z'n bizonder fraaien tuin viel ons zeer mee. De toegang is vrij en ook des avonds is de expositie toegankelijk. Wij raden onze gasten aan, er eens een kijkje te nemen. Hier vindt men gelegenheid om het gebodene rustig te beschouwen en te zien, hoe een schilderij het in een woonkamer doet. Een praatje met het kunstenaarspaar, dat veel gereisd heeft, is op zichzelf reeds interes sant. Zij leven voor hun werk en stellen waardee ring, ook van niet-koopers, zeer op prijs. Historische Anecdoten. Graaf de Tressau had in 1738 parodieën op den hertog de Nivernois geleverd. Wat hem niet weerhield van een bezoek bij hem af te leggen toen hij in de Académie wilde komen, in 1780. Deze ontving hem hartelijk, liet veel hoop door schemeren, maar toen de graaf in het rijtuig stapte zei hij: „Adieu, meneer de graaf, ik feliciteer u met zoo weinig geheugen!" Duclos had de gewoonte van zelfs in de Acadé mie zijn grove woorden te gebruiken. Abt Renin, die om zijn lange gestalte een serpent zonder venijn genoemd werd, ergerde er zich op een keer zóó aan, dat hij opstond en zei: „Meneer, denk er aan dat men in de Académie alleen de woorden mag uitspreken die in het woordenboek staan." Frederik de Groote liet zich eens vertellen wat de Koningen van Frankrijk allemaal voor ceremo niën per dag hadden af te werken. Het waren er zooveel dat hij luidkeels begon te lachen: „Kan er niet de een of andere hoveling mee opgeknapt worden al die baantjes af te doen?" Men complimenteerde Madame Denis met haar vertolking van Zaïre. „Ach", zei ze, „voor die rol moet men mooi en jong zijn". „Ach, mevrouw" antwoordde de bewonde raar naïf, „u is een bewijs van het tegendeel." „Wat komt het er eigenlijk op aan" merkte een regeeringspersoon op, „of de koningen en minis ters min of meer geschikt zijn. Als de machine goed loopt, gaat het net als bij een door honden bewogen braadspit. De beestjes mogen dom zijn of wat ook, het spit draait en de wildbout wordt vanzelf wel gaar". Mrs. Frederik Fracy was al sinds een week in een diepen slaap gevallen waaruit niemand of niets haar kon wekken. Een dokter, ten einde raad, zette een phonograaf bij haar kussen en liet een „jazz" afdraaien. Al bij de eerste maten ont waakte de dame en prevelde in een zucht van za ligheid: „Waar ben ik in den hemel?" De jazz heeft haar volkomen genezen. Malesherbes drong er bij de Maurepas op aan dat de Koning eens de Bastilles zou gaan bezoe ken. „Alsjeblieft niet," antwoordde deze, „want Z. M. zou er niemand meer heenstoppen." PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 29 Juli, v.m. 10 uur Ds. A. C. de Regt, van Groningen. Mej. Stien de Regt, sopraan, den Haag, zingt 2 „geistliche Lieder" van J. S. Bach. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 29 Juli, v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur Ds. A. M. Boeijinga, van Haarlem. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan 1. Zondag 29 Juli, voorm. 10.30 uur, Ds. Smit, van Hilversum. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 29 Juli, v.m. 10.45 uur, Dr. J. Lammerts van Bueren, van Zetten. Liturgische dienst. Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Westerweg. Zondag 29 Juli, v.m. 10,15 uur Ds. Ruijs. Nam. 2,15 uur Zondagsschool. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 29 Juli geen dienst. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 29 Juli geen dienst. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H.H. Missen te 6, 7.30 en 10 uur. Maandag: 7.3u Vergadering Derde Orde. Woensdag7.30 H. Familie, afdeeling vrouwen. Donderdag5—7.30 gelegenheid om te biechten. Om 7.30 uur Lof. Zaterdag: Van 4—6 gelegenheid om te biechten. Ongev. 7.30 Lof na aankomst der neomysten.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 12