Nieuwsberichten. WAAR GEHUISVEST? Vrijdagmiddag werden wij opgebeld door den heer Vermeer uit de Steeg die informeerde waar de familie van Ginhoven 5 a 6 personen uit Amsterdam gehuisvest was. Naar ons werd medegedeeld was de familie reeds de vorige week Zaterdag voor den tijd van 14 da gen in Bergen in pension gegaan. Reeds in het nummer van de vorige week had de familie dus vermeld moeten worden. Het is echter mogelijk, dat ze onverwacht zijn gekomen, doch dan had in ieder geval voor deze week de opgave moeten zijn gedaan. Aangezien mevrouw Vermeer in een pension te Bergen aan Zee van de trap is gevallen, haar arm had gebroken en nu in het Centraal Zieken huis in Alkmaar verpleegd wordt, lag er de heer Vermeer veel aan gelegen persoonlijk zijn kennis sen met dit ongeval in kennis te stellen, aangezien hij, omdat hij weer naar de Steeg moest vertrek ken, het zeer op prijs stelde, wanneer de hem be kende familie eenig contact hield met zijn echtge- noote in het ziekenhuis. Door de nalatigheid van een pensionhouder wa ren wij niet in de gelegenheid om den heer Ver meer van dienst te zijn. Wie kan ons berichten waar de fam. van Ginho ven gehuisvest is? HET LUNAPARK „DE BEDRIEGERTJES". Het Lunapark „De Bedriegertjes" aan den Ber- gerweg is voor kinderen de bij uitstek veilige speelgelegenheid, waar men allerlei vermakelijk heden geplaatst vindt. Ook voor grooteren is dit een»bijzondere attrac tiegelegenheid. Naast de bedriegertjes vindt men er een kettingbrug, een dwaaltuin, lachspiegels, een glijbaan, een. hobbelende geit, schommels enz. Voor kleineren vormen de apenkooi, het huisje van Hans en Grietje, benevens de verkleinde Alk- maarsche Waag, een groote aantrekkelijkheid. Voor de entrée geldt slechts het nemen van een consumptie. WANNEER KAN ER ONDER TOEZICHT GEBAAD WORDEN. Officieel is het bad van des morgens 7.30 tot 12 uur en des middags van 1.30 tot 5.30 uur ge opend. Dit beteekent niet, dat men van 12 tot 1.30 uur en na 5.30 uur niet meer onder toezicht kan baden. Ten eerste worden er aan het tentenstrand nog tot 7.30 uur badkaarten verkocht, zoodat men tot 8 uur daar onder toezicht kan baden en ten 2e beteekent het om 12 uur sluiten van het koetsenbad, dat van 12 tot 1.30 uur geen kaarten worden verkocht. Wie precies om 12 uur komt kan dus nog een kaart bekomen en baadt dan nog tot 12.30 uur onder toezicht, zoodat er in werkelijk heid van 12.30 tot 1.30 uur geen gelegenheid is om onder toezicht te baden. Ten 3e beteekent het om 5 uur sluiten van het koetsenbad, dat na 5 uur geen badkaarten meer verkocht worden, zoodat men om 5 uur nog zoo'n kaart kan bekomen en dan daar tot 5.30 uur onder toezicht kan baden. GESLAAGD. Dinsdag slaagde aan de universiteit te Amster dam voor het doctoraal examen in de rechtswe tenschappen onze plaatsgenoot, de heer J. Ver kerk. HET BADMANTELBAD. Men vroeg ons inlichtingen over het badmantel- bad en aangezien wij veronderstellen, dat voor meerdere gasten het wenschelijk is, dat deze in lichtingen in wijder kring verstrekt worden, geven wij ze maar in de Badbode. Het badmantelbad dan is de gelegenheid, waar bij zoowel op het koetsjesbad als op het tentenbad, aan hen die in badpak, gekleed in badmantel (zon der badmantel mag in Bergen aan Zee niet gewan deld worden) aan het strand verschijnen. Dezulken kunnen dan aan beide badgelegenheden voor 20 ct. per keer (10 kaarten voor 1.50) 'n kaartje bekomen om onder toezicht te baden en bekomen dan tevens het recht om hun badmantel en hand doek aan een op het strand geplaatste hanggele- genheid op te hangen of in een daarvoor geplaatste badkoets af te geven. Het badmantelbad is dus een bij uitstek mooie badgelegenheid voor de in Bergen aan Zee vertoe vende gasten, die vanuit hun hotel of woning naar zee kunnen wandelen. Ook door gasten uit Bergen, die per auto naar zee rijden, wordt van deze gele genheid gebruik gemaakt. BENOEMD. Tot leerares Engelsch aan de Meisjesschool van de Berger Schoolvereeniging alhier, is met ingang van September a.s. benoemd mej. G. C. Matthieu te Amsterdam. OPENING OPENLUCHT-THEATER. Voor Bergen en de V. V. V. is het 17 Juli a.s. een bizondere dag. Dan toch zal het Openlucht theater officieel in gebruik worden genomen. In samenwerking met het Rijk en de gemeente is na vier maanden arbeid door jeugdige werkloo- zen dit Openlucht-theater, in een duinkom van het landgoed van den heer Macdonald, aan het einde van de Breelaan, tot stand gekomen. Dit Openlucht-theater, dat plaats biedt voor 1000 bezoekers, is amphitheatersgewijze gebouwd en de accoustiek is er zoo uitstekend, dat men ook op de bovenste rijen een gefluisterd woord vanaf het tooneel kan verstaan. Voor de opening werken mede: Bergen's Har monie, het Mannenkoor, het Gemengd Koor en de Gymnastiekvereeniging Bé Quick. Het aanvangsuur is op 8.30 uur- gesteld, maar precies om 8 uur marcheeren de deelnemende ver- eenigingen met hun vaandels, voorop Bergen's Harmonie, vanaf het Ulo-schoolplein aan de Beem- sterlaan naar het Openlucht-theater. De voorzitter van de V. V. V., de heer C. F. Zeiler, zal een kort openingswoord spreken, Bergen's Harmonie brengt daarop de volgende nummers ten gehoore: Onmiddellijk daarop vertoont Bé Quick een Ensemble-nummer (130 personen), gevolgd door lenigheidsoefeningen voor dames en meisjes (IJ. T. O. S. A., Amsterdam), waarna Bergen's Mannenkoor de volgende nummers ten gehoore zal brengen: 1. Alt. Englischer Vespergezang van L. Andri. 2. Pilgerchor, Tannhauser van Wagner. 3. Het Breistertje (op verzoek) van Olman. Wanneer deze nummers zijn gezongen, wordt er een half uur gepauzeerd en deze pauze zal men kunnen benutten om in de nabijgelegen zomerzaak Duinvermaak een verversching te gebruiken. Na de pauze speelt Bergen's Harmonie een paai nummers en zingt Bergens Gemengd Koor: 1. Exaudi Deus, tekst en muziek van Balthasar Florense. 2. De Wilgen, tekst van Adema van Scheltema; muziek van J. P. J. Wierts. 3. Waar de hei te bloeien staat, muziek van J. P. J. Wierts, tekst van Alice Nagon, De gymnastiekvereeniging Bé Quick vertoont daarop Lenigheidsoefeningen voor Dames en Meis jes (IJ. T. O. S. A. Amsterdam) en Niels Buhk en Lenigheidsoefeningen voor Heeren (IJ. T. O. S, A. Amsterdam). Na het Gemengd Koor volgt rythmische dans door 25 dames. Tot slot wordt vertoond een fantastisch spel, samengesteld door den heer G. Kooyman, voor stellende: „Het bezoek van de boschbewoners (de Boschgod met zijn elfjes) aan het Openlucht theater". Aan deze vertooning gaat vooraf het zingen van: „Het liedje van den Bergenaar, woorden van wijlen Mevr. van ReenenVölter, muziek van Phi lip Loots. Zooals men ziet, stelt de openingsavond de gas ten bij uitstek in de gelegenheid om met het gemeenschapsleven van Bergen kennis te maken. Het is den wensch van de V. V. V., dat een ieder daartoe in de gelegenheid wordt gesteld en daar om is de entrée op slechts 50 cent per persoon en voor kinderen beneden 14 jaar op 25 cent gesteld. Bij de boekhandelaren, het sigarenmagazijn, de heer L. Grootegoed en aan het Bureau van de V. V. V. worden toegangskaarten in voorverkoop verkrijgbaar gesteld voor 40 cent en voor kinde ren a 20 cent. Voor 10 cent per persoon wordt uit sluitend aan het Bureau van de V. V. V. gelegen heid gegeven, zich een besproken plaats te ver zekeren. Wij raden een ieder aan om zich voor dezen bi zonderen avond te voren van kaarten te voorzien, aangezien beslist geen toegangskaarten meer ver kocht zullen worden dan er zitplaatsen zijn. De voorverkoop-kaarten zijn heden reeds verkrijg baar. In hef Zonnebad. GRAPJES. Mijn man is vannacht weer dronken thuis gekomen! Waaraan heb je gemerkt dat hij dronken was? Nou hij sprong met een reuzensprong in zijn bed. Dat is toch geen teeken dat hij dronken was. Jawel, want op die plaats stond heelemaal geen bed. Pa, een reusachtig liefhebber van thletiek, was Zondag met z'n jongsten spruit naar den Olympischen dag in het Stadion getrokken en stond vol bewondering te kijken naar het hoog springen. Toen de laatst overgebleven athleet tevergeefs had getracht nog hooger te komen, zei Jantje wijsgeerig toekijkend „Paps, waarom gaat die man er niet onder door?" Dichterlijke toaster: Het huwelijk is een rus tige haven, waar twee schepen elkaar ontmoeten. Een der gasten: Nou, dan heb ik zeker een oorlogsschip getroffen. Directeur (tot liftboy, die vrij vraagt voor de be grafenis van z'n grootmoeder): Jongen, je moet 'n beetje zuiniger zijn op je grootmoeder zoo vroeg in 't seizoen; bewaar ze liever voor de groo te kampioensronde! Jonge student van de landbouwschool (tot ouden boer): U werkt met geheel verouderde metho den. Daar deugt niets van. Voor de haver, die U heeft staan, krijgt U geen 5 gulden. Daar kon u wel 's gelijk aan hebben, 't Is n.l. rogge. Onze vriend W. heeft gisteren getoost, hoor ik? Ja, 't was een echte automobielrede. Hoe bedoel je? Het ging zoo hard mogelijk, met veel geraas en op eens bleef hij steken. Wat heeft vader gezegd, toen hij hoorde, dat je de auto kapot gereden hebt? Zal ik de vloeken weglaten, moeder, die hij gezegd heeft? Natuurlijk, jongen. Nou dan heeft hij verder niets gezegd. Grootmoeder kwam van den kapper en ver toonde trotsch haar kort geknipte lokken. Oh grootma! zei kleine Noortje, U lijkt heelemaal geen oude dame meer! Neen, liefje? glimlachte grootmoeder ge vleid. Neen, U lijkt net een ouwe heer sprak Noortje.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 10