-BERGER DllINTJES" Firma DE WIJS BROERS, Bergen. S. AARSE, Oude Prinsweg 5, BADGASTEN KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS De PRIMA ZUIVELPRODUCTEN van de Coöperatieve Zuivelfabriek te Lutjewinkel, Wel, pa, dat is roastbief", riep kleine Jim uit, van het vleesch op zijn bord kijkend naar den gast, dien zijn vader meegebracht had. Natuurlijk, waarom kijk je daar zoo vreemd van op?, vroeg zijn vader. Omdat u vanmorgen zei, dat we een ouden schaapskop te dineeren zouden krijgen. Een jong meisje maakte met een berggids een moeilijken tocht. Ze schoten uitstekend met elkaar op en op den top van den berg aangekomen, liet ze zich door hem kussen. Dan zei ze: We zijn te ver gegaan. Ja, vond de gids, dat hadden we beneden ook kunnen doen. De verstrooide professor had zich voorgenomen zijn leven te beteren. Op een morgen, toen hij be zig was in de badkamer zijn toilet te maken, kneep hij de tandpasta uit de tube op zijn scheerkwast en hij stondjuist op het punt er zijn tanden mee te gaan poetsen, toen hij met schrik tot de ontdek king kwam wat hij deed. Nou, dat is net op het nippertje, zei hij triomfantelijk, terwijl hij de pasta op zijn kin begon te wrijven. Een boer, die uit een zenuwinrichting ontslagen was, maakte met een paar vrienden ruzie in een herberg. Je bent gek, scholden deze hem uit. Wat? Ik gek? riep de boer uit. Ik ben de eenige van jullie, die met een bewijs in zijn zak loopt, dat hij geestelijk normaal is. Heer. Ja, ziet u, ik kom eigenlijk of enfin, u begrijpt Ik kom om de hand van uw dochter Vader. O, juist. Willem, zeg tegen Marie, dat haar manicure er is! Echtgenoot (lezend): Wat een typische ge woonten houden de Japanners er toch op na! Voor ze een huis binnen gaan, trekken ze hun schoenen uit. Zijn vrouw (koeltjes): Dat gebruik wordt 's nachts na twaalven hier in huis ook dikwijls toegepast! Leen me een dubbeltje om met de tram naar huis te gaan. 't Spijt me, ik heb niets dan een rijksdaalder. Geef maar, dan ga ik met een taxi. Uw dochter heeft Esperanto geleerd? Spreekt zij het vlot? Dat zou ik denken. Men zou gelooven, dat zij in het land zelf geboren is. Kerel, wat heb jij 'n verschrikkelijk groote ooren. Ja, hè? Mijn ooren en jouw verstand zou den die niet samen 'n pracht van een ezel vormen? Een cliënt voor 'n levensverzekeringsmaatschap pij had achter de vragen: „Ouderdom van den vader, indien nog in leven" en „ouderdom der moeder indien nog in leven" respectievelijk inge vuld de cijfers 112 en 120. Maar uw ouders zijn toch niet zoo oud? vroeg de agent. Weineen, maar dat zouden zij zijn, indien zij nog leefden, was het antwoord. Gedurende den heelen zomer had een jonge dichter bij vrienden van hem gelogeerd. Toen hij tegen den Herfst nog geen aanstalten maakte om weg te gaan, merkte zijn gastheer fijntjes op: „De mooie dagen zijn voorbij, het zal hier grauw en somber worden. Je zult nu wel naar de stad terug willen!" „Beste vriend", was het antwoord, „ik heb zoo veel mooie dagen met jullie doorgebracht, dat ik je bij de slechte niet in de steek wil laten". Leeraar: „Als ik op mijn hoofd ga staan loopt daar al het bloed heen. Waarom loopt het bloed als ik gewoon sta niet naar mijn voeten, Joosje?" Joosje: .omdat die niet hol zijn," Jantje kreeg geen pudding genoeg naar zijn zin. Hij sloeg aan het huilen, maar het hielp hem geen zier. Wel een uur lang bleef hij aan 't pruilen. Toen hij eindelijk stil was, zei moeder: Zul je nu braaf zijn? Je ziet wel, al je huilen heeft niets geholpen. Ik schei er nog niet mee uit, antwoordde Jantje. Ik rust maar wat. Xader (in het museum): Kijk jongen, hier heb je Adam en Eva in den tijd toen zij alleen op aar de leefden. Zoontje: Alleen, vader? Maar wie heeft dan hun portret kunnen maken? 'en Haar man is niet heelemaal eerlijk. Werkelijk niet? Gisteren was hij op bezoek bij mij en toen stal hij de parapluie, die ik van hem geleend had, verleden winter. Hij: „Met wie heb je toch een uur lang in de gang staan praten?" Zij: „O, met mevrouw Babbel. Ze had haast en wilde daarom niet binnen komen!" Kassier: En kleine vent, wat wou je wel? Ventje: Kunt u me ook zeggen, hoeveel geld vader op de bank heeft staan. Hij zegt dat hij geen driewielertje voor me koopen kan. Echtgenoote: Ik geef gaarne toe, dat ik ook m'n fouten heb. Echtgenoot: (Die heb je zeker. Echtgenoote: Zoo? Noem mij er dan eens 'één Rem. Geref. Gemeente te Alkmaar. Zondag 18 Aug. 10.30 uur Dr. J. C. A. Fetter, van den Haag. Ev. Luth. Kerk te Alkmaar. Geen dienst. Vrije Evang. Gem., v. d. Meijstraat 16, Alkmaar. Zondag 18 Aug. v.m. 10.30 uur Ds. Ruys. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruinekerk) te Bergen. Zondag 18 Aug. v m. 10 uur Ds. Kuipers, van Beemster. Ger. Kerk te Bergen. Zondag 18 Aug. v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur Ds. Dragt, van N. Amstel (Noord). Rechtz. Herv. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 18 Aug. v m. 10.30 uur Ds. Terlouw, van Alkmaar. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 18 Aug. v.m. 10.30 uur Ds.J. F. v. Royen, van Rotterdam. Liturgische dienst. de grootste en modernste fabriek in N.-H. zijn te Bergen alleen verkrijgbaar bij: TELEFOON 264. ONZE PRODUCTEN zijn voorzien van de bekende hygiënische Kroonkurk-afsluiting. Neemt proef met onze Slagroom, Koffieroom en gepasteuriseerde Melk, Onze Karnemelk met gort en Karnemelksche-pap a 10 cent per literflesch is een heerlijk nagerecht. ONZE 40-plus KAAS is onovertrefbaar. (wettig gedeponeerd), 'n buitengewoon lekker koekje, amandel- en vanillesmaak. keurig verpakt, met photo's van Bergen, prijs 95 cent. „Beroer Duimpjes", verpakt in blikjes, 'n zeer fijn gekruid 3 koekje met heele amandelen, prijs 50 cent. „Berger Pannekoekjes", verPakt in blikjes> 'n croquant koekje met stukjes nougat, prijs 60 cent. Hotelgarage-knecht, tot druktemakende eigenaar van een baby-autotje, die hem alle mogelijke instructies heeft gege ven „In orde meneer, zéker meneer, ik zal der voor zorgen dat ie wordt bijgevuld, èn gewasschen, èn opgepoetst, èn nage- keke, en als U der op gesteld ben, zal ik em morgenochtend bij uw kamerdeur zette, naast de schoene". (London Opinion)

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1935 | | pagina 9