Fa. B. W. G. LIENESCH, LipM fl-M. - Slim». In Strand- en Sportmantels, Costumes, Zomerjaponnen en Dameshoeden hebben wij steeds de nieuwste modellen in de grootste keuze voorradig. Berger Esperanto-Club. 25, HollandGroningen, D. A. Klomp; 2e pr. vierdeelige flesch met likeuren firma Lucas Bols, H. J. Sluis, Enkhuizen. Reclameauto's: le pr. Dureya's Pudding, J. On rust, cadeau Dr. Prinsen Geerligs 15; 2e pr. Fyf- fes Bananen, Kleeddames Goossen en Schild; 3e pr. Koffie-Hag, jumper, fa. Lienesch. Paren: Troostprijs, schilderij Café Duinvermaak, kinderen v. Vliet. Enkelingen: le pr. Pijnenburg op fiets, Roel Lan- genberg. Fototoestel Handeldrijvende en Industri- eele Middenstandsvereeniging. CONCERT in den muziektuin te Bergen op Dinsdag 14 Aug. 1934, des avonds 8 uur, door „Bergen's Harmonie", Beschermeer: de Ed.Achtb. Heer Jac. van Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Colonel Bogey, marsch, Kenneth J. Alford, 2. Ouverture „Lodoiska", C. Kreutzer- 3. „Goldener Hochzeits-Reigen", walzer, Carl Faust. 4. „Hommage a St. Cécile", hymne, Fr. Schubert. 5. Fragmenten uit de opera „La Fille du Régiment", G. Donizetti. Pauze. 6. „Territorial", marsch, H. L. Blankenburg. 7. Fragmenten uit de operette „Die Lustige Witwe", Fr. Léhar. 8. „Loreley-Paraphrase", NesvadbaRugers. 9. Fragmenten uit de opera „Carmen", G. Bizet. 10. Marsch finale. Historische Anecdoten. Lolly, de beroemde violist, werd, toen hij in Pa rijs was, bij koning Lodewijk XIV ontboden, om dezen zijn kunst te demonstreeren. Lolly, die even groot kunstenaar als nonchalant was, kleedde zich slechts haastig en slordig en zoo kwam het, dat hij met kapotte kousen op het appèl ver scheen. „U bent dus de beroemde violist" ontving de ko ning hem, „van wien men zegt, dat hij met zijn in strument kan doen wat hij wil? „Dat ben ik", antwoordde de kunstenaar gevleid. „Nu", hernam Lodewijk XIV, „maak u dan zoo gauw mogelijk een paar nieuwe kousen"! Alexander von Humboldt heeft het beleefd, dat zijn doodsbericht door een al te ijverig journalist werd vermeld, ofschoon hij nog springlevend was. Een vereerder van Humboldt schreef aan den beeldhouwer Rauch, die een goed vriend was van Humboldt, of hij den schedel (bedoeld werd na tuurlijk een naar gipsafdruk gemaakte schedel) van den beroemden geleerde kon krijgen. Rauch liet den brief aan Humboldt zien en deze wilde graag zelf het verzoek beantwoorden. De vereerder ontving toen als bericht: „Ik zou nog graag eenigen tijd den schedel zelf hebben, maar later wil ik u daarmee graag van dienst zijn". „Scheveningsche Botter". B< kers waren des middags reeds met het corso bezig geweest, maar desondanks schroomden zij niet om in het belang der gemeenschap ook des avonds hun krachten vrijwillig beschikbaar te stellen. Wij kregen wederom het bewijs dat de arbeid, die de mensch in liefde verricht, niet gauw te zwaar is. Met groote voldoening constateerden wij, dat verschillende buurtcommissies des avonds in ge zellig samenzijn de gesloten banden nog hechter maakten en weer plannen maakten voor het vol gend jaar. Dit geeft beloften voor de toekomst, want ger Revue- en Operette-Club. Be Quick; 4e pr. V. G. Z. medaille H. I. M, V, plus cadeau familie Rueb 20, Venetiaansche Gondel, Berger Esperantovereeniging; 5e pr, cadeau Alk- maarsche Courant 15, Vuurtoren Bergen's Gem. Koor; drie 6e prijzen van 10, Reis per K. L. M., Bergen's Mannenkoor; Scheveningsche Botter, B. R. O. C. en Vlinder op Bloem, Kunst na Arbeid; 'n speciale prijs voor de ontwerpers werd voor dé Koe toegekend aan den heer H. Duits en voor Zonsopgang aan den heer W. Mol. Dit waren cadeaux van de Berger Kunsthandel van den heer P. Hopman. Versierde auto's: le prijs v. g, z. K. N. A. C. plus ter van de reclame. De pudding was zelfs zoo uit gevoerd, dat men daarin met moeite het re clamekarakter kon herkennen. Een compliment verdient de heer Ten Berge, die de auto van den heer Klomp zoo gedistingeerd had uitgevoerd, dat daaraan terecht de eerste prijs werd toegekend. Een fijn nummertje was dat van Dr. Prinsen Geerligs: Ferdinand Huyck en de zijnen. De oud-Hollandsche sjees paste geheel bij de 18de eeuwsche costuums en de kleine ruitertjes die de sjees volgden. Ook dit nummer verwierf terecht een eersten prijs. Pijnenburg op de versierde fiets was een klein nummertje, dat er mocht zijn en leverde het bewijs, dat er van een fiets wel degelijk iets moois te ma ken is. Toch moet ons van het hart, dat uit het aantal deelnemende vrije nummers blijkt, dat het steeds moeilijker wordt om ieder jaar een corso te organiseeren. Lief waren de meisjes met bloemen tusschen de nummers in geplaatst, waardoor men bereikt had, dat ook met dit geringe aantal deelnemers (in het geheel waren er 21 nummers) nagenoeg de geheele Hertenkamp werd gevuld. Wanneer men bedenkt, dat het vorig jaar het corso uit 36 nummers bestond, in '32 uit 35 num mers, in '30 uit 34, in '28 uit 33, in '27 uit 43, in '26 uit 50, in '25 uit 39, in 1923 uit 55 nummers, dan moet men toch wel de vraag stellen, of het geen overweging verdient, om het corso om de twee jaar te houden. Gezien echter het feit, dat ook de crisis Bergen niet voorbijgaat, heeft de V. V. V. alle reden tot tevredenheid over dit zomerfeest. Een zomerfeest was het in alle opzichten; de terreinversiering, de dames in haar fleurige, kleu rige kleeding leverde in de felle zomerzon een on vergetelijke aanblik, en het geheim van het Ber- gensch Corso is wel, dat het 't publiek nooit lang vasthoudt, want binnen een uur was ook dit corso beëindigd en begaven de samenstellers zich weer huiswaarts, om de nummers waaraan ze weken hadden gewerkt, weer af te breken, en verdeelden de duizenden zich over de terrassen van de ver schillende café's, in afwachting van hetgeen de verlichtingsavond hen zou brengen. Wel trok de groote stroom weer huiswaarts, doch des avonds werden zij weer vervangen door duizenden anderen, die met alle mogelijke ver voermiddelen op den zeldzaam schoonen zomer avond naar Bergen's geliefd vacantieoord togen, waar men tot in den nacht heeft genoten van de duizenden lampions, die onder het groene blade rendak een feeërieken aanblik opleverden. Het was des avonds feest in het dorp. In vroolijke stemming trokken de honderden jongelui achter Bergen's Harmonie en St. Louis. Er werd op straat gedanst en gezongen, de winkels waren tot 12 uur geopend en de café's tot 2 uur. De buurtcommissies hebben weer getoond wat men door samenwerking kan bereiken. Vele wer- „Venelïaansche Gondel". slechts daardoor kan Bergen zijn gloriedag hand haven. Duizenden bezochten Bergen per rijwiel en auto, terwijl de tram alleen 9125 passagiers vervoerde. De uitslag van de prijsuitreiking die in den tuin van de Rustende Jager op de hem eigene wijze door den heer Klomp geschiedde, laten wij hieron der volgen. Vermelding verdient nog, dat de bur gemeester, Mr. H. D, A. van Reenen, namens het gemeentebestuur een woord van dank bracht aan alle werkers, die door hun arbeid aan het slagen van Bergen's succesdag hadden bijgedragen. Groepen: le pr. gouden medaille gemeentebe stuur en cadeau mevr. Boendermaker, Ferd. Huyck en de zijnen, dr. Prinsen Geerligs; 2e pr. verguld zilveren medaille, S. Krom te Alkmaar en cadeau Rustende Jager 15, Wat de Raad gelukkig niet verbood. Dames Briefjes c.s.; 3e pr. kandelaar Hanze afd. Bergen, Sneeuwwitje en Kabouters, kinderen Burgering. Vereenigingsnummers: le pr. gouden medaille V. V. V. plus 50, De koe van St. Maarten, Berger Sportvereen.; 3e pr. V. G. Z. medaille Alcmaria V. V. V. plus 25, Zonsopgang Arb. Tooneel Ver.; 3e pr. V. G-. Z. medaille Alcmaria V. V. V. plus mand je likeuren Bootz, Vlinder-gymnastiekvereeniging

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1934 | | pagina 16