„DUINVERMAAK" W&HKËUÊBÊÊBÈÊKUÊHÊHB3SBÊDÈBBWBKM HOOG EN LAAG WATER CAFÉ-RRSTAURANT GROOTE KINDERSPEELTUIN. LUNCH of KOFFIETAFEL VALK's Lunchroom INFORMATIE-BUREAU te BERGEN AAN ZEE (in Zomertijd) JUNI. Datum Hoog water Laag water: v.m. 1 n.m. 1 v.m. l n.m. 1 3.56 16.24 0.24 12.45 2 4.39 17.08 1.09 13.30 3 5.23 17.51 1.51 14.13 4 6.05 18.32 2.33 14.52 5 6.47 19.10 3.09 I 15.29 6 7.25 19.47 3.46 16.05 7 8.04 20.29 4.24 16.41 Mooi gelegen aan den voet der duinen. ZONDAGSMIDDAGS Concerten Openlucht-Dancing door eerste klas Orkest. Ruim Parkeerterrein. Bezoekt de KAASMARKT te ALKMAAR. GEBRUIKT UW in KAASMARKT, tegenover Bur. V.V.V. Onze zaal is Vernieuwd - vergroot - verfraaid. der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, al waar Mevrouw EvenhuisNieboer gaarne aan pension zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. Het Openlucht-Theater te Bergen. Reeds lang gevoelde men in Bergen de behoefte aan een permanent openlucht-theater. Vóór 20 jaar was Bergen één der eerste plaatsen in het land, waar het openluchtspel werd gegeven. Velen zullen zich nog wel herinneren de schitterende voorstellingen, door Rooyaards in 1911, met „Adam in ballingschap" gegeven. De inrichting van het Maasdammerhof, waar deze voorstellingen plaats hadden, maakte het regelmatig geven van openluchtspelen aldaar ech ter niet mogelijk. Het bestuur van de V, V, V. heeft daarom reeds jaren uitgezien naar een geschikt terrein en overal elders in den lande inlichtingen ingewon nen over de exploitatie-mogelijkheden van een permanent openlucht-theater. De verkregen inlich tingen waren van dien aard, dat nagenoeg overal de financieele resultaten ongunstig kunnen worden genoemd. Het weer speelt bij de exploitatie van zoo'n openlucht-theater een belangrijke rol en ge oordeeld werd, dat de tijd van het openluchtspel voorbij was. Het groote succes, dat de V. V. V. in 1928 met het avond-openluchtspel „Didoler" boekte, bracht bij het bestuur van de V. V. V. de overtuiging, dat het openluchtspel, mits het des avonds gegeven werd, wel toekomst had. Ondanks het groote be zoek, vorderde de opvoering van Didoler echter een belangrijk financieel offer, omdat daarvoor een terrein met zitplaatsen, speelmogelijkheid en ver lichting in orde moest worden gebracht, hetgeen met groote kosten gepaard ging. Vast stond echter, dat een dergelijk spel, wanneer dit gegeven was kunnen worden in een bestaand openlucht-theater, ook financieel uit kon. 3ij den aanvang der werkzaamheden. Het bestuur van de V. V. V. bleef dan ook het oog gericht houden op de stichting van een open lucht-theater. In Rheden werd in September van het vorige jaar een dergelijke gelegenheid ge opend, die een juweeltje op dit gebied kon worden genoemd. Aan dit theater, door de gemeente ge sticht, hadden vele werkloozen in werkverschaf fing een paar jaar gewerkt, zoodat het duizenden had gevorderd. Het bestuur van de V. V. V. werd door de aan schouwing van de mooie gelegenheid in Rheden echter overtuigd, dat een openlucht-theater in Bergen, wanneer het gesticht werd, ook in werke lijkheid dien naam moest verdienen. In Zandvoort had de V. V. V. in 1933 met een openlucht-theater een verlies geboekt van 5000, zoodat dit, na één Seizoen exploitatie, moest worden opgedoekt. De inrichting ervan kon evenwel niet anders dan half werk worden genoemd en het bestuur van de V, V. V. in Bergen hield dan ook voor oogen de verwezenlijking van een openlucht-theater als dat in Rheden. De daaraan verbonden lasten waren echter zóó hoog, dat het voor de V. V. V. niet mogelijk was, het tot stand te brengen en ge vreesd werd, dat dit een ideaal zou moeten blijven. Het V. V. V.-lid, de heer John W. Macdonald, wethouder der gemeente, hoorde hiervan. Ook hij begreep, dat een openlucht-theater wel geen winst gevende onderneming kon worden, maar voor een plaats als Bergen, met het oog op een toenemend vreemdelingenverkeer, een waardevolle attractie zou zijn. Spontaan als hij is, stelde hij gratis 1 H.A. van zijn duingebied, gelegen aan het einde van de Breelaan, hoek straatweg naar het Waterleiding bedrijf en den Duinweg, tegenover de uitspanning Duinvermaak, ter beschikking van de V. V. V. De in dit gebied gelegen duinkom leek, na geno men accoustiek-proeven voor een openlucht theater bij uitstek geschikt. De natuur had hier a. h. w. een amphitheater gebouwd. Door het actieve optreden van mevr. Dekker Maathuis was ook de gemeenteraad van Bergen overtuigd geworden van de noodzakelijkheid om werkgelegenheid te scheppen voor de jeugdige werkloozen. De V. V. V. stelde zich met het gemeentebestuur in verbinding om het maken van het openlucht theater als werkobject voor jeugdige werkloozen erkend te krijgen onder voorwaarde, dat de V. V. V. de voor den bouw benoodigde materialen bekostigde. Dit denkbeeld verwierf de instem ming van het gemeentebestuur, dat officieel einde December 1934 tot den Minister van Sociale Za ken hiervoor den steun van het Rijk verzocht. Deze werd verkregen en 21 Februari werd, onder leiding van den heer L. den Das, volgens plannen van den gemeente-architect, tevens bestuurslid van de V. V. V., den heer J. Roggeveen, met den bouw begonnen. Vijftien weken zijn sindsdien verloopen. De bei de foto's, die wij in dit nummer afdrukken, leggen er getuigenis van af, wat men in die enkele weken tot stand wist te brengen. Hier is een mooi stuk werk verricht, waarop men straks met groote vol doening zal kunnen terugzien. Een paar honderd kubieke Meter hout, een 50 M3. steen en een paar honderd kubieke Meter zwarte aarde heeft men hier verwerkt, terwijl honderden M3. wit zand verplaatst moesten worden. Veel aanplant werd verricht, nog valt er heel wat te doen, maar de werkzaamheden zijn reeds zóó ver gevorderd, dat met een maand het permanente Bergensche Open lucht-theater in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Het bestuur van de V. V. V. heeft zich op het standpunt gesteld, dat de opening in hoofdzaak een dag van en voor de Bergenaren en zijn tijde lijke bewoners moet zijn. Voor den openingsavond, die een bonte avond zal zijn, verkreeg het de me dewerking van Bergen's Harmonie, Bergen's Ge mengd Koor, Bergen's Mannenkoor en de Berger Gymnastiekvereeniging Be Quick. Het program ma, dat nog nader moet worden vastgesteld, zal ongetwijfeld elk wat wils brengen. Een groot voordeel voor het theater is, dat het gelegen is in de onmiddellijke nabijheid van de uitspanning Duinvermaak, die de beschikking heeft over een ruim parkeerterrein, waardoor de bezoekers, die per auto komen, hun wagen ge makkelijk kunnen parkeeren, terwijl alle bezoe kers, die dit wenschen, in de pauze tijdens de voorstellingen, voor het gebruiken van consumptie deze mooie buitenzaak kunnen benutten. Voor de bespeling van het theater kreeg men bestuur van de V. V. V. reeds tal van aanbiedin gen, zoodat verwacht mag worden dat de gasten hier dit seizoen de gewenschte avondontspanning geboden zal worden. Terwjjl de zitplaatsen (rechts) reeds haar voltooiing nadert, is men links bezig met den bouw van het tooneel.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 2