VICTORIA-WATER M. NATUURLIJK BRONWATER Warme Bron: 30,1° C. Diepte: 380 NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ. GEZOND en GENEESKRACHTIG. Opgericht 12 Mei 1887. Pers. A. V. „Aquarius". De Hr. en Mevr. Ir. G. Oudemans, Eindhoven, „Branding". De Hr. en Mevr. Dr. W. G. Harrenstein, A'dam, „Duinrode". De Hr. en Mevr. Dr. Ir. R. H. Mees, Groningen, „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. Dr. N. Th. de Bruyne, A'dam, „Duinzicht". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, „De Echo". De Hr. en Mevr. J. H. Storm, A'dam, De Hr. en Mevr. M. Stevens, A'dam, „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. C. de Jongh, Zaandam, De Hr. en Mevr. D. Th. Rodenburg, Zaandam, „De Hoek". De Hr. en Mevr. A. Olie, Utrecht, „Kluiske". De Hr. en Mevr. Jan Fijn, Bergen, „De Kokkel". De Hr. en Mevr. T. Hettema, Leeuwarden, „De Kubus". De Hr. en Mevr. L. van der Zee Leeuwarden, „De Lijster". De Hr. en Mevr. Mr. Ph. A. J. Mees, R'dam, „Magneet". Dames C. M., B. en F. Dubois, Utrecht, Mej. T. H. van Rijckevorsel, Utrecht, Mej. A. van Rossem, Utrecht, Mej. B. van Geijtenbeek, Utrecht, Mej.M. van Goudoever de Jongh, Utrecht, „Pauline". Zusters van Bethel, Delft, „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. A. H. Vlietstra, Leeuward., „Roeije". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, „Sandy-Corner". Fam. Mevr. Prof. Laqueur, A'dam, De Hr. en Mevr. Tausk, A'dam, „Shanti". De Hr. en Mevr. W. G. Wieringa, Brummen, „Skopia". De Hr. en Mevr. Th. van Hoorn, A'dam, „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. E. Waisvisz, A'dam, „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel „Wernau". Mej. Loman en verzorgster A'dam, „Windy-Ridge". Baron en Bsse. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuwarden, „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. F. H. van Peski, A'dam, „Zeevonk", De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 46 Vacantiehuis „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1197 pers. c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het'baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le- .demten aanzien van de naleving van dit reglement, het'gebruik van het terrein (b.v. niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn linnen strandtenten te huur a 4.00 per week. Nieuwsberichten. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPP1J BERGEN AAN ZEE. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin; a. voor een gezinshoofd (vader of moederl 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de Woensdag gehouden gemeenteraadsver kiezing waren 5 lijsten ingediend. In totaal werden 2849 geldende en 83 stemmen van onwaarde uitge bracht, waarvan op de Vrijz.-Dem. 118, op de Christ.-Hist. 166, op het Middenblok 967, op de R. K. Staatspartij 1035 en op de S. D. A. P. 563 stemmen. Gekozen werden van het Middenblok de heeren Macdonald, Swaag, Voute en Vrije. Van de R. K. Staatspartij werden gekozen de heeren Miltenburg, Ellis, Dingerdis en de Koning, en van de S. D. A. P. de heeren den Das, Hemel rijk en Brak. De Vrijz.-Dem., die in den ouden raad een zetel bezetten, keeren in den nieuwen niet terug. Van het Middenblok, dat onverzwakt bleef en in stemmental het meest vooruit ging, keert de heer Zeiler, die zich niet meer herkiesbaar stelde, niet meer terug. Zijn plaats zal worden ingenomen door den heer Vrije. De R. K. Staatspartij, die eveneens onverzwakt terug keert, komt door het bedanken van den heer Apeldoorn, die 8 jaar de functie van wethouder heeft waargenomen, en van den heer Blank, met twee nieuwe leden in den raad, n.l. de heeren Ellis en de Koning. De beide aftredende Soc.-Dem. raadsleden wer den herkozen, terwijl als nieuw lid van deze partij de heer Brak straks zijn intrede in den nieuwen raad zal doen. Aangezien noch de V.-D., noch de Chr.-Hist., en de A.-R. 3/t van de kiesdeeler behaalden, werd er aan deze partijen geen zetel toegekend, en gingen 10 pet. van het aantal geldige stemmen verloren. De S. D. A. P. behaalde 19.75 pet. van het aan tal geldige stemmen, in 1931 18.50 pet., vooruit gang 1.25 pet. De R. K. Staatspartij behaalde 36.3 pet., in 1931 35.81 pet., vooruitgang 0.49 pet. Het Middenblok behaalde 34 pet. van het aantal uitgebrachte stemmen, in 1931 28.37 pet., vooruit gang 5.63 pet. Wanneer men rekening houdt met de toename van het aantal kiezers in verband met het grooter zielental, dan had de S. D. A, P. om gelijk te blij ven aan 1931 2.25 pet. vooruit moeten gaan, zoo dat in werkelijkheid in verhouding tot 1931 de S. D. A. P. in stemmental 1 pet. achteruit ging. Om gelijk te blijven had de R. K. Staatspartij 4.28 pet. vooruit moeten gaan, zoodat deze partij in werkelijkheid 3.79 pet. achteruit ging. Dit per centage is feitelijk nog ongunstiger, omdat er dit maal niet, zooals in 1931 wel het geval was, een vrije R. K. lijst was ingediend, die in 1931 87 stem men op zich vereenigde .Ook dient men hierbij te bedenken, dat het aantl stemgerechtigde nonnetjes thans zooveel grooter is dan in 1931. De R. K. Staatspartij heeft dus wel alle reden om een vol gende maal de samenstelling van de candidatenlijst niet te zeer door den R. K. Volksbond te laten be- heerschen. Het Middenblok had om in verband met de be volkingstoename gelijk te blijven 3.37 pet. vooruit moeten gaan. Het ging 5.63 pet. vooruit en is dus de eenige kiezersgroep die een werkelijke winst, en wel van 2.26 pet., heeft te boeken. Ongetwijfeld is dit een aanwijzing, dat het kie zerscorps zich in de richting van deze groep, die er naar streeft het persoonlijk kiesstelsel te bena deren, beweegt, omdat men gaat inzien, dat het er voor het besturen van een gemeente in de aller eerste plaats op aan komt personen te stellen waarvan men kan verwachten, dat zij voor 't ver vullen van een bestuurstaak berekend zijn. Het feit, dat de Vrijz.-Dem. en de verbonden Christelijken, die bij de Statenverkiezing ruim een kiesdeeler behaalden, het thans niet tot ®/4 van de kiesdeeler konden brengen, wijst eveneens in deze richting. HET WITTE KRUIS. De afdeeling Bergen van „Het Witte Kruis", die tot nog toe de t. b. c. patiënten steeds voor eigen rekening uitzond, organiseerde Woensdag, tijdens de gemeenteraadsverkiezing, den verkoop van het t. b. c. Emmabloempje. De ontvangst bedroeg 265.62 DE HEERENWEG. Ged. Staten hebben het plan om den Heerenweg vanaf de Franschman tot de gemeente Egmond- Binnen te verbreeden en daarnaast grenzende aan het Duingebied een afzonderlijk rijwielpad aan te leggen, dat door zijn ligging een zeer mooi rijwiel pad belooft te worden. Hiervoor heeft de N. V. Bouw-Exploitatie-Maatschappij „Bergen aan Zee" en de heer J. van Reenen 20.000 vierk. Meter grond afgestaan. Het pad voor het rijwielpad is reeds gebaand. Sinds 1932 is de raad reeds bezig om deze ge- wenschte verbetering tot stand te brengen. Uit liefde voor het natuurschoon kon men zelfs niet besluiten om een boompje te kappen en vooral over den ingang bij den Franschman kon men het moeilijk eens worden. Voor het toerisme is de verbreeding van den weg nu eenmaal noodzakelijk en wie tusschen Alk maar en Heiloo toert, kan tot de overtuiging ko men, dat wegverbreeding ook tot het ontsluiten van natuurschoon kan leiden. Ook onze voorouders hebben boomen geplant. Wij achten het noodzakelijk, dat de raad ook eenig vertrouwen toont in zijn technische men- schen. De gemeente-architect, de heer J. Rogge veen, heeft toch waarlijk wel getoond oog voor het natuurschoon te hebben. Hoofdzaak is, dat het werk nu eindelijk tot uitvoering komt. CONCERT in den muziektuin te Bergen, op Dinsdag 25 Juni 1935, des avonds 8 uur, door „Bergen's Harmonie". Beschermeer: de Ed.Achtb. Heer Jac. van Reenen- Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Bergen's Harmonie Marsch", Joh. Beekman. 2. „L'Age d'Or", ouverture, L. Boyer. 3. „Suspinul", wals, J. Ivanovici. 4. „L'Ile des Fees", fantaisie-ballet, Fr. Popy. 5. Fragmenten uit „La fille du Régiment", G. Donizetti, Pauze. 6. „Villeurbanne", marsch, J. M. Champel. 7. „La Poupée de Nürnberg", ouverture, Ad. Adam. 8. „Ases Tod" uit de „Peer Gynt Suite", Ed. Grieg. Arr. P. Pranger. 9. „Fête de Nuit", fantaisie-ballet, R. Deneufbourg. 10. Marsch, finale.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 6