Pers, Pension „Stormvogel", Julianaplein 14. Fam. Fleck, A'dam, 2 Fam. C. M. van Wijngaarden, Delft, 4 Hotel-Pension „Stroomer". Fam. J. van Schie, Utrecht, 2 Fam. G. H. de Soete, Utrecht, 3 Mej. A. M. Engelmann, Wagening., 1 Mej. G. W. Enserinck, den Haag, 1 Mej. J. Overbeek, Bilthoven, 1 Fam. Wiegant, A'dam, 2 Dames H. en J. van der Werff, A'dam, 2 Hotel „Trianon". Fam. van Praag, A'dam, 2 De Hr. Meijer, Haarlem, 1 Fam. Venema, Groningen, 4 Fam. Doude van Troostwijk, Nieuwersl., 3 Fam. Rosier, Leiden, 2 Mevr. Savaber, Leiden, 1 Fam. Mevr. Broczijner, Berlijn, 2 Fam. Poppema, Schiedam, 2 Pension „Wilhelmina", Zeeweg 30. Fam. de Galan, R'dam, 3 De Hr. Schuurman en verloofde, Almelo, 2 Mevr. Kloosterboer, Dordrecht, 1 Dames Nievelt, Bussum, 2 Fam. Borsboon, Utrecht, 3 Dames Crets, Arnhem, 2 Pension „Westerlicht". Fam. W. Bouwman, Utrecht, 2 Fam. Tazelaar, Arnhem, 3 Fam. Id. A. Oudemans, Eindhoven, 5 Fam. Wessels, A'dam, 2 Fam. C. J. Jansen, Schiedam, 3 Zr. Rie Kamphuis, Arnhem, 1 Op zichzelf wonenden. „Aan de Zonzij". De Hr. en Mevr. M. de Wit, Bentveld- Aerdenhout, „Albatros". De Hr. en Mevr. Alb. Piek, A'dam, „Voor Anker". De Hr. en Mevr. J. H. Smits, Schoorl, „Anna-Marie". De Hr. en Mevr. J. van de Ridder, Utrecht, De Hr. en Mevr, J. G. Fukkink, Utrecht, „De Blinkert". Mevr. Dr. J. van der Hagen St. Michels en Familie, gestel, De Hr. en Mevr. M. J. den Outer, R'dam, „De Branding". De Hr. en Mevr. Hans Pollok, A dam, „Covente". De Hr. en Mevr. H. J. Roderipond, Assen, „De Distel". Fam. Hensen, Groningen, „Drie Koningen". Jhr. en Mevr. J. Six van Hillegom, A'dam, „De Duinhut". De Hr. en Mevr. J. Ch. Peeraer, Spanbroek, „Duinrode". De Hr. en Mevr. Dr. Ir. R. H. Mees, Groningen, De Hr. en Mevr. J. C. Wurfbain, Arnhem, „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. J. J. Schütter, A'dam, „Duinzicht". De Hr. en Mevr. P. Snippe, Schiedam, De Hr. en Mevr. G. MagréSnippe, Schiedam, „Dennenzicht". De Hr. en Mevr. A. J. M. Wolfs, Schiedam, Fam. Mevr. Beenke, A'dam, „De Echo". De Hr. en Mevr. J. H. Storm, A'dam, „Elzenhof". De Hr. en Mevr. J. van der Vijver, Schiedam, „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. Dr. L. J. Göbel, Bussum, v. Hasseltstr. 5. De Hr. en Mevr. H. Merkus, Wormerv., „Her line", Jhr. en Mevr. D. de Blocq van Scheltinga, Zeist, „Herly". De Hr. en Mevr. P. Kommer, Alkmaar, De Hr. en Mevr. J. Kraayenhof, A'dam, „Hilda". De Hr. en Mevr. H. Scholte, A'dam, „De Hoek". De Hr. en Mevr. A. Overzee, Zaandam, De Hr. en Mevr. J. M. J. Lis, Oosterb., „'t Hooge Duin". Mevr. A. HonigMeevers Koog aan en Familie, de Zaan, „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. M. van Embden, A'dam, „Joke", De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, „De Kokkel". De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, „Kooy". De Hr. en Mevr. G. Havekate, Ensctiede „De Kubus". De Hr. en Mevr. C. Krak, Alkmaar, „De Lijster". Jhr. en Mevr. J. S. E. Gockinga, Bilthoven, 5 De Hr. en Mevr. J. D. A. Hellema, K. a. d. Z„ 6 „Magneet". Dames F. J. M. en C. M. Dubois, Uitrecht, 2 Mej. M. van Rijckevorsel, Utrecht, 1 Mej. A. van Rossem, Utrecht, 1 „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. Quast, A'dam, 4 De Hr. en Mevr. T. P. Alta, Bussum, 6 „Mei". De Hr. en Mevr. J. C. van Leeuwende Boer, Hoogwoud, 7 De Hr. en Mej. de Boer, Hoogwoud, 2 Mej. R. M. Pool, Hoogwoud, 1 „Molenbeeke". Mevr. MenkeSchmiedell, Bremen, 4 Mevr. KichnerSchmiedell, Baarn, 2 „Noviomagum". Mevr. A. HoyerWierdsma en Familie, Nijmegen, 7 „Pauline". Dames VaalburgStellwag en Chladek, Delft, 4 De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. Feldmann, Delft, 6 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 5 „Pirola". De Hr. en Mevr. S. C. van der Meulen, A'dam, 6 „Primula". Fam, Thijssen, Bussum, 6 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. Jac. Verkade, Zaandam, 7 „Saenden", De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 7 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. W. G. Zantvoort, Bussum, 6 „Shanti". De Hr. en Mevr. P. E. Moes, Bussum, 6 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. D. van Geel, Hoofddorp, 5 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. J. A. Matsen, A'dam, 5 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. Brands, A'dam, 4 „Tine". Fam. Kugel, Berlijn, 7 „Ulysses". De Hr. en Mevr. Mr. C. P. Eecén, Oudkarspel, 7 „Wernau". Mej, Loman en verzorgster, A'dam, i Jhr. en Mevr. H. Teding van Berkhout, A'dam, 7 „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. K. A. H. Wusteney, A'dam, Baron en Bsse Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuwarden, 8 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. C. Scheltema, A'dam, 6 „De Zeedroom". Fam. van PeskiNijland, A'dam, De Hr. en Mevr. Dr. T. de Waard, R'dam, 7 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 7 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Mr. P. s'Jacob, A'dam, 7 Pers. BADTARIEF: i a. Koetsenbad: 1 enkel bad 0.25, 1 bad met handdoek 0.35, 1 bad met handdoek en costuum 0.55; abonnement 10 baden resp. 2.25, 3.25 en 5.25. b. Tentenstrand: plaatsen van een eigen tent per dag 0.50; plaatsen en opbergen van een eigen tent per week 3.per maand 10. huur van een tent per dag 1.50, per week 6.per maand 22,50; met recht tot baden zonder bijbetaling. Huur van een ligstoel per dag 0.25. 1 Cabinebad 0.25, dito met handdoek en costuum 0.55, 1 enkel bad (ochtendbad) uit sluitend geldig tot 9.30 uur v.m. 0.10. c. Zonnebad: voor 4 weken of korter: voor ge zinshoofd J 6.voor 2e gezinshoofd 4. voor kinderjuffrouw 3. Eigen tenten mogen gebruikt worden, van waaruit gebaad kan worden. Tevens zijn aldaar tenten te huur. STRANDSTOELEN: Per één uur 0.15, per twee uur 0.20, per dag 0.50, per week 2.30, per maand 8.-Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbaar) per dag 0.15, per week 0.50, per maand 2. Genoemde tarieven, behoudens nadere wijzi gingen. Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam Deutsche Ferienkolonie, A'dam, Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 100 40 53 120 Totaal aanwezig 1741 pers. DE RATTENVANGER VAN HAMELN. Voor eenige jaren waren de kleinkinderen bij ons te Bergen gelogeerd en op zekeren dag ver telde ik hun de geschiedenis van den Rattenvan ger van Hameln. De kinderen waren zeer onder den indruk gekomen van den tragischen uittocht der vroolijke jeugd, die nooit terug keerde. Een der kleinen, een meisje, zei mij: „Nu Opa, ik was zeker niet meegegaan". Waarop ik ant woordde „Neen, lieve kind, jij zou net zoo goed zijn weggetrokken als de anderen Eenige dagen later werd er des avonds een rondgang met lampions gehouden door de kinde ren van inwoners en gasten achter de muziek aan. Toen in het donker de spelende muziek langs de huizen trok, zag men overal de deuren open gaan en een blijde kinderschaar naar buiten snel len om achter de lokkende tonen aan te gaan, waarheen die hen zouden leiden. Na den terugkeer maakte ik tot het klein dochtertje, die beweerd had, niet met den lokroep meegegaan te zullen zijn, de opmerking dat zij toch ook wel naar den berg zou zijn meegeloopen, maar het kind was te jong om den samenhang te begrijpen. Hendrik van de Vogelweide. Bergen, 2 Juli 1936. Nieuwsberichten. DE BLOEMEN EN PLANTENTENTOONSTELLING. Het is ons gebleken, dat er nog Bergenaren zijn, die de Bloemen- en Plantententoonstelling te Bergen aan Zee nog niet hebben bezocht. Nu deze tentoonstelling reeds ruim een maand is geopend, aarzelen wij niet om onze sterke afkeuring over dit verzuim uit te spreken. Ter verontschuldiging kan gelden, dat men het bezoek heeft uitgesteld, omdat men meent, daarvoor nog voldoende tijd te hebben. Wie zoo gedacht heeft, redeneerde toch foutief, omdat deze expositie zich telkens weer in een andere kleurenpracht vertoont. Wij spraken dezer dagen nog weer eenige van de exposeerende kweekers, w.o. er zijn, die op de Flora en de Primavera de le prijzen behaalden en op tal van buitenlandsche tentoonstellingen een schitterend figuur maakten, die er hun bewondering over uit spraken, dat hier al het geplante zoo schitterend tot zijn recht was gekomen. Hier is het bewijs geleverd, dat bij een goede beschutting en een goede grondbewerking alle plantengroei mogelijk gemaakt kan worden. Zondagavond 8 uur concerteert „Bergen's Har monie", die dit voorjaar op een muziekconcours in de afdeeling uitmuntendheid den eersten prijs be haalde. Men kan er alsdan dus dubbel genieten, terwijl de entréeprijs op 0.25 en voor kinderen op 0.15 blijft gesteld. KONINKLIJK BEZOEK AAN BERGEN AAN ZEE. Donderdagmiddag heeft H. K. H. prinses Juliafthv op doorreis van Leeuwarden naar Zaandijk, een kort bezoek gebracht aan Bergen aan Zee. H. K. H. arriveerde per auto in gezelschap van eenige hofdames en haar kamerheer baron Baud en heeft in hotel Nassau Bergen te Bergèn aan Zee de lunch gebruikt. De prinses die niet wenschte dat er ruchtbaar heid aan haar bezoek werd gegeven, gebruikte, haast onopgemerkt den maaltijd in allen eenvoud te midden van de hotelgasten. Na de lunch is H. K. H. per auto naar Zaandijk vertrokken. HET RIJWIELPOLO OOK IN BERGEN. De maatschappij, die in Scheveningen en Zand- voort de nieuwste attractie voor de badplaatsen „het rijwielpolo" exploiteert, verkreeg toestem ming om deze spannende attractie dit seizoen ook te Bergen in de Rustende Jager in werking te stellen. Dit behendigheidsspel, waaraan men ook zelf een werkzaam aandeel kan nemen, wordt gespeeld door een zestal Nederlandsche meisjes, als jockey's op een renpaard. De meisjes, die genummerd zijn en wier num mers correspondeeren met die van de zes deel nemers in de zaal, rijden na elkander naar een punt op de baan, waar de bal ligt, dien zij met een polostok in een van de doelmonden moeten doen verdwijnen. Het hoogste nummer wint. Het inleg- geld voor ieder van de zes deelnemers bedraagt 1.waarvoor men 1/6 kans heeft op den prijs, op een geschenk ter waarde van 4.50 of een bonboekje met 9 bons a 50 cent, voor welke bons men bij de winkeliers goederen kan koopen. GRAPJES. Wat is de tegenwoordige tijd van het werkwoord drinken? „Ik drink". „Goed, en de toekomende tijd?" „Ik zal dronken zijn".

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 7