Schoenen A.C.SEEWALD Badgasten Koopt bij onze Adverteerders voor de Wandeling. 't Strand, 11 Bad, Tennis, en Sport. Kerkstr. 13, Rijks Gedipl. Schoenhersteller. n\ i J: Pers. A. V. „Magneet". Dames C. M., B. en F. Dubois, Utrecht, 3 Mej. T. H. van Rijckevorsel, Utrecht, 1 Mej. A. van Rossem, Utrecht, 1 Mej, B. van Geijtenbeek, Utrecht, 1 Mej.M. van Goudoever de Jongh, Utrecht, 1 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. E. H. Kok, Hilversum, 6 „Pirola", De Hr. en Mevr. D. G. Dillenius, 's Gravenhage, 8 „Primula". Fam. Thijssen, Bussum, 5 „Roefje". De Hr. Leo Peltenburg, en Fam., Bussum, 5 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. J. Verkade, Zaandam, 7 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. Tausk, A'dam, 5 „Skopia". De Hr, en Mevr. A. P. van Oort, A'dam, 5 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. E. Waisvisz, A'dam, 6 „Spoorklok III". Fam. Mevr. A. C. FaberMaat, A'dam, 3 „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel 8 „Wernau", Mej. Loman en verzorgster, A'dam, Phr. en Mevr. H. Teding van Berkhout, A'dam, 6 „Windy-Ridge". Baron en Bsse. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuwarden, 8 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. F. H. van Peski, A'dam, 3 „Zeevonk", De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 8 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Robert, A'dam, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 53 Vacantiehuis „Zeehuis", A'dam, 120 Kindervreugde. Totaal aanwezig 1702 pers. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruinekerk) te Bergen, Zondag 7 Juli v.m. 10.30 uur Ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk te Bergen. Zondag 7 Juli v.m. 10 en n.m. 5 uur hulpprediker j. H. Slager. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 7 Juli v.m. 10.30 uur Ds. J. W. Swaan, van IJmuiden. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 7 Juli v.m. 10.30 Ds. van Hoogenhuijze, van Amsterdam. Liturgische dienst. Rem. Geref. Gemeente te Alkmaar. Zondag 7 Juli v.m. 10.30 uur Ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 7 Juli v.m. 10.30 uur Ds. Makkink. Vrije Evang. Gem., v. d. Meijstraat 16, Alkmaar. Zondag 7 Juli v.m. 10.15 en n.m. 6 uur Ds.J. van Dongen, van Amsterdam. R. K. Kerk te Bergen. Zondag, de H.H. Missen om 6, 7.30 en 10 uur 7 30 Lof. Woensdag, 7 uur Requiem v. d. H.H. Familie; 7 30 H. Familie, afd. vrouwen. Donderdag, 7 uur Meisjes-congregatie; 7.30 Lof. Zaterdag, 4—6 en 7—9 uur gelegenheid om te biechten. Historische Anecdoten. GRAPJES. Ze zeggen, dat je, toen jij en je vrouw pas getrouwd waren, elkaar „vogeltjes" noemden. Is dat waar? Ja, En doen jelui het nu nog? - Ja. Ik noem haar „papegaai" en „ekster", en zij zegt tegen mij „ouwe kraai". Daar is uw kleermaker; hij zegt, dat ie niet weggaat voordat u betaald heeft. Goed, maak 'n kamer voor 'm klaar. Ik begrijp niet hoe je die inbraak alleen hebt kunnen plegen. Op m'n woord van eer, edelachtbare: 't is tegenwoordig onmogelijk om 'n eerlijken compag non te krijgen. Heer, bij het binnentreden in een verlaten café. Wat is het hier stilletjes van avond. Kellner: Och mijnheer, bij dit hondenweer blijft immers ieder verstandig mensch thuis. Dokter: Uw vrouw heeft 'n ingebeelde ziekte. Ik zal haar ingebeelde medicijnen voorschrijven. Uitstekend dokter: ik zal u betalen met in gebeeld geld. Vader, in Afrika kennen de mannen hun vrouwen heelemaal niet, als ze trouwen gaan. Dat is overal zoo, jongen. Interesseert u zich ook voor de rechten der vrouw? - Neen, dame, ik interesseer mij alleen voor de rechte vrouw. Toen Hodler nog. een onbekende schilder was woonde hij te Zürich bij een kleermaker. Eens kreeg deze een pak terug, omdat het niet paste. Hij bood het Hodler aan in ruil voor een portret van hemzelf, dat Hodler moest schilderen. Hodler ging op het voorstel in. Het pak werd voor hem vermaakt en hij schilderde den kleer maker in de nationale dracht van zijn kanton met een hoogen, gouden hoed. Het schilderij zond hij later aan zijn moeder, die in een Zwitsersch dorp woonde. Daar deze echter de landelijke dracht voor den zoon in de stad niet voornaam genoeg vond, liet ze door een doortrekkenden schilder over den cylinder een breedgeranden stroohoed kladden. Toen de kleermaker later over den beroemd ge worden Hodler las, dacht hij aan het portret en hij liet het aan zich terugzenden. Maar hij schrok van de verandering, die het schilderij had ondergaan. Hij besloot Hodler op te zoeken om de schade te herstellen. Hodler, die den ouden kleermaker da delijk herkende, luisterde naar zijn verhaal en zeide: Het pak dat ik indertijd van u gekregen heb kon ik nauwelijks één winter dragen. Voor het schilderen van den hoed heb ik een half uur noo- dig. Die kost nu 10.000 francs. De kleermaker liet zich door den hoogen prijs niet afschrikken, betaalde de groote som en ver kocht eenige dagen later zijn portret voor 30.000 francs. Dumas was eens te dineeren bij dr. Gistal, een voornaam geneesheer te Marseille, Toen zij in de aangenaamste stemming van tafel opstonden, verzocht de dokter den schrijver om een paar woorden in zijn album. Dumas was terstond bereid. Hij ging zitten en schreef, terwijl zijn gastheer hem met gespannen aandacht volgde: Mijn vriend, de kundige arts Gistal, Deed te Marseille zóó zijn zaken, Dat men er 't gasthuis sluiten zal O, vleier, viel de dokter hem verrukt in de rede. Maar Dumas voegde er bedaard aan toe: En er een kerkhof bij moet maken. Telefoon 65. Man op den achtergrond over de vrouw "g sneden jurk sprekend „Zou je haar een impulsief sc.-epsei kUSen«ik) »Nee> alleen maar een ^epser^^

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 8