Pers. „Windy-Ridge". Baron en Bsse. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuwarden, 8 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. van DoornSix, Abcoude, 3 Mej. van Doorn, Abcoude, 1 Mej. Six, Abcoude, 1 „Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 8 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Robert, A'dam, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 53 Vacantiehuis „Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 2820 pers. Nieuwsberichten. HET V. V. V. OPENLUCHTTHEATER GEOPEND. Toen het Woensdagmiddag om 5 uur begon te regenen stelden de V. V. V.-ers zich de vraag of ditmaal de zoo lang verbeide openingsavond niet zou kunnen doorgaan. Om zes uur zwiepten de regenvlagen en waren de windflarden niet van de lucht. Uitstel leek wel haast onoverkomelijk. Het was echter zomer, zoodat er in een paar uur heel wat kon gebeuren. Uitstel was wel mogelijk, doch met het oog op de vele medewerkenden niet gemakke lijk. Om half zeven zwiepte de regen dermate en was de lucht zoo dreigend, dat zoo goed als vaststond, dat de avond niet kon doorgaan. De voorbereiden de maatregelen hiervoor werden getroffen, doch toen er om zeven uur door het V. V. V.-bestuur en de voorzitters van de medewerkende vereenigin- gen krijgsraad werd gehouden, was de wind van het Zuid-Westen naar het Westen geloopen met neiging om naar het N. W. te gaan. De beslissing bleef moeilijk, vooral met het oog op de deelnemende kinderen van Be Quick, maar tenslotte werd toch besloten, dat de avond moest doorgaan, desnoods met weglating van enkele nummers. Prompt 8 uur marcheerde ons kranig Harmonie korps, gevolgd door Be-Quisk, de gymnastiekver- eeniging, die straks aller bewondering zou verwer ven, vanaf het Schoolplein der Uloschool naar het Openluchttheater, hetgeen een prettige drukte en stemming in het dorp bracht. De beschikbare plaatsen bleken uitverkocht en het bestuur van de V. V. V. zag zich genoodzaakt honderden te moeten teleurstellen, waaronder be zoekers, die per autobus van elders waren geko men. Vooral voor bezoekers van elders is het wenschelijk om zich bij dergelijke gelegenheden er van te overtuigen of er nog kaarten verkrijgbaar zijn. Van het V. V. V.-bestuur was het een mooie ge dachte om aan mevr. Macdonald, toen zij met haar echtgenoot het theater betrad, een fraai bouquet aan te bieden. Toen het theater zich geheel met belangstellen den gevuld had, viel het des te meer op welk een prachtig natuurtheater hier tot stand was gekomen. Vooral toen des avond de maan het theater be scheen was de omgeving van het theater van een imponeerende schoonheid. Men vertoefde als het ware in een sprookjesland. Het Theater. Ook het theater op zich zelf maakt een groot- schen indruk. Het is amphitheatersgewijze ge bouwd en beschikt over 1000 ruime zitplaatsen. Iedere zitplaats is 60 c.M. breed en tusschen elke rij bevindt zich een pad van 60 c.M. breedte. De zitplaatsen zijn vervaardigd van doorgezaag de eiken boomstammen ter breedte van 30 tot 40 c.M. en deze boomstammen zijn in betonblok ken gevat. 200 kub. M. hout is aan dit theater ver werkt. Op vernuftige wijze heeft men het duin waar dit door den bouw van het theater te steil werd, met brokken puin bekleed en dezen wand met muurplanten versierd. Honderden kub. M. aarde zijn in deze duinpan verwerkt en daardoor is het mogelijk geworden, dat op het tooneel een prachtig gazon aangebracht werd. De belichting, die vanuit den souffleursbak kan worden bediend is af. Lampen van duizend kaar sen lichtsterkte beschijnen het theater, terwijl krachtige schijnwerpers het tooneel in een licht- zee zetten. Voor de artisten, die in dit theater zullen op treden, is een gebouwtje met 2 kleedkamers en een grimeurskamer aanwezig; ook de noodige W. C.'s ontbreken niet. Zooals men weet, bevindt het openluchttheater zich in de onmiddellijke na bijheid van de uitspanning Duinvermaak, met het daartegenover gelegen ruime parkeerterrein. Deze omstandigheid maakt het mogelijk, dat men geheel per auto het openluchttheater kan bereiken en dat men voor het gebruik van ververschingen in de pauze over het café Duinvermaak kan be schikken. Bergen heeft thans inderdaad de beschikking over een ideaal openluchttheater gekregen. De opening. Om kwart voor negen kondigde een zware gong slag aan, dat voor de opening aandacht gevraagd werd. De voorzitter van de V. V. V., de heer C. F. Zeiler, noemde het een voorrecht, allen welkom te kunnen heeten. Een bijzonder woord van wel kom richtte hij tot de gemeentebesturen en de besturen van zustervereenigingen uit de aangren zende gemeenten en het bestuur van de Federatie van V. V. V.'s in N. H., verzekerende, dat de V. V. V. dit bewijs van goede nabuurschap op hoogen prijs stelt. Spr. memoreerde hierna in het kort de geschie denis van het tot standkomen van het Openlucht theater. Reeds enkele jaren, zoo zeide hij, liep het bestuur met plannen voor een openlucht theater rond. Aangezien het bestuur evenwel van oordeel was, dat het terrein aan hooge eischen moest voldoen en dat parkeer- en ververschings- gelegenheden in de nabijheid niet mochten ontbre ken, moest steeds van de uitvoering worden af gezien. Door de aanbieding van den heer John. W. Macdonald, die op buitengewoon coulante wijze het prachtige terrein op zijn landgoed aan de V. V. V. ter beschikking stelde, werd het eindelijk mogelijk, de plannen tot uitvoering te brengen. Onder applaus der aanwezigen bracht spreker den heer en mevrouw Macdonald daarvoor dank. Dank bracht spreker ook aan den minister van sociale zaken, die goed vond, den aanleg van het theater te rangschikken onder de objecten, uit te voeren door jeugdige werkloozen, waardoor in hoofdzaak de kosten voor het arbeidsloon door de gemeente met rijksteun werden gedragen. Een bijzondere steun mocht de vereeniging voorts ondervinden van de beide wethouders, die spr. daarvoor eveneens een woord van dank bracht. Den ontwerper, den heer J. H. Roggeveen, en den uitvoerder, den heer L. den Das, werden door spr. eveneens dank gebracht. Hierna richtte hij een persoonlijk woord tot de jeugdige werkloozen, (die tot de genoodigden be- I hoorden) en die door spr. voor hun arbeid, die een vlot verloop had gehad, werden bedankt. Als personen die zich voor de tot standkoming van het theaer verdienstelijk hadden gemaakt, noemde spreker ook den administrateur van het G. E. B., den heer Nennstielh, den heer J. Brug man en den heer Stukje en Greub Janzen van het Staatsboschbeheer. Spr. besloot met een woord van dank aan de vereenigingen, die zich belangloos beschikbaar hadden gesteld om den openingsavond te doen sla gen, en aan den heer G. Kooyman, die, bijgestaan door een aantal Berger dames, het slot van den avond voor zijn rekening had genomen. Ons bestuur, aldus spr., waardeert het bijzonder, dat deze openingsavond geheel gevuld zal worden door locale krachten, evenals het theater tot stand gekomen is door Bergenaren en het hoopt en ver trouwt, dat dit theater zal bijdragen tot verhoo ging van den bloei van het mooie Bergen, dat ons allen zoo dierbaar is. Applaus. Een woord namens den minister. De heer Kikkert, Rijksinspecteur voor de Werk verschaffing, die hierna het woord bekwam, deelde mede, dat de minister van sociale zaken hem ver zekerd had, dat het hem zeer veel leed deed, dat hij niet in de gelegenheid was gevolg te geven aan de uitnoodiging om de opening mede te maken. Daartegenover stond, dat spr. het een bijzonder voorrecht oordeelde, als vertegenwoordiger van den miniser aanwezig te zijn. Spr. was van oordeel, dat de jeugdige werkloo zen in Bergen iets bijzonders tot stand hebben ge bracht. Vele gemeenten moeten ervaren, dat zij niet in staat zijn de jongeren op dragelijke wijze werk te verschaffen en toch is het van groote mo- reele en cultureele waarde, wanneer de jeugdige werkloozen zooveel mogelijk aan werk worden ge holpen. Spr. geloofde te mogen zeggen, dat in Bergen de jeugdige werkloozen een gemeenschapswerk tot stand hebben gebracht, dat er mag zijn en spr. uitte den wensch, dat z"ij daarvan groote voldoe ning zullen hebben en daaraan later met veel ge noegen kunnen terugdenken. Zij hebben iets ge daan, wat zijn nut heeft voor de gemeenschap. Het speet spreker bijzonder, dat hij hier den bur- Fofo Spandaw. Opening van hel V.V.V. Openluchf-Theater.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 8