OP DEN DUINTOP. Pers. I A. V. Mej. M. van Rijckevorsel, Utreoht, 1 Mcj, A. van Rossem, Utrecht, 1 „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. Quast, A'dam, 4 „Mei". De Hr. en Mevr. W. G. Horninge, A'dam, 2 De Hr. en Mevr. J. C. van Leeuwen, Hoogwoud, 7 De Hr. en Mej. de Boer, Hoogwoud, 2 Mej. R. M. Pool, Hoogwoud, 1 „Molenbeeke". Mevr. MenkeSchmiedell, Bremen, 4 Mevr. KichnerSchmiedell, Baarn, 2 „Pauline". Dames G. en L. Vaalburg, Delft, 2 Mej. J.Stellwag, Delft, 1 Mej. B. Chladek, Delft, 1 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Mr. J. A. C. H. Uden van Drooge, Dordrecht 2 De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 5 „Primula". Fam. Thijssen, Bussum, 6 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. Jac. Verkade, Zaandam, 7 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 7 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. J. C. Wurfbain, Arnhem, 7 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. D. van Geel, Hoofddorp, 5 „Tine". Fam. Kugel, Berlijn, 7 „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecen, Oudkarspel, 7 „Wernau", Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. K. A. H. Wusteney, A'dam, 4 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. C. Scheltema, A'dam, 6 „De Zeedroom", De Hr. en Mevr. F. H. van PeskiNijland, A'dam, 3 Mevr. Nijlandvan der Meer de Walcheren, Wassenaar, 2 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 7 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam 100 Deutsche Ferienkolonie,. A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, 53 Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1388 pers. AGENDA. Dagelijks. Bloemen- en Plantententoonstelling Parnassiapark te Bergen aan Zee. Tentoonstelling bloemstillevens Filarski en Germen de Jong, Hotel Stroomer, Bergen aan Zee. Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg, expositiewerken C. Boendermaker (behalve Zondags). Kunstzaaltje P. Hopman, tentoonstelling teekeningen en grafisch werk B. Essers. Atelier Lijtweg, tentoonstelling werken J. Molenaar en A. Molenaar Verkerk, Atelier Prinsesselaan, tentoonstelling wer ken F. Kamstra. Café-Restaurant „De Rustende Jager", 's middags en 's avonds The Rambling Se- renadres. Zaterdags en Zondags: Hotel „Nassau-Bergen", Bergen aan Zee, concert en dansmuziek Melchert Schuurman. Zondagsmiddags: Café „Duinvermaak", openlucht- dansen, 's Maandagsavonds: Huize „De Vries", Bridgen. 30 Juni: Concert „Bergen s Harmonie", Muziek- tuin, Hoflaan. 5 Juli, 8 uur: Concert „Bergen's Harmonie", Par nassiapark Bergen aan Zee. Openlucht-theater. 8 Juli, 8.30 uur, „Nieuw Schouwtooneel", le voor stelling „Romanesk", romantisch blijspel van Edmond Rostand. 15 Juli, 2.30 uur; Muzikaal geïllustreerd Poppen theater „Het Sprookje", kindervoorstelling. 8.30 uur: Voorstelling voor volwassenen, ander programma. 16 Juli, 8.30 uur: Romanesk. 22 Juli, 8 uur: Gymnastiekvereeniging „Be Quick", oefeningen en rythmisch dansen; 130 per sonen. 28 Juli, 8.30 uur: Romanesk. 29 Juli, 3 uur: Meeting met zang Christelijke J eugdorganisatie. 2 Augustus, 8 uur: Vereenigingsbond „De Een dracht", muziek, zang, gymnastiek. 5 Augustus, 8.30 uur. Romanesk. 12 Augustus, 8.30 uur: Romanesk. 16 Augustus, 3 uur, opvoering van „den Vos Reinaerde", R.K. Gezellen Vereeniging. 20 Augustus, 8 uur: Filmmaniakken, R.K. Tooneel- vereeniging Alberdinck Thijm. Van half Juli tot einde Augustus Zaterdags- en Zondagsavonds Bioscoopvoorstellingen. Nieuwsberichten. DE BLOEMEN- EN PLANTENTENTOON STELLING TE BERGEN AAN ZEE. Bij een bezoek aan de Bloemen- en Planten tentoonstelling in het Parnassiapark te Bergen aan Zee, welke tentoonstelling 20 Juli wordt ge sloten, treft ons telkens weer de bloemenpracht op deze vollegronds-tentoonstèlling. Het laantje, waar de prachtige roode geraniums ons tegengloeien, maakt reeds het binnenkomen tot een feest. Azalea's en Rhodondendrons zijn langzamerhand uitgebloeid, maar een nieuws sym- phonie van kleuren verrast weer onze oogen. Naast de felle Geraniums staan thans de Bego nia's, de Nepata's, de Lupine, Nemesia, Delphi nium, Duizendschoon, Campanula, Petunia, Oost- Indische-Kers en tientallen zaadbloemen in bloei. Een nieuwe aanwinst is ook het laantje Bego nia's, in sierlijken vorm aangebracht door de firma Sluis en Groot uit Enkhuizen. Het bed met Lathyrus nadert met zijn prachtige pastelkleuren het hoogtepunt. Daar vlak bij begint de in schelpvorm gezaaide Oost-Indische-Kers reeds zijn lichte en donkere tinten te vertoonen en klimmen de eerste bloeiende ranken al tegen het gaas naar boven. Borders, taluds en perken vertoonen een rijke kleurenpracht (ook de Rozen beginnen te komen) en in den vijver vertoonen de Waterlelies al hun fraaie bloemen. Men vergete bit een bezoek aan Bergen aan Zee zeer zeker de Bloemen- en Plantentoonstelling niet. HOTEL J. P. KREB. De heer Kreb heeft 27 jaar lang als vakman, door een uitstekende verzorging van zijn gasten en zijn prima, prima keuken, zijn naam hoog ge houden. Nimmer heeft hij stilgezeten om in zijn bedrijf het nieuwste op het hotelgebied toe te passen. Dit seizoen gaf hij den interieur-architect Groen uit Alkmaar opdracht, zijn café-restaurant, dat het vorig jaar van een koelinrichting voor de diverse dranken werd voorzien, te moderniseeren. Bij een bezoek aan de zaak kan men zich er van overtuigen, dat deze opdracht op artistieke wijze is uitgevoerd. BADTARIEF: a. Koetsenbad: 1 enkel bad 0.25, 1 bad met handdoek 0.35, 1 bad met handdoek en costuum 0.55; abonnement 10 baden resp. 2.25, 3.25 en 5.25. b. Tentenstrand: plaatsen van een eigen tent per dag 0.50; plaatsen en opbergen van een eigen tent per week 3.per maand 10. huur van een tent per dag 1.50, per week 6.per maand 22.50; met recht tot baden zonder bijbetaling. Huur van een ligstoel per dag 0.25. 1 Cabinebad 0.25, dito met handdoek en costuum 0.55, 1 enkel bad (ochtendbad) uit sluitend geldig tot 9,30 uur v.m. 0.10. c. Zonnebad: voor 4 weken of korter; voor ge zinshoofd 6.voor 2e gezinshoofd 4. voor kinderjuffrouw 3, Eigen tenten mogen gebruikt worden, van waaruit gebaad kan worden. Tevens zijn aldaar tenten te huur. STRANDSTOELEN: Per één uur 0.15, per twèe uur 0.20, per dag 0.50, per week 2.30, per' maand 8.Voer het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbaar) per ^jjag 0.15, per week 0.50, per maand .2. Genoemde tarieven, behoudens nadere wijzi gingen. HET ORANJE-HOTEL. Het zal de thans aanwezige gasten wel zijn opge vallen, dat het Oranje-Hotel een fleuriger aanzien heeft gekregen. Dit is het gevolg van het feit, dat dit belangrijke hotel een nieuwen eigenaar heeft gekregen. Deze, de heer Dalloyaux, die reeds eer der een dergelijke zaak in Scheveningen exploi teerde, en uit een hotelfamilie stamt, pakt de zaak uitstekend aan. Niet alleen het interieur, doch ook 't exterieur werd belangrijk verbeterd en wat een zeer voorname factor is: de keuken is uitstekend en de prijzen uiterst laag. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv, Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 27 Juni, voorm, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 27 Juni, voorm. 10 en nam. 3.30 uur Ds. Meijnen, van den Helder. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 27 Juni, voorm. 10,30 uur, de heer Elderkamp van Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, Geesterweg la, Alkmaar. Zondag 27 Juni, 's av. 7 uur Ds. Ruijs. Bergen: bij gunstig weder in het bosch tegenover „Duinvermaak", voorm. 10.30 uur eerste Hage- preek. Rem. Geref. Gem.. Alkmaar. Zondag 27 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. Rappold. (V. J. C. dag). Evang. Luth. Gem., Alkmaar, Zondag 27 Juni, voorm. 10 uur, Ds. Heidinga van Harlingen. R. K. Kerk te Bergen. Zondag: H.H. Missen 7.30 en 10 uur; 7.30 Lof, preek, Te Deum. Meisjesgedachten zijn vaak min of meer dichter lijk. Toen dan ook een meisje, dat in Bergen met vacantie was, na een heerlijken tocht langs Eeuwige Laan en Zeeweg op een hoog duin aan de zee naar boven klom, stond zij even stil om diep adem te halen, den wind door haar blonde lokken te laten spelen en te genieten van het wilde spel van de wolken, die elkaar tusschen Egmond en Bergen najoegen. En zoo vol dankbaarheid voor wat zij genoot, verzuchtte zij onwillekeurig een woord, dat ze eens ergens gelezen had, toen zij beneden in de roezemoezige stad gebogen zat, wijl een nabij examen tot ingespannen studie dwong. „Op de toppen moet het eenzaam zijn", zei ze en zij beleefde de waarheid van dit woord. Het is een woord, dat wijzen in de grijze oud heid gebruikten; Schopenhauer deed het en Bol land maakte het als uitgangspunt van zijn diep zinnigheden. En zoovele anderen verklaarden, dat het op een top eenzaam dient te zijn. Over de toppen waaien de stormen het zuiverst, daar is men het dichtst bij de jachtende wolken en daar reiken de horizonten het verst. De moeheid over het klimmen bonst nog na in haar bloed, maar haar oogen weerspiegelen reeds de verzoening met de aanvaarding van het onver mijdelijke, dat ze straks weer zal moeten dalen. Wie eens eenzaam was in de diepte, zal daaraan in onze Berger duinen. In 'I" Schwarzwald neen

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 7