HET BLOEMENCORSO TE BERGEN. EEN DAG VAN ONGEKEND SUCCES. „De Koe van Sh Maarten". Berger Sport-Vereeniging. De Bergenaren waren Woensdag opgetogen, toen des morgens de zon heerlijk scheen en ondanks de minder gunstige weervoorspellingen het gehoopte weer voorspelde. In verschillende deelen der ge meente waren de leden van tal van vereenigingen werkzaam om de laatste hand te leggen aan hun werkstuk, waarmede zij reeds weken waren bezijf geweest. Er waren er, die ondanks al hun ervaring toch nog weer zich vergist hadden in het aantal benoo- digde blemen. De werkers aan een der nummers kwamen, hoe wel zij 6000 dahlia's besteld hadden, plotseling tot de conclusie, dat ze er nog 1200 meer noodig had den. Twee uren waren noodig, om dit benoodigde aantal in de gewenschte kleur te krijgen, maar men slaagde er toch in met het nummer op tijd gereed te komen. In het dorp viel reeds des morgens een gezellige drukte waar te nemen; de werkzaamheden voor de terreinversiering, onder leiding van den gemeente architect, den heer Roggeveen, met behulp van de verschillende vakpatroons in de bouwvakken, ge assisteerd door vele jonge meisjes, trokken buiten gewone belangstelling en wij achten dit van groote waarde voor de propaganda voor het corso. De terreinversiering was af en de heeren Kooi man en Leegwater slaagden er weer meesterlijk in, om de oude poort met felle waterverfkleuren, be kroond door bloemen weer de noodige aantrekke lijkheid te geven. Wij kunnen ons begrijpen, dat de terreinwerkers er plezier in hebben en juist onder den invloed van dezen arbeid kregen de winkels, die voorverkoopkaarten verkochten, het reeds vroeg druk. Er heerschte een gespannen nervosi teit; bij honderden stroomden de bezoekers het dorp binnen en langzamerhand werden de honder den duizenden. Men maakte zich fantastische voorstellingen over het aantal komende betalende bezoekers en aan de leiding werden voorspellingen gedaan dat er absoluut kaarten te kort zouden zijn. De lei ding, die weet, dat vele duizenden nog altijd het gratis terrein verkiezen boven het betalende ge deelte, bleef echter rustig en werd weer voor de zooveelste maal in het gelijk gesteld. Van een te kort aan entreekaarten is geen sprake geweest, al hebben duizenden het corso gevolgd. De programverkoopers, die ditmaal in tegenstel ling met vorige jaren pas des morgens in het bezit van de programma's werden gesteld, omdat ter elfder ure nog een paar nummers moesten worden opgenomen, waren eveneens nerveus en ook zij voorspelden dat de programverkoop daaronder ontzettend zou lijden. Ook deze voorspelling is niet uitgekomen; de programverkoop bleef slechts een paar honderd exemplaren beneden die van het vorig jaar. Wanneer wij een terugblik werpen op het ge- „Vlinder". GymnasHek-Vereeniging Be-Quick. houden corso, dan moeten wij voor de zooveelste maal constateeren, dat men er in Bergen slag van heeft een bloemencorso te organiseeren. Precies drie uur schalden de tonen van Bergen's Harmonie en de muziekkapel St. Louis en zette het corso, voorafgegaan door een paar ruiters van de Berger Rijvereeniging, zich in beweging. De verschillende nummers die aan het publiek vertoond werden, werden enthousiast begroet en vooral over de vereenigingsnummers was maar één roep. Deze demonstrreden ook dit jaar weer hun vindingrijkheid. In werkelijkheid werd de jury bij het beoordeelen van deze rubriek voor moeilijkhe den gesteld. Dat aan de Koe van St. Maarten in deze rubriek de eerste prijs werd toegekend, had het publiek en ook wij niet bevroed, al geven wij dadelijk toe, dat dit nummer getuigde van buitengewone vinding rijkheid. Met den specialen prijs voor den ont werper van dit nummer stemden wij zeker in. Wanneer een nummer alleen naar de originaliteit beoordeeld moet worden, dan was de eerste prijs zeker op zijn plaats, maar wij meenen, dat ook niet uit het oog mag worden verloren, welke uitbeel ding het uit een corso-oogpunt het meest doet. En wanneer men deze vraag stelt, dan spande zonder beding de Venetiaansche gondel van de Berger Esperantoclub de kroon. Dit nummer, ge heel in rozen uitgevoerd, was als corsonummer af. Weken is er aan dit nummer gewerkt en wij kunnen ons voorstellen, dat de bescheiden werkers zich teleurgesteld hebben gevoeld. Toch hopen wij, dat zij ervan overtuigd blijven, dat de jury, ook al faalt ze, naar haar beste oordeel handelt en geen persoonlijke overwegingen laat gelden. Wij weten, dat de jury alle respect heeft voor hen, die op zulk een wijze na noesten arbeid voor den dag komen, maar een puntentelling brengt niet altijd het juiste resultaat en ook teleurgestelden moeten blijven streven naar een hooger succes en het oordeel van een jury blijven eerbiedigen. Zooals gezegd waren de vereenigingsnummers af; bewondering verdient ook de vuurtoren, prachtig in kleuren uitgevoerd, waarvan het bovengedeelte zelfs draaiende was gemaakt. Zonsopgang was een succesnummer, hoewel het in fijnheid niet haalde bij de Venetiaansche gondel. Het vliegtuig van Bergen's Mannenkoor daarente gen moet in de puntjes worden genoemd, evenals de Vlinder van Be Quick, die harmonisch was van kleuren en de vlinder op bloem van Kunst na Ar- be<d ver achter zich liet. Van de vliegmachine was het jammer, dat de vleugels zoo breed waren, dat men op bepaalde punten slechts met moeite kon passeeren, waar door er hiaten in het corso ontstonden. De Scheveningsche botter was groot opgezet, ook aan dit nummer waren duizenden bloemen verwerkt, doch in de uitwerking van het dek en zeil was men niet zoo goed geslaagd. De particuliere nummers die er waren verdienen ongetwijfeld een woord van hulde; zelfs de recla menummers van Dureya's pudding, Koffie Hag en Fyffes Bananen (deze auto zond opgewekte mu ziek uit) waren af, en misten het hinderlijke karak-

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 15