Pers. A. V. Dames E. en S. van Sonsbeek, Maastricht, 2 Jongeh. Karei Leeuwenberg, Nijmegen, 1 „Tine". Fam. Mevr. Kugel, Beryijn, 7 De Hr. en Mevr. J. Kruyswijk, A'dam, 3 „Verbrandepanhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 7 „Wernau", Jhr. en Mevr. H. Teding van Berkhout, A'dam, 7 „Windy Ridge". Jhr. en Mevr. P. J. van Boogaart, Haarlem, 7 De Hr. en Mevr. C. Nolte, Overveen, 7 „De Wijde Blik", Baron en Bss. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuward., 8 De Hr. en Mevr. Dr. M. Niemeyer, Wasenaar, 8 „De Zandbak", De Hr, en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 7 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Dr. T. de Waard, R'dam, 7 De Hr. en Mevr. van Swaay, Venlo, 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 7 Freule Teding van Berkhout en kinderlogé'tjes, A'dam, 9 De Hr. en Mevr. P. 's Jacob, A'dam, 7 De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, 53 Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 4449 pers. Nieuwsberichten. V. V. V.-OPENLUCHT-THEATER TE BERGEN. Opvoering opera „Martha" door de Aïk- maarsche Opera-vereeniging. De Alkmaarsche Opera-vereeniging directeur JaC. Jansen, heeft met het uitstellen van de op voering van de opera Martha geluk gehad. Woei er de vorige week Vrijdag een voor een muziek- en zangavond hinderlijke wind, gister avond was het na een zonnigen zomerdag bladstil, zoodat de zang en de muziek, dank zij de goede accoustiek in dit theater prachtig over kwam. In dezen tijd van motorraces en zwembaden doet het nog weldadig aan, dat een belangrijke groep menschen, voor het grootste deel uit het bedrijfsleven, met al hun moeilijkheden, lust en tijd weten te vinden om een dergelijk belangrijk en veeleischend werk in te studeeren en uit te voeren. Dank zij de schitterende costumes het stuk Dagboek van Steffie van den Waxenburch. Woensdag. Reeds om 8 uur aan de voordeur gescheld en toen Marie open maakte, bleek het wederom een agent te zijn, een andere dan gisterenavond en ditmaal niet met 1 hond maar op een motorfiets. En zeide deze, dat hij de beurs van Mevrouw kwam terug brengen, welke gisteren-avond door zekeren de H. was gevonden. Waarop groote vreugde en Pips den agent verzoekende, den eer lijken vinder te vragen zich tusschen 6 en 7 uur aan de vila te willen vervoegen voor belooning en zulks ook den agent aangeboden. Doch deze een belooning definitief van de hand gewezen, zeg gende zulks in strijd met zijn instructies en de politie slechts haar plicht doende ten faveure van de bevolking, maar 1 sigaar gaarne accepteerde. Het weer nog steeds onstuimig zijnde, aan zee links afslaande voor een bezoek aan de Bloemen tentoonstelling, waar aldra Pips en Vrouwtje kennissen tegen het lijf loopende, welke hoewel te Noordwijk vertoevende, reeds vroeg per auto op pad naar Bergen, wijl gehoord bedoelde bloe mententoonstelling uiterst beschut liggende. Zulks ook inderdaad het geval, zijnde van wind zoo goed als niets te bemerken en de temperatuur, telken male de zon even doorkomend zóó verkwikkend en warm, men zich in Juli wanend! Daarbij een bloemen-overvloed en kleurenpracht, voor dewel ke niemand onontvankelijk kan blijven en ieder het er over eens hier iets gewrocht, dat zijns ge lijke in den lande niet gevonden. Vooral de dames uiterst enthousiast, wijl hier geen zalen volge propt met ontelbare en onoverzichtelijke planten en bloemen, maar alles zoodanig opgesteld en ge plaatst, dat volmaakt de impressie geschapen het geheel onopzettelijk en zonder dwingende men- schenhand te groeien en te bloeien. Om y2 12 langs statie-trap naar boven en al daar door de twee echtparen baan gehuurd voor den middag, hebbende Pips en Vrouwtje reserve rackets en derhalve in de gelegenheid den Noord- s-pee4t- in~Engeland -in den pruikentijd en wij. zien elegante lady's, edellieden, hofdames, burgers, landslieden en meisjes in schilderachtige kleeder drachten en mede door de uitnemend ver zorgde belichting, kreeg men een voorstelling te zien, die in dit opzicht af kon worden genoemd. In 1847 werd „Martha" van F. von Flotow voor het eerst in Wéenen opgevoerd. Weenen was in extase, hoewel men toen niet over die belichting beschikte, waarmede thans gewerkt kon worden. Donderdagavond bleek, dat ook het publiek van thans nog volop van deze opera kan genieten. Dit bewees het applaus, dat zelfs bij z.g. opendoek, door het théater klonk. Wij houden van de romantiek, die in deze opera tot uiting komt, vooral in de zang en de muziek. De hoofdpersonen mevr. J. MolenaarVan Vliet beschikt over een lieve sopraanstem, mevr. G. HomanBesse over een volle altstem, waren in goede handen gelegd. Ook de heeren Olden- broek, Hanighem en Verschuur gaven een goede vertolking. Het orkest bleek goed op dreef. De romantiek werd gisteravond nog verhoogd door de verschijning van de wilde konijntjes op het speelvlak, die reeds zoo gewoon geraakt zijn om daar in het avonduur hun maaltijd te doen, dat zij zich niet in het minst storen aan daar optre dende spelers. Wij zagen dezen winter de Alkmaarsche Opera- vereeniging voor het eerst met „Martha" voor het voetlicht treden en konden Woensdagavond con- stateeren, dat sinds dien het werk veel dieper was ingestudeerd. In het ruime openlucht-théater komt de uitvoering trouwens beter tot haar recht dan op een klein zaaltooneel. Toch zouden wij gaarne zien, dat de solisten en zangers met hun spel nog wat vlotter optraden en wat minder den dirigent noodig hadden. Voor dilettanten, blijft echter at- tijd de moeilijkheid dat een werk voor één of hoogstens twee uitvoeringen moet worden inge studeerd en dat daarna weer naar een nieuw stuk gegrepen moet worden, om opnieuw de belangstel ling te trekken van steeds hetzelfde groepje donateurs. Voor de zomergasten in Bergen was het deson danks gister in het Openlucht-Théater een avond van te waardeeren afleiding. Jac. Jansen bewees wederom volop, dat hij als dirigent groote kwaliteiten bezit. Wat hij met de dilettanten weet te bereiken is meer dan gewoon en ging ver uit boven de verwachting van de be zoekers. Het Openlucht-théater, waarin Zaterdag en Maandag de schitterende revue en Jazz-film „Top Hat" met de oerkom'sch Edward Everet Horton vertoond wordt en Woensdag de 4e voorstelling van ..Romanesk" door het Nieuw Schouwtooneel wordt gegeven, is voor Bergen als zomervacantie- oord zeker een belangrijke aanwinst. DE FILMVOORSTELLINGEN IN HET OPENLUCHT-THEATER. Over de filmvoorstellingen in het Openlucht- Théater is maar een roep: „het beeld is prachtig: de geluidsweergave uitstekend en de films zijn actueel." Zaterdag loopt als hoofdfilm „Top-Hat" met het wijkers daaraan te helpen, wijl deze het jammer vindende Bergen te verlaten zonder op deze reuze-verzorgde banen even een double te spelen. En allen naar Prins Maurits voor koffie, waarvan het inwendige, volgens Pips met klimop begroeid. Maar hiermede op de koffie, wijl deze beziens waardigheid naar zeggen van den eigenaar om velerlei ongemak verwijderd, hetgeen volgens Vrouwtje den gasten echter vergoed door de wer kelijke koffie, zijnde deze voortreffelijk geser veerd en ook het terras wegens beschutte ligging met dit weer zeer aanbevelenswaard. Waarna voor lunch geloot, welk der établissementen hier voor in aanmerking komende en het lot gevallen op Hotel Bakhuis, maar eerst de 2-lingen naar huis en zulks per tram, zijnde dit één hunner branden de wenschen. Maar Nurse dit experiment donker inziende en gezegd thuis te zullen opschellen, in dien aldaar heelhuids gearriveerd. Het toeval, dit adres ons opgevende, hiermede ons blijkbaar zeer welgevallig gezind, zoodat allen in comfortabele entourage en bij wei-voorziene disch zeer op hun gemak en eerder neiging voelende voor siesta dan voor tennissen. Maar niemand dit den ander toe gevende, Pips met de auto naar Bergen voor rackets en ik mede, wijl niet tennissende, meer genoemde siesta volkomen verdiend en zeker deze mij dubbel goed doende, te meer waar heden avond naar een buitenlucht-tooneel, waarvoor een veelbelovend programma van gymnastiek en rhythmische dansen. Donderdag. Wegens het late uur en de ongewoonte des avonds zoo lang in de open lucht te verblijven, gisterenavond van mijn gewoonte afgeweken nog denzelfden avond aanteekèningen in mijn dagboek te maken. Zoodat nu deze dag beginnende met relaas van vorigen avond, waarvan al opgemerkt dezelve eenigszins lang en de temperatuur boven dien weinig zomersch, hetgeen iemand in de buurt de opmerking ontlokkend, de kussen-verhuurder beter warme stoven aan den man te brengen! Maar deze inconvenienten, waarvan vooral de laatste aan niemand te verwijten, volkomen in het niet verzinkende bij de omgeving en het gebodene. De eerste vooral tegen schemer van een sereene rust en schoonheid zooals nog nimmer ergens ge zien en het tweede dermate afwisselend en voor- populaire filmteam Fred Astaire en Ginger Roger, een succesfilm waarin alle schlagermuziek van dezen tijd is verwerkt. De entrée iS slechts 50 ets. Op hét parkeerter rein bij de uitspanning Duinvermaak kan men gratis parkeeren, terwijl men in „Duinvermaak" tijdens de pauze een uitstekende consumptie-ge legenheid vindt. DE VIERDE VOORSTELLING VAN „ROMANESK." Woensdagavond 8.30 uur gaven de Vereenigde leden van het „Nieuw Schouwtooneel" in het V. V. V. Openlucht-Théater een vierde voorstel ling van Edmond Rostand's „Romanesk". Zonder eenig voorbehoud kunnen wij onze gas ten aanbevelen deze geestige persiflage op de romantische liefde te gaan zien. De vertolking met Dogi Rugani, Frits Bouw meester, Ko van Dijk, Henk Schaer en Adriaan van Hees in de hoofdrollen kan niet beter, terwijl de aankleeding perfect kan worden genoemd. Bij voorverkoop, deze kaarten zijn uitsluitend aan het bureau van de V. V. V. verkriigbaar, kost de le rang slechts 1.de 2e 60 ct. en de 3e 40 cent. DE VERLICHTINGSAVOND. Woensdag stond de V. V. V. leiding weer voor een moeilijke beslissing. Ondanks de gunstige weerberichten, bleven de regenbuien niet uit en toen het om 6 uur droog werd, bleef de lucht zoo dreigend, dat onmogelijk met zekerheid gezegd kon worden, dat het droog bleef. Om 8 uur werd voor het V. V. V. gebouw krijgs raad gehouden met de vertegenwoordigers van de buurtcommissies, die door de V. V. V. leiding er van overtuigd werden, dat de eer van de V. V. V. vorderde, dat hetgeen werd aangekondigd, zoo mogelijk wordt uitgevoerd, om te voorkomen, dat de duizenden vergeefs naar Bergen komen. Toen dan ook het parool werd gegeven om half negen met het hangen van de lampions te be ginnen, haasten de buurtcommissies zich naar hun posten te begeven met het resultaat, dat een uur later de verschillende lanen op de traditionee- le wijze verlicht waren. Precies om 9 uur marcheerde het wakkere mu ziekcorps „Bergens Harmonie" vanaf het vereeni- gingsgebouw aan de Karei de Grootelaan af, voor de aangegeven route, al spoedig gevolgd door de in feeststemming verkeerende jeugd. De verlichtingsavond is voor Bergen de onmis bare feestavond geworden. Duizenden komen voor dien avond uit wijde omgeving naar Bergen, maar ook de hier vertoe vende gasten waardeeren dezen avond. Ook Don derdagavond kwam dit vooral tot uiting door de vele gasten die hun kinderen met verlichte lam pions begeleiden. Als steeds spande ook ditmaal de Ruïnelaan, die trouwens recht tegenover de Ruïne, zich bijzonder voor een verlichting met lampions leent, de kroon. De versiering van het bescheiden huis „Het Kluiske" aan deze laan trok terecht bijzondere aandacht. al wat de dansen betrof, zoo goed ingestudeerd en bevallig, dat iedereen tot het einde gebleven en uiterst voldaan naar huis. En maakte Pips de vol komen juiste opmerking, dat de grenzen tusschen stad en platte land volkomen vervaagd, hebbende hij er speciaal opgelet het overgroote deel der vrouwelijke uitvoerenden permanente coiffures en voortreffelijk getrainde lichamen en de klaarblij kelijke kameraadschap tusschen jongens en meis jes twintig jaar geleden eenvoudig ondenkbaar. 's Morgens nog gewandeld o.m. langs het Oude Hof en Pips spoorslags terug voor schilder-gerei en tevens gezegd hij niet aan lunch. En wij verder langs Mosselenbuurt en Buerweg en Vrouwtje alle punten genoteerd, welke voor schilderij in aan merking komende en langs Eeuwige Laan terug en telkens weer verbaasd hoe verzorgd in dit dorp alles er uitziende zoo van particuliere zijde als van gemeent-wege en overal rustige sfeer. Na de thee met Nurse, ditmaal met stevige wan delschoenen uitgerust en de 2-lingen naar de z.g. Schoorlsche duinen en dezelve geheel begroeid en doorkruisd met wegen. Maar deze niet geasphal- teerd zooals in de Scheveningsche Boschjes, en beiden ook niet met elkaar te vergelijken en wij geen van allen eigenlijk, aldaar vertoevende, aan asphalt gedacht, maar slechts genietende van de ongekende stilte en ik met de 2-lingen ravottende tot buiten adem. En op den terugweg Nurse de 2-lingen ter hoogte van het open-luchttooneel uit eigen portemonnaie getracteerd op een portie ijs en mij op twee wafeltjes, maar moest deze trac- tatie ter plaatse genuttigd, daar langs den open baren weg ijs te nuttigen volgens haar uiterst on opgevoed. Na het eten door Pips de haard met blokken aangéstoken en thuis gebleven, behalve Trude, die nog even met de Oosterijksche vriendin een eind je wilde gaan loopen, waartoe verlof mits om 10 uur terug. Maar ook om y2\ 11 nog steeds niet aanwezig en eindelijk om over elven, zeggende zij wederom verdwaald, ditmaal in het duin. Maar door Pips hierover aan de tand gevoeld, onder veel tranen bekend zij zulks gedaan in de hoop wederom een agent te ontmoeten, hetgeen echter tevergeefs. En ditmaal zonder Hoffmandruppels en boterhammen met ham naar bed gestuurd, maar met daverend standje, hetwelk m. i. zeer verdiend.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 9