VcD_ LUHCnPGDM 'tGEZELLIGSTE ..ZITJE" VAN ALKMAAR... Vulpenhouders LANGESTRAAT 28 TELEFOON 150 ReclameVulpenhouder Nieuwsberichten. TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Zaterdag en Zondag werden de wedstrijden door prachtig weer begunstigd. Het programma kon daardoor vlot worden afgewerkt en Zondag was de dag der finales. Van Eek won het heeren-enkelspel na een fraaien eindstrijd met Wetselaar. Een interessante 5 sets-partij. Mevr. de BruynKops bleek opnieuw de sterkste der dames. Zij won definitief de Beker. Mej. Adams en M. Wetselaar wonnen het gemengd dubbelspel en de combinatie van EekWetselaar sloeg in de finale heerendubbel bet Utreehtsche paar Borrende Brauw, een paar jeugdige spelers met veel aanleg. Met Mej.. S.. A. de Josselin de Jong bleek mej:. Adams ook bet sterkste paar in de dames-dubbel afdeeling. De leider, Mr. HL Et. A. va» Reenen, die ma af loop de prijzen uitreikte, verdiende voor zijn emi nente leiding de hulde hem na afloop gebracht. De uitslagen der finales waren: Heeren enkelspel. Finale: Th. v. Eek si. M. Wet- selaar 2—6, 46, 63, 64, 6—1. Dames enkelspel. Finale: Mevr. De Bruyn Kops v. Vliet si. mej. J. A. de Josselin de Jong 60, 6—2. Dames dubbelspel. Finale: mej. I. Adams en mej. I. A. de Josselin de Jong sl. mevr. Uttewaal Moens en mevr. De BrauwSchiphorst 61, 60. Heeren dubbelspel. Finale: M. Wetselaar en Th. v. Eek sl. A. Borren en R. de Brauw 60, 75, 7—5. Gemengd dubbelspel. Halve eindstrijden: mej. I. Adams en M. Wetselaar sl. mevr. De Brauw en A. Borren 62, 64, mevr. De Bruyn Kops en B. Ketje» sl. mevr. Uttewaal en R. de Brauw 911, 60, 75. Finale: Mej. L Adams en M, Wetselaar sl. mevr. De Bruyn Kops en B. Ketjen 62, 63. De troostwedstrijd in heeren enkelspel werd ge wonnen door B. L, Westerhuis, die in de finale I. H. de Jong met 62, 57, 62 sloeg. De troostwedstrijd in gemengd dubbelspel werd gewonnen door mevr. Westerman en H. Roland Holst, die in de finale met 61, 61 wonnen van jkv. M, v. Panhuys en jhr. N. van Foreest. TWEEDE ITALIAANSCHE OPERA-CONCERT IN 'T GULDEN VLIES TE ALKMAAR. In verband met het zeer groote succes van de eerste opera-voorstelling op 3 Aug. j.l. wordt er op Vrijdag 17 Augustus, des avonds 8.15 uur, weder om inj 't Gulden Vlies een herhaling van dit con cert gegeven, echter met geheel nieuw programma. Waar wij steeds opkomen voor de belangen van onze badgasten, hebben wij nu bij de directie van de Ital. Opera bereikt, dat onze lezers voor dit tweede concert een belangrijke reductie zullen genieten. Men behoeft daarvoor slechts de in dit nummer voorkomende advertentie van de Ital. Opera uit te knippen en deze aan de cassa van 't Gulden Vlies in te leveren. Op vertoon n.l. van deze advertentie kan men twee kaarten krijgen tegen slechts 1. (rechten en belasting inbegrepen). De gewone prijs is ƒ.1,plus rechten, hetgeen neerkomt op 1,35. Plaatsbespreking a 0.10 per plaats op de in de annonce aangegeven tijden. Wij hopen van harte, dat onze badgasten deze geste op prijs zullen stellen en in grooten getale van deze reductie zullen profiteeren. D. A. W. ZWEMFEESTEN IN PESIE'S FAMILIEBAD „DE BERGERMEER". Wanneer dit nummer verschijnt, zullen reeds de zwemfeesten ter gelegenheid van het 3e lustrum van de Alkmaarsche zwemvereeniging D. A, W. zijn begonnen. Op Zondag zal er buiten de gebruikelijke wed strijden (om het kampioenschap van Noord-Holland boven 't IJ) ook nu een openluchtspel worden op gevoerd en tot slot een waterpolo-tournooi worden gehouden. Beide avonden zal er op het terrein van Pesie's familiebad „De Bergermeer" een grootsch bal-champêtre worden gehouden, ongetwijfeld een aardig idee om een lustrum op waardige wijze te besluiten. Moge dan een talrijk publiek getuige zijn van deze sportieve prestaties en met volle teu gen genieten van het vroolijke bal-champêtre. DE FILM VAN HET CORSO. Vanaf gisteravond vertoont in het journaal de bioscoop „Cinema Americain", Nieuwesloot hoek Doelenstraat en „Alkmaarsch Bioscooptheater", Langestraat, beiden te Alkmaar, de film van het corso. Wij vertrouwen er op, dat de Bergenaren door een druk bezoek zullen toonen deze actualiteit aan het corso te waardeeren. Wij hebben gisteravond in Cinema Americain de Corsofilm gezien en genoten van de getoonde nummers: de Ferdinand Huyck groep, de Gondel, de Vuurtoren, de Scheveningsche Botter, de Koe, Zonsopgang, de VHnder, de Vliegmachine, Sneeuw witje met de dwergen, emz. Berge» mag er trotsch o,p zijn dat dlit beeld van het Corso wederom in alle bioscopen i» Nederland draait. HET KUNSTENAARSPAAR van Os, va» OsStaraver (men zie de advertentie int dSt nummer)) biedt htm werk, bestaande uit land schappen, stillevens en bloemstukken, in hun ate lier aan den Laanweg te Schoort,, tegen crisisprij- zen te koop aan. Jaren werken deze sympathieke menschen in o«ze duinstreek en wie voor weinig geld een blij vende zonnige indruk wenscht te behouden, brenge aan dit atelier eens een bezoek. DAGBOEK. Door een schier ondoordringbare wolkenmassa was het een warme zomer-zonnestraal gelukt mijn kamer met een bezoek te vereeren. Het was maar een hei-schijnend lichtbundeltje, dat zich daar door het grijze wolkendek had weten een weg te banen, maar tóch schiep het een vacantiesfeer om mij heen. Eigenlijk deed het mij een weinig schrikken, het was welhaast ondenkbaar na al die dagen van toomelooze triestheid. Maar zij was er nu en gleed op mijn bureau over stapels kranten, een inktpot, en 't was, alsof al die vertrouwde dingen er ineens anders begonnen uit te zien. Hoe heb ik naar dit eerste sprankje vacantie- leven verlangd en hoe verlangde ook de vlieg op m'n aschbakrandje ernaar M ij n vlieg. Heel het lange voorjaar heeft ze op mijn kamer gelogeerd, doelloos rondgezworven van muur tot muur, eenzaam en verlaten in hoeken en spleten een schuilplaats gezocht. Ging m'n lamp aan, dar kroop ze lusteloos in en om mijn lampekap. Zon der dat ze 't wist, werd ze voor mij een vertrouw de. Ze was een eenzame achtergeblevene uit hei machtige heir van den zomer. Totdat ja, totdat die warme zonnestraal ook haar bereikte. Nog zat ik te staren naar den rand van m'n aschbakje, toen het volle zonlicht ook mijn vlieg in zijn glanzenden greep hield. Doodstil zag ik toe, hoe de evolutie zich voltrok. De vlieg werd vlieg, in den waren zin van het woord. Haar glazig-doorzichtige vleugels herleefden. En in een opwelling van genoegdoening volgde een fanatiek wrijven der twee voorpooten. U kent die beweging wel, als daarna twee achterpooten het luchtruim in een regelmatig rhythme bewerken. Daar, op dien rand van het aschbakje, werd eer stukje leven herboren. Nu brak de zon de bron van licht en leven in al haar kracht door. Een musch tripte dartelend-uitdagend op m'n vensterkozijn, een spreeuw liet een schelklinkend gekletter hooren. Nu was het volop vacantie, het oogenblik van intens geluk was daar Buiten op straat liep een meiske zonder hoed, achter haar floot een jongeman een melodietje uit de laatste Schlager-film. Vreemde compositieDe vacantie is daar: dacht mijn vliegje, dacht het meiske, dacht de fluitist. Ik sprong op en opende mijn raam, heel wijd. Het nieuwe leven stroomde naar mij toe Bloemen geurden, klanken klonken. De natuur voltrok een heilig vonnis. Langs mijn hoofd suisde een zwarte stip het luchtruim in. Toen keek ik naar binnen. Ook mijn vlieg ging met vacantie Hns. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 12 Aug. voorm. 10 uur Ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie „Maranatha". Dr. van Peltlaan I. Zondag 12 Aug. v.m. 10.30 uur Ds. Enklaar, van Leerdam. Ger. Kerk aan de Dr. van Peltlaan. Zondag 12 Aug., v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur, hulpprediker J. H. Slager. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 12 Aug. v.m. 10.45 uur Ds. D. Bins, van Dordrecht. Liturgische dienst Vrij Evang. Gem. te Alkmaar, Lindenlaan 117, bij Wester weg. Zondag 12 Aug. 's avonds 7 uur Ds. Ruijs. Ev. Luth. Kerk, Alkmaar. Zondag 12 Aug. geen dienst. Remonstrantsch Geref. Gemeente Zondag 12 Aug. geen dienst. R. K. Kerk te Bergen. Zondag H. Missen te 6, 7.30, 10 uur, 2 uur Lof. Dinsdag vigilie, waarop geboden vasten met ont houding. Van 68 uur gel. om te biechten. Woensdag feest van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. H. Missen om 6, 7.30 en 10 uur, 7.30 Lof. Donderdag Euch. dag, 2 uur uitstelling v. h. Al lerheiligste, 7.30 Lof. Vrijdag 7 uur Meisjes-Congregatie, 7.30 Kruis weg. Zaterdag van 4 tot 6 uur en van 7 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. Alle merken in voorraad. Zeer uitgebreide sorteering. 14 karaats gouden pen, Zelfvuller, f 1.00. Reparaties door vakkundige monteurs In onze Lunchroom Koude Swarme den geh. dag

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 12