BERGEN AAN ZEE. Voor de Badgasten INFORMATIE-BUREAU Zaterdag 6 Juni 1936. EERSTE BLAD. WELKOM! „DE BADBODE" REDACTEUR: D. A. KLOMP, NESDIJK 7, TELEFOON 21, BERGEN (N.-H.) Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral b" kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel, rood). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor badgasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cent worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE, Huize „Kranenburgh", Bergen N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het informatiebureau is gevestigd in het keurig ingerichte gebouwtje naast het Postkantoor, al waar Mevrouw EvenhuisNieboer gaarne aan pension-zoekenden en huurders van gemeubileerde huizen gratis alle gewenschte inlichtingen geeft. is het van belang te weten: lo. dat het Berger Museum naast het Postkan toor dagelijks van 1012 en 24 uur, op Zon- en Feestdagen alleen van 24 uur geopend is, toegangsprijs 20 ct., (ingang bij het tuinpoortje); 2o. dat de toegangskaarten voor wandelingen in de Berger duinen uitsluitend verkrijgbaar zijn ten kantore van de Baddirectie te Bergen aan Zee aan de v, Hasseltstraat naast het Post kantoor, tegen betaling van 25 cents; 3o. dat tot 20 Juli in het Parnassiapark te Ber gen aan Zee een Bloemen- en Plantenten- toonstelling gehouden wordt, welke toegan kelijk is voor 0.25, kinderen 0.15, en die dagelijks is geopend van 105 en van 7—9 uur; 4o. dat in verband met deze tentoonstelling de kunstschilders Filarski en de Jong in hotel Stroomer bloemstukken exposeeren; 5o. dat behalve des Zondags in de kunstzaal van den heer P. Boendermaker, Loudelsweg, dagelijks een tentoonstelling van werken van C. Boendermaker wordt gehouden; 6o. dat vereenigde tooneelisten van het Nieuw Schouwtooneel onder leiding van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester 8, 16 en 28 Juli, 5 en 12 Augustus, 's avonds 8.30 uur in het Open luchttheater een voorstelling geven van de klucht van Edmond Rostand „Romanesk"; 7o. dat van 15 Juli tot einde Augustus Zaterdags en Zondagsavonds in het Openluchttheater bioscoopvoorstellingen worden gegeven. Nu de Juni-maand zijn intrede heeft gedaan, verschijnt traditioneel in Bergen „De Badbode" weer om de zomergasten op de hoogte te houden van hetgeen hun als tijdelijke bewoners kan inte resseeren. De gewoonte getrouw willen wij hen in de eerste plaats wederom een hartelijk welkom toeroepen, en de hoop uitspreken, dat zij in Bergen en Ber gen aan Zee tijdens hun vacantieverblijf de ge wenschte levensenergie gullen opdoen, die eenige weken vrijheid aan den thans vol zorgen ploete renden mensch kunnen brengen en hen in staat zullen stellen om den steeds zwaarder wordenden levensstrijd te blijven voeren. Vóór alles hopen wij, dat het weer in dit seizoen zoodanig zal zijn, dat men volop van de zomerge- neugten zal kunnen genieten. Een voorwaarde daarvoor is ook, dat men in zich de booze stem mingen onderdrukt en tracht te voorkomen het leven van anderen onaangenaam te maken. Bedenkt, dat uw hotel-pensionhouder en uw leverancier evenals gij.de moeilijkheden van den tijd ondervinden; dat zij het uiterste doen om u ter wille te zijn, doch dat geen van hen nu een maal in staat is om 26 cent voor een kwartje te leveren. Wanneer gij, tijdens uw verblijf alhier, door het betrachten van menschelijke vriendelijkheid eenige vreugde kunt brengen aan hen, die in deze maan den gaarne voor u arbeiden, dan zult gij daardoor zelf innerlijk rijker worden. Onze groote Nederlandsche dichter „Multatuli" leeraarde reeds, dat de vreugde ligt in het oogsten der paddie die men zelf gezaaid heeft. Wie liefde weet te zaaien in de harten van hen die met hem in aanraking komen, heeft kans liefde te oogsten, want alleen wat men zaait zal men kunnen oogsten. Bergen en Bergen aan Zee als zomervacantie- oord, blijven van een fascineerende schoonheid. Nergens vindt men in een dergelijk kort bestek de combinatie van zee, duin, bosch en polderland. De Junimaand met zijn frissche teere kleuren in bosch en weide is, na de ontluikende Meimaand, wel de schoonste maand van het jaar. Een ieder, die zijn geest weet los te maken van de dagelijk- sche beslommeringen kan daarvan genieten. Naast het verfrisschend verpoozen aan het strand en in het duin, in bosch en polderland, dat Bergen als vacantieoord als het voornaamste voorop blijft stellen, tracht de V. V. V. ook voor de gasten een afwisselende ontspanning te schep pen. Daarover zal men het een en ander elders in dit nummer kunnen lezen. Moge tenslotte ook dit seizoen „De Badbode" voor de gasten wederom de welkome gids zijn! De veiligheid op het strand. Nu straks weer duizenden waardevolle jonge levens in de zee verkwikking en vermaak zoeken, willen wij er aan herinneren, dat nog steeds het advies van de gezaghebbende baddoktoren luidt: „blijft niet te lang achtereen in zee en begeef u per dag niet meer dan éénmaal in het bad Dit advies zal ook dit seizoen wel weer de noodige malen in den wind worden geslagen, even als het advies om, met het oog op het onbereken bare van de stroomingen in zee: „steeds onder toezicht te baden". Baden onder toezicht geeft de hoogste veilig heid. De baddirectie neemt daarvoor alle maat regelen. Het badpersoneel doet b.v. dienst in red dinggordels. Ook aan het „Stille Strand" in huur bij de vereeniging van dien naam heerscht de grootst mogelijke veiligheid, maar ook het bestuur van deze vereeniging kan nu eenmaal niet de zorg voor alle toevallige baders tot de grens van Schoorl op zich nemen. Natuurlijk wordt er in Bergen aan Zee, overal waar een menschenleven in gevaar is, instinctief geholpen, doch het vrije strand is uiteraard niet voorzien van reddingsmiddelen, zoodat de geva ren daar grooter zijn en daarom blijve het advies: „baadt onder toezicht". is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationsstraat; 2o. in den Eersten Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; 3o. in den boekhandel van den heer G. Schoe- link, Oldenburglaan; 4o. aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer' naast het Postkantoor; 5o. in dert Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; 60. ijl de zaak van den heer Thomas, Dorps straat, hoek Kleine Dorpsstraat. Te Bergen aan Zêe: lo. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 2o. in de zaak van den heer A. Passer; 3o. in den boekhandel van den heer Kuitwaard. Aan deze adressen kunnen ook advertenties worden opgegeven, a 15 cent per regel. Voor meermalen plaatsing reductie. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. TENNISBANEN. Uitstekende gravel- en roode baksteenbanen, mooi en beschut gelegen in het Parnassiapark te Bergen aan Zee. Tarief. Per uur per persoon0.50 Abonnement voor 10 uur spelen 4.00 Abonnementen, dit jaar afgegeven, zijn voor een volgend jaar niet meer geldig. De voorwaarden tot het bespelen van deze ba nen zijn ter plaatse aangeplakt. DE BADDIRECTIE. Uitgave van de NV. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster &Zn., Voordam 9, Alkmaar.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 1