DE BADBODE. Adverteert in Bergensche Kunsthandel Fa. P. hopman KUNSTNIJVERHEID. WERKEN VAN BERGENSCHE SCHILDERS. „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 7 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, 53 Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1176 pers. In 't zonnebad. Nieuwsberichten. HET OPENLUCHT-THEATER. De V. V. V. Commissie voor het Openlucht theater is er in geslaagd, met de vereenigde leden van het Nieuw Schouwtooneel, leiders Ko van Dijk en Frits Bouwmeester, een overeenkomst te treffen voor 5 voorstellingen in dit seizoen van het suc cesvolle blijspel „Romanesk" van Edmond Rostand. De openingsvoorstelling vindt 8 Juli a.s. plaats. Reeds eenige maanden repeteert dit gezelschap in Amsterdam dit stuk, dat speciaal voor openlucht voorstellingen is geschreven. In het volgende nummer zullen wij hierover uitvoerige mededeelingen doen. Een kindervoorstelling. Woensdag 15 Juli a.s., 's middags 2.30 uur, zal het Muzikaal Geïllustreerd Poppentheater „Het Sprookje" in het Openlucht-theater een kinder voorstelling geven. Dit Poppen-theater behoort tot het beste, wat er op dit gebied bestaat. Het werd in Februari 1924 te Amsterdam door de gebroeders du Wener opgericht en treedt nu bijna 12 jaar overal met zeer veel succes op. Dit miniatuur-theater is feitelijk een technisch volmaakte poppenkast. Het is geen marionetten theater, omdat de poppen met de hand worden bespeeld. De decors zijn buitengewoon fraai, de lichteffecten schitterend, de voorstellingen staan op een hoog beschaafd peil en tallooze vooraan staande paedadogen bevelen een voorstelling van dit theater voor kinderen warm aan. Kerkstraat, Bergen Stationsplein, Bergen aan Zee HET NIEUWSTE OP MET GEBIED VAN De Commissie heeft de mogelijkheid geschapen, dat deze voorstelling door alle kinderen uit Ber gen kan worden bijgewoond voor een lagen en treeprijs. Een avondvoorstelling. Des avonds 8.15 uur wordt een speciale voor stelling voor volwassenen gegeven, O. m. zal wor den opgevoerd: „Het Spookhuis", een sotternij in drie bedrijven met een voor- en een naspel. Bergen beleeft hierdoor de première van dit stuk, waarmede genoemd miniatuur-theater a.s. winter een reeks van voorstellingen in verschil lende plaatsen zal geven. Het voorspel van „Het Spookhuis" speelt zich af in de studio van een Radio-omroep-vereeniging. Tijdens het le bedrijf bevinden wij ons in een spookhuis, waar het angstwekkend spookachtig toegaat en wij met onze eigen oogen een der acteurs naar het rijk der schimmen zien verdwij nen. Het tweede bedrijf speelt zich af in een ultra modern ingericht politiebureau. Hier zien wij, hoe de zend-installatie in bedrijf wordt gesteld voor het verspreiden van politieberichten. Het perso neel wordt per televisie opgeroepen en de ver- hooren van verdachten worden op een wasplaat vastgelegd. In het 3e bedrijf verschijnt een spook in de gevangenis en tenslotte volgt in het naspel de ontknooping van deze zeer koddige geschiede nis, waarvan wij u verder den inhoud niet willen verraden. U moet dien zelf maar eens gaan zien. Met den inhoud van dit stuk zult u zich zeker uitstekend amuseeren en tevens zal de buitenge wone vernuftige technische installatie van dit mi niatuur-theater aller bewondering afdwingen. Het programma dat het Muzikaal Geïllustreerd Poppen-theater „Het Sprookje" op 15 Juli a.s. in het Openlucht-theater ten uitvoer zal brengen, is als volgt samengesteld: Voor de kindervoorstelling 's middags 2.30 uur: 1. 't Tooverfleschje, een sprookje in vier bedrijven. 2. Boer Krelis is eigenwijs, een klucht in 1 bedrijf. 3. 't Poppencabaret, 4. Een muizengeschiedenis. Voor de avondvoorstelling voor volwassenen 8.30 uur: 1. 't Spookhuis, een sotternij in 3 bedrijven met een voor- en naspel. 2. Boer Krelis is eigenwijs, een klucht in 1 bedrijf. 3. Het poppencabaret voor volwassenen. B. ESSERS. Onze bekende grafische kunstenaar B. Essers opent in de le week van Juli in het expositie zaaltje van den Berger Kunsthandel van den heer P. Hopman een tentoonstelling van door hem ver vaardigde teekeningen en grafische werken,. Men krijgt hierdoor gelegenheid kennis te maken met het werk van een der belangrijkste grafische kunstenaars uit ons land, die zich in een interna tionale belangstelling mag verheugen. Vóór twee jaar ontving deze artist een bezoek van prof. Edman van de Columbia-universiteit te New- York; die in Londen zijn werk had leeren kennen. Dit bezoek heeft tengevolge gehad, dat B. Essers een uitnoodiging kreeg om voor een door de Co lumbia-universiteit te houden tentoonstelling zijn werk beschikbaar te stellen en gedurende de ten toonstelling de gast van de universiteit te zijn. Het ligt in de bedoeling van Essers in December aan die uitnoodiging gevolg te geven. GRAPJES. Strandgenoegen. Moeder (staat met haar zoontje naar 'n kip met kuikens te kijken en vraagt den boer, die de eige naar is): Zijn de kippekindertjes nu altijd ge hoorzaam? Boer: Zeker) Als moeder ze roept komen ze direct aangeloopen. Moeder (tot haar zoontje): Hoor je dat, Wim? Wim (tot den boer): En als de moeder niet bij hen is? Boer: Dat gebeurt nooit, ventje; de moeder is altijd bij de kuikentjes Wim: Hoort U dat, moeder? Ik wou graag mijn naam veranderen. Hoe heet u? - Brand. Dat is toch een mooie naam. Ja, maar als ik telefoneer en zeg „Hier Brand", dan krijg ik steevast ten antwoord: „Bel dan de brandweer op!" Grootmoeder: Je bent de ondeugendste jongen van de geheele wereld. Kleinzoon: Dan zal ik er wel voor zorgen, dat ik dit wereldkampioenschap niet verlies. De verloving: Hij spreekt en zij luistert. De wittebroodsweken: Zij spreekt en hij luistert. Iets later: Beiden spreken en de buren luisteren. Tooneeldirecteur (tot jongmensch, dat proef gespeeld heeft): Als ik u een goeden raad mag geven, mijnheer, zie dan voor altijd van het too- neel af. Mijnheer, u vernietigt mijn toekomst; ik heb altijd gedweept met de planken. Zie dan timmermansknecht te worden.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 7