Ein süsses Müiiel aus Wien HARMONIE! DE HAAN's Lees-Bibliotheek GRAPJES. Een jonge dame wist dat een jongmensch dol verliefd op haar was. Bij een feestje plaagde zij hem, en zei: Mijnheer, onder de roos heb ik gehoord, dat u eerstdaags de hand van een meisje zult vragen; mag ik 't portret eens zien; dat hebt u toch zeker? Morgen zal ik 't u zenden. Den volgenden dag zond hij haar een spie geltje. BIOSCOOP-THEATER vertoont vanaf Vrijdag 9 t/m Woensdag 14 Aug. de prachtfilm (FLIRT IN WEENEN) met Magda Schneider, Arthur Rlscoe, e.a. Een film voor muziekliefhebbers. Een film van zang, dans en spel. Woensdag 14 Augustus MATINEE tegen populaire prijzen: 25 - 50 - 75. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. (ruim 5000 deelen) STATIONSSTRAAT. Werken van de beste Nederlandsche- en Buitenlandsche Schrijvers. OROOTE SORTEERING SOUVENIRS. FOTO-ARTIKELEN. ONTWIKKELEN. AFDRUKKEN. BERGEN S HARMONIE. Bergens Harmonie speelt 16 Augustus op ver schillende plaatsen in het dorp. Dat zal weer een aardige afwisseling brengen, maar hierbij wordt gerekend op de sympathie van de gasten en de be volking voor dit wakkere corps. De tijdsomstandigheden zijn oorzaak, dat ook Bergen s Harmonie zijn inkomsten zag slinken en om de kas te stijven organiseert de Harmonie een verloting met een dames- of heerenrijwiel als hoofdprijs. De loten kosten slechts 25 cent en zul len door jongedames, die het corps vergezellen, worden aangeboden. Wij hopen voor het corps op het verwachte succes. TENNISWEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Donderdag begon het jaarlijksche Vierdaagsche tournooi, dat ditmaal hij verhindering van burge meester mr. H. D. A. v. Reenen onder leiding staat van mr. J. J. N. J. van Reenen. De inschrijvingen waren vrij groot. In het heeren-enkelspel 23 deel nemers, 15 in het damesenkelspel, 16 heeren-dub- bels, 9 dames-dubbels en 20 gemengde dubbels. Th. v. Eeck en G. Leembruggen zijn vermoede lijk de sterkste heerenspelers. Van den eersten dag laten wij de volgende uit slagen volgen: Heerenenkelspel: Jhr. N. v. Foreest sl. M. Vrie- sendorp 6—3, 6—1. W. J. Honigsl. G. v. Laber Seis 2e' ronde: Jhr. N. v. Foreest sl. P. E. C. Briëett 6160, Damesenkelspel: Jhr. R. v. Randwijck sl. mej. I. van Hasselt 7—5, 3—6, 6—4. Mej. van Buck Vollenhoven sl. Jvr. N. Six 64, 62. Mevr. Wynne—Nijhoff sl. mej. R. Delcourt van Krimpen 6—2, 6—1. i., Heerendubbelspel: G. E. F. van Dijk en mr. ri. Schuurman sl. E. en W. J. Honig 62, 64. Gemengd dubbelspel mej. J. v. d. Horst en mr. S. Nijhoff sl. Jkvr. van Panhuys en baron van Lynder 6—0, 60. Wat de Alkmaarsche deelnemers betreft, blijkt dus dat in 't dames-enkelspel mevr. Wynne gemak kelijk de tweede ronde bereikte en Jhr. N. v, Fo reest reeds de derde ronde door twee overwin ningen in het heerenenkelspel. Het bekende heerendubbel van Dijkmr. Schuurman behaalde een mooie overwinning op de gebroeders Honig 62, 64. Vrijdag werden de wedstrijden van het Vier- daagsch Tournooi voortgezet. Het weer was door den straffen wind en de regen veel minder ge schikt dan den eersten dag. De uitslagen waren: Heerenenkelspel: mr. J. A. C. Bierenbroodspot sl. J G. Autenbrink 6—2, 9—7. W. F. Westerman sl. H. C. Loman 6—0, 6—3. 2e ronde. W. J. Honig sl. dr. A. S. Kijlstra 9—7, 6—4. Mr. F. A. Brusse sl. mr. D. Meertens 6—1, 6—1. G. Leembruggen sl. W. F. Westerman 60, 63. 3e ronde. Mr. F. A. Brusse sl. W. J. Honig 61, 86. Damesenkelspel: Mej. J. v. d. Horst sl. mevr. Bie renbroodspot 6—2, 6—1. Mevr. de Brauw—Schip horst sl. jhr. Schimmelpenninck 26, 63, 63. Mevr. Versfeit sl. mej. Autenbrink 63, 26, 6—4. Heerendubbelspel: G. Leembruggen en mr. D. Meesters sl. M. en W. Vriesendorp 63, 6—0. G. van Loben Seis en H. Loman sl. jhr. N. v. Foreest en mr. P. Boelmans ter Spill 36, 63, 63. H. C. de Looper en J. v. d. Hagen sl. P. A. Offers en D. Vervat 6—4, 6—3. W. F. Westerman en mr. Brusse sl. J. van Lynden en J. Reijers 61, 60. Mr. S. Nijhoff en dr. Kijlstra sl. J. G. Autenbrink en J. Balder 60, 62. 2e ronde. G. van Loben Seis en H. Loman sl. H. C. de Looper en J. v. d. Hagen 6—3, 6—2. Damësdubbelspel: jhr. A. van Pallandt en jhr. v. Panhuys sl. mej. v. Runs en mej. Meertens 63, 60. Mevr. Uttewaal Moens en Mej. J. v. d. Horst sl. mej. R. Del Court v. Krimpen en jhr. Six 6—0, 6—3. Mevr. de BrauwSchiphorst en mevr. Vers feit sl. mej. van Hasselt en mej. v. Beeck Vollen hoven 62, 64. Gemengd dubbelspel: mevr. WijnneNijhoff en A. P. Offers sl. mej. van Hasselt en W. J. Honig 46, 62, 62. Jhr. v. Randwijck en H. C. Loman sl. jhr. van Pallandt en J. Reijers 6—0, 64. Mei. T. Schillemans en mr. Brusse sl. mej. R. Del Court van Krimpen en jhr. N. v. Foreest 62, 61. „Wonderlijk! Ik versta Arica bijna nooit voor de I telephoon en zij mij niet!" „Hebt u wel eens geprobeerd om de beurt te praten?" Wat, je reist nog eerste klas? Moet ik wel, mijn schuldeischers zitten derde. Hoe komt het toch Karei, dat je zoo dikwijls van Vader een tik krijgt? Omdat Pa zooveel sterker is. A: En je leert zoo Fransch, heb ik gehoord. B: Ja wist je dat niet? Ik neem nu al zes weken les bij een Franschen meester. A: En gaat het goed vooruit? B: Best, hij begint nu al aardig Hollandsch te spreken. Twee oude vrijsters spraken al uren lang over manen. Dan zei de eene: Wat zou je het belangrijkste vinden van je aanstaanden man? Verstand, vermogen of ver schijning? j. Alleen z n verschijning en hoe eerder noe beter! Jonge echtgenoot: Ik ben niet met je ge trouwd om je geld veel eerder ondanks je geld. Geld brengt geen geluk; ik geloof zelfs, dat men veel gelukkiger is als men geen geld heeft! Jonge vrouw: Wat zullen wij dan gelukkig worden, lieveling! Vader is gisteren juist failliet gegaan! Marietje: Ik weet wel, waneer jij geboren bent. Kindermeid: Dat geloof ik niet; wanneer dan? Marietje: Jij bent van 't jaar nul, heeft pa gezegd. Student (tot badknecht): Ziehier mijn porte feuille Bewaar die in je binnenzakIk ver- trouw je en daarom zeg ik je: er zijn voor meer dan duizend gulden... rekeningen in! j Professor: Hoe oud is op het oogenblik iemand, die in 894 gebolren is? Een student, die kijk op de wereld beeft: Een man of een vrouw, professor? Zeker, mijnheer, zeer geschikt als cadeau voor uw pas-gehuwde dochter. De titel van het schilderij is: Vór den storm! Luitenant (die in „politiek" is uitgegaan en met een flink stuk in zijn kraag thuis komt vóór den spiegel): Wel verdraaid hoe komt nou hier die burger op mijn kamer? Willempje: „Oma, ik krijgt een broertje." Oma: „Hoe kom je daarbij?" „Nou, 't vorige jaar, toen mamma ziek was, heb ik een zusje gekregen en nu is pappa ziek. Professor: „Dames en heeren, nu kan ik u dan een typische misdadigersschedel laten zien. Een zeldzaamheid alleen mijn collega Brouwman heeft nog een echtere". Midden in den nacht wordt bij den dokter ge beld. De dokter springt uit zijn bed en gaat kijken. Voor de deur staan drie mannen, waarvan de mid delste een geheimzinnig voorwerp over zijn hoofd heeft. Dokter, zegt een van de anderen, we hebben vanavond punch gedronken en tot besluit onzen vriend de punchschotel over zijn hoofd gezet, en nu kan die er niet meer af. Idioten! roept de dokter, kun je dat zelf dan niet opknappen? O zeker, dokter. De schaal zullen we zeli wel kapot slaan, maar daarna zult u zijn hoofd wel moeten verbinden. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruinekerk) te Bergen. Zondag 11 Aug. v m. 10 u. Ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk te Bergen. Zondag 11 Aug. v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur Ds. Ruijs, van Lisse. Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 11 Aug. v m. 10.30 de heer D. G. W. Mol, van Schoorl. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 11 Aug. v.m. 10.30 u. Ds. W.A.Zeydner van Rotterdam. Liturgische dienst. Ev. Luth. Kerk te Alkmaar. Zondag 11 Aug. 10.30 uur Ds. Makkink. Vrije Evang. Gem., v. d. Meijstraat 16, Alkmaar. Zondag 11 Aug. v.m. 10.30 uur Ds. Ruys. R. K. Kerk te Bergen. Zondag H.H. Missen te 6, 7,30 en 10 u. 7.31 Lof. Woensdag Vigilie Maria Hemelvaart, waarop vas ten en onthouding. Eucharistische dag; 2 uur uit stelling 7.30 Lof. Van 5—7.30 gel 0111 te biechten. Donderdag feest van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. H.H. Missen te 6, 7.30 en 11 uur. Vrijdag 7 uur Meisjescongregatie; 7.30 Oefening van den Kruisweg.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 10